Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2012., 07:51   #2001
Pozdrav

imam pitanje.

Prije 11 mjeseci sam imala taman radnog staža 9 mjeseci u zadnje 2 godine i primala sam naknadu s burze.
Sad sam zaposlena 7 mjeseci. Ako dobim otkaz, da li imam opet pravo na naknadu s burze budući da ću opet imat 9 mjeseci (i više) u zadnje 2 godine?
**jado** is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 12:06   #2002
Quote:
**jado** kaže: Pogledaj post
Pozdrav

imam pitanje.

Prije 11 mjeseci sam imala taman radnog staža 9 mjeseci u zadnje 2 godine i primala sam naknadu s burze.
Sad sam zaposlena 7 mjeseci. Ako dobim otkaz, da li imam opet pravo na naknadu s burze budući da ću opet imat 9 mjeseci (i više) u zadnje 2 godine?
Čekaj, malo sam zbunjena...dakle, radila si do prije 11 mjeseci, pa onda primala naknadu i opet se zaposlila nakon 4 mjeseca i sad imaš više od 9 mjeseci staža?
Ovako, bilo kako bilo: moraš imati 9 mjeseci staža da bi primala naknadu. ako si prije ovog zadnjeg radnog odnosa iskoristila svu naknadu, opet imaš pravo na nju. Ako nisi, imaš pravo na onoliko koliko nisi iskoristila.

Najvjerojatnije misliš na to računa ti li se ovaj odnos od prije? Ne. Samo tih zadnjih 9 mjeseci će ti uzeti u obzir.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 13:54   #2003
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Čekaj, malo sam zbunjena...dakle, radila si do prije 11 mjeseci, pa onda primala naknadu i opet se zaposlila nakon 4 mjeseca i sad imaš više od 9 mjeseci staža?
Ovako, bilo kako bilo: moraš imati 9 mjeseci staža da bi primala naknadu. ako si prije ovog zadnjeg radnog odnosa iskoristila svu naknadu, opet imaš pravo na nju. Ako nisi, imaš pravo na onoliko koliko nisi iskoristila.

Najvjerojatnije misliš na to računa ti li se ovaj odnos od prije? Ne. Samo tih zadnjih 9 mjeseci će ti uzeti u obzir.
znači ja sam u siječnju ove god počela dobivat naknadu 3 mjeseca. Onda sam se zaposlila u 5.mj i tu sam 7 mjeseci. Ako dobim otkaz, da li mi se gleda samo tih zadnjih 7 mjeseci ili i oni mjeseci od prije mi se zbrajaju? jer ako da, znači da bi opet mogla dobivati naknadu s burze.
**jado** is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:12   #2004
Ne. gleda ti se novo vrijeme provedeno na poslu. Za tih 9 mjeseci si dobila naknadu i nakon toga imaš samo 7 mjeseci pa nemaš pravo na naknadu. Tako i ja kao sezonac radim svake godine po 6 mjeseci i svako drugu godinu imam naknadu
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:29   #2005
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Ne. gleda ti se novo vrijeme provedeno na poslu. Za tih 9 mjeseci si dobila naknadu i nakon toga imaš samo 7 mjeseci pa nemaš pravo na naknadu.
Evo, dobila si odgovor - nemaš pravo na naknadu.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:59   #2006
Quote:
**jado** kaže: Pogledaj post
Pozdrav

imam pitanje.

Prije 11 mjeseci sam imala taman radnog staža 9 mjeseci u zadnje 2 godine i primala sam naknadu s burze.
Sad sam zaposlena 7 mjeseci. Ako dobim otkaz, da li imam opet pravo na naknadu s burze budući da ću opet imat 9 mjeseci (i više) u zadnje 2 godine?
3:1 je formula po kojoj se određuje duzina naknade
3 mjeseca radis - 1 mjesec dobijas naknadu s tim da moras imati min 9 mjeseci staza, ne dobijas naknadu za mjesece za koje si ju dobila vec ranije
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 09:41   #2007
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
3:1 je formula po kojoj se određuje duzina naknade
3 mjeseca radis - 1 mjesec dobijas naknadu s tim da moras imati min 9 mjeseci staza, ne dobijas naknadu za mjesece za koje si ju dobila vec ranije
E to me zanimalo! hvala vam na odgovorima!
**jado** is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 16:16   #2008
ja imam jedno kretensko pitanje; kako se prijavit na posao preko web stranice burze? ja sam se dosad uvijek javljao na kontakt koji piše u natječaju, jel to tako ide ili šta? vidim neke moje kandidature, al nemam pristup tome ;(
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 10:57   #2009
@ zero
ako u oglasu nema nikakvih kontakt podataka (mail, adresa, telefon) onda nazovi burzu i pitaj njih

@ nalc
u pravili se radi o manjoj lovi nego sto bi frendica dobila za isti posao ako zaobiđe agenciju..... po meni i nekim mojim iskustvima takve agencije imaju smisla samo ako si specijaliziran za nesto određeno i trazis posao vani, cuo sam da dekra zavlači s isplatom novca...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 15:27   #2010
Mogu li odbiti posao, a da me ne izbace s burze?
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:16   #2011
ne
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 18:09   #2012
Quote:
zeroO kaže: Pogledaj post
ja imam jedno kretensko pitanje; kako se prijavit na posao preko web stranice burze? ja sam se dosad uvijek javljao na kontakt koji piše u natječaju, jel to tako ide ili šta? vidim neke moje kandidature, al nemam pristup tome ;(
dobro si skužio - nikako. kandidatura preko burze ne služi ničemu, osim da se veliki brat osjeća kao da ti nešto pomaže jer može vidjet da se ti akšauli i prijavljuješ na neke poslove. samo još jedan u nizu kradljivaca vremena koje su nam drage institucije spakirale...

uvijek se moraš još IZRAVNO javiti poslodavcu i to je jedino bitno...ponekad će poslodavac biti skriven pa se moraš javit savjetniku na broj telefona koji je naveden u oglasu..al' to je dosta rijetki slučaj...
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 18:39   #2013
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Mogu li odbiti posao, a da me ne izbace s burze?
Možeš naravno, samo treba znati kako . Naime, uvijek ćeš morati ići na razgovor, mislim pa nije da će ti HZZ odmah dati ugovor...e pa onda se na razgovoru potrudiš da ne dobiješ posao ako je to baš nešto što ne želiš. Nama ženama je lakše, mi uvijek možemo potegnuti pitanje djece i trudnoće, a ti recimo uvijek možeš reći da planiraš odseliti k curi ili sa ženom, kaj već imaš, i ono - voila, riješeno. Još im malo proturječiš - i nemaš šanse.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 19:36   #2014
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Možeš naravno, samo treba znati kako . Naime, uvijek ćeš morati ići na razgovor, mislim pa nije da će ti HZZ odmah dati ugovor...e pa onda se na razgovoru potrudiš da ne dobiješ posao ako je to baš nešto što ne želiš. Nama ženama je lakše, mi uvijek možemo potegnuti pitanje djece i trudnoće, a ti recimo uvijek možeš reći da planiraš odseliti k curi ili sa ženom, kaj već imaš, i ono - voila, riješeno. Još im malo proturječiš - i nemaš šanse.
Tako nešto moram napraviti, možda se lijepo dogovorim s poslodavcem da me jednostavno odbije. Da ne bi netko mislio da ne želim raditi, moram reći da već imam dogovoren drugi posao koji je 20X bolji od ovoga, samo se čeka HZZ da odobri poticaje za zapošljavanje
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 20:36   #2015
Pa ja ti ne bi baš preporučila takav pristup. Dati ćeš im time direktno do znanja da ne želiš taj posao! Pa daj budi mudriji...moraš sam sebe diskriminirati, ali ne direktno. Poslodavac će ti to reći možda HZZu a onda si u govnima...možda da ispričaš o čemu se radi, možeš i na pm, pa te mogu konkretnije savjetovati.

Jebote, učim čovjeka kak da NE dobije posao? Ali i ja sam to koristila kad su me slali nekamo kamo nisam htjela (najčešće jer se radilo o lošim tvrtkama) Uskoro ću morati opet nešto izviruozirati, jer sad spadam u poželjnu grupu za javne radove. Da režem živicu ispred općine u kojoj mi po kvalifikacijama nitko ni do koljena nije - ne hvala. Radije krepam. Jedini razlog zakaj sam i ostala u evidenciji je jer namjeravam koristiti poticaj za samozapošljavanje ili ako bi poslodavac koristio onaj za zapošljavanje. Ali i bez toga svega neću umrijeti.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:30   #2016
Kako dokazati da si nezaposlena osoba a nisi u evidenciji HZZ?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:04   #2017
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Kako dokazati da si nezaposlena osoba a nisi u evidenciji HZZ?
Kome to moraš dokazivati?

Imaš radnu knjižicu sa murom i potpisom zadnjeg poslodavca i datumom početka posla i završetka posla, koju ti je poslodavac trebao vratiti kad si prestala (ili prestao) raditi.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 15:26   #2018
Treba mi potvrda sa biroa kao nezaposlena osoba da mogu biti dopunsko osigurana po priodovnom cenzusu.
Ja sam i dalje na birou,pitam u slučaju kada bi se izbrisala iz evidencije ,a pitam i zato jer znam za jedan slučaj kada radna knjižica nije bila priznata kao dokaz da je osoba nezaposlena...
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 17:49   #2019
nezaposleni nemaju vise pravo na besplatno dopunsko osiguranje, ja sam ga sam sebi morao plaćati...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 23:08   #2020
U biti to pravo ostvarujem po prihodovnom cenzusu.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.