Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 17:58   #2961
nama su prije 2 dana izbile obje gornje dvojke a jedinice se bijele i crvene i samo sto ne probiju. dobro je podnosila do danas, a vidjet cemo kako ce bit dok te jedinice ne izbiju konacno, cekamo ih mjesecima i vidim da je popodne pocela sizit
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 14:46   #2962
Moja curka ima 16 mj i nema jos ni jednog zubica.ima li nekoga sa slicnim iskustvom?

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk 2
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:46   #2963
Pozdrav!

Jel moguce da beba odjednom jace bljucka zbog izbijanja zuba?? Ima 3,5 mj, na adaptiranom je i do sad nije bilo problema! Sad bljucka cesto pa i dva sata nakon obroka. I da, jedino sto je jos drukcije je sto joj vec nekoliko dana dajem redovito vitamin d.
Ostali simptomi su slinjenje (al ne pretjerano) i guranje rukica u usta. Ne znam zasto sad odjednom toliko bljuckanje i podrigivanje!

Hvala!!
Prkosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:48   #2964
Prkosica, kod mojeg je bio isti slučaj
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:50   #2965
Je li moguće da nakon jedinica izbijaju trojke? Imamo 7,5mj i sve jedinice. Jučer su mu naotekli gornji očnjaci, tj. ispod desni kao da se vidi bijelo
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 13:57   #2966
Sarita, svašta je moguće, ali čisto sumnjam, i mojoj su poslje jedinica bjelili očnjaci, pa sam mislila da će izaš odmah poslje jedinica, ali evo izašle i dvice i četvorke, sve skupa 12 komada, a očnjaci još ne, sve mi se čini da je sad muče, ali nisam sigurna inače nisam baš stručna u procjenu kad će zub izać, jel krenuo i te stvari, a slabo mi i da dirat usta, sad malo više,kažem gdje su zube pa se ko malonakezi, ali kako su ovo okolo veliki zubi, redovno me ugrize momački kad diram gdje su očnjaci, prebrojim zvijezde, sad ima 16 mj
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 15:11   #2967
nama se trojke bijele i otečene su od njezinih cca 7 mjeseci. prvi zub je izašao sam skoro 10 mjeseci i bile su jednice.
trojke su joj sad probile prije koji dan, ona sad im 22 mjeseca i trojke su izašle zadnje. fale još petice.

inače, meni su izašle prvo donje jedinice pa gornje trojke, bila sam mali drakula
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:06   #2968
okkkkk, ja sam totalno u šoku. sad sam išla kopati da vidim kad mi je prvoj kćeri izbio prvi zub i to je bilo sa 7 mjeseci.
mlađa nema ni 3 (imat će za par dana), slini nenormalno od kad se rodila (tako da nisam ni obadavala to), danas je cila nervozna i jadna, na kraju joj gurnem prst u usta i gore na mjestu trojke naletim na špic koji je probio meso
u totalnom sam šoku.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:01   #2969
I ja sam u laganom soku,jucer sam skuzila da nam je izasao sedmi zubic (8 mjeseci ima beba)
I mislim da ce uskoro i osmi..
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:07   #2970
Ja sam sa tri mjeseca imala dva zuba
Ali ocnjak mi zvuci nadrealno, mozda je ipak dvojka u pitanju... Sjecam se kad su maloj izbijale dvojke da su mi se cinile kao trojke, kako dosta razmaknuto rastu.
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:15   #2971
Mojoj su s 5,5 mjeseci istog dana izbile donje jedinice, a danas sa 6,5 i gornja lijeva dvojka, desna samo sto nije. I meni su se prvo cinile kao ocnjaci, al ipak su dvojke. Sad ce bit ko mali gremlin

Zadnje uređivanje V.D.O. : 08.07.2014. at 23:16. Reason: .
V.D.O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 12:37   #2972
Mi ćemo za par dana 5 mjeseci.

Već dva dana je silno nervozna i cendrava, grize sve što joj dođe pod ruku - igračke, dekicu, moju majicu. Probala sam joj pogledati desne, čini mi se da vidim neke bijele točkice na mjestu donjih jedinica, ali mi ne da baš pogledati, mahnito počne sisati moj prst. Preko dana jako malo spava, ako i zaspi to je maksimalno 20ak minuta. Od danas joj dajem homeopatske granulice, hladim joj one igračke žvakalice. Još je dobila i osip oko usta od silnog slinjenja. Da li da to lagano operem samo kamilicom?

Držite se svi koje muče zubići
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:00   #2973
Quote:
Kaede kaže: Pogledaj post
Mi ćemo za par dana 5 mjeseci.

Već dva dana je silno nervozna i cendrava, grize sve što joj dođe pod ruku - igračke, dekicu, moju majicu. Probala sam joj pogledati desne, čini mi se da vidim neke bijele točkice na mjestu donjih jedinica, ali mi ne da baš pogledati, mahnito počne sisati moj prst. Preko dana jako malo spava, ako i zaspi to je maksimalno 20ak minuta. Od danas joj dajem homeopatske granulice, hladim joj one igračke žvakalice. Još je dobila i osip oko usta od silnog slinjenja. Da li da to lagano operem samo kamilicom?

Držite se svi koje muče zubići
Kao da opisuješ moju malu. Ona ima 4 i pol mjeseca,al imala je nekoliko tih faza po par dana. Krene pa stane i tako već 3-4 puta. Al mislim da dok ne natekne meso ne budu zubi tak skoro. Isto je bijelo ali još su oni unutra.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:37   #2974
Mi se još mučimo sa zubićima, s tim da je od jučer baš jako nervozna, i čini mi se da sam joj napipala donje jedinice.

Preporuka nekog gela za desne? Teta u ljekarni mi je preporučila Dentinox, ali me kolegica odgovorila od kupnje, rekavši mi da sadrži lidokain, koji može poremetiti srčanu funkciju, i sad ga se ne usudim kupiti.

Mahnito okrene dudu, i baš onako hrda njen tvrđi dio. Mazim ju i nosam po cijeli dan. Nadam se da će se zubići uskoro pojaviti, i da ju više neće toliko mučiti.
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:17   #2975
Mi koristimo dentinox, a da moze tako nauditi djetetevom srcu ga ne bi prodavali. Pa koliko djece bi onda vec imalo problema?
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:11   #2976
gelovi djeluju lokalno, mogućnost sistemskih nuspojava je minorna.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:42   #2977
Kako su izgledali prvi zubici kod vasih beba? Moj ima donje jedinice , pocele izlaziti prije par tjedana i vidljivo idu jedan prema drugome, u iks
Jel imao tko takav slucaj, hoce se to ispraviti ili ce imati totalno smijesne zube?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.

Zadnje uređivanje HarveyNorman : 04.12.2014. at 13:59.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:57   #2978
I mom su isle jedna prema drugom kad su izlazile,sad mi izgledaju ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:58   #2979
Uf, ovi su naocigled ukrizeni, nadajmo se da ce biti kao kod tebe
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 21:02   #2980
I ja sam dosta panicarila,vec mu predvidala aparatic ,ali sredilo se. Rekle mi druge mame da to nije neobicno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.