Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2006., 01:09   #1
Turistički pratitelj

"adriatica.net tečaj za turističke pratitelje
Postanite
Turistički pratitelj.
Završite 6-mjesečni tečaj za turističkog pratitelja već do proljeća iduće godine te krenite u posao, putujte..."

..... novaca oko 1500 kn...

pitanje ...
ima li tko s ovim iskustva?
je li isplativo?

i kakva je ova agencija koja to organizira (Adriatica.net) , postoji li koja bolja?

hvala unaprid
 
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 16:13   #2
Završila sam taj tečaj pri agenciji Autotrans (Rijeka). Cijena je bila 1200 kuna i trajalo je sve skupa nekih tri mjeseca. Imam licencu ali se ne bavim time.
Neki od onih koji su sa mnom završili rade za Autotrans. Ne znam kako im je.

Sorry, ali da li si upoznat(a) s razlikom između pratitelja i vodiča?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 16:28   #3
Quote:
Tragedija kaže:
kakva je ova agencija koja to organizira (Adriatica.net) ,
Nemam pojma o tim tečajevima, ali Adriatica nije bezvezna firma, a ako postoji koja bolja, oni će je vjerojatno kupiti
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 16:32   #4
Quote:
spy kaže:
Nemam pojma o tim tečajevima, ali Adriatica nije bezvezna firma, a ako postoji koja bolja, oni će je vjerojatno kupiti
I mene to zanima....

U biti sto se tu radi?!!

Dal to mogu pohađati ako sam redovna studentica!????

Thanks
Ivanka_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:28   #5
Quote:
spy kaže:
Nemam pojma o tim tečajevima, ali Adriatica nije bezvezna firma, a ako postoji koja bolja, oni će je vjerojatno kupiti

točno. neki dan sam pročitala da su kupili ATLAS.
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 16:50   #6
Mislim da nema ograničenja. Ja sam bila student druge godine kad sam to završila.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 17:15   #7
Koja je razlika izmedu vodica i pratitelja?
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 17:35   #8
Vodič je onaj koji vodi grupu po određenom lokalitetu (u HR se licenca izdaje po županijama - dakle vodič za Primorsko-goransku ili Istarsku županiju). Pratitelj prati grupu od točke A do točke B. Ne objašnjava NIŠTA na lokalitetu te može pričati o nekim znamenitostima samo npr. u autobusu.

To je onaj klasičan primjer: izlet iz Rijeke u Pulu. Ja sam pratitelj grupe. Kad stignemo na odredište, imamo lokalnog licenciranog vodiča koji nas vodi u Arenu i priča. Ja ne smijem ništa govoriti jer nemam licencu za vodiča u Istarskoj županiji.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:21   #9
taj ti tecaj ne garantira posao. ja sam ti radila 3 godine kao pratitelj. agencija koja trazi pratitelje raspise natjecaj. ako su zainteresirani za tvoje jezicne kombinacije te pozovu na razgovor. ako su zainteresirani pozovu te na takav tecaj u njihovoj organizaciji koji je besplatan te ako su zadovoljni s tobom, dobit ces posao. vidila sam da gulliver travel iz dubrovnika trazi pratitelje. btw, trenutno su egzoticniji jezici na cijeni, a francuski se trazi za poludit
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 00:05   #10
Hvala na objasnjenju!
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:03   #11
Da podijelim i svoje iskustvo...
Dakle, u 2. ili 3. mjesecu agencije počinju objavljivati oglase za pratitelje, npr. Gulliver, ID Riva, Terra itd...
Pošalješ im CV, ako im zvuči zanimljivo zbog jezika koje pričaš pozovu te na seminar/obuku koji NE plaćaš i u većini slučajeva (bar je tako bilo kad sam ja bila) svi dobiju posao (osim ako ne slažeš da pričaš neki jezik, jer tamo moraš pred komisijom i svim sudionicima održati pozdravni govor, npr.)...dakle, radiš za njih cijelo ljeto, s tim da je to dosta naporan posao i moraš se odreći privatnog života u tih par mjeseci+šibnu te na bilo koji kraj obale, ali se da super zaraditi i zabaviti ako si u nekom frekventnom ljetovalištu (Poreč, Umag, Vodice itd.)
Također, ako su s tobom zadovoljni (a čim preživiš ljeto s njima, zadovoljni su ), ponude ti nastavak suradnje drugo ljeto...
Meni je to bio super posao, super iskustvo, odlični (nikad prežaljeni ) poslodavci, ali došlo je vrijeme da se završi faks, zaposli za stalno, pa eto...
Space Dementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 01:38   #12
Quote:
Space Dementia kaže:
Da podijelim i svoje iskustvo...
Dakle, u 2. ili 3. mjesecu agencije počinju objavljivati oglase za pratitelje, npr. Gulliver, ID Riva, Terra itd...
Pošalješ im CV, ako im zvuči zanimljivo zbog jezika koje pričaš pozovu te na seminar/obuku koji NE plaćaš i u većini slučajeva (bar je tako bilo kad sam ja bila) svi dobiju posao (osim ako ne slažeš da pričaš neki jezik, jer tamo moraš pred komisijom i svim sudionicima održati pozdravni govor, npr.)...dakle, radiš za njih cijelo ljeto, s tim da je to dosta naporan posao i moraš se odreći privatnog života u tih par mjeseci+šibnu te na bilo koji kraj obale, ali se da super zaraditi i zabaviti ako si u nekom frekventnom ljetovalištu (Poreč, Umag, Vodice itd.)
Također, ako su s tobom zadovoljni (a čim preživiš ljeto s njima, zadovoljni su ), ponude ti nastavak suradnje drugo ljeto...
Meni je to bio super posao, super iskustvo, odlični (nikad prežaljeni ) poslodavci, ali došlo je vrijeme da se završi faks, zaposli za stalno, pa eto...
A kakva je bila lova, ako nije tajna?
dada8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:39   #13
lova

ti je recimo u id rivi(koju je isto kupila adriatica tj. 49 posto udjela) za pratitelja na biciklistickim(sto ja radim) i pjesackim turama 250 eura tjedno.s tim da se radi samo 5.,6. i pocetak 7. mjeseca,te kraj 8.,9,i pocetak 10.mjeseca.

ovisi kakav bi posao radio.mozes raditi kao pratitelj na brodovima,u busu...
ovisi.ali...nije lose placeno.
sva placa ti ostane,a od manche mos zivit dok si na moru.

tecajeve za pratitelja moze organizirati bilo koja pa i najmanja turisticka agencija.ne mislim da je nesto posebno bitno zavrsit taj tecaj,ali moguce da je ovaj kod adriatice i vrijedan tih 1500 kn.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 21:43   #14
ovako su mene placali. radne dane u mjesecu pomnozis s 8 i to ti je misecna norma. znaci ako je 21 radni dan tada moras imati 168 sati. za ispunjenu normu sam dobivala 4.200 plus su mi placali rad nediljom i blagdanom i nocni rad. tako da mi je placa iznosila oko 5.000. dobivala sam dnevnice 85 kn za poludnevni izlet koji traje od 8do 12 sati, a za cjelodnevne izlete sam dobivala od 130 do 170 kn, ovisno o destinaciji. Sve sto sam odradila preko norme, a znalo je biti i 80 sati misecno su mi isplacivali nakom prestanka sezone. Primjerice ja sam radila 6 miseci, jos mi je tekao 2 miseca staz, i imala sam 1 mjesec godisnjeg tako da mi je rani odnos ukupno trajao 9 miseci. s obzirom na svoju jezicnu kombinaciju ja sam 8 misec vrlo malo radila jer nije bilo moje jezicne kombinacije, a ipak sam skupila prekovremene sate. BTW, dobivala sam i dosta love od gostiju. znala sam tjedno skupit po 150 Eura.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 17:13   #15
zanimljiva mi je ova vaša tema, nedavno sam čula za taj posao i nekako mislim da bi mi dobro došao da si popunim studentski budžet. nego, zanima me kolika je razina znanja jezika potrebna? koji jezici se traže? traže li nekakve certifikate?
anvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 21:10   #16
u dalmaciji dosta se trazi pratitelja je grupa od 40 ljudi mora imati zakonski jednoga agrupa od 60 dvojicu.... nije bas nesto placeno dobro .... no ako ste iz kontinenta dode vam ko radni godisnji odmor uz dobar deparac .... Elite travel trazi pratitelje
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 22:02   #17
Quote:
alabrale kaže:
u dalmaciji dosta se trazi pratitelja je grupa od 40 ljudi mora imati zakonski jednoga agrupa od 60 dvojicu.... nije bas nesto placeno dobro .... no ako ste iz kontinenta dode vam ko radni godisnji odmor uz dobar deparac .... Elite travel trazi pratitelje
Oni ponavljaju ovaj natjecaj drugi put, a mozda i vise ........
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 01:11   #18
Quote:
. nego, zanima me kolika je razina znanja jezika potrebna? koji jezici se traže? traže li nekakve certifikate
solidna razina.opet ovisi sta bi tocno radila.ako ces za pratitelja na biciklistickim turama onda ne neka posebno super razina.za pjesacke vec treba bolja.za recimo rad u venezia lines kao tour assistant treba savrsena.al je i lova savrsena.certifikati?to ne postoji.zaboravi,
za turistickog vodica vec treba licenca.ako imas licencu onda valjda i savrseno govoris neki strani jezik.
ovisi,i tu treba imat srece sa firmom.meni je sad najbitnija sto dulja prijava.a to vec treba izborit.cuo sam za firme koje te drze cijelu godinu prijavljenog.sve treba provjerit.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 21:46   #19
pitanje je možda malo bedasto koncipirano ali zanima me što je sa poslom turističkog pratitelja koji prati naše grupe u inozemstvo, tipa u beč, budimpeštu, prag itd...ne kužim kakav tu strani jezik moram znati, to su naši ljudi pa se njima na našem jeziku objašnjava povijesti, znamenitosti itd itd...valjda kužite kaj oću reći, jel to onda isto spada pod turističkog pratitelja ili kaj?
legolas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 09:41   #20
Quote:
legolas1 kaže:
pitanje je možda malo bedasto koncipirano ali zanima me što je sa poslom turističkog pratitelja koji prati naše grupe u inozemstvo, tipa u beč, budimpeštu, prag itd...ne kužim kakav tu strani jezik moram znati, to su naši ljudi pa se njima na našem jeziku objašnjava povijesti, znamenitosti itd itd...valjda kužite kaj oću reći, jel to onda isto spada pod turističkog pratitelja ili kaj?

Vodić je tecaj koji se upisuje u radnu knjizicu... a pratitelj nije.... pratitelj se postaje lako i jeftino... a vodić sa 5000 kn ..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.