Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 18:29   #1041
Reći ću ti za 5 godina .... eno ga kod mene na traktoru.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 19:44   #1042
Imam diesel automobile 1.5 dCi snage 86 i 106 ks. Kupio sam nedavno FIAMM 61Ah i što je još bitnije 600 A udarne snage. Cijena je bila 515 kn s tim da sam im ostavio svoj stari akumulator. Piše na njemu made in Italy i model je Titanium plus. Čuo sam od električara i mehaničara da su to jako dobre tj jedne od najboljih koje možete kupiti kod nas.

Ta udarna snaga vam je važnija nego ampersati, bilo je akumulatora i sa većim brojem Ah ali su bili s bitno manjeom udarnom snagom a često i skuplji od FIAMM-a.
Ono što mi se kod nekih nazovimo best buy akua koji se po svim forumima spominju (Topla, Munja i sl.) nesviđa je što ih treba održavati/dolijevati i nemaju onaj prozorčić za kontrolu stanja što držim u današnje vrijeme zastarjelim.

Imam još jedan aku u svom drugom autu taj je original Renault Hi-Life 65Ah i 720 A udarne snage sad vidite koliko ti kvalitetniji akumulatori imaju jaku startnu snagu A. E to vam je najvažnije.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:01   #1043
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Dobio sam odličnu ponudu za CIAK Starter, 75Ah, jel vrijedi to išta?
Kod mene je durao 5,5 godina, a ne znam koliko je odradio prije mene(kupio sam auto s njime). Dok je bio kod mene, 3-4 puta se morao paliti na guranje koliko se ispraznio, pa vjerujem da to negativno utječe na trajnost
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:11   #1044
Kakvi su ovi BEREN Top Tech bez odrzavanja 50Ah?

Ne Baren Batterie GmbH nego ovi iz beren.hr?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:51   #1045
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovi BEREN Top Tech bez odrzavanja 50Ah?

Ne Baren Batterie GmbH nego ovi iz beren.hr?
Startna struja u A ti je bitna, to gledaj! Nije ni marka akumulatora toliko bitna bitna je ta struja.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:03   #1046
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Startna struja u A ti je bitna, to gledaj! Nije ni marka akumulatora toliko bitna bitna je ta struja.
Startna struja je OK za Punto 1.2 motor - iznosi 450A.
Nije niti orginal nesto bolji ili jaci po tome. Tak i Bosch ima startnu struju od 450-470A za taj kapacitet od 50Ah.

Pitanje je jel taj Beren kaj vrijedi....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 23:26   #1047
Ima li tko iskustva sa Starline akumulatorima:

http://www.grandoil.hr/katalog/kolekcija/8/starline/

S obzirom na jamstvo od 3 godine, cijena je i više nego povoljna.
delboy_gmp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 21:39   #1048
Lijen sam čitati sve postov nazad..koji akumulator 55ah? imam 20 posto popusta u auto kreše
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:30   #1049
Kad sam pitala za cijene,tamo su akumulatori od 55 Ah bili preskupi i sa tim popustom.
Ali ako ti cijena nije bitna,onda uzmi onaj koji ima najviše garancije
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:41   #1050
Kupil sam akumulator prije ca. 2 tjedna i evo još uvijek ga nisam stavio!
Pada kiša već 2 tjedna i kad se vratim s posla je mrak pa nikak da to obavim. Danas sam otvorio haubu da vidim kak to izgleda i to je živi užas! Auto je Megane 2, 1.5 dci i fakat su ga zakomplicirali maksimalno. NIt imam alata a i ne usudim se prčkat po tome da nekaj ne zzjebem. Jel ima netko za preporučit dobrog električara u zagrebu da odem kod njeg to zmjenjat i mirna bosna?
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 13:28   #1051
molim upućenije za savjet.

sumnjam na aku ili eventualno na alternator jer mi se u zadnje vrijeme problem manifestira na način da kada stojim s upaljenim autom u leru i mašina radi sasvim mirno, ali kada uključim sva 4 žmigavca motor počne raditi nemirno, kao da prati ritam žmiganja žmigavaca. ne znam kako bih to bolje opisao, jbga.
radi se o Corsi C, 1.3 CDTI, cca.125tkm, 2006., tvornički akumulator, prije par mjeseci nadolio vode u njega.

hvala unaprijed.
flowchart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:10   #1052
Izmjeri napon akumulatora dok auto radi i dok je ugasen (izmjeriti 2-3h nakon gasenja). Ako auto normalno pali, onda je aku vjerojatno ok, mozda je alternator pri kraju....takoder provjeri dal su polovi tj spojevi kablova/klema na akumulatoru cisti.
007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:17   #1053
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Kupil sam akumulator prije ca. 2 tjedna i evo još uvijek ga nisam stavio!
Pada kiša već 2 tjedna i kad se vratim s posla je mrak pa nikak da to obavim. Danas sam otvorio haubu da vidim kak to izgleda i to je živi užas! Auto je Megane 2, 1.5 dci i fakat su ga zakomplicirali maksimalno. NIt imam alata a i ne usudim se prčkat po tome da nekaj ne zzjebem. Jel ima netko za preporučit dobrog električara u zagrebu da odem kod njeg to zmjenjat i mirna bosna?
Budi musko i zamjeni akumulator haha

Vjerojatno mozes i sa klijestima to napravit bez problema, ako ne onda neka desetka ili dvanaestica. Prvo skines crnu zicu, maknes ju da ne dodiruje nista. Nakon toga crvenu. Stavis novi AKU i vratis prvo crvenu pa pa onda crnu.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:47   #1054
i nadas se da si kupio akumulator s dobrim rasporedom polova
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:52   #1055
heh da, ak je fulo mozda ga moze vratit tj. zamjenit za drugi ak je iz ducana uzeo
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 10:18   #1056
Uspješno sam ga zamijenio! Ne ja ali HAK! Opet je članstvo u HAKU-u dobro došlo u vidu besplatne zamjene akumulatora!

Stvarno se nisam usudio sam prčkat i kada sam vidio majstora u HAK-u kako barata s tim žicama vidim da ja to nebi nikad uspio promijenit jer bi me bilo strah da nekaj ne potrgam! Čovjek je to promijenio za 5 minuta! Ali alat tu igra veliku ulogu i puno olakšava posao, đaba ti volja kad nemaš alata!
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 02:20   #1057
Imas dvije zice, gotovo da nemoguce da nes potrgas i imas 2 sarafa
(eventualno jos jedan koji drzi sam AKU da se ne mice u voznji)

Al dobro glavno da si rijesio
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:02   #1058
bez uvrede ali, ako ti je to komplicirano, kako uopce ujutro ustanes iz kreveta i dodes do auta?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:09   #1059
jebemti sve živo.. najprije što moš polomit je stopalo ako ti aku padne na nogu.. a tribat i puno alata:

Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:24   #1060
Jedino što može zjebat je da mu aku eksplodira i da zavari ključ za šasiju Nije da se ne može, ali ako se poštuje JEDNOSTAVNA procedura, ne može se dogoditi ništa loše.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.