Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 12:18   #1
Tko Placa Povratak Srbima?

Nije li groteskno da upravo oni koje su Srbi napali i cije su gradove, sela i ljude rusili i ubijali financiraju njihov povratak u Hrvatsku?

Nije li upravo nakaradna ideja da porezni obveznici financiraju obnovu kuca Srbima, dok ima Hrvata koji nemaju svoj krov nad glavom?

I nije li najdebilnije sto bilo koji hrvatski politicar moze uciniti upravo dozvoliti povratak Srbima kada je srpsko pitanje u Hrvatskoj rijeseno jednom za svagda?

Nije li zapravo Hrvatska izgubila ovaj zadnji rat kada je prisiljena svoje generale, zapovjednistvo izrucivati kojekakvim sudovima, kada de facto placa reparaciju onima koji su nas napali, ispricava se sluzbeno za "zlocine" sto ih je pocinila HV...

Iz kojih razloga dakle Hrvati trpe sve to?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:28   #2
Je, kad su pametni za vrijeme rata govorili "nemojte rušiti srpske kuće", onda su ih jastrebovi odma okarakterizirali kao srbofile, jalnuške diletante i guske u magli.

Zato, ako imaš žalbu, naslovi je na Franju, Gojka i ekipu koja je organizirala/podržala akcije "oslobođenja srpskih kuća".


Quote:
Iz kojih razloga dakle Hrvati trpe sve to?
Možda iz čiste civiliziranosti koja naciju ne tretira jednako kao i zločince pripadnike te nacije...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:14   #3
Quote:
daz kaže:
Je, kad su pametni za vrijeme rata govorili "nemojte rušiti srpske kuće", onda su ih jastrebovi odma okarakterizirali kao srbofile, jalnuške diletante i guske u magli.

Zato, ako imaš žalbu, naslovi je na Franju, Gojka i ekipu koja je organizirala/podržala akcije "oslobođenja srpskih kuća".




Možda iz čiste civiliziranosti koja naciju ne tretira jednako kao i zločince pripadnike te nacije...
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:24   #4
Quote:
daz kaže:
Je, kad su pametni za vrijeme rata govorili "nemojte rušiti srpske kuće", onda su ih jastrebovi odma okarakterizirali kao srbofile, jalnuške diletante i guske u magli.

Zato, ako imaš žalbu, naslovi je na Franju, Gojka i ekipu koja je organizirala/podržala akcije "oslobođenja srpskih kuća".




Možda iz čiste civiliziranosti koja naciju ne tretira jednako kao i zločince pripadnike te nacije...
Zbog ovakvih nazovi Hrvata,koji jedva čekaju povratak nacije koja je zdušno poduprla svoje vođe u sistematskom pokušaja uništenja Hrvata,a čiji se pripadnici danas pokušavaju poturati kao obični "kuvari" u SVK.

Žalosno,ali istinito.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:26   #5
Povratak onima o kojima se jucer govorilo na TV dnevniku placa danska vlada.Inace Srbi su drzavljani RH, a Hrvatska jos nije uvela rasne ili vjerski iskljucive zakone, pa ne znam gdje je problem.
Ukoliko ti mislis da: srbi=cetnici, onda je to druga stvar. Medjutim ta je teza poprilicno u suprotnosti sa zakonima RH.
Zagorakis cak poistovjecuje naciju (narod hrv.) sa pobunjenicima.I to je u suprotnosti sa aktuelnim RH zakonima. Srecom da je ovo "flexibilan" forum po tom pitanju.
Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:35   #6
Quote:
Hugo_Chavez kaže:
Povratak onima o kojima se jucer govorilo na TV dnevniku placa danska vlada.Inace Srbi su drzavljani RH, a Hrvatska jos nije uvela rasne ili vjerski iskljucive zakone, pa ne znam gdje je problem.
Ukoliko ti mislis da: srbi=cetnici, onda je to druga stvar. Medjutim ta je teza poprilicno u suprotnosti sa zakonima RH.
Zagorakis cak poistovjecuje naciju (narod hrv.) sa pobunjenicima.I to je u suprotnosti sa aktuelnim RH zakonima. Srecom da je ovo "flexibilan" forum po tom pitanju.
Oprosti,ali ja POŠTUJEM I CIJENIM svakog Srbina,koji je 1991.rekao makar dvije rečenice protiv agresije,i neviđene,a nepotrebne surovosti Srpskih vojnika.

Ali takovih Srbina je bilo izuzetno malo.Imam sreće pa jednog poznajem (ali to je druga prića),tako da ipak smatram da se može govoriti o kolektivnoj krivici,u kojoj je svaki Srbin,manje ili više KRIV.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:49   #7
500 metara od mene se nalazi spomenik poginulim braniteljima.Od njih 14 je 3 Srbina i 2 Muslimana. Govorim o Zagrebu.
Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:25   #8
A mislim tko plaća. Plaćat će RH.

Ne vraćaju se u Hrvatsku iz ogromne ljubavi prema ovoj državi.

Nasjeli su na sranje, pobjegli u "zemlju majku", ali tamo nema novaca.

Nema niti ovdje previše, ali daleko je više nego u "majci".

Ne opravdavam sranja, ali kuće ne bi bile paljene da nisu bile prazne. Pravo pitanje glasi: "zašto su kuće bile prazne".

Vjerujem da i na to znate odgovor.
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:26   #9
Quote:
Hugo_Chavez kaže:
500 metara od mene se nalazi spomenik poginulim braniteljima.Od njih 14 je 3 Srbina i 2 Muslimana. Govorim o Zagrebu.
Svaka im čast i slava.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:28   #10
Quote:
łvek kaže:
A mislim tko plaća. Plaćat će RH.

Ne vraćaju se u Hrvatsku iz ogromne ljubavi prema ovoj državi.

Nasjeli su na sranje, pobjegli u "zemlju majku", ali tamo nema novaca.

Nema niti ovdje previše, ali daleko je više nego u "majci".

Ne opravdavam sranja, ali kuće ne bi bile paljene da nisu bile prazne. Pravo pitanje glasi: "zašto su kuće bile prazne".

Vjerujem da i na to znate odgovor.
Ja,da!

Ali o kakvoj mi to paljevini govorimo.Pa,zar ima ovdje itko tko je ozbiljno sudjelovao u ratu?
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:30   #11
Quote:
łvek kaže:
A mislim tko plaća. Plaćat će RH.
povratak u Srb plaćaju Njemci.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:33   #12
medjunarodna zajednica placa, bez brige.

"U Danskom vijeću za izbjeglice ističu da je od listopada 2004. na snazi novi program povratka u Hrvatsku, koji financira Europska agencija za obnovu, u suradnji s UNHCR-om."

ja im ne zavidim. a ni vama.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:35   #13
Quote:
Hugo_Chavez kaže:
500 metara od mene se nalazi spomenik poginulim braniteljima.Od njih 14 je 3 Srbina i 2 Muslimana. Govorim o Zagrebu.
Da, samo sto nije rijec o tim Srbima, nego o onima koji su odmah kukavicki pobjegli pod kapu svog materinjeg naroda, a sada se junacki vracaju...malo procitaj sto si sam napisao, "poginulim braniteljima"...
Dok se Srbi (medju njima siguran sam i mnogo agresora osobno) nasi branitelji se ubijaju u jadu i neimastini...zasto se njih ne financira a ne Srbe...???!!!
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:39   #14
Quote:
Cigla kaže:

Dok se Srbi (medju njima siguran sam i mnogo agresora osobno) nasi branitelji se ubijaju u jadu i neimastini...zasto se njih ne financira a ne Srbe...???!!!
ako si siguran koji je od njih agresor niko ti ne brani da ga prokažeš uz adekvatne argumente, naravno.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:42   #15
ja cisto sumnjam da bi se netko tko je ubijao i klao usudio vratiti na mjesto zlocina. jer to su mala mjesta i sve se zna. vracaju se uglavnom starci i njihovi unuci, koji su u ratu jos bili premali da bi ista shvatili. i vracaju se na svoja ognjista. uglavnom su i sami uzasno prestravljeni, jer su mnogi od njih izgubili cijele obitelji. nemojte biti tako zadrti. zvucite ko gladni vukovi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:44   #16
Quote:
tilla kaže:
ako si siguran koji je od njih agresor niko ti ne brani da ga prokažeš uz adekvatne argumente, naravno.
OK, bolje bi bilo da sam napisao "vjerujem"...
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:47   #17
Quote:
Cigla kaže:
OK, bolje bi bilo da sam napisao "vjerujem"...
da, to je vrlo bitno, vjerovat.
meni ne smetaju, ko se nije ogriješio o zakone, oće radit i plaćat poreze, nek se vrati.
ionako se vraćaju u sela koja su bila pusta.
ne vidim razloga ukoliko nisu sudjelovali u oružanim pobunama zašto se ne bi vratili.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:47   #18
Quote:
Natch kaže:
nemojte biti tako zadrti. zvucite ko gladni vukovi.
Kako ne biti...kad zivimo sa uzasnom cinjenicom da im gradimo kuce, dajemo beskamatne kredite, otvaramo radna mjesta i uzdizemo u nebesa...a za nase ljude se ni ne pita...
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:47   #19
Quote:
Zagorakis kaže:
Ja,da!

Ali o kakvoj mi to paljevini govorimo.Pa,zar ima ovdje itko tko je ozbiljno sudjelovao u ratu?
Nisu palili i krali oni koji su ratovali nego oni iza njih i spodobe sa kombijima.
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:48   #20
Quote:
tilla kaže:
povratak u Srb plaćaju Njemci.
A kad se vrate? Nijemci će im davat novce?
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.