Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 20:01   #1001
Pa normalno je da je zivot bolji u vlastitoj domovini.
Mozemo navoditi stotine usporedbi,nabrajati tude ili svoje sudbine,mjeriti novcanike.
No nikada u Hr nisam vidio tolike luzere,nikada nisam vidio toliko promasenih zivota i ljudskih sudbina.
Nagledao sam se sirotinje i bjede,upoznao toliko luzera koji ovdje zive godinama,koji jedva cekaju dan isplate socijalne pomoci.
Isto tako,vidio sam i mnoge koji su se prvi puta ovdje vani bijelog kruha najeli pa im se zivot u domovini cini nemogucim.
Jos ako su uspjeli prisparati par tisuca dolara ili eura,pa tko im je ravan?
Kakav zagrebacki asfalt?
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:02   #1002
Quote:
vinlovci; kaže:
sta je to hot-tub nesto za jesti
Ma ne hot dog, nego hot tub. Vi tamo stalno mislite na poslastice.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:04   #1003
ma

triba si reci hot fazoli po cheni ,pa bi znali
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:05   #1004
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam, ti si dobila papire za SAD preko green card lottery (ispravi me ako griješim). Netko u životu na lottery dobije veliku lovu, a netko se rodi s nasljeđem. No dobro, papiri nisu novci, pa ne možemo to gledati na isti način, premda su sređeni papiri u emigrantskom smislu jedna ogromna prednost na samom početku - ako već pričamo o nuli.

Osim toga, koliko se sjećam (ispravi me ako griješim), preselila si se u Kanadu i udana si za Kanađanina. I to je sve okej. A kako je tamo visoki standard, onda i živiš s osobom (domaćim) koja je otprije navikla na visoki standard.

Po ovome što Sumo priča (citiram: kako mladi parovi s faksom imaju komforne kuće nerijetko sa bazenom, hot-tub i slicno), a ti si tamo možda oko 6-7 godina, reci nam (ako nije tajna) imaš li vlastitu kuću i bi li si, ako već nisi, mogla priuštiti ovakvo nešto što Sumo priča?

S obzirom na ovo što Sumo piše, ja bih zaključio da je to tebi već sad ili u vrlo bliskoj budućnosti pristupačno. Ili griješim?

Ne, nisam dobila papire preko green card lottery, igrala sam i dobila, ali nisam nikad iskoristila, jer sam vec bila u Kanadi i odlucila se za Kanadu.
Dosla sam u SAD kao au-pair, a u Kanadu kao live-in care giver.
Moj muz je naturalizirani Kanadjanin, kao i ja i kanadske papire nisam dobila preko njega.

Ja i muz nemamo univerzitet, nego koledz, ali moji prijatelji kanadjani s koledjom (IT) su vec na drugoj nekretnini.
U skoroj buducnosti mogli bismo i mi, ako se odlucimo na to...posto nisam sigurna, da zelim taj "cookie cutter" zivot.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:08   #1005
Aha, znači u "skoroj budućnosti", ako "želimo".

Dobro, pa ima li tu neko u Dijaspori taj hot-tub?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:09   #1006
ajde

talia nemoj tako, vozis polovnu toyotu 15 godina staru, zivis u 3-sobnom stanu od 58 kvadrata i jedes pasti i antipasti 3 put dnevno

de istinu na sunce

nego gospon gatito , jes zaradija dovoljno lira da se vratis u raj na zemlji sa hot-tubom
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:10   #1007
Vinlovci, ne treba joj advokat. Premda, po onome što se sjećam, tvoj opis je puno bliži onome što je napisala (ne tako davno), nego onaj Sumov.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:14   #1008
a

dosa matan pamet, pa odlucija kud svi turci tu i mali mujo ,... nije se pametno sa vecinom bosti pa makar i u krivu, pa cuja si za onog u italiji kad je reko da se zemlja oko sunca vrti

s vecinom bronhi ...lakse se dise
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:14   #1009
Quote:
vinlovci kaže: Pogledaj post
nego gospon gatito , jes zaradija dovoljno lira da se vratis u raj na zemlji sa hot-tubom
Nisam, nažalost. Vani se teško živi.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:17   #1010
Quote:
Sumo kaže: Pogledaj post
A tko ovdje govori o ljubavi? Od ljubavi se ne zivi, druze moj.
to ko ono kad nezaposleni Mujo dođe doma sa šetnje po čaršiji a fata sjedi bez gaća na radijatoru, pa pita Mujo "ej, Fato, šta ima za meze ?", a Fata će "eto, baš podgrijavam večeru!"
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:18   #1011
Vinlovci srićo, sagradit će Matan dvore bile Matanove (kad ih već nije naslidija. ). Nemore sve priko noći. A unda... unda ću "uz karte i bevandu brojit valove".

Nego, što bi un da za to, aaaa? Pa valjda sto ......... čega?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:21   #1012
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
i
btw u HR se stvarno pristojno i dobro zivi. kvaliteta zivota nije u novcu.
Da Hr nije Rumunjska to je svima jasno. Ali kada se pise:" sto si to radnik vani moze priustiti a da si onaj u Hr ne moze?" ja odreagiram.
Nije sve u novcu ali ne zivimo u utopiji.
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:22   #1013
a

matan bi da da se jadransko more smanji pa da se dvori vide iz italije
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:29   #1014
Vinlovci, đava te lipi odnija ... nemo'š s tobom nikako na granu zelenu.

Ne moraš ti Matanu ništa virovat, nisu ni dektive raznorazne nikada. Nego, 'nako pogledivaj, svako-toliko ti nam proviri na ovi forum, pa'š vidit bile li se iz god'ne u god'nu sve više dvori Matanovi u Rvackoj, lipoj nam domov'ni.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:30   #1015
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Vinlovci, ne treba joj advokat. Premda, po onome što se sjećam, tvoj opis je puno bliži onome što je napisala (ne tako davno), nego onaj Sumov.
Gatto, kada vec volis pitati za osobnu situaciju zasto ne odgovoris kada si ti u pitanju?
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:31   #1016
Srećo, što te zanima?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:34   #1017
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Srećo, što te zanima?
Kada je tamo tako dobro, zasto si se otisnuo u tudjinu za soldima?
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:42   #1018
Quote:
Sumo kaže: Pogledaj post
Kada je tamo tako dobro, zasto si se otisnuo u tudjinu za soldima?
Jer sam bio mlad i naivan, bio uvjeren k'o i ti što si još uvijek - da je trava tamo ludo zelena. A kakav sam po prirodi, doš'o zaor'o i nekoga vraga zabrazdio (poslovno mislim).

I onda, što'š, meni apetiti porasli, a "sila nečista" u k'ći svako-toliko njurga, da kad ću se doma vratit, jer koga vraga će mi svi šoldi svita ovoga. A ja kažem: "Muči žemska glavo, još malo, pa ću priko toga uodat ovi biznis u Rvackoj, stvorit si duže projekte s Talijancima, pa ću lakše bile dvore Matanove zazidat u domov'ni".

Sumo, razumiš li sad? Ma neće Matan još dugo po svitu lutat, valjda. Jer ono u Rvackoj isto oda... malo stane, ali ipak oda. Ima usput i tamo kruva, nevezano za projekte s Tal'jancima.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:51   #1019
Ima kruva, al si ga zaradio u Italiji, care.
Mozda se i ja vratim, mozda i prije tebe, mozda i ne... Ali nikada necu sa onime sto sam vani stekao daviti ljude doma kako se ipak moze... pa moze se, ali ti bas nisi mogao (ili ne mozes ono sto zelis). I to je u redu, nije lako otici van i tamo se dokazati, pa se onda vratiti doma i opet se probiti, pa zivjeti u dvije zemlje, svaka cast. Samo, da si to sve postigao doma, prica bi ti bila autenticnija.
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:52   #1020
Dobro, pa ima li tu neko u Dijaspori taj hot-tub?

Imam ga ja ali ga ne rabim.
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.