Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2009., 14:26   #81
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Ne da ti se objasniti koji bi to razlozi mogli biti? Ali istovremeno znaš da su teški i komplicirani? Ne treba mi film i knjiga da mi objasni jednu vrlo jednostavnu stvar.
Kad nema volje, nema ni načina. Da bi bilo volje, trebalo bi biti i ljubavi.
U nedostatku svega toga, događaju se ovakve stvari.
Ne da mi se i dalje. Ne da se ni tebi misliti, pa niti meni odgovarati. Ne volim iskljucivost nikakvu.

A tko si ti da govoris jel' negdje bilo ljubavi ili nije? I koliko i sto i kako i zbogcega? Znas li kako se zena osjeca sada? Mozes li doci do njenoga srca?
Ostaviti dijete od cetiri - pet godina, a do tada se brinula o njemu? Da, cas posla - nista lakse...


Quote:
Dosta žena koje ostavljaju djecu ne odu ispod mosta plakati do kraja života(govorimo dakle o ovima koje se izgube u vidu magle, ne o ovima koje djecu ostave u domu nakon što rode) nego često zasnuju novu obitelj gdje se rode djeca o kojima se ta ista opet brine.
Mozda je i to plakanje?

Quote:
Oprosti kakve veze forma ima s ovim što ja govorim?
Ima, razmisli ako te to interesira.

Quote:
Da, ima loših majki, tko kaže da nema? I ja kažem da žena koja nije spremna na to treba onda dijete dati u dom ili na posvojenje, ako je već rodila. A ne mu biti majka do 4 godine i onda nestati. Takav potez dovoljno govori o karakteru te osobe.
Rece Xena koja je olicenje covjecnosti, ljudskosti, humanosti, tolerancije i razumjevanja. Nismo svi tako Bogom dani i besprijekorni kao ti.

Quote:
Svi tu nabrajaju kako su razlozi teški, komplicirani, bla, bla...ali nitko nije naveo koji bi to jeben razlog morao biti da se to dogodi? Ako te boli dupe za to dijete, onda je svaki razlog dobar - i to je ono što ja govorim.
Xena, sta se nikada nisi osjetila ne sigurnom? Djeca su velika odgovornost. Mnogi koji su u braku pobjegnu od toga. A forma braka ih odrzava na okupu. I ja kazem da je bolje i to nego raspad obitelji. Rijetki su oni koji su svjesni svojih nedostatak i mogucnosti u svom braku; koliko se mogu nositi s tim, a koliko ne...koliko mogu ostati odgovorni prema djeci, koliko mogu djeliti 'zajednicku odgovornost' i koliko se mogu poslije rastave nositi s zivotnom odgovornoscu - odgovorno. To je izrazito tesko za postici. Vecina se zadovoljava s prosjecnoscu, jer je najugodnija i upravo u njoj nalazi potporanj svojoj odgovornosti il ne odgovornosti. Kako u 'mrznji' i osudi majki koje su napustile svoju djecu, tako i velicanju majke -sluskinje kao jedine "prave majke".


Quote:
Tema nisu sve majke ovog svijeta koje su napustile djecu(tipa neka 16-godišnjakinja koja je rodila i dala dijete u dom). Takav slučaj ne mogu osuditi, jer nisam hodala u tim cipelama, ali za ovu drugu ću uvijek reći da je sebična krava.
Malena, razgovor kad je interesantan prosiruje se jer to tako ide i to je smmisao razgovora. S druge strane, upravo zbog te kolicine ljubavi koju imas za svoje dijete, zasto onda nisi razmislila kako bi se mozda ta zena mogla osjecati kad je ostavljala to dijete? Ili mislis da ga nije voljela te cetiri godine?
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:33   #82
@silajn
slazem se.

ali zasto se dovode u situaciju da su roditelji? znam da nije samo tako, ali pobogu ako razlucujes da nisi materijal za roditelja kad se dijete rodi, zasto se nisi ponasao sukladno tomu prije zaceca.

jednostavno na svaki razlog koji pomislim da ih pravda, nadem petanest protiv. ne mogu si pomoci, ali osim teskih psihickih bolesti ne mogu naci razumijevanje za njih. nula tolerancije. gledas oko sebe vidis stvari tipa bolesne sirotinje iz losih obitelji i budu sjajni roditelji i onda vidis tuku koja uz svu stabilnost koja joj je pruzena nije zadovoljna jer dijete je doslo iz obijesti i sad maltretira bebu.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:43   #83
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
@silajn
slazem se.

ali zasto se dovode u situaciju da su roditelji? znam da nije samo tako, ali pobogu ako razlucujes da nisi materijal za roditelja kad se dijete rodi, zasto se nisi ponasao sukladno tomu prije zaceca.

jednostavno na svaki razlog koji pomislim da ih pravda, nadem petanest protiv. ne mogu si pomoci, ali osim teskih psihickih bolesti ne mogu naci razumijevanje za njih. nula tolerancije. gledas oko sebe vidis stvari tipa bolesne sirotinje iz losih obitelji i budu sjajni roditelji i onda vidis tuku koja uz svu stabilnost koja joj je pruzena nije zadovoljna jer dijete je doslo iz obijesti i sad maltretira bebu.
A kako dijete moze rijesiti sve probleme? Malo dijete u vecini slucajeva place jer joj je to nacin komunikacije i 24h sata si uz nju. I tako sve do pete godine, pa ond druge situacije, pa opet druge...
Tko je danas spreman na majcinstvo? Na ocinstvo?

Mislis li ti da ona maltretira dijete ili sebe? Dijete voli mamu, i tesko je mamu gledati nezadovoljnu, ljutu, tuznu itd.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:46   #84
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
ali zasto se dovode u situaciju da su roditelji? znam da nije samo tako, ali pobogu ako razlucujes da nisi materijal za roditelja kad se dijete rodi, zasto se nisi ponasao sukladno tomu prije zaceca.
Možda ne razlučuju? Možda misle da su materijal za roditelja i onda kad se dijete rodi puknu? Možda rađaju pod pritiskom okoline? Možda misle da nemaju izbora? Možda ovo, možda ono... ne znaš.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:47   #85
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
@silajn
slazem se.

ali zasto se dovode u situaciju da su roditelji? znam da nije samo tako, ali pobogu ako razlucujes da nisi materijal za roditelja kad se dijete rodi, zasto se nisi ponasao sukladno tomu prije zaceca.
Zato što je društveni imperativ rađat (neki tvrde i prirodni, ali to sporim). Sumnjam da većina može pretpostaviti, ako uopće unaprijed razmišlja o tome, kakvi će roditelji biti i uostalom - tko te pita? Glavno da ih ima, onda si društveno prihvatljiv.

Quote:
gledas oko sebe vidis stvari tipa bolesne sirotinje iz losih obitelji i budu sjajni roditelji i onda vidis tuku koja uz svu stabilnost koja joj je pruzena nije zadovoljna jer dijete je doslo iz obijesti i sad maltretira bebu.
Nije iz obijesti
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:47   #86
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Ne da mi se i dalje. Ne da se ni tebi misliti, pa niti meni odgovarati. Ne volim iskljucivost nikakvu.

A tko si ti da govoris jel' negdje bilo ljubavi ili nije? I koliko i sto i kako i zbogcega? Znas li kako se zena osjeca sada? Mozes li doci do njenoga srca?
Ostaviti dijete od cetiri - pet godina, a do tada se brinula o njemu? Da, cas posla - nista lakse...




Mozda je i to plakanje?



Ima, razmisli ako te to interesira.



Rece Xena koja je olicenje covjecnosti, ljudskosti, humanosti, tolerancije i razumjevanja. Nismo svi tako Bogom dani i besprijekorni kao ti.



Xena, sta se nikada nisi osjetila ne sigurnom? Djeca su velika odgovornost. Mnogi koji su u braku pobjegnu od toga. A forma braka ih odrzava na okupu. I ja kazem da je bolje i to nego raspad obitelji. Rijetki su oni koji su svjesni svojih nedostatak i mogucnosti u svom braku; koliko se mogu nositi s tim, a koliko ne...koliko mogu ostati odgovorni prema djeci, koliko mogu djeliti 'zajednicku odgovornost' i koliko se mogu poslije rastave nositi s zivotnom odgovornoscu - odgovorno. To je izrazito tesko za postici. Vecina se zadovoljava s prosjecnoscu, jer je najugodnija i upravo u njoj nalazi potporanj svojoj odgovornosti il ne odgovornosti. Kako u 'mrznji' i osudi majki koje su napustile svoju djecu, tako i velicanju majke -sluskinje kao jedine "prave majke".




Malena, razgovor kad je interesantan prosiruje se jer to tako ide i to je smmisao razgovora. S druge strane, upravo zbog te kolicine ljubavi koju imas za svoje dijete, zasto onda nisi razmislila kako bi se mozda ta zena mogla osjecati kad je ostavljala to dijete? Ili mislis da ga nije voljela te cetiri godine?
1. Tebi je to isključivost?
2. Pa njoj očito je...
3.
4. Objasni i meni
5. Pa ne treba čovjek biti takav da ne bi napustio svoje dijete. Niti da bi osudio napuštanje djeteta.
6. Pa nitko nije protiv razvoda. Ali normalne žene pobjegnu od lošeg braka, a ne od djeteta. Mogla je uzet dijete sa sobom. Ili ako bi situacija u njenom životu tako zahtijevala, ostaviti ga kod oca (ako je otac dobar prema djetetu) , ali to dijete viđati i održavati s njim nekakav odnos. A ne ovako, napustiti dijete, nikad ga više ne pogledati i ne pokazati baš nikakav interes... A ovo o prosječnosti i natprosječnosti uopće neću komentirati. Ostavila je dijete jer je htjela živjeti natprosječno... Mislim, ova vaša opravdanja su sve bolja
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:56   #87
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Zato što je društveni imperativ rađat (neki tvrde i prirodni, ali to sporim). Sumnjam da većina može pretpostaviti, ako uopće unaprijed razmišlja o tome, kakvi će roditelji biti i uostalom - tko te pita? Glavno da ih ima, onda si društveno prihvatljiv.



Nije iz obijesti
eto opet su krivi puse krive drustvene norme .
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:03   #88
Quote:
Lucy van Pelt kaže: Pogledaj post
Možda ne razlučuju? Možda misle da su materijal za roditelja i onda kad se dijete rodi puknu? Možda rađaju pod pritiskom okoline? Možda misle da nemaju izbora? Možda ovo, možda ono... ne znaš.
ne rezlucuje ni pijani vozac pa ako nekoga zgazi treba ga na sud. kad puknu nek potraze pomoc vjerujem da bi to moglo rezultirati necim dobrim, iako koliko znam svaki par pomalo pukne kad dode dijete. okolina moze prisiliti kad imaju sta roditi, a za to su trebali seks bez zastite. nemas izbora u vrlo rijetkim situacijama.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:07   #89
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Tko je danas spreman na majcinstvo? Na ocinstvo?
Isti oni kao i prije s tom razlikom da si danas slobodan kao zena/muskarac za sebe sam odluciti...
Prije su bili "nametnuti" modeli kako bi trebali da izgledaju bracni parovi
tako da i oni koji nisu zeljeli da imaju djecu ipak su se priklanjali normama
drustva, a ne svojim potrebama i zeljama.
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:07   #90
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
1. Tebi je to isključivost?
2. Pa njoj očito je...
3.
4. Objasni i meni
5. Pa ne treba čovjek biti takav da ne bi napustio svoje dijete. Niti da bi osudio napuštanje djeteta.
6. Pa nitko nije protiv razvoda. Ali normalne žene pobjegnu od lošeg braka, a ne od djeteta. Mogla je uzet dijete sa sobom. Ili ako bi situacija u njenom životu tako zahtijevala, ostaviti ga kod oca (ako je otac dobar prema djetetu) , ali to dijete viđati i održavati s njim nekakav odnos. A ne ovako, napustiti dijete, nikad ga više ne pogledati i ne pokazati baš nikakav interes... A ovo o prosječnosti i natprosječnosti uopće neću komentirati. Ostavila je dijete jer je htjela živjeti natprosječno... Mislim, ova vaša opravdanja su sve bolja
1. Meni je iskljuciv njen nacin razmisljanja, a ne odabir postupka.
2. Bez komentara
3. bez komentara
4. Sta da ti objasnjavam?
5. Kakav?
6. Jesam ja nacelno protiv razvoda. Druga stvar, ova zena iz price je ostavila dijete ocu. Ne razmatram toliko cijelu pricu, koliko su mi vise interesantni vasi komentari i odgovaram na njih. I to pojedinacno.
Sto se tice ovog "opravdanja"? Nikoga nisam pravdala, a najmanje za tu glupost koju si ti navela.

Zadnje uređivanje Dream on : 27.09.2009. at 15:14.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:12   #91
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
eto opet su krivi puse krive drustvene norme .
Društvene norme i psihički problemi. U psihički problem (poremećaj, bila to glupost ili zloća) svrstavam i procjenu onih roditelja koji djecu ostavljaju zbog vlastitog "boljeg" života. Ali otić da bi djetetu bilo bolje je jednostavno - fer.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:13   #92
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Isti oni kao i prije s tom razlikom da si danas slobodan kao zena/muskarac za sebe sam odluciti...
Prije su bili "nametnuti" modeli kako bi trebali da izgledaju bracni parovi
tako da i oni koji nisu zeljeli da imaju djecu ipak su se priklanjali normama
drustva, a ne svojim potrebama i zeljama.
Jeste, ali su te norme i stavljali sve u norme.

"Nije sloboda za svakoga" (netko je jednom rekao).
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:14   #93
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Jesam ja nacelno protiv razvoda.
Zašto? To je kulturna i pravna tekovina koja apsolutno najviše pridonosi odgovornom roditeljstvu.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:15   #94
Pa onda moraš ponovno pročitati svoj post. Pa mi pokušaj opet odgovoriti. Valjda će biti manje odgovora tipa "bez komentara".
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:22   #95
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Zašto? To je kulturna i pravna tekovina koja apsolutno najviše pridonosi odgovornom roditeljstvu.
Zato sto mislim da jednako puno ljudi nespremno ulazi u brak, a isto tako i izlaze iz njega.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:46   #96
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Zato sto mislim da jednako puno ljudi nespremno ulazi u brak, a isto tako i izlaze iz njega.
Pa ako su se već zajebali, neka pate, ha?

Brak kao institucija danas nije ono što je bio prije 50 godina. Ne vidim čemu inzistiranje na ostajanju u lošim brakovima.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:51   #97
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Zato sto mislim da jednako puno ljudi nespremno ulazi u brak, a isto tako i izlaze iz njega.
Bolje, veliš, da se vježbaju s djecom kao, u najbolju ruku, svjedocima, češće žrtvama njihove nespremnosti Loš brak gotovo uvijek rezultira barem zanemarivanjem od strane barem jednog roditelja, zar nije bolje ostat se jednim, odgovornim?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:01   #98
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
"Nije sloboda za svakoga" (netko je jednom rekao).
Mozemo protumaciti na vise nacina
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:32   #99
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Zato sto mislim da jednako puno ljudi nespremno ulazi u brak, a isto tako i izlaze iz njega.
Čekaj, ti imaš više razumijevanja za napuštanje djeteta, nego za razvod?!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:13   #100
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ogromna šteta nanosi se ogromnom broju ljudi pod parolom bolje loš nego nikakav roditelj.
Aj stvarno, povirite prvo temu na RiD-u, a ima i na psihologiji, pa onda dalje ovak pompozno tvrdite da je za svako dijete u svakoj situaciji bolje da roditelj ostane.
Vi ne čitate s razumijevanjem. Ne samo ti, neke ovdje.

Ja nigdje ne kažem da treba ostati s djetetom iako je loša majka. Može se i razvesti, ne uzeti skrbništvo, ali izgubiti svaki kontakt? Helou? Ne opravdavam to i točka. Za mene je to krajnje sebičan potez.


Evo primjer efe koja se javila na temu.
To je ono o čemu govorim. Ona je sama svjesna da je bolje da je odrastala bez loše majke(s tim se slažem), ali ju je jadna iščekivala na kućnom pragu do 16-te godine. Ne može mi nitko reći da i to nije trauma kao što je trauma i saznjanje da onog tko te rodio boli ona stvar za tebe.
Zar njena majka nije imala želje da bar ostane na neki način u njenom životu?


Što se tiče psihički bolesnih osoba, to sam isto već rekla. Opravdavam jedino ako je ozbiljno bolesna.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.