Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2005., 01:35   #41
Bio sam prosli tjedan u Sarajevu....spavao u nekom prenocistu, dvije minute od Bascarsije. Pristojno sređeno, dvokrevetne sobe, dvije sobe dijele jedan wc. Imas i kafic, internetcaffe, rade cijelu noc. Cijena je mislim oko 70 kuna. Uglavnom ulica je ona paralelna s Ferhadijom, ne znam vise kako se zove.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 01:42   #42
Smile

Mustafe Bešeskije...tako se zove ulica, sad se sjetih. Lako je naci.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 05:12   #43
Quote:
Robierre kaže:
Mustafe Bešeskije...tako se zove ulica, sad se sjetih. Lako je naci.
Mula Mustafe Baseskije - To je ona koja dalje postaje Titova kad se ide od Bascarsije prema centru
MaxX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 05:17   #44
ČEVAPI :JELO:
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 02:21   #45
koliko ima km od zg do sarajeva? i kojim je putem najbrze autom ici?
__________________
Iznad ravne tuge lisnih drvoreda
prolaze,visoko oblaci od vune
kajbrijes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 21:23   #46
Autoputom do Sl Broda i preko Bos Broda, Dervente, Doboja, Zenice prema Sarajevu ima odprilike 390km i treba po prilici do 5 sati voznje. Cuvaj se jedino policije koje ima na svakom cosku jer kad nekoliko puta platis po 20 maraka u prosjeku i nije malo.
__________________
Ja to mogu ja to hocu
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 16:42   #47
Sarajevo

Planiram iz Rijeke pred kraj mjeseca otic par dana u sarajevo malo vidit sto ima.nas 4. uz zabavu bi htjeli dozivit mozda i malo prirode i vidjeti neke kulturne znamenitosti.

Sad ako netko zna nesto o sarajevu sto se isplati vidit a da nije razvikano , jer sve sto je cu i sam uspijet nac pomocu neta. mislimo spavat u hostelu u centru grada. zove se ljubicica. to je odmah kraj bascarsije valjda. di je najbolja klopa a da je ipak jeftinje (studenti smo )?

idemo autom. kojim putem je najbolje ici iz ri do sarajeva? jel ima onaj neki besplatni program auto rute li tako nekako se zove pa da malo sam istrazim?

uz sarajevo smo mozda mislili zastat malo kod jablanackog jezera ako budemo isli tim putem (se to isplati vidit?) ili mozda pogledat sto ima u travniku (se to isplati vidit?)

pliz ljudi koji ste is bih pomagajte


inace cudno kako ima malo info o sarajevu u destinacije topicu.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 16:49   #48
U Jablanici odes obavezno na janjetinu kod Gojka.

A u Sarajevu preporucujem Jahorinu za posjetiti, ako ti je do prirode. A imaju i klopu vrhunsku.

Za jesti u Sarajevu, ovisi sto zelis jesti, mozes na cevape ili na burek, a mozes i u neki restoran orijentalne kuhinje, puna ih je Bascarsija. Inat kuca recimo, nisu preskupi.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 17:25   #49
Vanja, možeš li kakav smještaj preporučiti, koji hotel, može i neki manji obiteljski ali da nije baš izvan grada?
Ima li kakvih korisnih informacija na webu, ako znaš ovako bez traženja?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 17:44   #50
Pa znam za prenociste Cobanija, u samom centru grada blizu glavne poste i odmah do Portugalskog veleposlanstva, nocenje za dvije osobe + dorucak + boravisna taxa dodje oko 60 eura.

Nadavno su mi bili neki prijatelji iz Beca, tamo su bili smjesteni i bili su zadovoljni.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 17:53   #51
u sarajevu treba vidjeti zemaljski muzej, to je bio najbogatiji muzej u bivsoj yu.. nalazi se u centru grada
ne bi bilo lose otici u bosnjacki institut... popeti se do zute i bijele tabije.. pogled na sarajevo odatle je odlican.. ako bude par dana suho (ne bude kise ni snijega citav taj period), otici do skakavca...
sto se tice planina, ja vise volim bjelasnicu od jahorine.. 20tak minuta voznje poslije hotela marsal dolazi se do sela u kojima se mogu kupiti sir mlijeko, ali takode se mogu naci i pletene carape i slicno..
inat kuca je ok, al ja preporucujem da se jede kod hadzibajrica.. obavezno pogledati na zidovima koje je sve nagrade ta porodica osvojila u kulinarstvu...
zeljo je (po mom misljenju) najbolja cevabdzinica.. preko puta zelje je kafanica u kojoj se moze probati salep obavezno probati salep
sto se tice pita, kod carsijske dzamije se moze pojesti dobra pita ispod saca.. isto se treba probati..
onda tufahije.. ja ih jedem u carigradu ili kod ramiza..
kolace u vecini slasticarnica izbjegavati.. vecinom je krema ista, samo oblik kolaca drugaciji.. izuzetak je sarajbosna.. slasticarna kod trznice.. rolat sa visnjom i cokoladom je mmmmmmmmmljac baklavice iz te slasticarne nisu tipicne bosanske, al su jako dobre.. tamo se mogu probati i balkavice sa pistacijom, cokoladom i slicno..
napiti se vode kod begove dzamije cisto da se vratite opet u sarajevo

nadam se da cete se lijepo provesti ovdje
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 19:47   #52
i ne se puno kurčit-mi hrvati ovo-ono jer bi mogli dobit po nosu,nismo nešto omiljeni tamo.
zivot u zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 21:04   #53
Quote:
idemo autom. kojim putem je najbolje ici iz ri do sarajeva? jel ima onaj neki besplatni program auto rute li tako nekako se zove pa da malo sam istrazim?
ovdje si mozes isplanirati kilometrazu, rute, itd.
http://www.viamichelin.com/viamichel...ing_directions

sretan put
Tessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 21:36   #54
Quote:
zivot u zivo kaže:
i ne se puno kurčit-mi hrvati ovo-ono jer bi mogli dobit po nosu,nismo nešto omiljeni tamo.

jel problem s tablicama i tako. mislim nisam nikad bio u bosni pa nznam a htio bi se vratiti sa svim dijelovima na autu.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 21:44   #55
Quote:
Vanjushka kaže:
Pa znam za prenociste Cobanija, u samom centru grada blizu glavne poste i odmah do Portugalskog veleposlanstva, nocenje za dvije osobe + dorucak + boravisna taxa dodje oko 60 eura.

Nadavno su mi bili neki prijatelji iz Beca, tamo su bili smjesteni i bili su zadovoljni.
Hvala.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 21:46   #56
Quote:
heureka kaže:
preko puta zelje je kafanica u kojoj se moze probati salep obavezno probati salep
Što je to salep?
(Postoji li još neki naziv za to?)
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 14:21   #57
Quote:
river_city kaže:
jel problem s tablicama i tako. mislim nisam nikad bio u bosni pa nznam a htio bi se vratiti sa svim dijelovima na autu.
Ma nije nikakav problem, ne ides u istocni Mostar.

Inace, za jelo preprucujem VF restoran na Koreji, jeftino a odlicna kuhinja. Uvijek je puno kao sipak jer za nekih 3 ili 4 eura jedna osoba moze pojesti kraljevski rucak.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 14:31   #58
Ćevapi se jedu kod Ferhatovića, odnosno, nasljednica mu u 5-ici, ili u Želji, to je sad izbor koji i ne zavisi od same kvalitete ćevapa nego o mnogih lokalnih sarajevskih priča Uglavnom, rijetko koji Sarajlija će ti reći objektivno koja je od te dvije bolja. Meni su bolji kod Ferhatovića, imaju i odličan domaći jogurt.

Što se tiče obilaska, obavezno proći onaj "jeruzalemski" dio: katedrala-pravoslavna crkva - Begova džamija - sinagoga, sve je unutar 300-400 metara. Naravno, i uličice Baščaršije, ali obavezno pogledati po meni uvjerljivo najljepšu SA zgradu, nepravedno zapostavljenu u preporukama, likovnu akademiju.
Evo slike, pa recite gdje ste na ovim prostorima vidjeli interesantniju građevinu
http://www.ddh.nl/org/poo/lunjo/14.jpg

Što se tiče puta, vremenski ti je najbrže ići, a i najbolji je put Zagreb - Slavonski Brod - Doboj - Zenica - Sarajevo, sve skupa ti je nešto manje od 600 km, preko pola puta autoput. A tim putem ćeš vidjeti i sve narode i zastave BiH

Vanja, kad je otvorena ta Čobanija, nikad čuo
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 14:36   #59
Ma to se otvara i zatvara kao poslije kise. Ne znam ni sam kada je otvoreno to prenociste, slucajno naidjoh na njega, nisam siguran da to i postoji ovih dana prije pola godine ili mozda malo vise sam ove ugostio. Ljudi se odusevili Sarajevom, jos kad su vidjeli Jahorinu pa sam ih vodio gore na Trebevic na Osmice, na polozaje Mladiceve soldateske

Sad me uvijek nagovaraju da ih povedem sa sobom do Sarajeva ja fakat ne kuzim sta oni vide u Sarajevu, kakvo je danas i kakvo je bilo nekada, razlika nebo i zemlja. Realno, danas je to samo jedna velika provincija, sto bi rekao Srdic, sarajlija ima svugdje pa cak i u Sarajevu. A sve manje.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 14:40   #60
Quote:
Vanjushka kaže:
Sad me uvijek nagovaraju da ih povedem sa sobom do Sarajeva ja fakat ne kuzim sta oni vide u Sarajevu, kakvo je danas i kakvo je bilo nekada, razlika nebo i zemlja. Realno, danas je to samo jedna velika provincija, sto bi rekao Srdic, sarajlija ima svugdje pa cak i u Sarajevu. A sve manje.
A gle, arhitektonski je isto, a to turisti prvo vide i najvažnije im je, osim Grbavice koja je danas 5 puta ljepša nego što je bila prije Sad se barem po arhitektonskim faksevima ne uči kao najgori primjer gradnje.

Turiste mislim da baš briga za to što danas više nema Nadrealista i te atmosfere, oni tu priču i tako nisu kužili ni onda kad je bila aktualna
To što današnje Sarajevo po duhu nije nekadašnje Sarajevo i tako kuže samo Sarajlije. Turistima će Sarajevo i tako uvijek biti interesantno jer ako nisu bili u Istanbulu, a velika većina Europljana nije, njima je Sarajevo orijentalni šok, vrlo interesantan. Ja sam vodio jednu Zagrepčanku prije par godina i ta nije prestajala slikat džamije i klanjanja. Bila je očarana.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.