Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2012., 20:45   #2581
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Po zakonu, parfemi se carine bez obzira na cijenu, znači za njih ne vrijedi onih 160kn.
Ovo je dio izvoda carinskog postupka:
"Naime, u poštanskom prometu je propisano oslobođenje od plaćanja carine i PDV-a na pošiljke robe nekomercijalne naravi koju fizičke osobe iz inozemstva besplatno šalju fizičkim osobama u Republici Hrvatskoj, i to do vrijednosti robe u poštanskoj pošiljci do 300,00 kuna, uz uvođenje „novog“ instituta oslobađanja od plaćanja carine na pošiljke zanemarive vrijednosti - oslobođenju od plaćanja carine, kojem bi podlijegale pošiljke koje sadrže robu čija ukupna vrijednost ne prelazi 160,00 kuna, s time da se navedeno oslobođenje na pošiljke robe zanemarive vrijednosti ne odnose na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode te parfeme i toaletne vode."
Toga sam se bojala. Bolje pitanje bi bilo, pridržavaju li se propisa ili zažmire. Ako se pridržavaju koliko iznosi carina. Ima li netko iskustva s time?
anab789 is offline  
Old 28.05.2012., 22:39   #2582
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Toga sam se bojala. Bolje pitanje bi bilo, pridržavaju li se propisa ili zažmire. Ako se pridržavaju koliko iznosi carina. Ima li netko iskustva s time?
Moraš platiti pdv i carinu koja iznosi 6,5%
bejo is offline  
Old 29.05.2012., 01:08   #2583
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Toga sam se bojala. Bolje pitanje bi bilo, pridržavaju li se propisa ili zažmire. Ako se pridržavaju koliko iznosi carina. Ima li netko iskustva s time?
Meni do sada sa ni jedne stranice nisu carinili parfem, barem sto se tice Zagreba... Iznosi su bili od 150- 200 kn...
__________________
:)
zirovski is offline  
Old 29.05.2012., 02:45   #2584
jedna korisna info glede parfema - ovisi i da li je nov.
znam da mnogi narucujete za poklon pa je normalno da treba biti nov, ja sam si redovito znala uzeti rabljen parfem bez celofana i kutije, ili tester ili se vidjelo da fali, buduci da mi za osobnu upotrebu ne treba bolje, s cim nije bilo nikakvih problema.
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Old 29.05.2012., 15:19   #2585
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
jedna korisna info glede parfema - ovisi i da li je nov.
znam da mnogi narucujete za poklon pa je normalno da treba biti nov, ja sam si redovito znala uzeti rabljen parfem bez celofana i kutije, ili tester ili se vidjelo da fali, buduci da mi za osobnu upotrebu ne treba bolje, s cim nije bilo nikakvih problema.
to sam i ja mislila dok mi par puta nisu ocarinili parfem bez kutije ili tester pakiranje s obicnom kutijom/bez kutije/bez cepa, pa i rabljene...
par puta mi se dogodilo da su me zvali na carinu radi parfema koji su preda mnom pregledali (iako nisu otvarali celofan) i bilo je evidentno da je parfem u pitanju, ali nisu odlucili cariniti jer je bio ispod 160 kn pa sam ga samo dobila u ruke, bez ikakvog dodatnog troska, osim sto sam platila 9,50 kn za vrijednosno pismo, odnosno, poziv na carinu.

kod carinjenja parfema stvarno ne postoji nikakvo generalno pravilo, osim da je UVIJEK moguce carinjenje; sve ovisi o tome da li ga otvore, tko ga otvara i kakav je toj osobi dan/koliko si joj simpatican kad se tamo pojavis (ovo, naravno, ne vrijedi za ljude koji racune salju faxom).
__________________
Nero come la notte, profondo come l'oceano.
Suzi MiOko is offline  
Old 29.05.2012., 16:28   #2586
Quote:
Suzi MiOko kaže: Pogledaj post
to sam i ja mislila dok mi par puta nisu ocarinili parfem bez kutije ili tester pakiranje s obicnom kutijom/bez kutije/bez cepa, pa i rabljene...
par puta mi se dogodilo da su me zvali na carinu radi parfema koji su preda mnom pregledali (iako nisu otvarali celofan) i bilo je evidentno da je parfem u pitanju, ali nisu odlucili cariniti jer je bio ispod 160 kn pa sam ga samo dobila u ruke, bez ikakvog dodatnog troska, osim sto sam platila 9,50 kn za vrijednosno pismo, odnosno, poziv na carinu.

kod carinjenja parfema stvarno ne postoji nikakvo generalno pravilo, osim da je UVIJEK moguce carinjenje; sve ovisi o tome da li ga otvore, tko ga otvara i kakav je toj osobi dan/koliko si joj simpatican kad se tamo pojavis (ovo, naravno, ne vrijedi za ljude koji racune salju faxom).
Hvala svima na odgovorima, pomogli ste mi, znat ću se vodit za dalje, ako budem naručivala. Do sada me je bilo strah carine pa da mi parfem ispadne skuplji nego kod nas.
anab789 is offline  
Old 29.05.2012., 19:57   #2587
Cure, ispricavam se ako postavljam pitanje na krivom mjestu, ne znam gdje drugo da pitam... Molim vas mozete li mi reci gdje mogu najsigurnije naruciti revlon professional (konkretno mi treba onaj dvofazni sprej za kosu)? Inace narucujem samo s feelunique i lookfantastic (oni mi se cine najsigurnijim) al oni to ne drze pa sad ne znam... ima toga dosta po netu, al ne znam gdje je pouzdano
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Old 29.05.2012., 20:20   #2588
Rekla mi je kolegica da joj je kit sa Sigme carinjen ovako - iznos kistova 627 kn na to 10% carine - 62 kn + porez 172 sto iznosi 234 kn
racun 110,81 dolar
mell256 is offline  
Old 29.05.2012., 20:21   #2589
Quote:
missundaztood kaže: Pogledaj post
traži te da otkažeš, zato jer mu onda e bay neće naplatit proviziju za taj item koji je tebi prodao. vratija ti je novce, pa bi bilo ok da mu pristaneš to otkazat da nema dodatnih troškova.
To je točno, jedino ne kužim zašto bi zapravo on trebao dobiti fees nazad s obzirom da predmet JE prodao i poslao, to što se strgalo jer ga nije dobro zapakirao ili oštetilo tokom transporta je druga stvar
Madison Avenue is offline  
Old 29.05.2012., 20:24   #2590
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Aha, i meni je banka javila da je došlo do inkriminiranja broja moje kartice, a baš sam bila obavila kupnju preko Jagodice. Dakle, bit će to, jer obično plaćam preko PayPala, ali sam taj put utipkala broj kartice.
Eto i kod tebe je kriva jagoda, kod mene i kod frendice isto
Madison Avenue is offline  
Old 29.05.2012., 20:31   #2591
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
To je točno, jedino ne kužim zašto bi zapravo on trebao dobiti fees nazad s obzirom da predmet JE prodao i poslao, to što se strgalo jer ga nije dobro zapakirao ili oštetilo tokom transporta je druga stvar
da, ali je i za taj isti item on vratio novce, tako da praktički ispada ka da ga nikad nije ni proda ili posla. pa nema smisla da onda plaća i e bayu naknadu za nešto što na kraju nije ni završilo kako triba.
ionako je seller u gubitku, a ovako barem je pošteđen kakve takve naknade.
missundaztood is offline  
Old 29.05.2012., 22:34   #2592
Je li netko dosad kupao s http://www.lightinthebox.com/ i kakva su iskustva?
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Old 30.05.2012., 11:03   #2593
cure ako može pomoc...
namjeravam nešto kupit s ebaya a seller dostavlja u EU (mi nismo na popisu zemalja pa jel ima smisla da ga kontaktiram i da objasnim da samo što nismo u EU ili je to to, popis drzava koje on ima i nema sanse da salje nama?
Annnete is offline  
Old 30.05.2012., 11:46   #2594
Molim vas ako netko zna, kad mogu ocekivat posiljku nakon sto dobijem obavijest da je shipana iz Njemacke i da li ima ikakve sanse da izbjegnem carinu ako je vrijednost 80$?
novabbb is offline  
Old 30.05.2012., 12:09   #2595
Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
Molim vas ako netko zna, kad mogu ocekivat posiljku nakon sto dobijem obavijest da je shipana iz Njemacke i da li ima ikakve sanse da izbjegnem carinu ako je vrijednost 80$?
sve je stvar sriće. naravno da imaš šanse da izbjegneš carinu, bez obzira na iznos, ali kažem, stvar je sreće.
možeš je očekivat kroz 5-7 dana, a može i duže.
missundaztood is offline  
Old 30.05.2012., 12:55   #2596
Wink

Quote:
annne kaže: Pogledaj post
cure ako može pomoc...
namjeravam nešto kupit s ebaya a seller dostavlja u EU (mi nismo na popisu zemalja pa jel ima smisla da ga kontaktiram i da objasnim da samo što nismo u EU ili je to to, popis drzava koje on ima i nema sanse da salje nama?
Da možeš kontaktirat sellera, onda će ti on reć koliko dođe poštarina ako šalje, naravno. Nekad HR nemaju na popisu, a imaju npr. BIH pa je najbolje kontaktirat prodavača.
anab789 is offline  
Old 30.05.2012., 18:43   #2597
Quote:
missundaztood kaže: Pogledaj post
sve je stvar sriće. naravno da imaš šanse da izbjegneš carinu, bez obzira na iznos, ali kažem, stvar je sreće.
možeš je očekivat kroz 5-7 dana, a može i duže.
Hvala. Vec je proslo 7 dana, nadam se da ce skoro.
novabbb is offline  
Old 30.05.2012., 20:48   #2598
Curke, pitanje:
zanima me je li neka od vas naručivala JHAG parfeme direktno s njihove stranice i da li vas je zakačila carina ili je paket uspio proći bez toga?
keksic78 is offline  
Old 31.05.2012., 01:05   #2599
Da li abbamart ima neke popuste,kodove ili free shipping? Da znam da li da pricekam
Galadriel is offline  
Old 31.05.2012., 02:53   #2600
Jel mi može netko ukratko opisat postupak kak da tražim povrat carine sa jagodice i kaj trebam napravit?
Ispričavam se ak je bio post prije a vjerojatno je
Gio is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.