Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 18:00   #81
Ma stavljala sam i ja, ali bi me uvijek obasipali bujicom rijeci tipa, kako to nije dobro i sl.
Meni je pasalo karatkorocno, ali ne znam, ostavlja li neke negativne posljedice dugorocno.
__________________
Dobro došli...
anibaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:58   #82
Quote:
because the night kaže: Pogledaj post
Hm....pa je, da, ne otapa se ulju al ipak sam na lice nanijela vit. C što valjda može bit samo dobro. Al jako sam fino to usitnila. Pa kaj nek se malo skuri kad neće bit savršena
uopće ne kužim cure koje si stavljaju na lice nešto o čemu neznaju
zašto misliš da vitamin c mora biti "samo" tj. isključivo dobar za kožu?
baš kao što je phyto rekao-vitamin c je jaka kiselina i s njom treba oprezno.pogotovo netko tko ima osjetljivu kožu(a danas ju većina ljudi ima).i ne smije se izlagati suncu nikako,ako netko koristi takve "tretmane".mogla bi završiti s opeklinama kože čak ako se suncu ne izlažeš,a kamoli ako se izlažeš.
naravno,radi sa svojom kožom što god hoćeš,ali ako nisi sigurna u to što radiš-nemoj to drugima preporučivati.ono što je prirodno-ne mora značiti da je dobro.kako bi pat rekla:"i arsen je prirodan"
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:05   #83
Quote:
because the night kaže: Pogledaj post
Ma kaj bi bilo štetno...

nemre ti limun naštetit, pa ja sam znala trljat krišku limuna po licu
Opet moram isto pisati,al evo:
ph limunova soka je 2,a ljudske kože 4.5-6.5.Kao što vidiš to je prekiselo!
Limunov sok ima 8% limunske kiseline te samo 50mg vitamina C na 100ml.
Bolje ćeš proći sa glikolnom i mliječnom kiselinom koje nisu tako iritativne kao limunska,a proizvodi se formuliraju na ph 3.5-4.5 u kojem te kiseline i djeluju.
Ako već inzistiraš na limunovu soku obavezno ga razrijedi s vodom u omjeru 1:1.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:18   #84
Kad sam bila mlada (i dovoljno glupa da povjerujem) procitala sam u nekom zenskom casopisu da je dobro poslije brijanja kozu pospricati limunovim sokom
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:30   #85
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kad sam bila mlada (i dovoljno glupa da povjerujem) procitala sam u nekom zenskom casopisu da je dobro poslije brijanja kozu pospricati limunovim sokom

mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:06   #86
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kad sam bila mlada (i dovoljno glupa da povjerujem) procitala sam u nekom zenskom casopisu da je dobro poslije brijanja kozu pospricati limunovim sokom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:38   #87
Joj, dobro, dobro...
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:36   #88
Držite li kada voće na licu (kriške naranče, kivija...)?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 06:53   #89
Quote:
because the night kaže: Pogledaj post
Neko vrijeme je bio poularan neki serum na bazi vitamina C od natural wealtha. E pa ja sam smrvila tableticu 500mg plivitC i pomiješala ga s malo ulja od decleora (ylang-ylang) i s tim masirala lice . Imalo je učinak peelinga + osjetila sam kak me pecka vit. C i koža mij ebila fenomenalno ružičasta i zdrava nekak.


Probajte obavezno
Vitamin C je odlican antioksidans, nazalost kiseo je i iritira kozu. Isto tako brzo se raspada, u dodiru sa kisikom tako da se njegovo djelovanje obicno moze iskoristiti u proizvodima koji sadrze estere vitamina C. Oni omogucuju da se na lice nanese manja kolicina tog korisnog vitamina, dovoljno mala kolicina koja nece iritirati kozu. Isto tako ester omogucava da se vitamin C otpusta tijekom vise sati, pa se ucinak donekle moze ocekivati.

Ipak.. istrazivanja pokazuju da su antioksidansi korisniji kad ih se uzme u obliku hrane (voce, povrce, cajevi...) nego kad ih se direktno nanosi na kozu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 06:57   #90
Quote:
anibaS kaže: Pogledaj post
A koliko je sigurno i korisno stavljati sok od limuna pomijesan sa vodom/ limunadu na lice nekoliko minuta i isprati.
Da li je to stetno za kozu?
Limun sadrzi dosta kiseline u svom soku sto moze biti dosta iritantno za kozu. Filozofija iza ovog kozmetickog prijedloga (nanijeti limunov sok na lice) je u tome sto vocne kiseline (AHA) cine blagi peeling i osvjezavaju kozu. Ipak, limunov sok je neujednacen preparat koji ti moze biti ili neefikasan (preblag) ili prejak (iritantan).

Druga stvar je sto u kori limuna postoji dosta etericnih ulja koja su ne samo iritativna nego i alergena. I osim toga na svijetlu mogu reagirati s kozom i ostaviti trajne tamne mrlje.

Ovaj eksperiment svakako treba izbjegavati.

Od AHA kiselina bolje su BHA kiseline (salicilna i/ili glikolna) ako stvarno zelis efikasan peeling. Takvih proizvoda ima bezbroj na trzistu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 06:59   #91
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Držite li kada voće na licu (kriške naranče, kivija...)?
Jedino sto mi se cini prihvatljivo je jogurt (lakticna kiselina za blagi piling) pomijsana s medom (odlican humektant). Ili krastavac koji vlazi i osvjezava kozu. mozda jos samo jastucici namoceni u kamilicu, za one koji nisu alergicni na etericna ulja kamilice.

Narancu bih svakako (kao i limun) izbjegavala na licu!! Dapace, po ljeti se preporuca izbjegavati i parfeme koji sadrze limun, bergamot, grapefruti (ili barem nanijeti ih na dijelove koze koja se ne izlaze suncu).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:32   #92
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Od AHA kiselina bolje su BHA kiseline (salicilna i/ili glikolna) ako stvarno zelis efikasan peeling. Takvih proizvoda ima bezbroj na trzistu.
Glikolna kiselina je AHA. Jedina BHA za koju znam je salicilna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 06:09   #93
Vitamini

Od kako smo generalno postali svjesniji zastite od sunca, pomalo se otkriva da zbog skrivanja od sunca postajemo premalo izlozeni UV zrakama, pa nam tijela stvaraju premalo vitamina D (pogotovo ako zivimo u mracnijim klimama, po zimi ili ako nam je koza intenzivno pigmentirana).

Da li koristite vitamin D (pogotovo uz kalcij, ako ste vec i tridesetima ili starije)?

Kazu da je za osobu svijetle puti koja zivi u sjevernim predjelima i svakodnevno koristi SPF15 ili jaci, dovoljno petnaest minuta dnevno izloziti se suncevim zrakama, bez UV zastite.

Za starije osobe vjerojatno je sigurnije uzimati suplement dnevno.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:03   #94
Prebacila sam u root Kozmetike jer se ne odnosi samo na njegu lica. Ponekad uzimam vitamin D, ali nikako da se discipliniram. Ne bojim se, naime, ako osobe sa xerodermom pigmentosum proizvode dovoljno vitamina D, sigurno ga i ja proizvodim dovoljno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:28   #95
pa kolko ja znam vitamin d se u dovoljnoj mjeri dobiva iz sunca i hrane. dapače još i dodatno uzimanje d vitamina se taloži u jetri. ja sam mislila piti jer imam psorijazu ali kad sam malo prosurfala vidim više štete nego koristi.

po mom mišljenju vitamina a, d i e nije dobro uzimati jer se talože u jetri
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 18:28   #96
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
pa kolko ja znam vitamin d se u dovoljnoj mjeri dobiva iz sunca i hrane. dapače još i dodatno uzimanje d vitamina se taloži u jetri. ja sam mislila piti jer imam psorijazu ali kad sam malo prosurfala vidim više štete nego koristi.

po mom mišljenju vitamina a, d i e nije dobro uzimati jer se talože u jetri
slažem se, i ja sam dosta o tome istraživala i došla sam do tog saznanja. zato više ne pijem nikakve vitamine. samo ulje crnog kumina. i super mi je zasad
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:46   #97
Da, sunce je jako vazno za proizvodnju vitamina D3 u kozi i tim' vise ta paranoja od sunca, koja je u zadnje vrijeme "moderna" moze i te kako biti stetna. Dovolnjo je 15 minuta dnevno, povrsine lica i ruku, da se stvori dovoljna kolicina vit. D3. U zimskim mjesecima velika vecina ih ima manjak vitamina D3, a vrlo vjerojatno i mnoge od vas. To nije nikakva mudrost, a lako se moze dokazati mjerenjem razine u krvi. Svaka zena treba uzimati dnevno do 800 IE vitamina D3, do te doze se nije doslo na pamet, vec su radjene studije koje su publicirane i svatko moze procitati. No, paralelno treba i kalcij uzimati, jer bez kalcija nema velike koristi od vit. D3. Preporucena doza je 1000 mg dnevno, za zene iznad 65. godina 1500 mg. Sve zene iznad 50 godina bi trebale uziamti dodatno kalcij i vit. D3, na trzistu ima dosta preparata. S normalnim dozama nema nikakve bojazni da ce doci do bilo kakve hipervitaminoze. Paranoja od sunca je isto tako stetna kao i paranoja od vitamina D3. Sve u svemu, ne izbjegavati sunce, jer ce se to jednoga dana vratiti. 70 godina, jedan pad, i prijelom kuka?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:31   #98
"An article reprinted in PCI Journal (Volume 12, Number 4, November 2004) refers to comments by dermatologist Darrell S. Rigel, M.D., clinical professor, New York University Medical Center in New York City. He reports that as someone who sees and treats skin cancer patients on a daily basis, it is appalling to him that anyone in good conscience would claim that intentional sun exposure, regardless of length of time, is beneficial. It is a fact that skin cancer rates are rising and solid science supports the daily application of sunscreen as the best defense against the damaging effects of sunlight. The same article also mentioned a 1997 study published in the Journal of the National Cancer Institute. It concerned patients with xeroderma pigmentosa (a disease that causes multiple skin cancers in persons exposed to even small amounts of UV radiation). The study demonstrated that these patients, despite avid sun avoidance and constant UV protection, still had normal levels of vitamin D over a period of several years. There is also the issue that no sunscreen, regardless of active ingredients or how often or liberally it is applied, can provide 100% protection from UV radiation. The tiny amount of UVB light that sunscreens do not shield is enough to begin the synthesis of vitamin D (though depending on your skin color and climate, supplemental vitamin D will likely still be necessary)."

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=374

"The U.S. Dietary Reference Intake for adequate intake (AI) of vitamin D for infants, children and men and women aged 19–50 is 5 micrograms/day (200 IU/day)."
http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D#Nutrition

(Ne znam koja je to jedinica IE.)

DM ima Das Gesunde Plus tablete s 600 mg kalcija, 5 ug D3 i 80 ug vitamina K. Jos da mi se natjerati da ih uzimam svaki dan. Rjesavala sam test koliko dugo cu zivjeti i jedno od pitanja je bilo uzimam li dodatke kalcija. Kalcij navodno moze produziti zivot, pomaze u mrsavljenju i protiv PMS-a.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:54   #99
da ali opet postoje studije koje tvrde da ima više štete nego koristi od kalcija.

ja sam konkretno u vezi vitamina d dobila informaciju od liječnika da bi mi vece količine uništile jetru jer se u njoj talože isto kao i sintet. vitamin a.
a manje količine nemaju efekt.

tako da i dalje izbjegavam a e i d vit
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 23:47   #100
Nisu mi poznate takve studije. Sto se tice hipervitaminoze, jedino A se bojim (ali ovo malo iz multivitaminskih tableta ne bi smjelo biti problem, a zivotinjske proizvode ne jedem, pa iz hrane dobivam samo provitamin kojeg tijelo po potrebi pretvori u vitamin).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.