Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2008., 15:52   #201
kako ste vi cure kolje se lijecite kod Anića s njim zadovoljne???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:22   #202
Quote:
Mile50 kaže: Pogledaj post
Debljina smeta zglobovima, ali extremna debljina, a ne vjerujem da spadaš u tu grupu. Ja sam stalno na dijeti, jer imam visoke lipide, a ako dobijem 2-3 kile više mi smetaju za kralježnicu. Mene trenutno boli sve osim skočnih zglobova i u pokretu i u mirovanju. Najgore su mi noći, jer od bolova ne spavam. Kiki, kad si zadnji puta bila kod dr. Anića? Možda ti treba na neko vrijeme povećati dozu MTX-a.
u 12 mj. 2007. to sam i ja mislila da treba povećat dozu MTX. Jer bole me i ramena i laktovi, a po njima ne hodama. Debela jesam i svjesna sam da moram smršavit, ali ne možem mi reći da me laktovi bole od debljine.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:22   #203
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
kako ste vi cure kolje se lijecite kod Anića s njim zadovoljne???
Ja sam 11 godina kod njega i zadovoljna sam.
Mile50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:24   #204
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
kako ste vi cure kolje se lijecite kod Anića s njim zadovoljne???
pa ja sam prilično zadovoljna. Na početku baš nisam htjela kod njega, ali sad kad sam kod njega čini mi se realan. Nije paničar. Ja mislim da se on nagleda i gorih stvari, pa mu ja i nisam neki specijalan slučaj.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:25   #205
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
kako ste vi cure kolje se lijecite kod Anića s njim zadovoljne???
ako nisi zadovoljna, možeš mjenjat doktora.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:30   #206
Curke, što vi mislite da li možemo vježbat na orbitreku? Ili je to preagresivno za nas? Bolje pilates? Ha? Jel vježbate vi uopće? Mene opralo da ne vježbam
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:52   #207
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Curke, što vi mislite da li možemo vježbat na orbitreku? Ili je to preagresivno za nas? Bolje pilates? Ha? Jel vježbate vi uopće? Mene opralo da ne vježbam
Za RA su samo vježbe u rasterećenju ,do granice bola i vježbe u vodi. Ja vježbam mjesec dana nakon sto se vratim iz Toplica,a onda mi opet sve drugo postane važnije (a fizioterapeut sam) i dobro znam da su vježbe JAKO važne.
Mile50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:56   #208
da definitivno nije panicar uvijek mi kaze ima gore da znam ali ono ima i bolje!!!!
meni je on ko osoba super ali ono svi govore iz prica da je dr Bosnič bolja i najbolji imunolog??!
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:36   #209
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Curke, što vi mislite da li možemo vježbat na orbitreku? Ili je to preagresivno za nas? Bolje pilates? Ha? Jel vježbate vi uopće? Mene opralo da ne vježbam
Ja uopće ne vježbam, no smatram da mi neke posebne vježbe i nisu potrebne; dovoljno vježbam po cio dan trkarajući za mojom 3-godišnjom djevojčicom
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:45   #210
Ima li neko od reumatičara problem sa trnjenjem ruku? i najmanje naprezanje ruke pa makar to bilo obično brisanje prašine kod mene ima za posljedicu trnjenje do te mjere da ne osjetim vrhove prstiju ; kada sam se požalila doc reče da je otok pritisnuo neki živac što ima za posljedicu trnjenje taj odgovor bi mi nekako bio prihvatljiv da otoci nisu mnogo manji nego nekada prije kada nisam imala problem sa trnjenjem ruku...
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:02   #211
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
da definitivno nije panicar uvijek mi kaze ima gore da znam ali ono ima i bolje!!!!
meni je on ko osoba super ali ono svi govore iz prica da je dr Bosnič bolja i najbolji imunolog??!
tako sam i ja čula da je ona najbolja, ali sam bila par puta kod njega, pa ću nastaviti kod njega.

Ali sam čula je da je jednoj curi na drugom topicu dala resochin (koji uništava vid) i kada je izgubila totalno vid, tvrdi i dalje da to nije od lijeka, mada njoj je više oftalmologa potvrdilo da je. To mi se baš nije svidjelo.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:03   #212
Quote:
Bubelino kaže: Pogledaj post
Ima li neko od reumatičara problem sa trnjenjem ruku? i najmanje naprezanje ruke pa makar to bilo obično brisanje prašine kod mene ima za posljedicu trnjenje do te mjere da ne osjetim vrhove prstiju ; kada sam se požalila doc reče da je otok pritisnuo neki živac što ima za posljedicu trnjenje taj odgovor bi mi nekako bio prihvatljiv da otoci nisu mnogo manji nego nekada prije kada nisam imala problem sa trnjenjem ruku...
ja još nemam trnjenje, ali mene muče stalno bolovi. i to svakim danom sve više i u svim zglobovima. jedino mi je danas malo malo bolje.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:25   #213
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
ja još nemam trnjenje, ali mene muče stalno bolovi. i to svakim danom sve više i u svim zglobovima. jedino mi je danas malo malo bolje.
kiki-ri, zaista se nadam da će bolovi koji te muče bar malo smanjiti aktivnost u narednom periodu; ja o svojim bolovima da i ne pričam; oni su nešto konstantno sa čim se čovjek uveliko navikava da živi- naklofen je spas da bih mogla dnevno funkcionisati moram popiti jednu tabletu, no i to je super jer sam u samom startu bolesti pila četiri tablete dnevno protiv bolova i opet sam se teško kretala. Samo kad se sjetim...
__________________
Kada ima volje, ima i načina...
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:22   #214
Quote:
Bubelino kaže: Pogledaj post
kiki-ri, zaista se nadam da će bolovi koji te muče bar malo smanjiti aktivnost u narednom periodu; ja o svojim bolovima da i ne pričam; oni su nešto konstantno sa čim se čovjek uveliko navikava da živi- naklofen je spas da bih mogla dnevno funkcionisati moram popiti jednu tabletu, no i to je super jer sam u samom startu bolesti pila četiri tablete dnevno protiv bolova i opet sam se teško kretala. Samo kad se sjetim...
što je to naklofen? meni je dala voltaren, ali od toga meni bolovi ne prolaze. probala sam i zaldiar, ali ni to mi ne pomaže. katastrofa. ne mogu vjerovat da mi je preostalo, šuti i trpi
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:21   #215
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
što je to naklofen? meni je dala voltaren, ali od toga meni bolovi ne prolaze. probala sam i zaldiar, ali ni to mi ne pomaže. katastrofa. ne mogu vjerovat da mi je preostalo, šuti i trpi
Naklofen je nesteroidni antireumatik. Djeluje protuupalno, analgetički i antipiretički. Glavni mehanizam njegova djelovanja jeste sprječavanje tvorbe prostaglandina. Namijenjen je liječenju bolesnika s bilo kojim oblikom reumatske bolesti te za smirivanje boli različitog uzroka. Ja koristim tzv. naklofen duo , jedna kapsula sadrži 75 mg diklofenak-natrija (25 mg u acidorezistentnom i 50 mg u retardnom obliku)
__________________
Kada ima volje, ima i načina...
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 09:18   #216
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
što je to naklofen? meni je dala voltaren, ali od toga meni bolovi ne prolaze. probala sam i zaldiar, ali ni to mi ne pomaže. katastrofa. ne mogu vjerovat da mi je preostalo, šuti i trpi
Naklofen je isti generički sastav kao i Voltaren (diklofenak), samo je od drugog proizvođača (Krka). Meni on dosta dobro djeluje, ali su mi sada zbog jetre dali Movalis.
Mile50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 21:25   #217
Quote:
Mile50 kaže: Pogledaj post
Naklofen je isti generički sastav kao i Voltaren (diklofenak), samo je od drugog proizvođača (Krka). Meni on dosta dobro djeluje, ali su mi sada zbog jetre dali Movalis.
A kakav ti je taj Movalis? A preko čega ide taj Movalis, meni je rekla da bi mi ga dala jer da ne ide preko bubrega, a ti kažeš da ne ide preko jetre, pa preko čega onda ide? Danas mi je prvi put pomogao volataren retard! Ujutro kad sam se digla boljela su me koljena i popila sam Voltaren i cijeli dan me nisu boljeli zglobovi. Hvala Bogu jedan dan bez boli. Probala bi taj Movalis ako je dobar za bolove.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:08   #218
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
A kakav ti je taj Movalis? A preko čega ide taj Movalis, meni je rekla da bi mi ga dala jer da ne ide preko bubrega, a ti kažeš da ne ide preko jetre, pa preko čega onda ide? Danas mi je prvi put pomogao volataren retard! Ujutro kad sam se digla boljela su me koljena i popila sam Voltaren i cijeli dan me nisu boljeli zglobovi. Hvala Bogu jedan dan bez boli. Probala bi taj Movalis ako je dobar za bolove.
Voltaren prolazi dva puta kroz jetru, zato nije dobar izbor za mene. Danas ću početi uzimati Movalis (2 tjedna bez prekida 7.5mg navečer), pa ću ti onda znati reći koliko je dobar. A koliko vidim u uputi nuspojave ima iste kao i svi nesteroidni antireumatici (bubrezi, jetra, zeludac...). Zanima me ima li netko od ovog našeg forumaškog društva problema s crvenilom lica?
Mile50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:50   #219
Quote:
Mile50 kaže: Pogledaj post
Voltaren prolazi dva puta kroz jetru, zato nije dobar izbor za mene. Danas ću početi uzimati Movalis (2 tjedna bez prekida 7.5mg navečer), pa ću ti onda znati reći koliko je dobar. A koliko vidim u uputi nuspojave ima iste kao i svi nesteroidni antireumatici (bubrezi, jetra, zeludac...). Zanima me ima li netko od ovog našeg forumaškog društva problema s crvenilom lica?
ja draga. i zato su meni sumnjali na lupus. Jesi vadila ti anti ds DNA? Ne znam od kud si, ali ako nisi vadila preporučam ti da to izvadiš na Rebru. Jer je meni taj nalaz u Rijeci bio pozivitan i skoro sam dobila kortikosteroide, a onda sam ponovila nalaze na Rebru i sve u uredu. Kod RA crvenilo u licu nije tipično. Javi mi za Movalis pa bi ja pitala da mi ga da za bolove, jer ovaj voltaren mi ništa ne pomaže. Jutros mi je na poslu bilo katastrofa kako su me koljena boljela, i onda sam malo prošetala i prošli su bolovi u koljenima, hvala Bogu.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 21:44   #220
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
ja draga. i zato su meni sumnjali na lupus. Jesi vadila ti anti ds DNA? Ne znam od kud si, ali ako nisi vadila preporučam ti da to izvadiš na Rebru. Jer je meni taj nalaz u Rijeci bio pozivitan i skoro sam dobila kortikosteroide, a onda sam ponovila nalaze na Rebru i sve u uredu. Kod RA crvenilo u licu nije tipično. Javi mi za Movalis pa bi ja pitala da mi ga da za bolove, jer ovaj voltaren mi ništa ne pomaže. Jutros mi je na poslu bilo katastrofa kako su me koljena boljela, i onda sam malo prošetala i prošli su bolovi u koljenima, hvala Bogu.
I ja sam pod sumnjom lupusa, mada doc. Anić kaže da ni u tom slučaju nebi mijenjao terapiju. Danas su mi na Dermi htjeli napraviti biopsiju kože, ali sam zasad odustala. Moram pratiti krvne nalaze u smislu SLE. U 12.mj. mi je anti dsDNA bio negativan, jedino je pozitivan U1 RNP(sve rađeno na Rebru).Inače sam iz Zg i radni vijek do inv. mirovine sam odradila na Rebru. Želim ti sutra manje bolan radni dan.
Mile50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.