Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2004., 05:08   #21
Re: intelektualac...koji pita

Quote:
KokuZ kaže:
A znate li vi raja kako se sir pravi??
Jasta.

Nego, ti si kriv sto sam danas ispekao pizzu Nakon onog tvog posta kako malo pojedes dok radis dostavu, odlucio sam postati sam svoj majstor, pa napravio pizzu. SUper je ispala. Moj novi projekt kad malo zatopli je da si u vrtu napravim krusnu pec , pa da radim kruh, pizzu i slicne trbuhu ugodne vragolije
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:12   #22
Re: visoko obrazovan

Quote:
KokuZ kaže:
E mislim na to , nego sta se dogadja u mlijeku?
Koji su hemijsko-fizicki procesi na mikroskopskom nivou? I sto stavljas sirce unutra?
mlijeko se ukiseli, a ocat malo pripomogne. I sve postane fino kiselo kao i ovaj forum
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:12   #23
Ovdje u Atlanti ima oko 14-15.000 Bosanaca. Cevapa, kefira, bureka, hurmasica, pljeskavica, krpica, zive jagnjadi, pecene jagnjetine, suhe govedine, travnickog sira, Uzickog kajmaka, jufki iz Sarajeva...nema sta nema..
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:15   #24
Hellkin, pa imas raznoraznih cottage cheesova, eksperimentiraj malo....
Ja osobno kupujem neki od Jersey krava, organski...i onda pomijesam s malo Creme Fraiche. Bude dobro.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:15   #25
Re: Re: visoko obrazovan

Quote:
Hellkin kaže:
mlijeko se ukiseli, a ocat malo pripomogne. I sve postane fino kiselo kao i ovaj forum
Zasto se mlijeko ukiseli? Na osnovu cega?
Kako i zasto i zbog cega sirce "malo pripomogne"?
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:16   #26
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ovdje u Atlanti ima oko 14-15.000 Bosanaca. Cevapa, kefira, bureka, hurmasica, pljeskavica, krpica, zive jagnjadi, pecene jagnjetine, suhe govedine, travnickog sira, Uzickog kajmaka, jufki iz Sarajeva...nema sta nema..

Al dzaba sve to kad nemate socijalu
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:16   #27
Cuj, ako si u Ohio, onda imas one Amishe. Oni imaju sve te stvari u prodaji. Sto tamo ne potrazis...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:17   #28
Nema socijale, ali braca otvaraju kafice i restorane. Ima ih bar 20 do sada. I u svakome imas bar jedno petoricu, koji su "inventar". Kad god dodjes, tamo su.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:17   #29
Quote:
Kiki kaže:
Hellkin, pa imas raznoraznih cottage cheesova, eksperimentiraj malo....
Ja osobno kupujem neki od Jersey krava, organski...i onda pomijesam s malo Creme Fraiche. Bude dobro.
Nema tog kod mene...jedino mozda u nekom import ducanu, ali nije uopce frka, sad kad sam se naucil napravit svoj sir sve stima kak treba. A nekad prije nisam uopce bas ni bio ljubitelj strudle sa sirom ili strukla...
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:18   #30
Re: Re: Re: visoko obrazovan

Quote:
KokuZ kaže:
Zasto se mlijeko ukiseli? Na osnovu cega?
Kako i zasto i zbog cega sirce "malo pripomogne"?
Pa sto ti nebi odao tajnu?!
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:21   #31
blistave buducnosti

E raja, upravo sam sjedeci zaradio 5 centi!!!!
Nisam se ni ustao, a lova je kapljala!
Ali sam bio zato na pravom mjestu u pravo vrijeme.


A o tajni pravljenja sira cu drugi put. I to se placa.
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:25   #32
Re: blistave buducnosti

Quote:
KokuZ kaže:
E raja, upravo sam sjedeci zaradio 5 centi!!!!
Nisam se ni ustao, a lova je kapljala!
Ali sam bio zato na pravom mjestu u pravo vrijeme.


A o tajni pravljenja sira cu drugi put. I to se placa.
daj mi radje odaj tajnu kako se rade tufahije...sir sam vec usavrsio
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 05:29   #33
Re: Re: blistave buducnosti

Quote:
Hellkin kaže:
daj mi radje odaj tajnu kako se rade tufahije...sir sam vec usavrsio

to ne znam .
Nego ja vas sve pozdravljam, do slijedeceg pisanja.

PS. Pozdravite Kokitz-u ukoliko naidje ovdje.
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:16   #34
Zasto ova tema nije na kulinarstvu, a ona o knjigama je na knjizevnosti?
Koliko znam i knjige su hrana i to dusevna hrana u dijaspori.

Hellkin, evo odgovor na temu.

Kuham sva dalmatinska jela za koje nema problema sa nabavkom sastojaka.
Sto znaci, sve vrste ribe spremjene na razne nacine, leso povrce, juhice.
Jedino sto mi u Nizozemskoj fale skarpine koje se ne mogu naci u niti jednom ducanu i na zalost ne daju se proizvesti u kucnoj radinosti.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:42   #35
Upravo juce zena napravila burek sa domacim sirom (iliti pitu sirnicu). Za pravljenje sira je najbolje domace mlijeko (obicno sa obliznje farme) i onda se ne treba nista stavljati u njega (iako se moze ubaciti jogurt da se ubrza proces). Ukiseli se samo od sebe i onda se pokupi vrhnje sa vrha, ostatak se procjedi i evo nam mladog sira za strudle, strukle, piroge, bureke i sl. Ako je punomasno mlijeko iz ducana onda se ubaci jogurt ili slicno jer se ne moze ukiseliti.
Inace kod nas se jede sve po domace, grah sa buncekom, przeni kiseli kupus sa kobasicom.....
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 15:00   #36
Veljaca je u Hrvatskoj mjesec kada se odrzavaju poklade...kako radite krafne? Svaka regija ima neki svoj recept, sto ste vi odnijeli u iseljenistvo?
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 15:03   #37
Quote:
Denys kaže:
Zasto ova tema nije na kulinarstvu, a ona o knjigama je na knjizevnosti?
Koliko znam i knjige su hrana i to dusevna hrana u dijaspori.

Hellkin, evo odgovor na temu.

Kuham sva dalmatinska jela za koje nema problema sa nabavkom sastojaka.
Sto znaci, sve vrste ribe spremjene na razne nacine, leso povrce, juhice.
Jedino sto mi u Nizozemskoj fale skarpine koje se ne mogu naci u niti jednom ducanu i na zalost ne daju se proizvesti u kucnoj radinosti.
Nije ni meni jasna iskljucivost moderatora. Mene je zanimalo sto dijaspora cita (da ne pisemo samo o cetnicima i ustasama), a tema je zavrsila na knjizevnosti. S druge strane, kuhanje je ostalo. Evo, da se opet ponovim, mene zanimaju iskustva ljudi koji su u istoj situaciji kao i ja, a to je zivot u drugoj zemlji. Dakle, vezano uz to, zanima me sto i kako jedete, sto citate, koje imate hobije, kako se zabavljate...logikom supermoderatora, svaka takva tema ima svoj podforum. Zasto onda uopce postoji podforum Dijaspora ako nemozemo razgovarati o zivotu u iseljenistvu?
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 15:13   #38
U ove zimske dane obavezno si skuham grah i repu, zgance sa saftom, oberstrc, purica s mlincima i mlinci sa svim i svacim, krpice i zelje, krumpir i tjesto.... prava nasa domaca jela,od slanih specijaliteta bucnicu, od slatkig makovnjacu i orahnjacu, strudlu sa visnjam i jabukama itd...
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 15:18   #39
Quote:
Belinda kaže:
U ove zimske dane obavezno si skuham grah i repu, zgance sa saftom, oberstrc, purica s mlincima i mlinci sa svim i svacim, krpice i zelje, krumpir i tjesto.... prava nasa domaca jela,od slanih specijaliteta bucnicu, od slatkig makovnjacu i orahnjacu, strudlu sa visnjam i jabukama itd...
Kako radis strudlu od visanja? Moze recept?
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 15:24   #40
Nadam se da ce tema ostati ovdje.

Hellkin, probat cu taj tvoj recept za sir za vikend. Naravno da ovdje nema takvog sira, ima tisuce talijanskih i inih slicnih sireva, ali nijedan nije ono kaj bi mi metli po definiciji u strudle/struke/sirnicu/bucnicu/burek/votever.

Naravno da dolaskom van mnogi krenemo iz znatizelje probavati svakakvu hranu. Prvi mjeseci, kad ih se sad sjetim bili su cesto bacanje vremena i novaca. S vremenom vidis kaj ti pase od ponude i gledas da stvari prilagodis svom ukusu.
Sad, kad sam vec dugo ovdje, potpuno sam se prilagodila. Jedem neke druge ribe, ali opet jedem ribe. Spremljene na slicni nacin. I meso, i povrce. Ono sto mi fali , to si sama izmadijam, kao kiselo zelje i suho meso.
U nasim ducanima ima i senfa, mlinaca, kori za strudle, Krasa, Podravke....Ma kad bolje razmislim, jedino cega nema je taj kravlji sir i kukuruzni kruh s placa. I rum za kolace.
Sir cu radit ovaj vikend, a i kruh ponovo. Prosli put je ispao tvrd ko kamen, nekaj sam fulala.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.