Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2013., 12:25   #1001
Zanimaju me bredent implantati,kakva je kvaliteta,i ostalo što se njih tiče?

Sent from my C6603 using Tapatalk 2
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 23:21   #1002
Juji,
pretpostavljam da radiš i sa MIS-om, il svejedno znaš, jel njihov abatment ide originalni (sa serijskim brojem posli u knjižicu) kao i implantat, ili se može proizvesti u laboratoriju??
Jer čitam neš o Straumann-u, pa sam vidila da garancija na implantat vrijedi jedino ako je njihov originalni koji ima i ser.br., ni slučajno iz laba!
A vidim na našim web stranicama MIS-a da se spominju neki labosi

TNX
Rosita18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 00:29   #1003
Svaki implantat mozes opteretiti serijskim abutmentom ili individualno izradjenim laboratorijskim, za sto svaki sustav isporucuje posebne komponente. Ovo drugo se radi rjedje, kada su neki extra ili kompleksni slucajevi gdje je potrebna potpuna individualizacija. Obicno se ser br abutmenta ne upisuje u knjizice, eventualno kao napomena ako je stavljen cirkonski ili kutni abutment
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 06:48   #1004
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
5 komada odjednom?! svaka čast na hrabrosti :thumbup:
U siječnju ove godine sam ih odjednom čak 6 ugradio u gornjoj čeljusti...+augmentacija i svašta nešto...a nakon toga i nešto manje u donjoj čeljusti

Upravo je prije 10-tak dana sve finalizirano (nakon 13 mjeseci od početka procesa sa vađenjem zubi)...sada me krasi širok osmjeh (ups, jedino fali zlatan zub...toga se nisam sjetio, kažu da je sada opet moderno)
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 12:43   #1005
Dakle ovako, mene zanima dali ti implantati izgledaju kao pravi zubi?
Danas sam bila kod svog zubara jer imam problema sa jedinicom,naime usljed traume doslo je do resorpcije,da sad ne ulazim u to,ovdje se moze vise procitat:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post47374442

E sad zubar mi je predlozio apikotomiju pa probat tako i onda krunicu na zub. Ali citajuci malo sam zakljucila da je to zahvat koji ima vece sanse da ne uspije,pa opet,ko zna kolko ce to drzat,ta krunica i taj zub itd,itd. te sam pitala kako bi bilo da stavimo implantat, kad vec mesarim meso i kost,bolje za neko trajno rjesenje.
E sad tu je pocelo kako ja imam jako sirok osmijeh,vidi mi se i zubno meso i to nikad nemoze izgledat kompletno prirodno, da moze on sad meni pricat bajke kako to izgleda kao pravo ovo ono, ali da nece nego ce mi reci realno, da je to jedinica koja se jako vidi plus ta cinjenica sirokog osmjeha.... E sad ja neznam, nisam nikad nikoga vidila uzivo ko ima implantate pa nemogu odlucit dal da probam sa tom opcijom apikotomije ili?
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:54   #1006
Kod mene se vidi razlika ali kod mene je rijec o 6 i 7-ici metal keramicke krunice.Za one vidljive zube idu krunice od drugog materijala pa je slicnost sa prirodnim zubom sigurno veca.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:29   #1007
Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Dakle ovako, mene zanima dali ti implantati izgledaju kao pravi zubi?
Danas sam bila kod svog zubara jer imam problema sa jedinicom,naime usljed traume doslo je do resorpcije,da sad ne ulazim u to,ovdje se moze vise procitat:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post47374442

E sad zubar mi je predlozio apikotomiju pa probat tako i onda krunicu na zub. Ali citajuci malo sam zakljucila da je to zahvat koji ima vece sanse da ne uspije,pa opet,ko zna kolko ce to drzat,ta krunica i taj zub itd,itd. te sam pitala kako bi bilo da stavimo implantat, kad vec mesarim meso i kost,bolje za neko trajno rjesenje.
E sad tu je pocelo kako ja imam jako sirok osmijeh,vidi mi se i zubno meso i to nikad nemoze izgledat kompletno prirodno, da moze on sad meni pricat bajke kako to izgleda kao pravo ovo ono, ali da nece nego ce mi reci realno, da je to jedinica koja se jako vidi plus ta cinjenica sirokog osmjeha.... E sad ja neznam, nisam nikad nikoga vidila uzivo ko ima implantate pa nemogu odlucit dal da probam sa tom opcijom apikotomije ili?
Ostavio sam ti odgovor i na drugoj temi.Prvo trebaš uslikati taj zub i onda ga pošalji na pm. ovdje našim forumskim stručnjacima da ti prokomentiraju što je najbolje za stanje u kome se nalazi,a možeš tražiti drugo mišljenje izvan foruma.U svakom slučaju to napravi.Ne želim ništa špekulirati,ali interesi pacijenta i stomatologa nisu uvijek istovjetni.Imao sam i takvih situacija pa znam,ali ne bih u detalje.
Može biti da tvoj stomatolog nema u ponudi ugradnju implantata,a onda je razumljivo da te kao pacijenta želi što duže zadržati,dok ide i da ti proda uslugu,koju ima u ponudi.
Druga je varijanta da ima ugovor sa vanjskim oralnim kirurgom ili implantologom,a tu je ipak manji profit.
Treća je varijanta da gura apiktomiju i krunicu jer zna da to neće moći dugo trajati i da ćeš ga za neko relativno kratko vrijeme opet posjetit.I četvrta je varijanta da sam ja u krivu i da je to što on predlaže riješenje,koje može trajati neko duže vrijeme i zato se isplati odlučiti za njega.

Glede implantata,nije točno da ne mogu izgledati prirodno.Možda ne 100%,ali 98% sigurno,da se izrazim figurativno.A tih 98% vjerovatno će primjetiti samo rijetki znalci koji se bave tom strukom.
Uzmi si vremena pa potraži primjere ugradnje na mreži i vidjet ćeš fantastičnih radova,od najtežih primjera potpuno krezubih pacijenata,gdje im je cijela čeljust na implantatima,mostovi na implantatima ili primjeri pojedinačne ugradnje.U rukama vrsnog ratnika i čačkalica može biti oružje,a u ovoj struci i grani stomatologije,vrhunski stručnjak će napraviti jako puno jer su metode i tehnike u zadnjih desetak godina strašno napredovale.

Zadnje uređivanje Fantomlat : 30.10.2013. at 15:35.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:21   #1008
Hvala na odgovorima

Ici cu poslikati,ovo sto sam slikala u ordinaciji nisam ni pitala da mi daju,nit sam platila to slikanje. svaki put kad sjedem na stolicu gledam tu sliku na televiziji ispred sebe

Neznam, on je rekao da je on to predlozio jer ipak je zadrzati prirodni zub uvijek najbolje rjesenje,ako je moguce naravno. Zatim da njemu nije u interesu da dajem hrpu novaca a da to na kraju ne izgleda ok,jer na kraju krajeva,to je i njima anti-reklama. Bas zbog toga sto imam tako siroki osmjeh mu je problem,jer se kao vide svi zubi+2mm zubnog mesa, a jedinice su prva stvar koju covjek vidi kad se neko nasmije te sobzirom da sam mlada bi to trebalo estetski napraviti sto bolje. Spominjao je i to kako je implantat metalni i da je moguce da se i to vidi.
Bavi se implantologijom, neznam dal mogu napisat njegovo ime ovdje ili je to zabranjeno(pravila foruma)?

Da,gledala sam,zato mi i je bilo cudno to sto on kaze za prirodnost.Ali opet,te slike mogu biti obradjivane, a kako implantat nisam nikad vidjela uzivo sve uzimam sa rezervom sto vidim na internetu.
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:39   #1009
Nemoj ni slučajno napisati njegovo ime jer to ne bi bilo korektno do te osobe.Zato sam ti napisao da snimku tog zuba pošalješ na pm forumskim stručnjacima.Ovdje su ti trenutno od forumskih profesionalaca prisutni Jujigatame i ribica0603.Tvom doktoru ne bi bilo drago da ga javno razvlačimo po forumu i stavljamo u kontekst nekakve sumnje oko najboljeg riješenja za tvoju situaciju.No ono što je dobro,svakako potraži drugo mišljenje jer se radi o tvom zubu i tvojim novcima.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:44   #1010
Jasno, ali nisam ništa loše rekla o doktoru, čak naprotiv, meni je jako ugodno tamo u ordinaciji i samo osoblje mi je super tako da mislim da ako doktor i čita ovo mašem mu i kažem da se vidimo uskoro
Mislila sam samo možda ako neko ima iskustva sa tom klinikom da napiše kako je njima bilo ili ako je netko upoznat sa radom dotičnog doktora. Ja se stvarno nisam zanimala za tu implantologiju do sad tako da neznam koji su doktori pouzdani u Hrvatskoj sto se tice toga.
Slika ce biti u svakom slucaju pa cu kontaktirati forumske strucnjake
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 23:33   #1011
Quote:
smoothcriminal kaže: Pogledaj post
pozdravljeni!; tražim, ali puno bi značilo stručno mišljenje ili iskustvo; hitno ( danas ili sutra ) se moram odlučiti u vezi Biohorizons zubnih implantata;

a situacija je, inače, "kriminalna" a od nedavno i gora, skinut je most koji se "držao" na petici gore lijevo

http://img840.imageshack.us/img840/199/ortopan.jpg

svako stručno mišljenje je dobrodošlo ..
Ima netko možda iskustva? Zubar mi nudi ovaj implantat, cijena s krunicom 1000eura. Sad kad malo surfam vidim da ima i boljih implantata za otprilike istu cijenu. Za ovaj nigdje ne vidim kolika mu je garancija...a opet kod svog zubara sam već prek desetljeće i sve je uvijek bilo ok, vjerujem da ne bi radio s bilo čim.
zimogrozzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 15:06   #1012
Quote:
zimogrozzna kaže: Pogledaj post
Ima netko možda iskustva? Zubar mi nudi ovaj implantat, cijena s krunicom 1000eura. Sad kad malo surfam vidim da ima i boljih implantata za otprilike istu cijenu. Za ovaj nigdje ne vidim kolika mu je garancija...a opet kod svog zubara sam već prek desetljeće i sve je uvijek bilo ok, vjerujem da ne bi radio s bilo čim.
Za tu cijenu možeš dobiti i bolje pozicioniran implantat s praktički doživotnom garancijom
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 15:59   #1013
Kad sam prije dvije godine bio u fazi raspitivanja za implantate jedan kod kojeg sam bio na pregledu mi je nudio dentium implantate.Nisam to htio i ugradio sam kod drugog astratech, ali me cisto radi informacije zanima koja je to liga implantata?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 16:36   #1014
Niža od astre, definitivno
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 17:32   #1015
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Za tu cijenu možeš dobiti i bolje pozicioniran implantat s praktički doživotnom garancijom
Hvala na odgovoru, vidjet ću da li ima i druge implantate. Isto me interesira sto to znaci dozivotna garancija, odnosno kako se dokazuje. Da li se dobije nekakva potvrda, certifikat, nakon sto je implantat ugrađen?
zimogrozzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 21:02   #1016
Jači mplantološki sustavi nude doživotnu garanciju na tijelo implantata, ostali 10 god ili ništa. To ovisi o sustavu. Moraš dobiti potvrdu o ugradnji tj knjižicu u kojoj pišu datum, vrsta, operater itd. Iskreno, za 1000 EUR dobiješ Straumann koji slovi kao jedan od najboljih i ugl je svugdje vrh ponude, za 6500 - 7000 kn Ankylos i MIS koji su odmah iza, jedan pa drugi...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 23:54   #1017
Pozdrav Imam par pitanja i što se ovoga tiče, kompletni sam laik.

Ovako, s jedne i s druge strane čeljusti nedostaju mi kutnjaci i što bi se tu moglo izvesti kao rješenje problema?
Implantati? Trenutno nisam u mogućnosti iskeširati 6-7 000 kn koliko bi oni otprilike koštali (?) pa imam još jedno pitanje.
Vjerujem da je, naravno, moguće, no mogu li ja doći k stomatologu i reći mu da trenutno imam za samo taj jedan implantat, a da ću sljedeći ugraditi za 2-3 mjeseca. I ako biste još mogli reći kako se otprilike kreću cijene nekog srednje ili skroz kvalitetnog implantata?

Zahvaljujem na odgovoru
Nahlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 10:58   #1018
Pa prvo moraš napraviti ortopan da se vidi stanje kosti, imaš li dovoljnu visinu za implantat. Ako imaš zub iza, moguće je složiti most, ali to je lošija varijanta jer brusiš zdrave zube. Dakle, implantat Što se plaćanja tiće, naravno da možeš raditi u etapama, ali je generalno bolje (zbog funkcije) kada se stvar složi odjednom...i tako nakon implantacije imaš period cijeljenja nekih 3 mj prije nego je moguće išta dalje raditi...mnoge ordinacije daju na rate, kartice itd, tako da tu ne bi trebao imati problema...cijena za srednji sustav se kreće oko 6000-6500 kn, za top oko 7500-8000, ali ako nije komplicirana situacija (solo implantat, dobra kost), nemoj bacati novce
ps slobodno pošalji rtg sliku u digitalnom formatu pa ćemo prokomentirati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 22:01   #1019
vidim na dosta mjesta i po stranicama sto nasih HR sto stranih, da je ocekivano trajanje implantata 5-20 godina, a moze i duze ako se redovito brine. sad jel to "duze" dodatnih godinu-dvije ili 5

kolko je tu istine i koliko bi normalan implantat trebao trajat osobi koja se brine o njemu i sta najvise utjece o trajanju? gustoca kostiju i imunitet ili nesto deseto?

Trenutno imam 2 implantata, na donjim šesticama, Straumann ili Nobel firma, neznam ni ja. oko 1000 € su bili po komadu, i sad ako ostajem bez njih za 10-20 godina, pas mater. ne zbog cijene jer je najmanji problem cijena nego sta onda ako se razlabave ili ispadnu zbog tog prokletog trajanja.

u slucaju da ih organizam ne prihvati tj ne sraste s šarafom, sta onda?
i šta ako kroz 5-10 godina šaraf olabavi ili ispadne, taj zub bye-bye?

Zadnje uređivanje TheSokol : 15.11.2013. at 22:37.
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 13:23   #1020
Ako održavaš odličnu higijenu i ideša na redovite kontrole, nema razloga da implantat ne traje jaako dugo, usuđujem se reći u teoriji i doživotno (ovo je nezahvalno govoriti jer nema dugoročnih studija pošto su "noviji" implantati na tržištu tek 10ak godina). Ako se s druge strane i desi neka upala pa ostaneš bez njega, uvijek se može napraviti augmentacija kosti i staviti novi. On je inaće strastao s kosti nakon 3 mj.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.