Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2010., 23:08   #21
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Ja imam steviju od Kala, itekako osjetim slatkocu. Kad se pretjera s kolicinom, ima odvratni metalni okus. Po mojoj procjeni, jedna njihova doza (42mg) zamjenjuje 30g secera.
Kako si ju isprobavala? Ne mogu vjerovati da nista ne osjetis.
stavim kolicinu koja stane u onu njihovu prilozenu zlicicu
pise da se ne smije dnevno korisiti veca doza
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:09   #22
Ok, ali kuda ju stavis?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:09   #23
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Ok, ali kuda ju stavis?
u jednu salicu kave ili kakaa

ne u cijeli kolac
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:14   #24
To je definitivno prevelika doza.
To sto pise da se ne smije prekoraciti preporucena doza, je cisto pravna stvar. Stevija se tretira kao dodatak prehrani u Americi (mislim da su nasi to samo preveli), a biljka je mozda jos uvijek zabranjena (bio je i dodatak do pred malo vise od godinu dana).
Ja na cijeli kolac (biskvit) stavim 7 doza. Na vrecicu pudinga cca 1.5 dozu.
Ali mi je svejedno cudno da nista ne osjetis. Jesi nekome dala da proba taj tvoj kakao ili kavu?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 13:47   #25
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
To je definitivno prevelika doza.
To sto pise da se ne smije prekoraciti preporucena doza, je cisto pravna stvar. Stevija se tretira kao dodatak prehrani u Americi (mislim da su nasi to samo preveli), a biljka je mozda jos uvijek zabranjena (bio je i dodatak do pred malo vise od godinu dana).
Ja na cijeli kolac (biskvit) stavim 7 doza. Na vrecicu pudinga cca 1.5 dozu.
Ali mi je svejedno cudno da nista ne osjetis. Jesi nekome dala da proba taj tvoj kakao ili kavu?
mozda je tu kvaka, dat cu nekome da proba

ja nevjerojatno puno secerim i stavljam puno sladila, pa mi je nepce valjda otupilo na sladak okus
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 16:09   #26
Aha
Nego, meni stevija ima stvarno neugodan okus (pogotovo kad se pretjera), pa ju koristim u jelima u kojim mogu to zamaskirati (npr. biskvit s rogačem, ili puding od cokolade, ili biskvit s kurkumom i narancom). Ali ja inace ne jedem jako slatku hranu i trosim jako malo secera, a obicna banana mi je nekad preslatka, pa mi je onda i ona kolicina stevije koju sam navela gore dovoljna, a tebi mozda nece biti.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 19:24   #27
Sad sam stavila 3 te mini žličice u kolač i nije baš slatko.
Tak' su mi preporučili, vidim da vi stavljate više.
Još sam bila jako oprezna jer sam čula da je vraški slatka.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:56   #28
ja sam letos u nemackoj kupila tecnu i u tableticama,nekog njihovog proizvodjaca (ne znam da li ima da se kupi u srbiji,iskreno nisam mnogo ni trazila)
utisci su slicni kao i vasi: cudan gorkast ukus,tecna ne sladi mnogo ali ova u tableticama ubija koliko je slatka
ja sam tecnu koristila u kolacima sa kojima se "uklapa" takav ukus,kombinacije tipa zitarice/pahuljice/neko integralno brasno+orasi/lesnici/bademi+neko voce+cimet ili neka slicna kombinacija pa to sve u rernu i onda se jede uz kafu za uzinu ili za dorucak jer ne treba da budu slatki,a taj ukus stevije ne smeta...nisam potrosila celu,dala sam mami ostatak posto se ona vise "igra" u kuhinji takvim stvarima a ja sam zadrzala tabletice koje ne koristim skoro nikad (delom zato sto sam na takvom rezimu ishrane da zelim da se odviknem od slatkog ukusa) a i kafu i caj pijem bez secera pa steviju uzmem sa necim bas kad me drma PMS

u svakom slucaju-utisak je pozitivan ako je stvarno zdrava...malo cudan ukus ali da se naviknuti
__________________
LCHF je zakon!!!! :D
tvrdoglavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:14   #29
ja sam jučer prijepodne probao steviu u prahu ( bijeli) a poslijepodne kod novostečenog prijatelja list ubran sa biljke na njegovoj poljoprivrednoj parceli.zanima me kako od suhe biljke napraviti bijeli prah (samljevena). da li je prerađena nekim postupkom jer je ona zelene boje.dobit ću sjemenje i presadnice za daljnji uzgoj u slavoniji.(trenutno sam u dalmaciji).klijavost sjemena vrlo mala ,navodno 3-4%.zanima nas (me) osim uzgoja prerada.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 18:51   #30
ja imam stevia koncentrat il kak da nazovem
bocica je od 20 ml
proizvodjac je iz zga nisam sigurna tko (ne da mi se do kuhinje)
bocica je staklena

i kada sam kupovala zena u ljekarni me pitala jesam li dijabeticar, jel ako jesam njima ide jedna drugacija bocica, u ovoj mojoj ima alkohola, il je nekako drugacije dobivena, nisam sure, al je ok ak nisi dijabeticar

ugl, ja na salicu kave od 4 dcl (znam piem puno kave) stavim 2je kapi i bude mi tanan
a kad pravim kapucino i ocu da mi je sladje (jel ja slatku kavu ne mogu pit) stavim 3 ili 4 zlicice isto na 4 dcl
piem filter kavu iz aparata, i brzo sam se navikla na okus sa steviom, jel je ne stavljam puno, jel ne volim slatku kavu

ugl jaaako jaaako je slatka

prije sam imala onu stevia green u plasticnoj bocici, i isto je bila tako slatka, samo tu vise ne mogu pronac, pa sam jedva pronasla ovu staklenu u osijeku

eto toliko
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 13:15   #31
Zasto se ne preporuca vise od te propisane doze, one njihove mirkomini zlicice?
Jel mi se moze sta desiti ako pretjeram?
Mislim,.. Niko nigdje ne spominje da je opasno pojesti puno bijelog secera koji dokazano uzrokuje kojekakve tegobe, a stevija ce sta napraviti?
i pise da nije za mladje od 18god!? Zasto?
Nadam se da ce netko od proizvodjaca/uzgajivaca stevije znati odgovoriti
Hvala!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:03   #32
istraživanja o štetnosti stevie nisu još završene tako da...
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:16   #33
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Zasto se ne preporuca vise od te propisane doze, one njihove mirkomini zlicice?
Jel mi se moze sta desiti ako pretjeram?
Mislim,.. Niko nigdje ne spominje da je opasno pojesti puno bijelog secera koji dokazano uzrokuje kojekakve tegobe, a stevija ce sta napraviti?
i pise da nije za mladje od 18god!? Zasto?
Nadam se da ce netko od proizvodjaca/uzgajivaca stevije znati odgovoriti
Hvala!
http://safety.lovetoknow.com/Dangers_of_Stevia

Moje mišljenje je da je priča o štetnosti stevije skroz prenapuhana,jer se moćne firme koje imaju patente na danas široko korištena umjetna sladila(aspartam,saharin,Na-ciklamat...sva definitivno štetna za zdravlje) boje da bi im posao mogao propasti pojavom ovom prirodnog sladila.
Tako je u SAD tek odnedavno dozvoljena prodaja stevije,i to samo kao dodatka prehrani,a ne kao sladila.
Inače u Japanu se stevija koristi kao zaslađivač već 40 godina i nije dosad detektiran nijedan zdravstveni problem koji bi se mogao dovesti u vezu s njenim korišćenjem.

Kaj se mene tiče za mene je stevija
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 02:33   #34
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da je priča o štetnosti stevije skroz prenapuhana
Je, kao i prica o stetnosti aspartama. No ostaju cinjenice da stevia ima puno prebolesnu cijenu i ostavlja ogavan aftertaste.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:17   #35
čuo sam se sa Dr.Novakom i kaže da je stevia u prahu,bijelom i tekućina kemija. prah i tekućina moraju biti zelenkaste boje što je prirodno i zdravije.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:29   #36
Bijeli prah su spojevi iz stevie koji su slatki. Zeleno je biljka u prahu. Koristene zelenog umjesto bijelog praha je kao kad bi umjesto secera u kolac stavio secernu repu u prahu.

Prirodno ne mora nuzno znaciti bolje. Radioaktivne rude su prirodne. Cijanid je prirodan. Zelene pupavke su prirodne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:14   #37
korisnim steviju u prahu, onu SteSweet, i ima mi sličan okus kao saharin
oni stariji ga se sigurno sjećaju...
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:57   #38
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bijeli prah su spojevi iz stevie koji su slatki. Zeleno je biljka u prahu. Koristene zelenog umjesto bijelog praha je kao kad bi umjesto secera u kolac stavio secernu repu u prahu.

Prirodno ne mora nuzno znaciti bolje. Radioaktivne rude su prirodne. Cijanid je prirodan. Zelene pupavke su prirodne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature
da li je postupak izdvajanja "bijelog praha"-spojeva kompliciran posao i što je potrebno za taj čin.da li se to isplati za male površine ?
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:04   #39
Pojma nemam, probaj se raspitati u laboratorijima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 14:15   #40
Jel netko probao?
http://www.steviana.hr/stesweet-proizvodi
Što mislite o njihovoj ponudi, i što biste mi preporučili da kupim? Tabletice ili tekućinu?
Stvarno moram smanjiti ovisnost o šećeru, i tražim neke načine da si pomognem prirodnim putem..
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.