Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 12:11   #61
AnaPi,
to ne bi trebalo imati veze-kad si prijavila dijete u matičnom, morala si ga prijaviti i u policiji i tamo si dobila potvrdu o jmbgu i potvrdu o prebivalištu-ono prijavila si ga na jednu od adresa tvoju ili dečkovu,jel' tako?
naime, moj sin je prijavljen na moju adresu na kojoj živimo svi troje iako mm ima na osobnoj staru adresu jer mu se nije dalo mijenjati osobnu i nigdje nitko nije pitao zašto su različite adrese-ono, šta njih briga jel ja živim s mužem ili ne. dijete ima prebivalište i ima pravo na naknadu i ne daj se smetati
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 12:13   #62
ajoj, sad vidim da je različita općina! a ko' da bi im pala kruna s glave da daju i jedni i drugi
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:26   #63
hej ljudi. dakle da li se pouzdano zna ili znate gdje to piše točno, da moramo i ja i dečko biti prijavljeni na istoj adresi da bi ostvarili jednokratnu pomoć grada za opremanje? danas mi je bila patronažna i rekla mi da moramo biti na istoj adresi prijavljeni. Meni to nema smisla (kao normalnom građaninu) ali budući da ne živimo u normalnoj državi sve je moguće.
tajci1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:34   #64
nema šanse da bi morali biti prijavljeni na istoj adresi, po tome ispada da samohrane majke ne bi mogle dobiti tu jednokratnu pomoć..

još bolje se raspitaj, patronažna ti nije rekla dobro..
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:45   #65
Ne znam kako kod vas, ali nas je ženska u matičnom kad smo prijavljivali malu uputila kuda da idemo podnijeti zahtjev za novac od grada, nismo ju ni pitali, odmah nas je sama poslala. Od županije nismo dobili ništa, tako da znači da to samo neke županije daju, kako koja. Od banke smo jedino dobili od raifasen (ne znam kak se piše) ona dva bona u paketu sretna beba, ali nismo išli po to jer moraš otvoriti štednju, a mi smo ju otvorili u prvoj stambenoj štedionici i tamo je dobila isto 100 kn na poklon. Kasnije su nas zvali iz raifasena nek idemo po naš paket u ljekarnu, ja velim pa podigli smo ga (mislim si kaj to vas briga), a ona meni dal smo dobili te bonove i zakaj nismo došli otvoriti štednju, samo sam joj odbrusila da smo mi otvorili tamo gdje smo mi htjeli, al i to ju je zanimo gdje, naravno bez grižnje savjesti sam joj rekla gdje. Nakon nekog vremena nam je čak došlo i od zagreb osiguranja da joj poklanjaju 25 eura, naravno ako uzmemo osiguranje ili ti ne znam više što, možda čak isto nekakva štednja. Mislim da je to zapravo bilo sad pred blagdane nekako.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:52   #66
pa zahtjev se podnosi u HZZO - da li si bila i što su ti tamo rekli?
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:58   #67
Ne znam da li je pitanje upućeno meni, ali ću odgovoriti svejedno, je bili smo i dobili lovu naravno, čak je muž umjesto mene podnio zahtjev na moje ime i taj mjesec je lova sjela sa porodiljnim, a ovo sam curama odgovorila da ne daje svaka županija novce ni sve banke, kako koja i na kojem području, odnosno gradu ili županiji. Kao i što svaki grad daje drugačije, KC daje 1000 kn npr.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:25   #68
Quote:
tajci1408 kaže: Pogledaj post
hej ljudi. dakle da li se pouzdano zna ili znate gdje to piše točno, da moramo i ja i dečko biti prijavljeni na istoj adresi da bi ostvarili jednokratnu pomoć grada za opremanje? danas mi je bila patronažna i rekla mi da moramo biti na istoj adresi prijavljeni. Meni to nema smisla (kao normalnom građaninu) ali budući da ne živimo u normalnoj državi sve je moguće.
ne morate.moj dragi je još uvijek prijavljen kod svojih roditelja.za naknadu od grada Zgb-a je važno da oboje imate prebivalište u Zgb (najmanje 5godina prije rođenja djetata) ali ne mora biti ista adresa.
ma ovom linku ti sve piše,ima i za isprintati zahtjev pa ćeš vidjeti šta se sve traži.ja sam taj zahtjev dobila u bolnici.kada smo išli prijaviti marka teta na općini nam je sve objasnila šta dalje (dobili i papir na kojem sve piše),čini se kompliirano ali nije.
jednokratna pomoć
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:01   #69
ok hvala MAJA155. patronažna mi je rekla ono što joj je jedna pacijentica njena rekla da joj se dogodilo. pa me samo upozorila da se i meni ne bi desilo da izgubim pravo na taj novac... možda se još netko javi sa nekim novim informacijama, jer osim da ih zove (što je doista pothvat i pol s obzirom da se nitko ne javlja) nemogu nigdje drugdje dobiti konkretnu informaciju
tajci1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:31   #70
Pozdrav svima! da li mi netko može napisati kako to funkcionira u brodsko-posavskoj županiji, konkretno Slavonski Brod. malo je čudno kako sam pročitala da npr. grad osijek daje 4000kn+županija 500kn+sl.banka 50kn, a križevci samo 1000kn.???? sva su djeca ista i svima su novci potrebni. čemu razlika.???? unaprijed se zahvaljujem na svim informacijama.
Blaža85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:24   #71
Quote:
Blaža85 kaže: Pogledaj post
grad osijek daje 4000kn+županija 500kn+sl.banka 50kn, a križevci samo 1000kn.???? sva su djeca ista i svima su novci potrebni. čemu razlika.???? unaprijed se zahvaljujem na svim informacijama.
razlika je u gradskom poglavarstvu, kod nas u os je kao pronatalitetna politika
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:30   #72
ne znam za slavonski brod, ali možeš pitati ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=421269
tu postoje informacije o jednokratnoj pomoći gradova i županija i one se razlikuju u iznosima jer svaki grad / žup o tome odlučuje samostalno i valjda ovisno o svojim sredstvima u proračunu...
kod tih naknada je bitno prebivalište!

ali, druga vrsta naknade, ona o kojoj se priča na ovom topicu, je jednokratna naknada za opremanje bebe od hzzo-a ona je na razini države i jednaka je za sve i svi je dobivaju.
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:45   #73
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Budući da sam davno dobila novce za opremu bebe bila sam zaboravila ko to uopće isplaćuje...dakle ovih 2300 kn nema nikakve veze s onim što nam isplaćuju gradovi ili mjesta..konkretno nama u Osijeku 4000kn?
ja sam 2006. godine za tu istu naknadu dobila 1300 kn , iz osijeka sam
to je onda nest novo , odnosno novije od 2006
koji hrvatski
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:47   #74
a zamisli ovo-moj bebač rođen u prosincu i dobije od grada osijeka 500 kuna i za dva tjedna čujem na vijestima-od siječnja 4000 kuna umjesto 500 e pa rekoh baš vam hvala, i meni bi dobro došlo 3500 hiljke više
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:24   #75
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
ne znam za slavonski brod, ali možeš pitati ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=421269
tu postoje informacije o jednokratnoj pomoći gradova i županija i one se razlikuju u iznosima jer svaki grad / žup o tome odlučuje samostalno i valjda ovisno o svojim sredstvima u proračunu...
kod tih naknada je bitno prebivalište!

ali, druga vrsta naknade, ona o kojoj se priča na ovom topicu, je jednokratna naknada za opremanje bebe od hzzo-a ona je na razini države i jednaka je za sve i svi je dobivaju.
Ovo od HZZO-a ne dobiju svi.

Ako mama nema zdravstveno osiguranje u RH (jer npr. nema stalno prebivalište u RH), a beba i tata imaju, beba ne dobije ovaj novac za opremanje.

Ako je obrnuto - mama i beba imaju ZO u RH, a tata ne, onda se novac uredno dobije.

Barem je tako bilo prije 7 godina. Ne vjerujem da se je to ispravilo.

I po meni je to diskriminacija.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:00   #76
dobro, nisam to znala, mislila sam na ove "normalne" situacije, ovo su ipak izuzeci...ali imaš pravo nelogično je da tata nema veze, a mama ima
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:03   #77
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Ovo od HZZO-a ne dobiju svi.

Ako mama nema zdravstveno osiguranje u RH (jer npr. nema stalno prebivalište u RH), a beba i tata imaju, beba ne dobije ovaj novac za opremanje.

Ako je obrnuto - mama i beba imaju ZO u RH, a tata ne, onda se novac uredno dobije.

Barem je tako bilo prije 7 godina. Ne vjerujem da se je to ispravilo.

I po meni je to diskriminacija.
pa meni to nije diskriminacija jer mama moze roditi i negdje vani gdje je prijavljenA i tamo dobiti novce pa to probat jos i izvast kod nas pa da vidis
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:10   #78
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa meni to nije diskriminacija jer mama moze roditi i negdje vani gdje je prijavljenA i tamo dobiti novce pa to probat jos i izvast kod nas pa da vidis
Da, ali ako je otac prijavljen negdje vani i tamo dobije novac, a mama u Hrvatskoj, to je onda ok?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:33   #79
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Da, ali ako je otac prijavljen negdje vani i tamo dobije novac, a mama u Hrvatskoj, to je onda ok?
pa te novce ustvari dobiva majka i to ide po osiguranju majke i to je normalno i kakve sad tu uloge ima otac....sve se to napravilo tako da se ne moze muljat i to postujem..a otac..ajde ti dokazi da je bas covjek kraj tebe djetetov otac, to sto pise na papuru je papir, kuzis sta ti zelim rec?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:31   #80
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa te novce ustvari dobiva majka i to ide po osiguranju majke i to je normalno i kakve sad tu uloge ima otac....sve se to napravilo tako da se ne moze muljat i to postujem..a otac..ajde ti dokazi da je bas covjek kraj tebe djetetov otac, to sto pise na papuru je papir, kuzis sta ti zelim rec?
Da, kužim. Otac je samo ime na papiru i majka može u rodni list svog djeteta upisati bilo koje ime.
I nije se to napravilo zato da se ne može muljat, jer zašto se onda nije spriječilo dobivanje novca u dvije države, ako je situacija obrnuta?

Po meni taj novac treba dobiti dijete. Što ako majka to dijete rodi i jednostavno ga ostavi ocu? Lijepo pobere novac i ode u toplice. To nije muljanje?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.