Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2003., 14:01   #1
Hemoroidi

Nije ugodna tema, ali bi me zanimala iskustva drugih itd. Sto je to tocno, kako se dobija, kako se lijeci, sto pomaze...
Puno vremena provodim sjedeci i vec neko vrijeme imam osjecaj peckanja na analnom otvoru kad idem na wc, pogotovo kad koristim neki grublji papir, znam pronaci krvi na papiru. Mozda sam samo razderao kozu na anusu, a mozda i ne?
Hvala svima
P.S.
Nasao sam neki link:
https://macapnd.com/76Hk
callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 15:12   #2
imala sam s tim prije problema, no promjenila sma prehranu, jako puno jusnog jedem, i izbacila fast food.
i puno se bavim sportom, pa su potpuno nestali.
Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 12:55   #3
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje.
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:50   #4
Hemeroidi

Quote:
darin kaže: Pogledaj post
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje.

Da se pridružim.
I UNUTARNJI HEMEROIDI bole.
Nažalost muku mućim s njima već kojih 10g.
Moji su II stupnja.
Malo prođe, pa neko vrijeme mir, onda se ponovno aktiviraju,obično ako je tvrda stolica, i tako to.
Evo, sada su mi se aktivirali nakon operacije (ginekološki problemi).
Jako dobra mast za rješavanje tih problema je mast FAKTU,ima i pakiranje čepića.
Meni stvarno pomaže.
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:16   #5
Quote:
NANNIKA kaže: Pogledaj post
Da se pridružim.
I UNUTARNJI HEMEROIDI bole.
Nažalost muku mućim s njima već kojih 10g.
Moji su II stupnja.
Malo prođe, pa neko vrijeme mir, onda se ponovno aktiviraju,obično ako je tvrda stolica, i tako to.
Evo, sada su mi se aktivirali nakon operacije (ginekološki problemi).
Jako dobra mast za rješavanje tih problema je mast FAKTU,ima i pakiranje čepića.
Meni stvarno pomaže.
naravno da unutarnji bole....za unutarnje je bol čak više karakteristična nego za vanjske...ja vanjske nisam nikad imala ali sam s unutarnjima imala probleme 11 godina i to u smislu jakoh bolova, kad bi prokrvarilo više ne bi ni bolilo ali prije nego bi prsnuli probadalo me na drugi kraj leđa...sada čekam ooravak od operacije da vidim što se promijenilo...
ja sam također najbolje uspjehe imala s faktu masti i čepićima...i na kraju s tom hemero protect kremom...
ali više mi je dodijalo njihovo aktiviranje svako malo i odlučila sam stati na kraj mukama...pod nož!
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:10   #6
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
naravno da unutarnji bole....za unutarnje je bol čak više karakteristična nego za vanjske...ja vanjske nisam nikad imala ali sam s unutarnjima imala probleme 11 godina i to u smislu jakoh bolova, kad bi prokrvarilo više ne bi ni bolilo ali prije nego bi prsnuli probadalo me na drugi kraj leđa...sada čekam ooravak od operacije da vidim što se promijenilo...
ja sam također najbolje uspjehe imala s faktu masti i čepićima...i na kraju s tom hemero protect kremom...
ali više mi je dodijalo njihovo aktiviranje svako malo i odlučila sam stati na kraj mukama...pod nož!
A da li je to trajno rješenje ili mogu ponovno nastati?
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:46   #7
Quote:
NANNIKA kaže: Pogledaj post
A da li je to trajno rješenje ili mogu ponovno nastati?
ovakva klasična operacija je trajno rješenje ali je oporavak malo sporiji i teži...
postoje manje invazivne metode poslije kojih se brže oporaviš ali postoji kasnije ponovni rizik od javljanja...dakle, nekima će se jednom možda opet vratiti a nekima ne...
ja sam sigurna da bi se meni vratili jer mi je sluznica totalno neelastična i to mi ih je vrlo rano i uzrokovalo...
kod onih kojima je uzrok npr.nepravilna prehrana mogu to riješiti promjenom svojih navika i najvjerojatnije se više nikad neće pojaviti...
dobar proktolog će napraviti najbolju procjenu što i kako dalje...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 13:08   #8
šta je , proći će ali nikako kod doktora zbog hemeroida. ja nisam bio ali bio je moj frend i imao je neugodno iskustvo sa doktorskom palicom
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 08:04   #9
Quote:
nobrainatall kaže: Pogledaj post
šta je , proći će ali nikako kod doktora zbog hemeroida. ja nisam bio ali bio je moj frend i imao je neugodno iskustvo sa doktorskom palicom
Pozz svima
Moja prica pocinje nakon poroda 2013 g. U porodu sam provela 33h,nakon toga problemi sa hemeroidima, otpustena iz bolnice sa hemeroidima kao povuci ce se. Ja sam pila i mazala sa svime da bi nakon 1g.poceli nesnosno bolovi u donjem dijelu tijela toliki da me budili usred no i i da mi je svaki korak bio bolan. Hemeroide sam i dalje imala Al vanjske. Nakon niza pretraga, odlucila sam na svoju ruku ici proktologu, priv. poliklinika Dr. LASTRIC. Dr. Peric me pregledao i ostao sokiran, unutar anusa imala sam gnojne vrecice koje su mogle puknut i izazvati sepsu. Isti taj dan završila sam na stolu Dr. Prica. Tijek zahvata 10 lokalnih anest. Oko cmara i vadenje gnojni vrecica, voljelo je uzasno. Cijena 3,500 hrk, dolazila sam na kontrole da bi mi se pojavio nakon 2 tjedna gnojni apsces veličine kugle te me Dr. Peric salje na Sv Duh, na hitnoj odmah u opcu i rez na guzici blizu cmara. Iza toga salju me na preglede na Sv Duh za dog. za operaciju. Imala sam analnu fistulu i to duboko unutra.K atastrofa sto sam prolazila na Sv. Duhu, 3 operacije i sve bezuspjesne samo su me otvarali, ali nije bilo ni rijeci o operativnom micanju analne fistule. Tako da sam god.i pol hodala sa rupom blizu cmara iz kojeg se cijedio gnoj. Ukratko Dr. koji radi na Sv. Duhu radi i prihvat u Aritheri, cijena kod njih 12000 hrk za hal rar metodu. To je isti taj Dr. koji me operirao 3 puta i od kojega mi se povraca. Zatim sam isla po drugo misljenje u Merkur kod Dr. Ivanovica koji otvori bilježnicu i kaze da vas moze naručiti za 2 god. Al on radi prihvat, dao mi vizitku. Doticni radi u Leptiru i cijena hal rar m. Je 12,000 hrk. Po ludila sam jer mi se od takvih Dr. Povraca, otisla sam Dr. NOLI koji mi nista nije garantirao i dog. operaciju, bila je klasicna operacija s obzirom na dubinu fistule. Cijena operacije sa uklj. previjanjima i kontrola a 14,500 hrk. Prezadovoljna ucinjenim, neizmjerno sam zahvalna Dr. NOLI koji je cak slao sestru da mi prebije ranu doma. Moram reci da boli, na wc ionako ne mozete 3-4 dana od silnih lijekova, Al prvi je odlazak bio strasan. Preporučujem Portalak sirup za laku nuzdu. Na operaciji sam bila 2015 g. I Bogu hvala sve je u redu, nema vise Hemeroide vanjskih ni analne fistule unutra. Dobro pazite kamo cete na zahvat, ja sam odabrala Dr. Nolu jer mi se cinio korektan, nije me muljao i sto je najbolje ne radi i u bolnici i prihvat kao vecina jer mi se od takvih Dr. Povraca. Ako imate kakvo pitanje tu sam
Bilokudakiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 13:02   #10
Quote:
darin kaže:
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje.

Sve stoji osim...TOPLA VODA
to nikako, toplina ih samo pospješuje (jer širi krvne žile)
Dakle, ispiranje anusa HLADNOM vodom.
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:26   #11
Quote:
sanjalica kaže: Pogledaj post
Sve stoji osim...TOPLA VODA
to nikako, toplina ih samo pospješuje (jer širi krvne žile)
Dakle, ispiranje anusa HLADNOM vodom.
"Darin" gore spomene da ne valja sjediti na hladnom po pitanju hemeroida a ti spominjes ispiranje hladnom vodom? Doduse i ja sam to isto cuo.Sto hladnijom vodom ispirati po mogucnoscu mrzlom vodom.
Ali to opet nije dobro za druge stvari cini mi se.No to je to vjerojatno,treba hladnoca.
spec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 09:36   #12
Sjediti na hladnom ili se ispirati hladnom vodom nije isto,slozis si napol hladnu vodu,i ispires,a sjedenje nije zdravo jer ti stradaju i bubrezi
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 14:29   #13
ozbiljno?
Yebemusunce, pa procitala sam u medicinskoj enciklopediji da se preporuca sjedenje u mlakoj vodi i jos su napisali da bi trebala biti duboka 8 cm.
Mislim, logicno je ovo sto si napisala...nije mi nis vise jasno.
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 21:47   #14
Darin, svaka cast.

Jedina si se "usudila" napisati nesto o ovoj temi. Zanimljivo je kako se nekih tema ljudi jos uvijek "srame" i "nemaju pojma", "culi su od drugih", "to ima moj frend, ali ne i ja" i slicno.

Inace, callahan, imas u ljekarnama i kreme koje su protiv hemoroida, neke su tvornice (Pliva i slicno), a neke rade u ljekarnama i prodaju se u malim bijelim kutijicama (i cuvaju u frizideru, jer moraju biti hladne). Raspitaj se u ljekarni, saznati ces sve sta te zanima.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 22:57   #15
Darin je u pravu ali se radi o sjedenju u poprilicno toploj vodi nakon operacije da bi olaksalo bolove. hladna voda je za ispiranje "protiv" hemoroida sto bi moja mama rekla da ri pomaze ne znam. Jedino sto mogu reci da je njena operacija istih bila katastrofa, inace nije imala pobleme s njima samo ponekad bi malo zabolilo i procurila krv ali bas ponekad mogla je zivjeti s tim ali joj ne dade vrag mira i odlucili smo operisati. To je bilo iskustvo koj ne bih preporucila nikome,bolovi nesnosljivi trajali su mjesec dana, niti je mogla na wc,niti je mogla sjediti niti je mogla trpiti bol,pomagalo je sjedenje u toploj vodi.Agonija se zavrsila za nekih mjesec i pol. Dakle DOBRO razmislite prije nego se odlucite za operativni zahvat.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 01:29   #16
Hemeroidi su varikozno prosirenje (diletacija) vena koje dreniraju krv iz rektuma i cmara.

Smatra se da ove vene otkazuju i da njihovi zalisci postaju insuficijentni usljed napora koje za njih predstavljaju nepravilne zivotne navike. Kronicna opstipacija ili zatvor, nepravilnosti u praznjenju crijeva i dugo bavljenje u toaletu su razlozi koji mogu da utjecu u nastanku hemeroida. U trudnoci se, zbog pritiska djecije glave u karlici, takodjer cesto stvaraju hemeroidi.

Hemeroidi predstavljaju najcesce oboljenje u oblasti cmara i od njih pati gotovo 25 % stanovnistva.

Ja sam dobio hemeroide za vrijeme rata kada sam cesto sjedio na hladnom u rovovima. To su bili vanjski hemeroidi koji su cesto krvarili i posto sam od toga izgubio dosta krvi postao sam anemican i kada sam otisao kod doktora nakon rata morao sam piti tablete za zeljezo, a isto tako sam i dobio heliko baterije zbog kojih sam morao piti dva antibiotika i jos neke tablete. Kasnije sam morao operirati hemeroide i nakon operacije je gadno bolilo, pio sam sve moguce tablete za bolove i nista nije pomagalo, jedino je pomagalo mazanje jogurtom i nakon tjedan dana bolovi su prestali.

Pravilno praznjene crijeva, dobro uravnotezena ishrana s dovoljno balastnih materija (materija koje se tesko vare), kao i izbjegavanje naprezanja prilikom praznjenja crijeva umanjice opasnost da se dobiju hemeroidi.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 13:40   #17
Topla voda ?

Ovdije vidim da je izmedju ostalog problem definicije sto je to topla voda ?
dajem svoj doprinos .
Relativno znacenje opisa toplo - hladno, prema ljudskom tijelu.
ipod nule led
- minus 10 opasno za tijelo
- 10 do 0 upotrijebiti kratkotrajno
0 - 10 mrzla voda
10 - 20 hladna voda
20 - 30 mlaka voda
30 - 40 topla voda
40 - 50 vruca voda
50 - 60 jako vruca voda
ostale temperature nisu prikladne ni za kratkotrajni dodir sa ljudskim tijelom .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 17:17   #18
Poznajem osobu koja je imala/jos ima ...
Znam da izbjegava biber/papar...

Ali nevjerujem da imas vec hemoroide, nego sigurno fisure...
Pukao ti je mozda anus na nekim mjestima pa krvai po malo, svaki put nakon odlaska na WC!
To prode samo po sebi... samo nemoj suho jesti!
Vise juhice, povrce, voce i crni kruh i jogurte itd.
Mazes sa PENATEN kremom i proci ce za tjdena dana od prilike!
A ak´ mislis da su hemoroidi odi doktoru, sto prije to bolje!

N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:14   #19
hemeroidi

Evo moje iskustvo sa hemeroidima
Imao sam krvarenja iz hemeroida,nekada i obilna,ali nikada bolna.Zivio sam vani gdje su mi 2 puta vezivali čvoriče koji su trebali zatvoriti dotok krvi i h. su se trebali osušiti oba puta nije pokazalo rezultata.Koristio sam razne kreme nisu pomogle.Trpio sam i strahovao svaki put kad bi išao na wc.Onda sam popio dozu Pilex tableta /14 komada/ nestalo je krvarenja ali su mi h. postali vrlo bolni.Počeo sam na savjet liječnika koristiti faktum čepiće i to godinu dana svaki dan poslije stolice.Cepici su super jer je to točna doza i lako se gurnu u anus, sa kremom nikad ne znaš koliko si stavio nemaš kontrolu.Prethodno bih isprao ispod tuša anus i svaki puta bi vratio završetak crijeva u anus.Ako bi to ostalo vani onda bi imao bolove.to nije ugodno vračati ali pomaže.Ne držim dijetu ,ali primjetim ako jedem žešču hranu da mi se h. pojave,ako jedem blagu hranu nemam problema.Moja formula je Pilex,faktum čepići,ispiranje vodom i vračanje guranje h. unutra.
Nadam se da će nekome pomoći ovo iskustvo.Meni je puno



Quote:
N-i-N-a kaže: Pogledaj post
Poznajem osobu koja je imala/jos ima ...
Znam da izbjegava biber/papar...

Ali nevjerujem da imas vec hemoroide, nego sigurno fisure...
Pukao ti je mozda anus na nekim mjestima pa krvai po malo, svaki put nakon odlaska na WC!
To prode samo po sebi... samo nemoj suho jesti!
Vise juhice, povrce, voce i crni kruh i jogurte itd.
Mazes sa PENATEN kremom i proci ce za tjdena dana od prilike!
A ak´ mislis da su hemoroidi odi doktoru, sto prije to bolje!

georgio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:46   #20
kaze covjek koji je 3 mjeseca putovao latinskom amerikom i nije koristi WC nego "cucavac" da su mu se hemeroidi skroz povukli, imao je prije puta male hemeroide, nekoliko malih cvorica, nista strasno

kada se vratio i krenuo koristiti WC hemeroidi su se pojavili

ili je to mozda od lagane i kasaste hrane koju je tamo koristio
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.