Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2013., 10:47   #541
Pa pošto si napravila trajni nalog tek nedavno možda će početi funkcionirati tek slijedeći mjesec Ja plačam režije trajnim nalogom ali trebalo je proći neko vrijeme dok se to nije uskladilo i profunkcioniralo.
Ne kužim, ako kupuješ tek povremeno, trajnim nalogom će ti se gomilati novac na žiro?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 12:05   #542
Obicno za racune barem, ako predas zahtjev za trajni nalog do 20. u mjesecu, on dodje na naplatu tek sa sljedecim obracunom sljedeci mjesec.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 12:57   #543
Nalog nije predan nego je to napravleno odmah u banci. Nisz mi rekli da ce to vrijedit tek od iduceg mj odmah nego tek kad sam ih kontaktirala jer mi nije odmah radilo.

Al od svega toga je proslo mjesec cana o sad je vec svakkao trebalo radit.

Kako ce mj se gomilat lova na ziro? Na ziro imam 0,00kn.
Placa sjeda na tekuci.
Ona je trebala napravit trajni nalog (ili tao nesto) i da mi kad
PLACAm nesto preko paypala na netu, automatski skine s tekuceg. TAko da ne moram nikad imat kune na ziro racunu.

Kad sam
NEKIFAn opet bila u banci, pitala sam jl mi ukljuceno, i cura je 3 puta provjerila i rekla da je a ja kad sam dosla doma opet ne radi:/
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 13:08   #544
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
Kako ce mj se gomilat lova na ziro? Na ziro imam 0,00kn.
Placa sjeda na tekuci.
Ona je trebala napravit trajni nalog (ili tao nesto) i da mi kad
PLACAm nesto preko paypala na netu, automatski skine s tekuceg. TAko da ne moram nikad imat kune na ziro racunu.
Za takvo što nisam nikad čuo Čisto sumnjam da uopće može funkcionirati jer novac najprije moraš imati na računu da bi kartica prošla.

edit: po meni ti bi trebala uvijek imati neki novac na žiro računu da ti kartica može proći a onda da trajnim nalogom namire potrošeno.

Zadnje uređivanje neno1966 : 22.11.2013. at 13:16.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 11:43   #545
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
Kako ce mj se gomilat lova na ziro? Na ziro imam 0,00kn.
Placa sjeda na tekuci.
Ona je trebala napravit trajni nalog (ili tao nesto) i da mi kad
PLACAm nesto preko paypala na netu, automatski skine s tekuceg. TAko da ne moram nikad imat kune na ziro racunu.
Ne funkcionira tr.nalog tako. znaci treba napraviti da ti se npr.svakog 10.og u mjesecu određeni iznos prebaci sa tekućeg na žiro, i onda ćeš imati novce na žr za paypal.

edit: najjednostavnije ti je uzet internet bankarstvo i onda si sam/a prebaciš na žiro kad ti koliko treba.
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 12:07   #546
Quote:
Sunnce kaže: Pogledaj post
Kad karticu dobiješ doma treba ju aktivirati, način se razlikuje od banke do banke, ja u Erste npr.moram ili do banke da mi ju aktiviraju na šalteru ili zovem njihov kontakt centar pa mi je preko tel.aktiviraju.

Što se tr.naloga tiče - ako plaća sjeda na tekući, da li ne bi tr.nalog onda trebao ići sa tekućeg na žiro??
Tako je. Ne može se plaćati debitnom karticom na kojoj nema sredstava, dakle prije samog plaćanja treba osigurati iznos na žiro računa tek onda provesti transakciju plaćanja internetom. To je isto kao da ideš preko tekućeg računa kupovati a nemaš na njoj ni lipe. Što se tiče trajnog naloga, ugovoren je na način da sve što ti je uplaćeno na žiro se trajnim nalogom prebaci na tekući račun. Primječujem da je ona precipirala to u svojoj glavi da može raditi transakcije a da će joj trajni nalog osigurati da se tereti tekući račun, no svrha trajnog naloga je vezana isključivo uz uplate po žiro računu.
buhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 23:41   #547
otkrila sam problem nakon sta sam ih stoti put nazvala, a javila se starija gospodja koja je shvatila bit
krivo mi je cura napravila, dakle nije bila bit u kartici!
hvala svejedno na pomoci
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 21:26   #548
Ovako, imam u Splitskoj banci studentski paket, i dobio sam 2 Visa Electron kartice (tekući i devizni račun) i jednu Maestro karticu, za žiro račun. E sad, pokušavam kupiti nešto preko interneta, i preko te Maestro kartice mi transakcija ne prolazi na PayPalu. Da li netko ima iskustva zašto, koliko sam čuo preko nje bi se moralo moći normalno kupovati? Ili moram ipak koristiti devizni Visa Electron?

Hvala.
marko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 23:19   #549
Meni nikad nista nije ni radilo na paypalu preko Maestro kartice.
Probaj Visu electron od tekuceg.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:08   #550
Ako imam žiro račun u PBZ-u (Visa electron) i dobijem npr. na kladionici i isplatim dobitak na račun preko Skrilla. Je li to sve OK u smislu poreza i slično?
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 20:49   #551
Koliko dugo trebam čekati Zabinu Visa Maestro karticu koja ima pin?

Mogu li tražiti PIN u svojoj PBZ banci za Mestro karticu?
Pod pin mislim ne pin za podizanje novca na bankomatu već plaćanje putem neta.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 18:06   #552
Imam pitanje vezano uz karticu i tečaj - imam Master koji sam registrirao na paypal. Narucio bih iz UK odredeni proizvod, pa me zanima po kojem tečaju bi mi zaračunali narudžbu? Znači, radi se o funti koja je po srednjem tečaju 9,2 kn(zaokruženo).

Ako netko zna, zahvaljujem na pomoći


"Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno."
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 18:21   #553
Pa po kupovnom naravno.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 18:40   #554
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa po kupovnom naravno.


Danas sam naručio to nešto, i zaračunali su po tečaju 9.58.
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 18:00   #555
Hej, kupila sam bas paysafecard i zena mi ga je slucajno naplatila master card go karticom ZABA-e, a ne sa sto kuna koje sam joj dala.

I sad mene zanima sljedece... meni su na Tisku kad sam pdavno pitala jel mogu paysafecard bon kupiti na master card rekli veliko NE! I svaki prodavac kad god da kupujem paysafecard uvijek pazi na to da je cash jer ga se ne moze bas stornirati.
Uglavnom, ova transakcija je odobrena, zvala sam ZABU da mi kazu iznos i shop zadnje transakcije, pise Tisak d.d. 100 kn.

Na ptvrdi o primitku mi pise ovo:

U ime i za racun_
Prepaid Services Company LTD
Oib:
London, 25 Canada Square, nakon toga paysafe card bon 1 od 100 kn...

Mislim wtf?!?! Sto je sad? Nije mi jasno, ako brane kupovinu sa kreditnim karticama paysafecarda kako je proslo i zasto? I zasto mi je prodavacica rekla da je sve okej i da nema problema ako je Master prosao?

Jel zna itko ista o ovome i zasto je tako, a ne odbijaju kreditne kartice za kupovine paysafecarda?

Budimo realni, paysafecard je online novac koji se valjda moze samo kupovati sa gotovinom, a ne na "kredit"...

Ima nekoga da radi u banci? Mislim ja znam da ovo nije moj problem i ako ce biti problema sa knjizenjem prodaje, imat ce ih tisak jer je odobrio moju kupovinu sa odgodom placanja, namirit ce oni Paysafe card Services LTD....ali opet! Zivciram se jer sam racunovoda, eto...i znam da to nije okej.
thinkpinkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 18:27   #556
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ako imam žiro račun u PBZ-u (Visa electron) i dobijem npr. na kladionici i isplatim dobitak na račun preko Skrilla. Je li to sve OK u smislu poreza i slično?
pa mislim da kladionice, tj pravne osobe u RH placaju porez na isplate dobitka, a ne mi kao fizicke osobe. Da moras prijavljivati porez na dobitke sa online kladionica ili sl je po meni apsurdno jer se TI smijes kladiti, npr. pokerstars ne zabranjuje RH igracima nista....Ja si mogu podici Skrill mastercard i imam je i dizati novce koliko hocu. Sve je legalno i meni je apsurdno da moras sam placati porez na to.

Nisam pametna, ali mislim da porez na kladenje placaju kladionice tipa Super Sport d.d. kao pravne osobe, a ne mi kao fizicke osobe. Oni imaju obvezu placanja poreza na isplacene dobite od xxx kn, a ne MI. Kuzis? Osim toga di meni pise kad podignem listic u Super Sportu da sam ja dobila dobitak? Nitko me ne pita za OIB, nitko me ne pita za ime i prezime, imaju samo moj listic i kodove i po cemu onda mi kao fizicke osobe placamo porez na dobitak? Placaju ih pravne osobe za isplacene dobitke. Valjda...
thinkpinkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:11   #557
Quote:
thinkpinkish kaže: Pogledaj post
Hej, kupila sam bas paysafecard i zena mi ga je slucajno naplatila master card go karticom ZABA-e, a ne sa sto kuna koje sam joj dala.

I sad mene zanima sljedece... meni su na Tisku kad sam pdavno pitala jel mogu paysafecard bon kupiti na master card rekli veliko NE! I svaki prodavac kad god da kupujem paysafecard uvijek pazi na to da je cash jer ga se ne moze bas stornirati.
Uglavnom, ova transakcija je odobrena, zvala sam ZABU da mi kazu iznos i shop zadnje transakcije, pise Tisak d.d. 100 kn.

Na ptvrdi o primitku mi pise ovo:

U ime i za racun_
Prepaid Services Company LTD
Oib:
London, 25 Canada Square, nakon toga paysafe card bon 1 od 100 kn...

Mislim wtf?!?! Sto je sad? Nije mi jasno, ako brane kupovinu sa kreditnim karticama paysafecarda kako je proslo i zasto? I zasto mi je prodavacica rekla da je sve okej i da nema problema ako je Master prosao?

Jel zna itko ista o ovome i zasto je tako, a ne odbijaju kreditne kartice za kupovine paysafecarda?

Budimo realni, paysafecard je online novac koji se valjda moze samo kupovati sa gotovinom, a ne na "kredit"...

Ima nekoga da radi u banci? Mislim ja znam da ovo nije moj problem i ako ce biti problema sa knjizenjem prodaje, imat ce ih tisak jer je odobrio moju kupovinu sa odgodom placanja, namirit ce oni Paysafe card Services LTD....ali opet! Zivciram se jer sam racunovoda, eto...i znam da to nije okej.
Ista stvar kao i prije par godina sa bonovima za mobitele kada su se mogli platiti samo gotovinom jer, kako trgovci kažu; plate naknadu za korištenje usluge, pa još neku i onda još banka oduzme proviziju za plaćanje karticom pa im kao ništa ne ostane. Ako ti je kartica prošla sve je u redu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 02:37   #558
Isto kao i za cigarete!

Mislila sam da je zakonom zabranjeno jer je to ipak e-novac, ali stvar je u proviziji jer su u gubitku.

Hvala
thinkpinkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 23:12   #559
Bok, imam pitanje vezano uz visa web karticu - otp banke. Naime jučer sam pokušala kupiti avionsku kartu putem te kartice, i ne želi mi je prihvatiti. Ne znam u čemu je problem. Ne znam ni kako ga riješiti, do sada nikad nisam kupovala avionske karte, nego sam tu karticu uglavnom koristila za paypal kupovanje preko e baya. Pa ako netko ima iskustva, voljela bih da mi pomogne.
copola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 10:44   #560
pozdrav
čuo sam da je najbolje imati žiro račun za plaćanje preko neta, imati toliko kuna koliko želiš potrošiti
ali čuo sam da kada uplaćuješ na žiro da se ti vodi kao dodatni dohodak ili nešto slično i da onda može biti problem oko poreza
?
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.