Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 10:51   #601
evo krenija opet one penny Split walking tour - http://www.tripadvisor.com/Attractio..._Dalmatia.html

cisto da upoznate grad..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:15   #602
Splicani i Splicanke hvala vam na savjetima. Nekako sam se snasao. Grad je bio suguran u to gluho doba jutra oko 04:30h. Isao sam pjesice duzim putem i stigao na bus u 5h sa Sukoisanske. I skuzio sam da me oderao prometov vozac jer mi je kartu naplatio 21 kuna od Sukoisanske do Aerodroma.

Povratak je bio genijalan. Cekam bus , opet 37-cu na aerodormu i zaustavlja se neki kombi da me pita trebam li prevoz do Splita, ja reko ne, 10 sekundi poslije toga dolazi neki covjek da me pita moze li mi ponuditi prevoz do grada, ja reko hvala, nemam novaca i sugurno nece biti jeftiniji od 20 kuna koliko je bus. On na to, zao mu je sto sam ga prekinuo u razgovoru, mislio me besplatno odvesti do Splita. Sva sreca u tom trenutku je dosla 37-ca i platio sam kartu 17 kuna.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 07:28   #603
ako može mala pomoć... dolazi ekipa na aerodrom, ali ne ide odmah dalje jer idu na Ultru. gdje se u Splitu može pospremiti prtljagu preko noći? postoji li nekakva garderoba na kolodvoru ili u luci?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 09:35   #604
Imas na zejeznickom prtljagu bas u kolodvoru one ormarice mislim da je 24 sata ogranicenje ,a ima i dole par privatnika st cuvaju prtljagu uglavnom nemas prblema za to..vidjet ces sta je jeftinije kad dodes dole..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 10:09   #605
znaš šta mi je frka... to je mala grupica Amera, i neću biti u prilici da ih dočekam i vodam okolo, nalazimo se tek kasnije. zato mi je bitno da znam točno kamo i kuda da ih pošaljem (lokacija na gugl mapi), bez traženja povoljnijih opcija. ja ne poznajem Split, a oni ne poznaju cijeli kontinent...

ograničenje 24 h na kolodvoru? šta biva ako zakasniš?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 14:07   #606
pošalji ih na autobusni (željeznički) kolodvor. to je sve u 100 metara. nema točnije informacije od toga.

neće se dogdit ništa nakon 24 h, eventulano će platiti više
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 14:38   #607
hvala.

pitala bih još, ako oba kolodvora imaju ormariće - koji su veći? ali ne znam jel se usudim
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 18:24   #608
isuse, pa nisu mutavi da ne znaju pitat

dao bi ti odgovor, ali stvarno ne znam
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:18   #609
Evo vidim da je tema neaktivna, ali ako ima netko tko bi mi mogao dati odgovor bilo bi jako dobro.

Zanima me kako doci do ulaza Marjana bez da prolazim ispod tunela? Koliko vremenski bi me trebalo s biciklom da obiđem Marjan bar glavne puteve(šetalište) i mjesto s kojeg je dobar pogled(na drugoj strani koji gleda put plaže Kašjuni)? Gledao sam malo po google maps, ali jedna strana je odsječena od druge pa bih mora sve zaobilazit. Ugl. što ima zanimljivog na Marjanu za vidjeti osim vidilice,novog križa,...?
data-tech is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:01   #610
Quote:
data-tech kaže: Pogledaj post
Evo vidim da je tema neaktivna, ali ako ima netko tko bi mi mogao dati odgovor bilo bi jako dobro.

Zanima me kako doci do ulaza Marjana bez da prolazim ispod tunela? Koliko vremenski bi me trebalo s biciklom da obiđem Marjan bar glavne puteve(šetalište) i mjesto s kojeg je dobar pogled(na drugoj strani koji gleda put plaže Kašjuni)? Gledao sam malo po google maps, ali jedna strana je odsječena od druge pa bih mora sve zaobilazit. Ugl. što ima zanimljivog na Marjanu za vidjeti osim vidilice,novog križa,...?
Naravno da ne tribaš kroz tunel prolazit....
Ulaz na Marjan? Ima ih više. Od kuda krećeš? Barem je Marjan sav spojen stazama.
Možda ti ovo može pomoći http://nas-marjan.blogspot.com/2010/...ske-staze.html
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:39   #611
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Naravno da ne tribaš kroz tunel prolazit....
Ulaz na Marjan? Ima ih više. Od kuda krećeš? Barem je Marjan sav spojen stazama.
Možda ti ovo može pomoći http://nas-marjan.blogspot.com/2010/...ske-staze.html
A krenio bih negdje od "Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika" pa sam planirao skroz pravac do prvog skretanja pa se dovest skroz do gore i onda sam htio proci ostali dio Marjana samo ne znam da li se trebam vracati ili mogu doci do ulaza(Spinut)?
Da li znaš jer se svugdje dozvoljeno s biciklom? Ako sam dobro procitao pjesaci i biciklisti mogu svugdje dok motorna vozila ne.

Hvala na linku. Mapa je dosta dobro razrađena pa cu valjda nesto iskombinirati.
data-tech is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:12   #612
Luxuzni smjestaj u ST na jednu noc

Dakle, trazim hotel, apartman ili sobu....da ima jacuzzi, balkon s pogledom na more, da bude u St ili blizoj okolici, dolazim za cca dva tjedna, ostajem dva dana, odnosno jedno nocenje.

Hotel Radisson blu resort iskljucen jer sve trazeno ima samo predsjednicki apartman i kosta nezamislivo puno. Znam da to sto trazim nije jeftino, ali brate mili ovi su ga pretjerali nenormalno.

Primam osim prijedloga i ponude na privat, jer ovako preko neta se ne moze nista naci.

Hvala....
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:23   #613
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post
Dakle, trazim hotel, apartman ili sobu....da ima jacuzzi, balkon s pogledom na more, da bude u St ili blizoj okolici, dolazim za cca dva tjedna, ostajem dva dana, odnosno jedno nocenje.

Hotel Radisson blu resort iskljucen jer sve trazeno ima samo predsjednicki apartman i kosta nezamislivo puno. Znam da to sto trazim nije jeftino, ali brate mili ovi su ga pretjerali nenormalno.

Primam osim prijedloga i ponude na privat, jer ovako preko neta se ne moze nista naci.

Hvala....
Spoji se na airbnb i samo selektiraj evo ovaj je super iako nema balkon:

https://www.airbnb.com/rooms/3373341?guests=2&s=BnuV

Pozdrav
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 06:30   #614
Eko hotel Split

Jel bio netko u tom hotelu?

http://www.kolektiva.com/hr/split-gu...elu-split.html
Denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 14:57   #615
Koji taxi u Splitu uzeti? i koja bi bila cijena s mejaša do autobusnog kolodvora?
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 00:13   #616
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
Koji taxi u Splitu uzeti? i koja bi bila cijena s mejaša do autobusnog kolodvora?
nema kod nas izbora.... samo 1.... vjerovatno 50 kn.... imas ih na interentu more facebook stranica.... nadi nekog i dogovori za 40 kn..

ima i bus broj 18, svako 15 min.... 11 kn
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:59   #617
Lijepa vijest!
Otvaranje šetnice na zidu Dioklecijanove palače u Splitu

Quote:
Obnovljena šetnica na sjevernom zidu Dioklecijanove palače, dužine 170 metara, u što je do sada investirano gotovo 2,2 milijuna kuna, bit će otvorena za besplatne posjete građana od 16. do 20. prosinca, a od početka 2015. krenut će se i s komercijalnim posjetima građana i turista, najavljeno je u ponedjeljak u Splitu.

Šetnica je na visini 15 metara iznad zemlje, a izgrađena je u 16. stoljeću kao ophod nad sjevernim zidom Dioklecijanove palače za tadašnju obranu Grada Splita, rekli su na konferenciji za novinare zamjenik splitskog gradonačelnika Goran Kovačević i ravnateljica Muzeja Grada Splita Elvira Šarić-Kostić.

Novinarima je nakon konferencije omogućen pristup šetnici s koje se detaljno vidi stara splitska gradska jezgra u kojoj dominiraju zvonik katedrale Sv. Duje, a ispod zidina na kojoj je šetnica u neposrednoj je blizini spomenik Grgura Ninskog kipara Ivana Meštrovića, koji je jedan od spomeničkih zaštitnih znakova Splita, i koji će novoobnovljen i sa osvijetljenom okolinom biti otvoren u travnju 2015. godine.

I šetnica na sjevernom zidu Dioklecijanove palače također će biti osvijetljena čime će se stvoriti poseban ugođaj za posjetitelje u noćnim satima, a skupa s obnovljenim spomenikom Grguru Ninskom činit će jednu novu vizualnu cjelinu Splita.

„Otvaranjem šetnice na sjevernom zidu Dioklecijanove palače Split dobiva jednu novu kulturno-turističku atrakciju koja će povećati broj posjetitelja našem gradu, i pružiti dodatna saznanja o hrvatskoj kulturnoj baštini i našim građanima i turistima“, istaknuo je Kovačević.

Dodao je kako je šetnicu Grad Split dao na upravljanje Muzeju Grada Splita koji je u stopostotnom vlasništvu Grada. Kroz komercijalnu upotrebu ovog dijela šetnice omogućit će se njeno samofinanciranje, a uprihođenim sredstvima i završetak cjelokupne šetnice na zidovima Dioklecijanove palače koji su dugački oko 370 metara.

!U sljedećoj fazi obnovit ćemo južnu stranu šetnice, a već smo dovršili obnovu jugoistočne kule kroz koju postoji prolaz na terasu na južni dio šetnice. U tijeku su aktivnosti javne nabave za arhitektonski snimak koji će poslužiti za izradu konzervatorske podloge, nakon čega će se započeti uređenje južnog dijela. Istočni dio šetnice je nešto složeniji jer postoje neriješeni imovinsko-pravni odnosi a neki se dijelovi na tom dijelu moraju nadograditi“, objasnio je Kovačević.

Elvira Šarić-Kostić je istaknula da će se prilikom posjeta građana šetnici na sjevernom zidu Dioklecijanove palače od 16. do 20. prosinca ove godine posjetitelje anketirati kako bi se dobile povratne informacije što još trebati poduzeti za realizaciju komercijalnih posjeta koje će se uvesti 2015. godine.

„Već sada znamo da će posjeti biti u skupinama do 15 osoba, koje će voditi stručna osoba radi edukacije posjetitelja, ali i radi njihove sigurnosti jer je šetnica uska“, dodala je.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 12:49   #618
Pozdrav svima, za Novu dolazim u Split sa djevojkom, nismo prije bili. Dobili smo zanimljivu ponudu za hotel Cornaro, Sinjska ulica, pa me interesuje lokacija, da li je blizu/daleko centra, može li se pješke stići od hotela do mjesta gdje će biti organizovan docek Nove?
SpaKen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 13:21   #619
Quote:
SpaKen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, za Novu dolazim u Split sa djevojkom, nismo prije bili. Dobili smo zanimljivu ponudu za hotel Cornaro, Sinjska ulica, pa me interesuje lokacija, da li je blizu/daleko centra, može li se pješke stići od hotela do mjesta gdje će biti organizovan docek Nove?
To praktički i jest centar. Do rive ti treba svega par minuta.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:32   #620
Da ne citam sad sve sa teme, moze li par preporuka sta posjetiti u Splitu, bicemo tamo za Novu 3 dana, a ne želimo naravno vrijeme puno provoditi u hotelu? Sta posjetiti, gdje svratiti na rucak/veceru i sl.?
SpaKen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.