Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 22:50   #21
Quote:
Katalina21 kaže: Pogledaj post
O Telegri znam par informacija preko ljudi koji tamo rade. Plaće su dobre, sve se uredno podmiruje, plaća se prekovremeni (kojih ima dosta, kako čujem), prijevoz... Ljudi su zadovoljni. Jedino kažu da je jako teško upasti. Oni imaju otvorene natječaje jako, jako dugo jer čekaju da im se javi što više kandidata. Onda ih pozovu sve u đuture na razgovore/testiranja koja, navodno, obave profesionalno (bude prisutan i psiholog) u dva, tri dana. Navodno veze ne igraju već se gleda da kandidat zadovoljava čim više postavljene uvjete, bitno im je obrazovanje, iskustvo...

kako misliš dva, tri dana? Pa kaj testiranje traje .... danima? Ja sam čuo subotom ali po par sati

Kak je s ugovorima na neodređeno? Jer ako me misle držat par godina na određeno onda je to u kurcu jer prvo kaj mi treba je kredit za novi auto pošto bi radio 1500-2000 km mjesečno a sadašnji mi to neće moć podnijet?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:58   #22
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
kako misliš dva, tri dana? Pa kaj testiranje traje .... danima? Ja sam čuo subotom ali po par sati

Kak je s ugovorima na neodređeno? Jer ako me misle držat par godina na određeno onda je to u kurcu jer prvo kaj mi treba je kredit za novi auto pošto bi radio 1500-2000 km mjesečno a sadašnji mi to neće moć podnijet?
pa zadnje što sam čula je da odjednom testiraju po 250 kandidata. sad, koliko im treba...
Katalina21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:51   #23
Quote:
Katalina21 kaže: Pogledaj post
pa zadnje što sam čula je da odjednom testiraju po 250 kandidata. sad, koliko im treba...
kak misliš 250? Kaj imaju toliko prostora za tolike ljude ili je to po onom... ak dođeš na knap onda te steraju doma i pozovu da dođeš u ponedjeljak?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:07   #24
Telegra svako malo ima isti oglas.
Iz tog se obično da zaključit da nešto ne štima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:07   #25
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
kak misliš 250? Kaj imaju toliko prostora za tolike ljude ili je to po onom... ak dođeš na knap onda te steraju doma i pozovu da dođeš u ponedjeljak?
Dakle, oni namjerno imaju oglase za posao dugo otvorene tako da se skupi što više kandidata. Ne, nemaju prostora za tolike ljude već, vjerojatno, žele imati što više izbora. Pa iz tog razloga pozovu većinu od prijavljenih na testiranje. Kako rekoh, teško je upasti jer između tih npr. 250 - izabrat će jednog ili dvoje, ali im velika masa ljudi očito garantira da će pronaći onoga tko im najbolje odgovara. Sve se gleda. Prvenstveno obrazovanje i iskustvo. Ljudi koje znam da tamo rade zadovoljavaju sve te uvjete i nisu imali nikakve veze pri zapošljavanju.
Ostavljam prostora da ima i onih koji su možda upali preko veze ili imali drugačije iskustvo, ja govorim o ovome što znam bazirano na iskustvima par ljudi koji tamo rade.
Katalina21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:02   #26
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
jel zna itko išta o Telegri i prije svega o radnim mjestima ovog tipa kod njih:

http://www.moj-posao.net/posao/Stroj...ba05db5714.htm

Kakva su testiranja za ovakve poslove i kolika je otprilike plaća za ovakav posao. Imam 5 god. iskustva ali ne na ovakvim poslovima. Dal mi se isplati uopće i uzeti takav posao ako bi mi ponudili pošto imam 35 km u jednom smjeru do tamo. Navodno su dobre plaće za inženjere tamo ali za tehničare ... ?
Evo ja ću ukratko napisati neke informacije o Telegri, moj frend je bio tamo prošle godine na testiranju i na razgovoru, više ne znam za koji posao.
Uglavnom mislim da je tamo proveo 3 sata, bilo je provjera engleskog,psiho test i upoznavanje sa firmom.Plaća je tada bila 8 000kn plus prekovremeni koji su svakodnevnica,i često se radi subotom.Znam da na kraju nije upao, ali nije mu žao jer bi morao puno putovati, ta firma je u Sv.Nedjelji.
Lilly sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 20:17   #27
Quote:
Katalina21 kaže: Pogledaj post
Dakle, oni namjerno imaju oglase za posao dugo otvorene tako da se skupi što više kandidata. Ne, nemaju prostora za tolike ljude već, vjerojatno, žele imati što više izbora. Pa iz tog razloga pozovu većinu od prijavljenih na testiranje. Kako rekoh, teško je upasti jer između tih npr. 250 - izabrat će jednog ili dvoje, ali im velika masa ljudi očito garantira da će pronaći onoga tko im najbolje odgovara. Sve se gleda. Prvenstveno obrazovanje i iskustvo. Ljudi koje znam da tamo rade zadovoljavaju sve te uvjete i nisu imali nikakve veze pri zapošljavanju.
Ostavljam prostora da ima i onih koji su možda upali preko veze ili imali drugačije iskustvo, ja govorim o ovome što znam bazirano na iskustvima par ljudi koji tamo rade.

hvala na informacijama, ali nisam ni bio tamo. Odustao sam jer sam iz još par privatnih poruka, razgovora sa gđom. Željkom (valjda znaš kojom) iz Telegre i par ljudi iz RL zaključio da je veći dio testiranja ustvari pizdarije tipa testovi brzine, inteligencije, sposobnosti i slične gluposti koje su me veselile prije 10 godina a danas mi idu na živce. Idu mi na živce jer ako manji dio tog maratonskog testiranja otpada na test znanja, konkretno AutoCAD-a za radno mjesto za koje sam se natjecao, jer je dotični program najbitniji za rad tamo onda me to ne zanima ni najmanje. Za plaću nisam nikog pitao al pretpostavljam da nije iznad 5000 kn za jednog tehničara, a kako sam na krajnjem istoku grada i imam 40 km tamo i još toliko nazad dođe mi na isto kao i da radim u Dubravi za tri i pol Još kad se tome doda da vrlo vjerojatno prvih godinu, dvije ili čak tri bi me mrcvarili na ugovor onda mi interes opada na manje od 1% jer jednostavno trebam kredit za novi auto pošto tamo ne mogu putovati autom koji se često kvari i kojeg često zamjenim biciklom pri odlasku na sadašnji posao pošto nisam maratonac i ne biciklira mi se svaki dan od sv nedelje do dubrave.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:51   #28
Pored toga Telegra traži elektro struku.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:59   #29
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Pored toga Telegra traži elektro struku.
ja imam sss-elektroničar i majstori mi odgovore da ne zadovoljavam uvjete
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 21:26   #30
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
ja imam sss-elektroničar i majstori mi odgovore da ne zadovoljavam uvjete
Ha čuj!E ne može!
Ti bi sad mogao tražit plaću,veću plaću.
Ti bi prebrzo skužio sistem.
Treba doći netko,kome se kaže delaj delaj,treba delati.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:34   #31
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ha čuj!E ne može!
Ti bi sad mogao tražit plaću,veću plaću.
Ti bi prebrzo skužio sistem.
Treba doći netko,kome se kaže delaj delaj,treba delati.
Eto.Uvijek se djelatniku može nać mana
Uglavnom nisam zadovoljan s telegrom. Zato što me nisu makar na testiranje zvali pa mi dokazali da ne znam to kaj njima treba
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:12   #32
Telegra d.o.o

Ima li tko kakva saznanja o plačama u proizvodnji ,radnom vremenu, radnoj atmosferi(ekipi koja radi tamo).
Hvala na odgovoru unaprijed.
vimili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:55   #33
telegra

ima li netko friskih info o telegri? uvjeti rada, placa, atmosfera...
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 16:14   #34
Quote:
rocc kaže: Pogledaj post
ima li netko friskih info o telegri? uvjeti rada, placa, atmosfera...
zavisi sto bi radio tamo...
sto si do sada saznao?
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 19:25   #35
Telegra

Pozvan sam na razgovor u Telegru za dba. Zvali su me jer su vidjeli moj profil na moj posao. Sad neznam jel to ima kakve veze, znam samo da nikakav natječaj nije bio raspisan. Jel tko bio na razgovoru. Rekli su da ako se slažem sa svim uvjetima da ću imati kratak test. Test iz čega?
Unaprijed hvala.
JFox85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:11   #36
Telegra - novije informacije?

Pozdrav svima,

Molio bih novije informacije o Telegri. Googlanjem sam uspio naći samo neke starije info iz 2009 god

Konkretno se radi o oglasu za Inženjera implementacije inteligentnih prometnih sustava


- Da li se što promijenilo po pitanju rada vikendima, 10 satnog službenog radnog vremena itd?
- Kako izgleda testiranje? Ako je moguće konkretno za poziciju koju sam naveo gore?
- Plaća?
- Još nešto što bih trebao znati?

Hvala unaprijed!
Rooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 17:30   #37
Najbezobrazniji i najvulgarniji intervju za posao koji sam imao u životu. Od početnog vrijeđanja da si nitko i ništa i da ne znaš ništa ako nisi radio kod njih, do psovanja od strane neurednog lika koji vodi intervju i koji je navodno voditelj razvoja ili nešto slično. Inzistira se na prekovremenom radu, tokom intervjua je rečeno da se prekovremeni ne plaća, ali vidim da neki imaju drugačija iskustva. Kašnjenje na posao se sankcionira umanjivanjem plaće. Prekovremeni sati ne anuliraju kašnjenje, kao ni sankcije. Na godišnji ideš kada ti šef to kaže i na godišnjem si koliko ti šef kaže (doslovno). Testiranja im traju po 2-3 dana. Valjda rade krvnu sliku i urino kulturu. Svaka druga subota radna. Probni rok, tokom kojeg je umanjena plaća traje oko godinu i pol (možda lažem u vezi ovoga, ali znam da se radi o iznimno dugom periodu bez obzira na prethodno radno iskustvo). Grobna tišina u cijelog zgradi, jer je sve zabranjeno valjda. Uglavnom, ne bi tamo radio ni za 50000kn neto (slovima: pedeset tisuća kuna).
Tko god posjeduje neko znanje i drži bar donekle do sebe će pronaći bolje radno mjesto.
nekak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:33   #38
Evo par informacija iz prve ruke od nekog tko radi u timu za razvoj SW (.NET):
  • radno vrijeme je 40h tjedno sa uključenom pauzom za ručak
  • prekovremeni su rijetkost
  • ako su prekovremeni potrebni onda su na principu "neka digne ruku tko ovaj mjesec želi dodatak na plaću" - naravno, to znači da su prekovremeni regularno plaćeni što je u Hr rijetkost
  • interview i način selekcije kandidata ovise od tima do tima ovisno o voditelju, ali istina je da su često iscrpni (test znanja, test stranih jezika, psiho test, više interview-a)
  • atmosfera u timu je živahna - nismo roboti
  • plaća ... stimulativna
MyDarkAlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:57   #39
Quote:
nekak kaže: Pogledaj post
Najbezobrazniji i najvulgarniji intervju za posao koji sam imao u životu. Od početnog vrijeđanja da si nitko i ništa i da ne znaš ništa ako nisi radio kod njih, do psovanja od strane neurednog lika koji vodi intervju i koji je navodno voditelj razvoja ili nešto slično. Inzistira se na prekovremenom radu, tokom intervjua je rečeno da se prekovremeni ne plaća, ali vidim da neki imaju drugačija iskustva. Kašnjenje na posao se sankcionira umanjivanjem plaće. Prekovremeni sati ne anuliraju kašnjenje, kao ni sankcije. Na godišnji ideš kada ti šef to kaže i na godišnjem si koliko ti šef kaže (doslovno). Testiranja im traju po 2-3 dana. Valjda rade krvnu sliku i urino kulturu. Svaka druga subota radna. Probni rok, tokom kojeg je umanjena plaća traje oko godinu i pol (možda lažem u vezi ovoga, ali znam da se radi o iznimno dugom periodu bez obzira na prethodno radno iskustvo). Grobna tišina u cijelog zgradi, jer je sve zabranjeno valjda. Uglavnom, ne bi tamo radio ni za 50000kn neto (slovima: pedeset tisuća kuna).
Tko god posjeduje neko znanje i drži bar donekle do sebe će pronaći bolje radno mjesto.
Kod koga si bio na razgovoru i za koje radno mjesto?
tante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 11:21   #40
Pretpostavljam da vecinu zaposlenih cine informaticari i inzenjeri elektrotehnike, no zanima me ima li netko iskustva s Telegrom, a da je ekonomske struke?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.