Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2006., 18:35   #61
Quote:
lianne kaže:
tako je..
outoftheblue mene zanima-sta mislis otkud ti se to desilo?ono glupo pitanje,ali svi na njega uvijek pomislimo:zasto bas ja?
ako nije nasljedno jesi ikad razmisljala sta te je zapravo dovelo do tog stanja?
bivsi muz od tatine sestricne je imao shizo i njihov sin je to pokupio od njega...sin se ubio,od muza se jedva rastala(sad ima novu obitelj)..ja sam bila mala pa se ne sjecam te njene prve obitelji,ali tata mi je pricao neke stvari..uglavnom dosta gadno...

Pa evo kažu da pušenje marihuane može provocirati simptome
Ali moja cjela obitelj je filozofska(ja jedina nemam faks)
ono presvetli. A ja?
Pa rođena sam 3tjedna ranije pa mi se možda glava oštetila.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:35   #62
inace, s mojom mamom radi jedna gospodja i njen sin ima sizofreniju... to je sad vec odrasli muskarac, ima oko 33 godine, zavrsil je fax, inace dosta pametan decko... njegova mama kaze da zna biti fakat gadno kad ga uhvate "šizovi", a moja mama kaze da je tip zgodaaaan! i da jako, jako, jako puno prica.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:37   #63
Quote:
outoftheblue kaže:
Pa evo kažu da pušenje marihuane može provocirati simptome
ozbiljno?sta lupi te na neku agresivu ili poludis u nekom smislu?sta to nije odlicno zapravo za smirenje i neki lagani uzitak?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:42   #64
Stvarno evo ja vjerujem u Boga ili kak se to već zove.
Ali ja kad popijem antidepresiv bolje mi je.
Ak se ne osjećam ok kad si odspavam bolje mi je.
Meni zbog tableta fali 3-4 sata nego kod zdravih ljudi
al kad ih ne pijem
imam obrede: bacanja slika
paljenje knjiga
zvanje 30 ljudi u jednom danu
nemam vizualne , ni taktilne halove nego misaone
tipa ja sam A. Hepburn
prostačenje i provociranje i ne sjećam se više

Oću reći znam je dušebna bolest ali meni kemija djeluje
I to je najbolje što ću dobiti for the rest of this God damn life
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:43   #65
Quote:
lianne kaže:
ozbiljno?sta lupi te na neku agresivu ili poludis u nekom smislu?sta to nije odlicno zapravo za smirenje i neki lagani uzitak?
Meni je sad zlo od trave, sve mi se zabijeli i spavanac.
Ali priča se da si doktori vole zapalit
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:44   #66
kakvi su to misaoni halovi? npr.?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:45   #67
Quote:
-ana- kaže:
inace, s mojom mamom radi jedna gospodja i njen sin ima sizofreniju... to je sad vec odrasli muskarac, ima oko 33 godine, zavrsil je fax, inace dosta pametan decko... njegova mama kaze da zna biti fakat gadno kad ga uhvate "šizovi", a moja mama kaze da je tip zgodaaaan! i da jako, jako, jako puno prica.

Ja ili šutim ko idiot ili se razvežem da niko ne može doći do riječi.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:51   #68
Quote:
-ana- kaže:
kakvi su to misaoni halovi? npr.?

Misaoni užas ali evo ok: Mislila sam da mi je tata brat.
Da mi je brat mrtav.
Da mi je mama živa i hoda po kući.
Muž mi je bio neka filmska zvijezda.
Znaš šta prije je toga bilo i više ali sad hvala Bogu manje
Ima i zamka kad si lud, haj si i dobro se osjećaš
i nije ti jasno šta te sad šopaju a tebi dobro.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:54   #69
Quote:
lianne kaže:
tako je..
outoftheblue mene zanima-sta mislis otkud ti se to desilo?ono glupo pitanje,ali svi na njega uvijek pomislimo:zasto bas ja?
ako nije nasljedno jesi ikad razmisljala sta te je zapravo dovelo do tog stanja?
bivsi muz od tatine sestricne je imao shizo i njihov sin je to pokupio od njega...sin se ubio,od muza se jedva rastala(sad ima novu obitelj)..ja sam bila mala pa se ne sjecam te njene prve obitelji,ali tata mi je pricao neke stvari..uglavnom dosta gadno...

Pa jedna žena se sad ubila nedugo tata i brat i ona je bila shizo.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:55   #70
Quote:
outoftheblue kaže:
Meni je sad zlo od trave, sve mi se zabijeli i spavanac.
Ali priča se da si doktori vole zapalit
vole vole...
meni je to gust...zapravo jedino sto i konzumiram da malo napravim umnu destrukciju...od alkohola mi je muka i drugi dan sam u q.a teze opijate-thanks,but no thanks..
i bas eto volim proucavati to djelovanje...pa bas te pitam kako ti je da znam...jer neki ljudi bas prolupaju na tome...tukli bi se i neka nabrijanost,agresiva sto mi je cudno jer ovsino o drustvu s kojim sam ili se cerekam(ono umirem od smijeha da sam se par puta skoro udavila jer nisam mogla doc do zraka) ili me smiri i lagano uzivam...(i na kraju zaspim ili navalim na frizider)...
i bas sam si razmisljala kako bi tomogao biti super lijek za mnog edusevne bolesti jer nekako bas opusta ljude,smiruje i usporava pa me zato bas zanima zasto ti ne pase
no naravno-svi drugacije valjda reagiramo na to...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:55   #71
e, sad mi se ne da trazit, pa se unaprijed ispricavam ako si vec pisala o tome. kad ste se ti i tvoj muz upoznali? prije nego sto si oboljela ili "za vrijeme bolesti"?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:57   #72
Quote:
outoftheblue kaže:
Pa jedna žena se sad ubila nedugo tata i brat i ona je bila shizo.
dosta je samoubojstava bs kod shizo ljudi kad ih uhvati...taj moj rodak se ubio u napadaju jer si je nesto zamislio i bacio se kroz prozor nebodera...ali on je bas bio gadno pogoden...nisu mu ljekovi pomagali..penjao se na ormare,rezao,polupao pola kuce,grizao ljude..svasta mu se zbivalo...i sto je najgore mislim da ti kad imas taj "napad"nisi svjestan sto radis-jel tako?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 18:59   #73
Quote:
-ana- kaže:
e, sad mi se ne da trazit, pa se unaprijed ispricavam ako si vec pisala o tome. kad ste se ti i tvoj muz upoznali? prije nego sto si oboljela ili "za vrijeme bolesti"?
Za vrijeme bolesti.
Rekla sam mu za mjesec dana.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:01   #74
Quote:
outoftheblue kaže:
Za vrijeme bolesti.
Rekla sam mu za mjesec dana.
ajd, vidis kak je to lijepo.... ono, zajedno ste....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:02   #75
Quote:
-ana- kaže:
e, sad mi se ne da trazit, pa se unaprijed ispricavam ako si vec pisala o tome. kad ste se ti i tvoj muz upoznali? prije nego sto si oboljela ili "za vrijeme bolesti"?
jadna cura-sad smo je uhvatili ispitivati...
a meni je to strasno zanimljivo..opcenito volim proucavati ljudsku psihu,a rijetko je naci nekoga tko je voljan priznati svoj problem i jos iskreno diskutirati o njemu-tako da outoftheblue svaka cast
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:06   #76
Quote:
lianne kaže:
jadna cura-sad smo je uhvatili ispitivati...
a meni je to strasno zanimljivo..opcenito volim proucavati ljudsku psihu,a rijetko je naci nekoga tko je voljan priznati svoj problem i jos iskreno diskutirati o njemu-tako da outoftheblue svaka cast
da, i mene dosta zanima ljudska psiha

i stvarno, svaka cast outoftheblue!
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:07   #77
Quote:
-ana- kaže:
ja sam travu 2 puta probala. prvi puta nisam nista osjetila, a drugi puta mi je bilo uzasno lose, mislila sam da cu odapeti-doslovno. no, to je povezano i s kolicinom popijeg alkohola.... nisam vise nikad probala-strah me
ne smije se piti i pusiti-nikako(bude ti zlo,jace te puca i puca te na mucninu i vrtoglavicu)
ili jedno ili drugo..
i zna biti gadno dok ne skuzis bit..ja sam prvi put mislila da cu umrijeti i htjela sam da zovu hitnu i svasta-srecom svi su bili iskusniji,pa je na kraju bilo sve ok,ali prvih par puta te netko treba voditi kroz to...s tim da je vecina danasnje trave(bas trave ne skunka i ostalih kemijski obradenih gluposti koje su mi )dosta slaba i ne mozes se bas ubiti..taman je za gustanje...
ali ako ti ne pase-ne pase ti...treba biti bas u drustvu s kojim ce te puknuti u odredenom smjeru.zato ja samo zapalim kad snam da cu se crekati-jer obozavam kad umiramo od smijeha...u RL se sve manje smijem..odrastam,pa je to posljedica toga

no da ne trljam vise o tome,idem se vratiti na temu
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:10   #78
Quote:
-ana- kaže:
da, i mene dosta zanima ljudska psiha

i stvarno, svaka cast outoftheblue!
cura je jako hrabra,ljudi danas ne zele priznati da su lijeni ili nesretni,a kamoli da imaju psihicku bolest i jos ovako neku malo tezu...to je jako veliko priznanje i to je zapravo korak vise ka sretnijem zivotu,jer jednostavno vise ne tajis tko si i sto si
svi smo mi nesavrseni i puni mana-ali ako ih skrivas i glumis-nesretan si...treba se uvijek realno sagledati i ne sramiti se toga sto si i ko si...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:20   #79
Ja sam dosta spaljena, osim što ne volim piti i ne smijem.
Ni meso ne volim baš.
Prije sam tresla tekile i votku s frendicama dok me nije
počelo bit zbilja loše.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:26   #80
The wall dividing physical and mental illness, a solid fixture of the medical landscape for almost 400 years, is tumbling down thanks to new insight on the human brain. Scientists now know that clinical depression, schizophrenia and other forms of "mental" illness actually are physical disorders. The symptoms occur because of physical changes in the brain -- just as diabetes or a heartattack occur because of physical changes in the pancreas or heart. Nevertheless, medicine clings to the outdated and hurtfulterm "mental illness." That term's stigma -- the topic of a 1999 White House conference and numerous reports -- discourages millions from getting treatment. Nearly two-thirds of people with mental disorders never seek treatment. The stigma causes bias, distrust, stereotyping, fear, embarrassment and anger
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.