Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 19:09   #21
Da, zaboravila sam i polipe na grlicu materice, i to se cesto desava. I nije nista opasno, ali to trebas dijagnosticirati (a to se radi obicnim ginekoloskim predmetom) i onda si mirna. Moze se polip skinuti ali je dobro znati da nije nista opasno.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 23.10.2007., 00:56   #22
nordea hvala ti punooo
ady- is offline  
Old 23.10.2007., 08:27   #23
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Čekaj...ti imaš simptome već tri mjeseca, a imaš cističnu prošlost i svejedno ne odlaziš giniću? Kaj ti je? Misliš da će nestati ako se praviš da ne primjećuješ, ne kužim?
pa već 2 puta sam morala odgađat pregled jer sam svaki put mengu dobila, kad me naruči za mjesec dana (svaki put)!!!!!!!!!!!
__________________
....
Girl_zg is offline  
Old 23.10.2007., 08:48   #24
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Ja bi otisla kod doktora u tom slucaju. Mislim da je vecini stvarno slucajeva u pitanju hormonski disbalans, ali i to se treba odrediti da je to tako. smedji iscjedak ako se javlja u sredini mjeseca moze isto znaciti i ovulaciju. Kod nekog se to javlja zbog opet uticaja hormona na grlic materice.
narucujem se kod ginekologa vec 3 mjeseca ali uvijek mi dodje menga. ovako imam sluz , u vrijeme ovulacije nekad crvenkasta, nekad roza sluz. ovaj mjesec , tocnije prekjucer prvo kap tamnosmedje krvi , jucer dvije kapi krvi u razmaku od 4 sata i sluz. dali je zabrinjavajuce? mogu li cekati mjesec dana na pregled kad sam narucena ili da idem odmah privatno?
smemy is offline  
Old 23.10.2007., 10:14   #25
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
pa već 2 puta sam morala odgađat pregled jer sam svaki put mengu dobila, kad me naruči za mjesec dana (svaki put)!!!!!!!!!!!
Meni kad je bila frka dolazila sam na pregled i sa mengom. U čem je problem?

A drugo, da je tebi stalo znati što ti se događa u tijelu otišla bi drugom giniću.

Al ti glumiš noja
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 23.10.2007., 12:11   #26
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
evo meni je 3 mj...ne pijem pilule (nisam nikad), imam već godinama 1 dečka, i imam samo smeđi sicjedak, bez svrbeži.
evo, i ja imam smeđi tj. čokoladni iscjedak par dana prije menge već par mjeseci, ne pijem pilule i imam jednog dečka cijeli život, nemam cističnu prošlost niti svrbež.

jel moguće da je to zbog stresa ili prehlade?
Tal is offline  
Old 23.10.2007., 15:16   #27
Quote:
Tal kaže: Pogledaj post
evo, i ja imam smeđi tj. čokoladni iscjedak par dana prije menge već par mjeseci, ne pijem pilule i imam jednog dečka cijeli život, nemam cističnu prošlost niti svrbež.

jel moguće da je to zbog stresa ili prehlade?
to ti se dogadja zbog naglog pada progesterona u organizmu
gnjavež is offline  
Old 23.10.2007., 22:33   #28
Quote:
Tal kaže: Pogledaj post
evo, i ja imam smeđi tj. čokoladni iscjedak par dana prije menge već par mjeseci, ne pijem pilule i imam jednog dečka cijeli život, nemam cističnu prošlost niti svrbež.

jel moguće da je to zbog stresa ili prehlade?
Hm. nebi volila da nesto nagadjam. ja se nebih brinula jer se i meni to desavalo pa prodje samo od sebe.

Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
narucujem se kod ginekologa vec 3 mjeseca ali uvijek mi dodje menga. ovako imam sluz , u vrijeme ovulacije nekad crvenkasta, nekad roza sluz. ovaj mjesec , tocnije prekjucer prvo kap tamnosmedje krvi , jucer dvije kapi krvi u razmaku od 4 sata i sluz. dali je zabrinjavajuce? mogu li cekati mjesec dana na pregled kad sam narucena ili da idem odmah privatno?

Ako je u vrijeme ovulacije, onda nije nista strasno. Uticaj hormona moze izazvati lagano krvarenje. Nema veze sa stresom i prehladom, AKO JE U VRIJEME OVULACIJE. Ima dosta zena koje imaju tako neko lagano krvarenje.
Stres moze izazvati disbalans hormona, a time i krvarenje, ali to ne mora biti u vrijeme ovulacije nego i prije i poslije.
Ako ti je bas karakteristicno u vrijeme ovulacije, onda je to do ovulacije, i nije nista opasno.
Seksualno prenosive bolesti mozes iskljuciti ako si sigurna da ti je momak vjeran, visokorizicne HPV infekcije isto tako jer se ti tipovi isto smatraju seksualno prenosivim virusima. Kad ovo kazem, onda moram reci da ima i drugih oblika tog virusa koji nisu seksualno prenosivi ali nisu ni opasni te se smatra da vecina zena u zivotu preboluje neku HPV infekciju bez da to zna. Organizam se sam izbori.
Isto tako se smatra da djevojke do 25. godine mogu razviti HPV infekciju(niskorizicnu, ponavljam) padom imuniteta. I da tu ne treba nista raditi jer se sam organizam ocisti od toga.
HPV infekcije koje su danas popularne, su one koje se smatraju spolno prenosivim.


Inace su te ciste na jajnicima meni strasno zanimljivi pojmovi. U zadnje vrijeme svako ziv ima ciste i svako je specijalno zabrinut za njih. Te kolika je te hocel puci te hocel se pomaknuti, te trk kod doktora itd.
Prije 20 godina, niko izgleda nije imao ciste! I sve su zene bile zdrave! Otprilike je isti procenat zena imalo djecu i mogli su imati djecu. Ciste su sastavni dio nasih zivota. Ima ih svugdje. Moj tata ima cistu na bubregu koja je veca od samog bubrega. Najbitnije je znati da takve ciste nisu opasne osima ako ne pritiscu neke vazne funkcije, a to je ipak rijetko.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2007., 21:01   #29
hej,kad smo vec kod te teme,meni je boja iscjedka ok,al je miris neobican,tj nakon sexa i pred mengu.stavim dnevne al ne pomaze.bila kod gineta,dao mi neke vaginalete,nis pomoglo.prije sam pila yasmin,imam istog tipa vec 4 g.
da,btw,ginic me ni ne zeli pregledat zbog iscjedka,veli da to vjerovatno nije nista i daje razne vaginalete.jednom mi se stanje cak pogorsalo od glupih vaginaleta.
e da,i dok sam imala neku upalicu(candida ili nes sl.)imala sam crvenkasti iscjedak i nikakve druge simptome,pa nije nuzno cista.od ciste krvaris bas.a ak imas upalu prije menge dobijes crvenkasti iscjedak.
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Old 26.10.2007., 18:58   #30
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
hej,kad smo vec kod te teme,meni je boja iscjedka ok,al je miris neobican,tj nakon sexa i pred mengu.stavim dnevne al ne pomaze.bila kod gineta,dao mi neke vaginalete,nis pomoglo.prije sam pila yasmin,imam istog tipa vec 4 g.
da,btw,ginic me ni ne zeli pregledat zbog iscjedka,veli da to vjerovatno nije nista i daje razne vaginalete.jednom mi se stanje cak pogorsalo od glupih vaginaleta.
e da,i dok sam imala neku upalicu(candida ili nes sl.)imala sam crvenkasti iscjedak i nikakve druge simptome,pa nije nuzno cista.od ciste krvaris bas.a ak imas upalu prije menge dobijes crvenkasti iscjedak.
ovaj miris, ako nije na ribu ili bas ono uzasan, onda nije nista. Obicno kada je na ribu onda je to bakterijska vaginoza. isto tako i druge infekcije, ali je obicno miris popracen jakim iscjedkom, a ti to nemas. Jes ti sigurna da taj miris nije normalan? mozda je to sasvim normalna reakcija. I normalan miris i normalna kolicina.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 26.10.2007., 19:41   #31
Curi koja je postavila temu.....nemoj se bojati otići doktoru i nemoj pomišljati na najgore jer te to samo blokira da mu odeš. A ako i imaš cistu, ne mora uopće značiti nešto loše. Ja sam prije 5 godina, tada nisam još pila kontracepc, imala mengu svake prestupne. Kad sam se počela eksati, uputila se dr. i reče mi da imam cistu 50*40, i da uskoro trebam dobiti i da će prsnuti cista. Tako je i bilo. Nakon 3 mjeseca neimanja menge, imala sam 16 dana. Od tada na kontracepcijskim i nikad ništa....


osim kandide.
A kandida ne dolazi zarazom( ja živi dokaz je imam istog partnera 5 godina) nego u najvećem broju slučajeva zbog pada imuniteta ili stresa. Zato, poradite malo na imunitetu, ako pijete antibiotike, pijte Eucel kapsulice s dobrim bakterijama...jer i od antibiotika definitivno dolaze. I smanjite stres.
Kandida je uvijek prisutna, a u navedenim situacijama, dolazi do njenog naglog razmnožavanja.
A i prehrana ima veliku ulogu.
mišica27 is offline  
Old 28.10.2007., 09:57   #32
Najblje je da odes doktoru...

Ja sam imala velikih problema...prije 3,4 godine...

Menga mi je bila trajala nekih 11 dana... 12-ti dan nista... i onda 13.dan sam mislila da cu umrijeti...
dosla sam doma s faksa... sjedim na stolici i osjetim da mi je mokro sve dole... dignem se sa stolca a dolje po stolici sve krvavo...
odem u kupaonu...iz mene izlaze ugrusci velicine 2 teniske loptice...
zovemo mi doma hitnu...vele oni...ma to vam je normalno...vjerovatno se prehladila...sam nek digne noge u zrak i nek pije tekucinu...
i to sam radila cijeli dan... morala ici na wc svakih pola sata... i iz mene opet isto...valjda po 2 litre krvi sa velikim ugruscima...iz mene je lijalo ko iz kabla... ni dan danas mi nije jasno kako se moglo stvarati toliko krvi...
sutradan je proslo.tj...nije bilo tak jako... i onda opet... 25 dan ista stvar...
znaci...taj mjesec sam imala mengu...CIJELI FAKING mjesec!!!
otisla sam kod privatnika odmah u subotu ujutro...kod dr.Harni...
ispalo je da sam imala na lijevom jajniku cistu...koja je bila tamo vec duze vrijeme... dala mi je tablete neke...neku hormone su mi spicili... i poslali na vadjenje krvi, da budu ziher da je cista, a ne nesto gore...
sa tabletama je sve proslo...dosla sma na kontrolu za mjesec dana i sve je bilo ok...

sad da pokucam u drvo... sve je u redu... sve je normalno...

ugl... odi kod doktora...ono kaj sma ja prozivjela nebi pozeljela najgorem neprijatelju...
__________________
"Postoje neki drugi svijetovi...
Za nas bi bili rajski cvijetovi..."
Nina1986 is offline  
Old 28.10.2007., 20:09   #33
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
ali je obicno miris popracen jakim iscjedkom, a ti to nemas. Jes ti sigurna da taj miris nije normalan? mozda je to sasvim normalna reakcija..
pa iscjedak mi je poprilicno obilan,a miris se osjeti iako imam dnevni ulozak i odjecu!!!!
e to je bed,miris je uzasan,inace ne toliko nego negdje pred mengu ili poslije se najvise osjeti....
grozan filing kad nakon tusiranja osjetis sebe kako smrdis
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Old 28.10.2007., 20:35   #34
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
pa iscjedak mi je poprilicno obilan,a miris se osjeti iako imam dnevni ulozak i odjecu!!!!
e to je bed,miris je uzasan,inace ne toliko nego negdje pred mengu ili poslije se najvise osjeti....
grozan filing kad nakon tusiranja osjetis sebe kako smrdis
Onda moze biti infekcija. Ako si imala vise partnera ili ako ti momak nije vjeran, onda moze biti spolno prenosiva bolest. Ako je sve ok sa te strane, onda moze biti neka druga infekcija koja nije spolno prenosiva. Da se to razjasni, onda stvarno moras otici doktoru. Jer ti on onda uzme bris pa vidi na koje antibiotike djelujes(ako jeste infekcija) i da ti nesto efikasno. Obicno nema problema.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 28.10.2007., 21:23   #35
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
ili ako ti momak nije vjeran, onda moze biti spolno prenosiva bolest. .
a? nevjeran?
e i ovako sam ljubomorna,you are not helping....
ne zbilja sad,spolno prenosiva bolest? koja?
sad sam se usrala,al ak imam sta znam kog cu zadavit
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Old 28.10.2007., 22:17   #36
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
a? nevjeran?
e i ovako sam ljubomorna,you are not helping....
ne zbilja sad,spolno prenosiva bolest? koja?
sad sam se usrala,al ak imam sta znam kog cu zadavit
Maco, otidji doktoru, vjerovatno je nista ili neka infekcijica....par vaginaleta shupnes i gotovo...
Bice udobno dok se bude otapalo...
ako bude ova gora varijanta, eh, znaces tacno koga ces zadaviti...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 06.09.2010., 18:52   #37
eto da ne otvaram novu temu oziviti cu staru.
isto imam problema s ovime. par dana prije i poslije menstruacije pojavljuje se tako smeckasto crveni iscijedak.
slab mi je imunitet, povecani rad stitnjace, stres nebi bas rekla, spolno neaktivna...
sto mislite?
samo_broj is offline  
Old 06.09.2010., 19:06   #38
Quote:
samo_broj kaže: Pogledaj post
eto da ne otvaram novu temu oziviti cu staru.
isto imam problema s ovime. par dana prije i poslije menstruacije pojavljuje se tako smeckasto crveni iscijedak.
slab mi je imunitet, povecani rad stitnjace, stres nebi bas rekla, spolno neaktivna...
sto mislite?
ja mislim da bi trebala počet pit ili koristiti neke vesele tablete i nećeš ni primjetiti taj iscjedak.
ili možeš otići kod ginekologa, ali prva opcija mi se čini puno bolja.
__________________
I´m disturbed, I´m depressed, I´m inadequate, I´ve got it all!
You'd be surprised what people will say to an interested stranger.
djevojka69 is offline  
Old 06.09.2010., 19:21   #39
O fak, ne smijem više ovakve teme čitati. Zgadit će mi se i ono malo žena što su mi okej.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 06.09.2010., 20:22   #40
samo broj:

https://www.forum.hr/forumdisplay.php...ysprune=&f=198
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.