Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2014., 11:55   #341
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
ja svog šicu perem ovako:

razmočim otprilike 1 veliku žlicu neema u 2 dcl mlake vode (teško se rastapa), dodam malo kokosova ulja u vodu (1 malu žlicu), 1 malu žlicu jabučnog octa (domaćeg) te malo sode bikarbone (pola male žlice). Sve to dobro rastopim u 2 dcl mlake vode. Istuširam šicu zatim ga polako poljevam tom smjesom i dobro trljam, te nakon toga dobro isperem.

Inače radim i mješavinu kokosovog ulja te ulja neema kojim ga poslije njegujem tako da umasiram svako malo tu mješavinu u dlaku. Djeluje dobro na dlaku, kožu a neem odbija i nametnike.
Merlina, molim za savjet. Macak mi je dobio perut koja ga muci pa bih pomijesala neemovog i kokosovog ulja i to mu malo utrljavala u kozu. U kojem omjeru da to napravim?

Nije bas da ce se dati oprati, bila bi mu to velika trauma. Ne izlazi iz kuce.
Time bih mogla i malo hraniti osjetljivu kozu cupavog psa.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 16:32   #342
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Merlina, molim za savjet. Macak mi je dobio perut koja ga muci pa bih pomijesala neemovog i kokosovog ulja i to mu malo utrljavala u kozu. U kojem omjeru da to napravim?

Nije bas da ce se dati oprati, bila bi mu to velika trauma. Ne izlazi iz kuce.
Time bih mogla i malo hraniti osjetljivu kozu cupavog psa.
Nasla na stranim forumima razlicite postotke, 1 ili 2% neem ulja u kokosovom ulju, pa sve do 5%.
Svi ga jako hvale, kazu da lijeci gljivice, ekcem i akne, jedino se uzasavaju mirisa.
Napravila tu mjesavinu, otprilike nakapala neem ulje u kokosovo i time namazala kozu macka blize repu, tamo gdje se najvise peruta. Nakon par sati vec vidim poboljsanje.
Ne osjeca se nikakav los miris kada je u tom omjeru u kokosovom ulju.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:19   #343
da li netko tko pije caj od neema prijecuje poboljsanje kod imuniteta/alergije/astme ili sta vec ima, ako ima takvih?
i kako djeluje na lice, umiruje crvenilo, uklanja pristice? jel jako isusuje kozu?
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:50   #344
Jel nim ulje komedogeno? I smije li se razmazati po cijelom licu ili je samo za neka kritična područja?
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:49   #345
Quote:
Lo-lee-ta kaže: Pogledaj post
Jel nim ulje komedogeno? I smije li se razmazati po cijelom licu ili je samo za neka kritična područja?
Za ulje ne znam, ali prah nije komedogen, nadam se da ce bar to pomoci

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
__________________
Nimm nichts persönlich was andere über dich sagen, es ist ihre Realität und nicht deine.
JWoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:35   #346
Quote:
JWoww kaže: Pogledaj post
Za ulje ne znam, ali prah nije komedogen, nadam se da ce bar to pomoci
Prah sam miješala s vodom i stavljala na lice, no toliko me isušilo da ga sad izbjegavam unatoč silnim hvalospjevima. Radije bih probala ulje.
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:49   #347
Quote:
Lo-lee-ta kaže: Pogledaj post
Prah sam miješala s vodom i stavljala na lice, no toliko me isušilo da ga sad izbjegavam unatoč silnim hvalospjevima. Radije bih probala ulje.
Možeš si dodati dvije tri kapi hladno prešanog i nerafiniranog biljnog ulja prema tipu tvoje kože u tu mješavinu praha neema i vode, vjeroojatno bi ti više odgovaralo no samo voda i prah neema.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:40   #348
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Možeš si dodati dvije tri kapi hladno prešanog i nerafiniranog biljnog ulja prema tipu tvoje kože u tu mješavinu praha neema i vode, vjeroojatno bi ti više odgovaralo no samo voda i prah neema.
Ok, budem probala.
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:46   #349
Quote:
Antonio667 kaže: Pogledaj post
Bok je li tko koristio ili zna nesto o utjecaju neema na akne ili opcenito na ten lica... je li kome pomoglo, i koristi li taj prah ili neki losion ili kapsule....
unaprijed hvala
Meni je taj neem doslovno spasio lice kada su me akne napale....Ja sam radila onu kuru 3 dana za redom pomiješala malo neema i vode i držala oko sat vremena i tako 3 dana
danchi ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:37   #350
Quote:
danchi ri kaže: Pogledaj post
Meni je taj neem doslovno spasio lice kada su me akne napale....Ja sam radila onu kuru 3 dana za redom pomiješala malo neema i vode i držala oko sat vremena i tako 3 dana
Potpisujem ovo!

Otkad sam otkrila neem, uvijek ga imam doma. Perem i zube s njim (neem pomiješam s pastom). Jedno vrijeme sam i kosu prala, sad se više ne sjećam zašto sam odustala
cinnamon bun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 18:56   #351
Koja je cijena neema u ljekarnama?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 20:32   #352
Quote:
cinnamon bun kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovo!

Otkad sam otkrila neem, uvijek ga imam doma. Perem i zube s njim (neem pomiješam s pastom). Jedno vrijeme sam i kosu prala, sad se više ne sjećam zašto sam odustala

kako se koristi neem za pranje kose?
musta-leski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 10:06   #353
Možeš ga jednostavno umiješati u šampon.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:05   #354
Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Koja je cijena neema u ljekarnama?
evo ja sam danas platila u ljekarni u Španskom 150g (Trg Ivana Kukuljevića 14 ) kod kioska Tiska 48,60kn.

... ako netko zna gdje je najpovoljnije neka prijavi.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 23:11   #355
Prah neema

Drage forumasice zanima me je li ikoja stavljala prah neema na kosu ? Čitala sam da je odlican za kosu pa me zanima ima li tko iskustva
prodajica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:29   #356
Da li je Himalayan nim prah (onaj u staklenci) dopusteno piti kao caj?
Pitam jer na etiketi piseamo za vanjsku upotrebu?
Hvala
postaricamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 08:01   #357
ako misliš na ovaj prah:

onda da... svakako ga možeš piti. Suprug i ja smo popili već na hektolitre tog čaja a mislim da čak piše i na etiketi uputstva za spravljanje čaja Uglavnom, prije nego što sam kupila prvi puta sam pročitala sve uzduž i poprijeko i zaključila da se smije piti i da je taj prah ok

edit: sad da opet kupujem onda bi možda gledala ovaj ili ovaj jer jednostavno volim te eko markice. Ne znam koliko se njima može vjerovati, ali eto... ja padam na njih
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 08:22   #358
Da upravo taj imam.Na etiketi mi pise samo za vanjsku upotrebu
postaricamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 08:33   #359
i ništa drugo?
Ja se sjećam da je na našoj staklenci pisalo ovako
A ako piše kako spraviti čaj, obloge, blablabla pa uz to još i: samo za vanjsku upotrebu, ne bi se previše zamarala time
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:30   #360
Nema kod mene nikvih recepata za nista.To mi pise ne kraju etikete.Kupljeno u ljekarni.
postaricamlada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.