Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 16:28   #261
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post

Moja Maggie je dobila idealno ime. Siva, metalna i hladna, radi kao luda i još je premier. (Thatcher)
:klap:
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 22:20   #262
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
kod mene, opet, sve bijelo od aparata, a i u kuhinju paše bijelo. stoji na pultu i svako malo odem popričati s njim a ime još nisam našla adekvatno. carson, albert, jeeves, alfred....


Naš je Marvin.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 22:21   #263
Moj je Kenny već sam ga jednom ubila
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 20:07   #264
I moj je Kenny a robot usisavač je Rodney
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 11:50   #265
Ima li itko iskustva sa ovim multipraktikom:
http://www.ekupi.hr/Mikser-multiprak...ok-535096.aspx

meni najvise treba iz jednog razloga:za radit sladoled od banane Znaci mljevenje zaledjenog voca sobzirom da se banana zaledi i onda se blenda. Imam jak blender al on mi nije za to jer ne vrti kao multipraktik neg se to sve razlijepi po stjenkama i onda je muka teska napravit sladoled.
Uglavnom,netrebaju mi sjeckalice,mjesalice,miljun nastavaka, treba mi samo da napravi sladoled Pa ako netko ima iskustva sa onim gore ili ima nekakvu preporuku bila bi zahvalna
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:19   #266
Imam ROBOT multipraktik proizveden od Elettroidea (Italija) kupljen preko Erion-Kutina. Potrebno mi je kupiti posudu (zbog puknuća) u kojoj je nož ali ni na jedan tel broj nemogu dobiti Erion. Dali netko zna njihov broj ili gdje se za taj uređaj može kupiti djelove.
odarcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 11:48   #267
Vidjela sam da postoji posebna tema za kenwood multipraktike, no davno je bilo pisanja pa da probam tu.
Znaci, sasvim slucajno smo naletjeli na veeeliki popust u elipsu, i malo se jos informirali i odlucili kupiti multipraktik.
E sad, s obzirom da ni ja a ni nitko koga poznam nije imao prilike rada s takvom makinom, malo sam skepticna prema njemu. Mislim, nisam naviknuta
Ono kaj me muci je dok mjesi tijesto s ovom J kukom. Posuda ima 6,7l zapremnine i mjesio je tijesto za klipice od 1kg brasna. U uputstvima pise da moze i do 2,6 kg. Nebitno. Ne znam jel ful normalno da se trese kad mjesi i zagrijava, jer velim, nikad nisam imala prilike negdje drugdje probati, uvijek smo imali mali miksercic, a takva tijesta mjesili rucno.
Ne forsiram ga ni nist, nego eto, cisto me zanima da li je to normalno

Model je kmm770, kenwood
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 09:28   #268
ja sam si zapravo zelio bas blender i onda sam vidio ovo http://www.links.hr/artikl-750.210.0...e514-218917101 i sad sam u dilemi. malo para a cini mi se ok. jel ima netko iskustva sa gorenjem?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 10:34   #269
Joj izludit ce me nepotpune specifikacije na webu i prodavaci koji samo slijezu ramenima Zna li netko koji sve dodaci dolaze u nasim verzijama (ovima iz Elipsa) kod modela Kenwood FP925 i FDM790. Nemaju ih u ducanima u Rijeci pa da vidim na kutiji, na webu pise svasta i sto je najgore razlikuju se podaci od sluzbenog weba, manuala i sl.

Meni bi trebalo: blender, mlinac, sjeckalica/ribalica, cjedilo za citruse, metlice za bjeljanjak, mjesalica za tijesto, sokovnik. Po jednima sve to ima FP925, a po nekima taj model nema metlica. Ovaj drugi i skuplji model (790) ima ugradjenu vagu, ali po webu nema mlinca, nema cjedilo za citruse (niti postoji njegov opis na sluzbenom Kenwood webu).

Malo mi je previse novaca da narucujem napamet i da onda skuzim da mi nema nekih funkcija koje mi trebaju.

Zna li netko? Ili bar zna li netko gdje bi mogla provjeriti tocno sto ima u kojem?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 01:19   #270
Lei,

možda ti ne bi bilo loše poslati mail na njihovu adresu pa pitati, a vjerojatno bi još najbolje bilo da osobno odeš u trgovinu i pitaš tamo te da još provjerite po (u) kutiji.


I sama sam u procesu kupnje pa molim drage forumaše da mi pomognu svojim savjetom.

Treba mi mikser s posudom. S obzirom na cijene, radije bih dodala još nešto novca i kupila multipraktik.

Krenula sam s idejom kupnje Boschovog MUM-a, ovih jeftinijih verzija pa napredovala do skupljih, a sad vidim i razne Kenwoode koji mi se sviđaju...

Dakle, ono što mi treba je mikser s posudom i to po mogućnosti inox posudom. To je glavna funkcija. Kolače pravim za blagdane i rođendane tako da mi ne treba nešto profesionalno po nekoliko tisuća kuna. Dobro bi mi došla i mogućnost sjeckanja i ribanja, a trebala bi mi i citruseta.
Ostalo je dodatan bonus.

Jeftinije verzije MUMa su snage 600 W pa me zanima je li to dovoljno da se umijesi tijesto bez pregrijavanja?
Recimo ovaj MUM mi se sviđa, no brine me ovih 600W, bojim se da je to premalo i da će se brzo pregrijati. No nikad nisam radila tijesto pomoću miksera pa ne znam
Citrusetu bih onda posebno kupila.

Ako smatrate da je 600W premalo, druga opcija po pitanju MUMa mi je ovaj. Razlika u cijeni je ogromna, no nudi sve što mi treba (i što ni ne treba ). Jeftiniji modeli nisu znatno jeftiniji, a nude manje opreme.

Čak i jeftinije od tog MUMa je i Kenwood KNW242. Nudi sve što i prethodni MUM, a jeftiniji je. Dođe 1519 kn, snaga 900W, posuda 4,3 L, citruseta, blender (mislim plastični), sjeckalica, diskovi za ribanje.
Ovaj mi je čak možda i favorit. Cijena mi je prihvatljiva, dobije se hrpa toga, a koliko mi se čini, Kenwood ste uglavnom hvalili (makar vjerujem da ste imali naprednije modele).

Još od zanimljivijih mi je Kenwood KHH326WH i KHH323WH. Oba imaju sjeckalicu, citrusetu, stakleni blender, diskove, no prvi ima još sokovnik (realno mislim da ga ne bih koristila). Prvi model ima još i nastavke za mljevenje mesa. Za drugi ne znam. Oba modela su 1000W. Cijena 2159,20 kn za prvi, odnosno 2079,20 kn za drugi model.


Smatrate li da su navedeni modeli ok?
Koji biste preporučili?

Znate li možda za neki drugi model koji nisam uzela u razmatranje?

Unaprijed hvala
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 07:12   #271
Kenwood je bolji od boscha. Za ove modele me jedino muci plasticno tijelo. Odi u elipso i izaberi. Znaju imat nesh sto nema na netu.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:12   #272
Elipso ne odgovara na mailove Al sam zato ugnjavila telefonski prodavacicu u Varazdinu da mi provjeri na kutiji tocno sto sve ide i na kraju sam uzela FP925
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:55   #273
Hvala
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 21:17   #274
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Jeftinije verzije MUMa su snage 600 W pa me zanima je li to dovoljno da se umijesi tijesto bez pregrijavanja?
Ako još imaš neke dvojbe, jučer sam nabavila Bosch 500W , do sad sam radila šnenokle i tijesto za štrudl i nemam dojam da se muči ili pregrijava.
Nadam se da je za kućnu upotrebu to sasvim dovoljno, iako pravi test slijedi tek uskoro.

Kod KitchenAida i Kenwooda mi se sviđa baš sve, osim cijene.
__________________
To die by your side is such a heavenly way to die.
*sara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 12:28   #275
Ajde do sutra onda umijesi tijesto za kruh pa javi

Zezam se, naravno

Čestitam na kupovini i nadam se da će ti poslužiti

I naravno hvala na info!
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 23:32   #276
Evo da se malo osvrnem na vlastiti upis ovdje.

Kupila sam na kraju Kenwood KNW242 (na netu se može naći i pod šifrom km242) i zadovoljna sam.
Ima (kao što sam i navela u jednom od prethodnih postova) inox zdjelu koja mi se čini dosta velika (4,3L), nastavak za tijesto, K-nastavak i pjenjaču, silikonsku žlicu, prozirni poklopac za zaštitu od prskanja, plastični blender i posudu na koju onda ide citruseta, nož ili diskovi za rezanje, sjeckanje ili ribanje. Diskovi imaju 2 strane pa se mogu dobiti deblje ili tanje ploške i sl.

Sam mikser mi se ne čini glasniji od standardnih ručnih miksera.
Nastavci dobro zahvaćaju sadržaj zdjele i lijepo ga izmiješaju.
Jedino mi se dogodilo da su ostale sitne grudice margarina tako da bi ga trebalo držati jedno vrijeme na sobnoj temperaturi da omekša prije dodavanja, što i piše u popratnoj knjižici, no meni se žurilo pa sam ga dodala direktno iz hladnjaka.

Osim smjesa za kolače, radila sam i prhko tijesto i tijesto za domaći kruh i sve mi je izmiješao bez problema. Nije bilo nikakvog naprezanja multipraktika.
Jedino sam se malo uplašila što se prilikom miješanja sastojaka za takva tijesta čuju nekakvi čudni zvukovi, kao da plastika puca.
Ništa nije puknulo
I piše u uputama da su određeni pokreti miksera (kao da glava više "skače") normalni, a i na youtube snimci sam isto vidjela da se ženi isto događa, no definitivno nije ugodno za čuti.

Što se tiče diskova, dosad sam ih koristila za sjeckanje mrkve na ploške i to je odrađeno bez problema. Mali komadić je zaostao između diska i poklopca, no nije mi to neki problem, bio je tek nešto veći od komadića u posudi i izvadila sam ga kad sam maknula poklopac.

Nož sam koristila za usitnjavanje keksa i češnjaka i to je odradio brzo i bez problema, ali ovo ni nije bio ne znam kako zahtjevan zadatak

Citruseta isto radi dobro i brzo. Doduše treba malo pritisnuti sa strane ako se želi baš do zadnje kapi iscijediti voće, no to sam činila i na standardnoj citruseti.
Zamjerka je što nema mogućnosti regulacije veličine otvora na citruseti pa dio vlaknastog materijala ipak prođe u posudu.

Svi ovi nastavci (citruseta, posuda i sl.) koji su izrađeni od plastike čine mi se dosta čvrsti.
Kuka za tijesto i K-nastavak su također čvrsti i lako se peru.
Jedino je ona pjenjača nešto osjetljivija i tanja, ali ona se i koristi za laganije stvari tipa snijeg od bjelanjaka.

Sam multipraktik ne zauzima previše prostora po mojoj subjektivnoj procjeni.

Bitno je da sve mora točno sjesti na svoje mjesto da bi multipraktik radio. Prilikom rada npr. sjeckalice okretat će se i miješalica ako je ostala u tijelu multipraktika. Ne znam je li to prednost ili mana
Ako ste radili nešto sa sjeckalicom, a sada želite miksati u posudi, morate vratiti poklopac na mjesto inače se nastavci za miksanje sadržaja posude neće vrtiti.

Na gornjoj plohi multipraktika ima slikovni prikaz što gdje ide, tako da se i bez uputstava vidi koja posuda se priključuje na koje mjesto na multipraktiku. Uz sliku pojedine posude/nastavka napisane su i preporučene brzine. Ima 6 brzina i opciju pulsnog rada.
Na donjem dijelu multipraktika, ispod zdjele je i naljepnica sa slikom koja prikazuje koji se nastavak (miješalica) koristi za pojedini tip smjese pa čak ni u tom slučaju nije nužno konzultirati knjižicu s uputstvima.

Kompletan multipraktik mi se ne čini zahtjevnim za održavanje.
Nastavci se lako uklanjaju i održavaju.
Višak kabla se može pospremiti u za to predviđeno mjesto na stražnjoj strani multipraktika.
Ima i nožice koje prionu za podlogu pa se multipraktik ne kliže.

Sve u svemu, meni se ovaj multipraktik jako sviđa i mislim da udovoljava mojim potrebama.
Sigurno da bi neki napredniji model bio još bolji, ali za moje potrebe ovo je mislim pun pogodak što se tiče omjera cijene i kvalitete.
Za nekoga tko nije svaki dan u kuhinji, mislim da je odličan izbor
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:01   #277
specifikacije su im baš šture :/

vidim da ih hvalite, valja li i ovaj?

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...WOOD-FDM790BA/
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 11:24   #278
Multipraktik Braun

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...N-FP5160-crni/
Ima li netko iskustva s ovim multipraktikom? Najviše me zanima ovaj sokovnik, je li dovoljno dobar i jak? Jer kad gledam cijene sokovnika koji imaju istu snagu (1000W), isplati mi se više uzeti multipraktik. E sad, pitanje je kakav je taj sokovnik? Ima li itko iskustva?
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:56   #279
Gorenje blender B 800 E

Pozdrav ekipi,

Kupio sam nedavno ovaj blender i vidim da mi poslije blendanja ostaje malo kapljica tekućine na onom donjem djelu ispod vrča,što znači da nešto ne dihta kako spada.Ima uputa kako skinuti nož s postoljem,ali nema nikakve skice.Da li je netko imao ovakav problem.Pošto imam jake ruke a ovo je sve živa plastika bojim se da ne napravim neku štetu .Da li je netko već skidao donji dio s nožem,jer vidim da je to opcija ako želite detaljnije oprati gornji dio s bokalom.Pokušavam ga zaokrenuti kako kaže u uputama "u smjeru kazaljke na satu",ali ne mrda.Dakle ako itko ima iskustva...

Zadnje uređivanje kucica : 17.09.2016. at 12:59. Reason: izmjena
kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 13:11   #280
A koji blender?
Meni se upravo to dogodilo s delimanovim i vratila sam ga prije par dana. Kazu da ce ili popravit ili dat novi
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.