Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 21:29   #2541
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Znaci svi su slicne kvalitete, nemam sto pogrijesiti, samo mogu pokvariti zeludac . Mislim da ce mi biti najbolje da sebi spremim käse semmel.
Thx

To ti je čak i možda najbolji odabir.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 21:42   #2542
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Može, dok te ne ulove.

Baš je danas bila kontrola na izlazu iz stanice Volkstheater, dakle, to je bilo namijenjeno škvadrici koja je išla piti u MQ ili na Spittelberg.

Ovdje ti je okvirni plan kontrola za sljedeće dane, ali naravno da nije potpun: http://www.wienerlinien.at/eportal2/...annelId/-46588
hvala ti puno
kuzisne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 10:46   #2543
Bok svima!
Za dva tjedna putujem u Beč i zanima me što treba imati sa sobom da bi se ostvario studentski popust u muzejima. Može li se popust dobiti s našom iksicom ili treba neki drugi dokaz?
GraysSister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 11:42   #2544
Nisam ziher kako je u Beču, ali vani u pravilu naša iksica ne znači ništa. Treba imati međunarodnu studentsku iskaznicu (ISIC) ili tamošnju potvrdu o studiranju.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 12:55   #2545
Quote:
Brook kaže: Pogledaj post
Jel tko bio u sofitel baru?
Ako je zanimaju me cijene (bas papreno ili)
i jel potrebna rezervacija npr za koktel popiti i kolace i slicno u vrijeme nove god.?? Hvala
ja sam bio u Le Loft-u prije jedno mjesec dana
mi smo bili rezervirali(neznam sada jel to obavezno)
koliko se sjećam pivo sam platio 4.40€ (tako da nije nesto skupo s obzirom na druga slična mjesta)...inače pogled je stvarno lijep odatle,samo ajd valjda po zimi kad je ovo užasno sivilo vani teško da se dočara pravi izgled

Quote:
kuzisne kaže: Pogledaj post
jel se može švercati u podzemnoj? do sad sam se samo u budimpešti vozio i moglo se bez beda
recimo da me u zadnje 2 god kontrola samo 2 put pitala za kartu...(i otkako imam godisnju (nekih 10ak mjeseci)...niti jednom
ali dobro nije bas da se cesto i vozam sada,vecinom sam autom...
mislim da je kazna 70€ (ili 120€ znam da je bilo nesto spominjano da ce biti toliko)

Quote:
GraysSister kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Za dva tjedna putujem u Beč i zanima me što treba imati sa sobom da bi se ostvario studentski popust u muzejima. Može li se popust dobiti s našom iksicom ili treba neki drugi dokaz?

sa x-icom neces dobiti nista,to je sigurno...
ako je ista onakva kao i prije 15ak god kad sam ja isao na fax,onda to njima nista ni negovori da je to studentska iskaznica
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:10   #2546
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
ja sam bio u Le Loft-u prije jedno mjesec dana
mi smo bili rezervirali(neznam sada jel to obavezno)


recimo da me u zadnje 2 god kontrola samo 2 put pitala za kartu...(i otkako imam godisnju (nekih 10ak mjeseci)...niti jednom
ali dobro nije bas da se cesto i vozam sada,vecinom sam autom...
mislim da je kazna 70€ (ili 120€ znam da je bilo nesto spominjano da ce biti toliko
Rezervirali ste mjesta u kafiću (u sredini) ili baš u restoranu (uz prozore)? Ja sam bila prije par mjeseci, kafić je bio pun i rekli su nam da ne primaju rezervacije za pića, nego samo za restoranski dio.

Ja se stalno vozim javnim prijevozom i samo u zadnjih mjesec dana sam naletila na nekih 5-6 kontrola. Kazna je, koliko znam, dignuta na 103 eura, s tim da imaš tri dana za platiti, a nakon toga idu zvjerske kamate.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:43   #2547
Smile beč za novu godinu

Ekipa pozdrav,

Iako sam uvjek bio pobornik individualnih aranzmana trebam savjet oko agencija za Beč. Inace sam puno po airbnbu i booking.com al sam dojma da za period nove godine (4-5 noci) pronaci neki povoljan smjestaj za dvoje i nije lako. Minimum 700-800 kn noc.

Agencije nude 3 noci za 1500 kuna po osobi.

Imate li savjet, koja agencija, koji aranzman?

Isplati li se to vise od individualnih aranzmana.


hvala
dino555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 19:11   #2548
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Rezervirali ste mjesta u kafiću (u sredini) ili baš u restoranu (uz prozore)? Ja sam bila prije par mjeseci, kafić je bio pun i rekli su nam da ne primaju rezervacije za pića, nego samo za restoranski dio.

Ja se stalno vozim javnim prijevozom i samo u zadnjih mjesec dana sam naletila na nekih 5-6 kontrola. Kazna je, koliko znam, dignuta na 103 eura, s tim da imaš tri dana za platiti, a nakon toga idu zvjerske kamate.
u kaficu u sredini,mi smo isli u nedjelju oko 15h do 17h pa nije bas nesto puno ljudi bilo,a u restoranu(uz prozore) nije bilo gotovo nikoga,svi stolovi su bili prazni!

da,to znam da su kamate ogromne pa ako se kojim slucajem dogodi da dobijete kaznu,placajte odmah!
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 12:29   #2549
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
u kaficu u sredini,mi smo isli u nedjelju oko 15h do 17h pa nije bas nesto puno ljudi bilo,a u restoranu(uz prozore) nije bilo gotovo nikoga,svi stolovi su bili prazni!
Znači, uveli su rezervaciju i za kafić. Hvala ti na informaciji , to je dobro znati.

Ja sam tamo inače uvijek bila navečer, tada je kafić krcat, ali restoran je uvijek manje-više praznjikav.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 15:31   #2550
Jel mi može netko reći koji je najbolji način za doći od hotela Pyramide (Parkalee 2) u Vosendorfu, u blizini SCSa, do Siebenhirten stanice za U6?

Nije strašno daleko za ići pješke, no kako ćemo trebati ići u tom pravcu par puta u jednom danu, ne da nam se tih 4 kilometra hodati par puta.

Neki bus, taksi? Kakve su cijene taksija?

Znam da ima bus od SCSa do Siebenhirtena, no zadnji vozi u subotu u 19:00, a nama bi trebao i za kasnije taj dan, i za nedjelju.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 15:54   #2551
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reći koji je najbolji način za doći od hotela Pyramide (Parkalee 2) u Vosendorfu, u blizini SCSa, do Siebenhirten stanice za U6?

Nije strašno daleko za ići pješke, no kako ćemo trebati ići u tom pravcu par puta u jednom danu, ne da nam se tih 4 kilometra hodati par puta.

Neki bus, taksi? Kakve su cijene taksija?

Znam da ima bus od SCSa do Siebenhirtena, no zadnji vozi u subotu u 19:00, a nama bi trebao i za kasnije taj dan, i za nedjelju.
Na www.wienerlinien.at možeš ukucati početnu i ciljnu adresu (ili stanicu) i dobit ćeš detaljne upute kako doći od točke A do točke B.

Linkove na taksi službu sam stavila prije par stranica, pa baci pogled. Tamo su ti navedene i cijene i sve druge informacije.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 16:05   #2552
Hvala puno

Nego, jel i za tu rutu od Vosendorfa do Siebenhirtena vrijedi dnevna karta za gradski prijevoz po Beču?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:18   #2553
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Hvala puno

Nego, jel i za tu rutu od Vosendorfa do Siebenhirtena vrijedi dnevna karta za gradski prijevoz po Beču?
Nema na čemu.

Hm, mislim da ne vrijedi, budući da je Vösendorf izvan grada. Baci pogled na ovu kartu: http://www.wienerlinien.at/media/fil...lan_106730.pdf - Vösendorf je u zelenoj zoni br. 270, a dnevna karta vrijedi samo u zoni 100.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 14:13   #2554
Quote:
maturefail kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. odlazim u beč za vrijeme nove godine. je li znate mozda koliko košta povratna do bratislave?
Bila prije manje od tjedan dana - vlakom je 15 eura povratna karta, voze svakih sat vremena, vožnja traje sat vremena. Čini mi se da s busom vožnja traje sat i pol, a cijena je slična kao s vlakom.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:22   #2555
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Parndorf se def isplati jer ima za svaki džep: najveći dio čine marke koje nas okružuju a tek je jedan dio luksuzna roba iako - prošetaj barem, zna i tamo uletjeti nemoralna ponuda

Par stranica ranije netko je probao australsku kuhinju - ono, klokani, krokodili itd...

moja shema je obično Cafe Diglas iza Stefandoma za kavanu: kavica i kolač. Sacher je obično prenapučen
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Samo nedjelja je neradni dan, pa ako ti je shopping bitan, probaj je izbjeći (ili nedjelju iskoristi za uživanje u nekim drugim stvarima).

Popusti u dućanima svake godine počnu sve ranije, tako da oko NG već možeš očekivati rasprodaje. U Parndorfu imaš svakakvih brendova, od high street do ekskluzivnih. Na njihovoj stranici imaš popis, pa vidi jesu li ti zanimljivi. Ponuda doslovce ovisi o danu i slučaju, ponekad nađeš sve po što si došao (i još više ), a ponekad malo ili ništa. Ako ikako možeš, izbjegni petak poslijepodne i subotu.

Za kavu i kolače ti preporučam bilo koju klasičnu staru kavanu - Mozart (iza Opere, preko puta Albertine), Landtmann (kod Burgtheatra), Heiner na Kärntner Straße...
Hvala cure, izgleda da ću samo na jedan dan gore, nažalost pa koliko stignem usput, stignem...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:55   #2556
Pozdrav ekipa!!!

Idem s curom za novu godinu od 30.12-2.1
Prvi put idemo tamo i isli bi s autom. Citam po forumu i vidim za ove P & R garaže, pa jel bi mi mogao netko više reći o tome. Jel treba prije rezervirati, plaćam unaprijed, kako to zapravo funkcionira jer parking u hotelu mi je 16 eura/dan.

I kakav je hotel, ako je netko vec bio http://www.booking.com/hotel/at/admi...eq_children=0&

loks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:32   #2557
Ovo ti je link sa popisom po gradu:
http://m.wien.info/en/travel-info/to...ound/park-ride

Ništa posebno, uđeš sa autom, uzmeš karticu i platiš kad budete išli doma. Izy
Ovo će vam biti jeftinije za čitav boravak, no preporučam da kratko stanete kod hotela, prijavite se i otfurate stvari u sobu, a inda otpeljate auto i možete već na 7. stranu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:50   #2558
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ovo ti je link sa popisom po gradu:
http://m.wien.info/en/travel-info/to...ound/park-ride

Ništa posebno, uđeš sa autom, uzmeš karticu i platiš kad budete išli doma. Izy
Ovo će vam biti jeftinije za čitav boravak, no preporučam da kratko stanete kod hotela, prijavite se i otfurate stvari u sobu, a inda otpeljate auto i možete već na 7. stranu.
E hvala ti puno, vec sam nasao popis i koja mi je najbliza i sto se tice podzemne, samo sam procitao negdje da treba rezervirati mjesto pa se prepao.
loks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:17   #2559
Pa mozes mozda uputiti mail ali prema mom iskustvu nije problem naci mjesto. No, ono - zlu ne trebalo...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:20   #2560
Preporuke neke što curom obići i gdje najbolje dočekati novu?
loks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.