Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 08:36   #1
Svećenici pedofili - mit ili planirani napad na duhovnost ?

Zanimljivo je u kolikoj su njeri pedofilske afere medju svećenstvom iskorištene za napad na katoličku crkvu. Nije li to zanimljivo: odakle odjednom izviru toliki svećenici pedofili !?

http://www.catholiceducation.org/articles/religion/re0534.html

http://www.post-gazette.com/forum/co...edjenk03p6.asp


"By this low standard, the survey found that about 40 priests, about 1.8 percent of the whole, were probably guilty of misconduct with minors at some point in their careers. Put another way, no evidence existed against about 98 percent of parish clergy, the overwhelming majority of the group. Since other organizations dealing with children have not undertaken such comprehensive studies, we have no idea whether the Catholic figure is better or worse than the rate for schoolteachers, residential home counselors, social workers or scout masters."

Osobno znam neke koji bi odmah "rušili Vatikan" radi par svećenika pedofila. U stvari tu se vidi bijedna ljudska osobina, zli unutrašnji poganski poriv za rušenjem duhovnoga.

Najprije imbecilni "Davinci code" a onda ovakve gluposti. Najprljavije je to što oni koji su lansirali očigledni kampanju protiv Vatikana u stvari iskoristili prirodni instinkt roditelja da štite svoje dijete kako bi stvorili odbojnost prema Crkvi. Budući da još Katolička Crkva predstavlja jedan od rijetkih organiziranih branika od paganstva i sotonizma ovo sve počinje imati smisla.

Znam da svećenici znaju mnogo o stvarima o kojima svjetovni povjesničari mogu samo nagadjati. Nie li ovo možda opomena svećenstvu da šute ili bi svi mogli "postati pedofili" ?
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 08:56   #2
Quote:
JosipMiller kaže: Pogledaj post
Znam da svećenici znaju mnogo o stvarima o kojima svjetovni povjesničari mogu samo nagadjati. Nie li ovo možda opomena svećenstvu da šute ili bi svi mogli "postati pedofili" ?
možda koji svećenik kog znaš može riješit jednu moju dilemu i vjerojatno nekog svjetovnog povjesničara. naime iako su mojsije i ekipa poklali cijeli prostor palestine i pojebali sve djevice tamo je nekako tih nežidova bivalo uvijek sve više. dal je možda sotona tucao nežidovke (njemu je vjerojatno bilo svejedno jel djevica il polovnjača) brže nego ih je jahve klao? ispada tako da su većina nežidovki od eufrata do nila također začele po duhu.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:06   #3
jednog svećenika koji mi je inače rođak neki dečki su optužili da ih je dirao i činio im još neke bludne radnje.Svećenik je suspendiran i novine su se već raspisale o njemu kao o pedofilu da bi na kraju ti dečki priznali da su lagali jer su mu se htjeli osvetiti pošto ih je prijavio za krađu.Izgleda da su bili lopovi pa su između ostalih i njega operušali a on je prije toga više puta upozoravao i njihove roditelje samo što ih nije bilo briga i ništa nisu poduzimali po tom pitanju
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:11   #4
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
možda koji svećenik kog znaš može riješit jednu moju dilemu. naime iako su mojsije i ekipa poklali cijeli prostor palestine i pojebali sve djevice tamo je nekako tih nežidova bivalo uvijek sve više. dal je sotona tucao nežidovke brže nego ih je jahve klao? ispada da su sve nežidovke od eufrata do nila također začele po duhu.
Sotona može izravno "tucati" kako ti to lijepo-zdravo-liberalno-slatko-bludnički kažeš samo preko Inkubusa, dakle muškog demona koji napastuje žene u snu. Drugačije mu Bog nije dozvolio jer siroti rogonja ipak duguje svoje postojanje Bogu. Već vidim dolazeće pitanje no o uzaludnosti "idealnog svijeta u komu Djavo ne bi postojao" sada ne bih trošio riječi.

Tako da tvoje pitanje i ako me prilično podsjeća na Bill Mahera, komičara unajmljenog da svojim neduhovitim humorom potkopava Crkvu, ipak djeluje prilično nesuvislo. Aku u Svetom Pismu vidiš samo "tucanje i klanje" onda bi morao pripaziti da se manje izlažeš Hollywoodskim poluprozvodima na TV a više pročitaš Bibliju samu.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:13   #5
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
jednog svećenika koji mi je inače rođak neki dečki su optužili da ih je dirao i činio im još neke bludne radnje.Svećenik je suspendiran i novine su se već raspisale o njemu kao o pedofilu da bi na kraju ti dečki priznali da su lagali jer su mu se htjeli osvetiti pošto ih je prijavio za krađu.Izgleda da su bili lopovi pa su između ostalih i njega operušali a on je prije toga više puta upozoravao i njihove roditelje samo što ih nije bilo briga i ništa nisu poduzimali po tom pitanju
Mislim da ovo govori dovoljno.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:15   #6
Mislim da je vrlo licemjerno u rješavanju problema pedofilije u redovima svećenika rkc gledati kroz zavjeru protiv vatikana ili religije ..... Na jednm drugom forumu sam bila otvorila sličnu temu, s time da sam izašla sa činjenicama koje su se događale u slučaju svećenika D. Ljubičića kroz tri desetljeća a sve kroz osobne ispovjesti ljudi koji su bili njegove žrtve, ipak ustrajali u svojoj vjeri ali isto tako kroz svoja iskustva postali živi dokaz da je mehanizam unutar svećensičkih redova vrlo dobro osmišljen kada se treba svećenike pedofile zaštiti....I u tome leži cijeli problem...Pedofila ima svugdje, ne samo među svećenicima....ali je činjenica da su oni jedini vrlo zaštićeni od svojih vlastitih nadređenih kada pokažu slične sklonosti...To znaju svi oni roditelji koji su slučajeve zlostavljanja djece prijavljivali biskupu ( tada je biskup bio Bozanić) i umirivalo ih se na način da se svećenika pedofila selilo u drugu župu, ili, u težim slučajevima, čak i potkupljivanjem...
Sve dok god rkc sama ne započne otvorenu borbu protiv pedofilije unutar svojih vlastitih redova ( a koliko vidim, to se neće dgoditi nikada), javnost će imati svo pravo da osudi one koji smišljeno zataškavaju takav zločin....a to nema veze ni sa religijom samom niti sa vjerom....
epikteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:28   #7
I da...više i meni ide na živce da vatikan vidi neku zavjeru u romanu tipa da vincijev code...pa zaboga, radi se o romanu, o fikciji, i to vrlo slabo napisanom romanu.....tko god ga je pročitao i ima imalo soli u glavi trebao bi to i sam uvidjeti....osim toga, pisac romana se služio mnogim ranije napisanim publicističkim djelima o kojima nitko ni riječ da kaže, kao inspiracijom .... ccc...slaba je ta religija koja vidi svog neprijatelja u romanima takvog "malog kalibra"....i kakav je to vjernik kojem će vjera biti uzdramana pričicom iz takvog romana....tko je onda slijedeći na listi za osudu? mickey maus?
epikteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:33   #8
Quote:
epikteta kaže: Pogledaj post
Mislim da je vrlo licemjerno u rješavanju problema pedofilije u redovima svećenika rkc gledati kroz zavjeru protiv vatikana ili religije .....
Drugim riječima, ti si uvjerena kada bi se rkc očistila od pedofila da bi prestali napadi na nju !? To je smiješno. Ako postoje napadi postoje i napadači. Kada bi prestalo s pedofilijom onda bi bili na redu križarski ratovi.

I samog Krista su napadali da ima djavla jer su ga pokušavali dikskreditirati i morao se boriti argumentima protiv toga a ne samo okrenuti ledja i nastaviti raditi svoje očekujući kako će ga sama njegova djela spasiti. Takva pasivnost bi bila u stvari iskušavanje Boga i mlakost, svojstva koja su navedena kao krajnje nepoželjna i griješna atime bi izdao svoju misiju koju je dobio od Oca. Isus tu nije popustio nego je davao prijekore ali i molio za svoje napadače. Dapače čak je i napao bankarski sustav u nastanku izbacivši mjenjače novca iz hrama (Mojsije je inače zabranio kamatarenje svak vrste )

Ja znam kako druga strana fumkcionira a to je da nikada ne spava. Krist je naveo i duhovnu budnost kao osobinu, dakle treba čistiti pred svojim pragom ali to nikako nije dovoljno. Jer ako znaš Pisma a i ljudsku prirodu jasno ti je da Djavlu najviše smeta duhovna čistoća. Djavlu se mora aktivno suprotstaviti a ne samo kleknuti na koljena i čekati da ti odsijeku glavu.

Iz Vatikana svakako treba izbaciti bankarstvo, blud i pedofiliju koja svakako postoji ali tvrditi da ne postoji napad na duhovnost općenito u svijetu je samozavaravanje.

Osim toga konačni rat izmedju dobra i zla je najavljen a dobro vjeruj mi nikako ne predstavljaju niti pederi, niti političari niti "bijele vještice".
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:43   #9
Teško da ćemo se nas dvoje složiti oko bilo čega jer ti duhovnost vidiš samo unutar svoje religije dok je za mene prava duhovnost ona koja je neopterećena religijom ali itekako poznaje isusov nauk i prihvaća ga srcem a ne samo kroz instituciju koja predstavlja jednu od religija ovog svijeta....Na žalost, rk crkva je postala institucija više nego bilo šta drugo, sjela je na državni proračun i samim time otvorila širom vrata svima onima koji imaju šta za reći protiv nje....pa sada, možda treba otvoriti i pitanje mjesta/institucije preko koje, po mom mišljenju, sotona ( ako ćemo, razgovora radi, uzeti u obzir da se radi o stvarnom entitetu a ne samo o simboličkom prikazu ) sasvim lijepo i neometano djeluje i čak štaviše, osjeća se vrlo dobro primljenim
epikteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:45   #10
Quote:
epikteta kaže: Pogledaj post
I da...više i meni ide na živce da vatikan vidi neku zavjeru u romanu tipa da vincijev code...pa zaboga, radi se o romanu, o fikciji, i to vrlo slabo napisanom romanu.....tko god ga je pročitao i ima imalo soli u glavi trebao bi to i sam uvidjeti....osim toga, pisac romana se služio mnogim ranije napisanim publicističkim djelima o kojima nitko ni riječ da kaže, kao inspiracijom .... ccc...slaba je ta religija koja vidi svog neprijatelja u romanima takvog "malog kalibra"....i kakav je to vjernik kojem će vjera biti uzdramana pričicom iz takvog romana....tko je onda slijedeći na listi za osudu? mickey maus?
Ajme, tebi trebaju mjeseci edukacije. DaVinci code je manipulativan film koji je okrenut PROTIV Vatikana i u osnovi PROTIV Kršćanstva trivijalizirajući ga i na kraju podmećući sve lukavo pod piramidu. dalje, svećenici znaju što je piramida ali ne znaju čitatelji knjige ili gledatelji filma, zato i popuše film a glavno "pušenje" filma je u stvari u shvaćanju njega kao fikcije jednako kao i Harry Pottera koji je kao nevin i fin a deseci tisuća mladih ljudi se masovno uvode u magiju i okultno nakon geldanja filma. Sama Rowlingova je bila zapanjena kako je djeca zovu da bi se htjela upisati u školu magije koja ne postoji !? Ne znam, ja nikada nisam kao klinac zvao Tolkienovog izdavača da me upozna s Frodom.

Mickey Mouse nema ništa s tim.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:46   #11
Ali imaš pravo, sotoni se itekako treba aktivno suprostaviti...otkud ti znaš da ta, nazovimo je, zavjera protiv vatikana, nije upravo to....aktivno suprostavljanje sotoni

Ali, kao što rekoh, teško da ćemo mi tu naći zajednički jezik jer polazimo sa vrlo različitih stajališta....inače, sebe smatram vjernicom i težim duhovnom razvoji....i upravo zbog toga volim stvari sagledati iz više kuteva....nadam se da ne zamjeraš na tome

Lijep pozdrav
epikteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:49   #12
Samo bih nešto htio izdvojiti:

Quote:
JosipMiller kaže: Pogledaj post
"By this low standard, the survey found that about 40 priests, about 1.8 percent of the whole, were probably guilty of misconduct with minors at some point in their careers.
Ako uzmemo taj postotak kao neko generalno mjerilo, i provučemo ga kroz cijelu populaciju, recimo, amerike, dobijemo da bi oko 1.8% populacije trebalo biti pedofilsko (po tim kriterijima), da svećenici ne odudaraju od prosijeka. Uzmemo li da je u SADu oko 100 milijuna punoljetnih muškaraca, dobijemo da bi očekivali oko 1.8 milijuna tako definiranih pedofila. 1.8 milijuna.

Whereas:
http://sexual-predator-report.com/pedophiles-maps.asp
"The latest National Survey confirms there are over 374,270 registered sex offenders in the U.S."

Daleko, daleko ispod 1.8 milijuna (0.3), koje bi očekivali povodeći se za "Crkva nije ništa gora od ostatka populacije" idejom.


Druga stvar koja je vrlo bitna za generaliziranje krivnje za pedofile na cijelu Crkvu je jednostavna činjenica koja je spomenuta u samom članku:
"Though his superiors had known for years of Geoghan's pedophile activities, he kept being transferred from parish to parish, regardless of the safety of the children in his care."

Zamislimo, dakle, slučaj nekog osnovnoškolskog profesora koji tu i tamo poševi neku učenicu/učenika. Dijete se požali, roditelji podnesu prijavu školi, škola bude svjesna toga što je on činio, i za kaznu on više ne predaje 3.a razredu, nego 3.c. Ili uopće ne predaje u toj školi, nego nekoj drugoj. Nula, dakle, pravnog postupka, nula suspendiranja od strane vlastite krovne organizacije, sto posto "business as usual" politike. Smatrate li da bi bilo nepošteno kritizirati tu školu, ili taj školski odbor, ili to ministarstvo prosvjete zato jer nije apsolutno ništa učinilo da se tip makne od djece?


I, na kraju, treća stvar. Cijeli članak jest užasno apologetičan, "pa što ako je spavao sa 17ogodišnjakom, to nije tako grozno. U nekim državama možeš imati seks s 15ogodišnjacima!". Debra Lafave je imala seks s 14ogodišnjakom dok je bila učiteljica i imala 23 godine, te je zbog toga popušila otkaz, završila na sudu, te na kraju (zbog nagodbe) dobila 7 godina uvijetnog, uz zabranu bilo kakve interakcije s maloljetnicima. Ona je pedofil koje se treba proganjati, ali ako svećenik poševi tog klinca, pa što, negdje je to legalno? Za povlačenje daljnih paralela ovoga i onoga, zamislite Debru nazad na učiteljskom mjestu, u drugoj školi ili drugom gradu, kao da se ništa nije dogodilo, i otprilike ćete se približiti glavnim problemima pedofilije među svećenstvom.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:50   #13
Quote:
JosipMiller kaže: Pogledaj post
Sotona može izravno "tucati" kako ti to lijepo-zdravo-liberalno-slatko-bludnički kažeš samo preko Inkubusa, dakle muškog demona koji napastuje žene u snu. Drugačije mu Bog nije dozvolio jer siroti rogonja ipak duguje svoje postojanje Bogu. Već vidim dolazeće pitanje no o uzaludnosti "idealnog svijeta u komu Djavo ne bi postojao" sada ne bih trošio riječi.

Tako da tvoje pitanje i ako me prilično podsjeća na Bill Mahera, komičara unajmljenog da svojim neduhovitim humorom potkopava Crkvu, ipak djeluje prilično nesuvislo. Aku u Svetom Pismu vidiš samo "tucanje i klanje" onda bi morao pripaziti da se manje izlažeš Hollywoodskim poluprozvodima na TV a više pročitaš Bibliju samu.
slabo ti inkubusi onda nešto u zadnje vrijeme tucaju hrvatice. vjerojatno se boje naših par egzorcista. možda bi ti inkubusi bili dobro rješenje glede nataliteta al izgleda da nisu ni približno plodni kao oni koji su za mojsija operirali palestinom. bit će da je jahve rekao možete tucat al ću vas uškopit.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:52   #14
Quote:
epikteta kaže: Pogledaj post
Teško da ćemo se nas dvoje složiti oko bilo čega jer ti duhovnost vidiš samo unutar svoje religije dok je za mene prava duhovnost ona koja je neopterećena religijom ali itekako poznaje isusov nauk i prihvaća ga srcem a ne samo kroz instituciju koja predstavlja jednu od religija ovog svijeta....Na žalost, rk crkva je postala institucija više nego bilo šta drugo, sjela je na državni proračun i samim time otvorila širom vrata svima onima koji imaju šta za reći protiv nje....pa sada, možda treba otvoriti i pitanje mjesta/institucije preko koje, po mom mišljenju, sotona ( ako ćemo, razgovora radi, uzeti u obzir da se radi o stvarnom entitetu a ne samo o simboličkom prikazu ) sasvim lijepo i neometano djeluje i čak štaviše, osjeća se vrlo dobro primljenim
I samo Kršćanstvo uči da Sotona ima lijepu vanjštinu, šarmantan je (ilii ona - ovisi o obliku), nikada nema rogove i uvijek je na prvi pogled ljubazan. Samo se uvijek posao s njim loše završi. Meni su Sotonisti intrigantni po jednom pitanju: sklope pakt s djavlom, ućivaju njegove usluge i onda očekuju što ? Da mu sjede "s lijeva u paklu" i čiste cipele ? Glupost. Djavo uzima svoje okrutno i nemilosrdno. Znaš li koje su bile posljednje riječi najvećeg sotonista 20-og stoljeća Crowleya ?

"I am perplexed ... " (Zbunjen sam ...)

Očigledno se ono što je on očekivao nije baš poklapalo s onim što je na kraju dobio. Fundamentalno svojsstvo Djavla je prijevara.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:54   #15
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
slabo ti inkubusi onda nešto u zadnje vrijeme tucaju hrvatice. vjerojatno se boje naših par egzorcista. možda bi ti inkubusi bili dobro rješenje glede nataliteta al izgleda da nisu ni približno plodni kao oni koji su za mojsija operirali palestinom. bit će da je jahve rekao možete tucat al ću vas uškopit.
Volim tvoje postove, stvarno ih volim. Ne šalim se.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:58   #16
Wink

[QUOTE=JosipMiller;16099451]Ajme, tebi trebaju mjeseci edukacije. DaVinci code je manipulativan film koji je okrenut PROTIV Vatikana i u osnovi PROTIV Kršćanstva trivijalizirajući ga i na kraju podmećući sve lukavo pod piramidu. dalje, svećenici znaju što je piramida ali ne znaju čitatelji knjige ili gledatelji filma, zato i popuše film a glavno "pušenje" filma je u stvari u shvaćanju njega kao fikcije jednako kao i Harry Pottera koji je kao nevin i fin a deseci tisuća mladih ljudi se masovno uvode u magiju i okultno nakon geldanja filma. Sama Rowlingova je bila zapanjena kako je djeca zovu da bi se htjela upisati u školu magije koja ne postoji !? Ne znam, ja nikada nisam kao klinac zvao Tolkienovog izdavača da me upozna s Frodom.

Svakako da je davincijev code manipulativan film ali okrenut što većoj zaradi i time kupovini što većih ovlasti od strane njegovih stvaratelja...jel, ne znam kako ti na to gledaš, ali ja tu ne vidim neku veću razliku sa vatikonom....i jedni i drugi su itekakvi manipulatori ali sa različitim stajalištima, povijesnim , kulturološkim tako da i moja usporedba stoji samo u jednom segmentu njihovih postojanja......a to da svećenici znaju šta je piramida....bojim se da tu i meni i tebi nedostaje dovoljno edukacije....a bogami i svećenicima....
Inače, moja djeca sigurno neće "popušiti" harry potera a ni davincijev code kao zavjeru niti kao fikciju smišljenu od samog vraga, već kao vid zabave u vrijeme dokoličarenja....jelte, jer meni ona da je "najveće sotonino postognuće to da nas je uvjerio u njegovo nepostojanje" isto tako pričica za malu djecu.....to što djeca zovu da se upišu u školu čarobnjaštva ima uglavnom više veze sa time da, na žalost, živim u vremenu kada roditelji malo vremena imaju za duhovnost, djecu odgajaju televizije..... na žalost, tu jedino možemo pomoći na način da zajedno sa djecom sudjelujemo u njihovom odrastanju, kao roditelji, a ne samo kao hranitelji.....a svakako ne kao oni koji će im od rane dobi pumpati glave teorijama zavjere....
epikteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 10:07   #17
Ako uzmemo taj postotak kao neko generalno mjerilo, i provučemo ga kroz cijelu populaciju, recimo, amerike, dobijemo da bi oko 1.8% populacije trebalo biti pedofilsko (po tim kriterijima), da svećenici ne odudaraju od prosijeka. Uzmemo li da je u SADu oko 100 milijuna punoljetnih muškaraca, dobijemo da bi očekivali oko 1.8 milijuna tako definiranih pedofila. 1.8 milijuna.

Whereas:
http://sexual-predator-report.com/pedophiles-maps.asp
"The latest National Survey confirms there are over 374,270 registered sex offenders in the U.S."

Daleko, daleko ispod 1.8 milijuna (0.3), koje bi očekivali povodeći se za "Crkva nije ništa gora od ostatka populacije" idejom.


Druga stvar koja je vrlo bitna za generaliziranje krivnje za pedofile na cijelu Crkvu je jednostavna činjenica koja je spomenuta u samom članku:
"Though his superiors had known for years of Geoghan's pedophile activities, he kept being transferred from parish to parish, regardless of the safety of the children in his care."

Zamislimo, dakle, slučaj nekog osnovnoškolskog profesora koji tu i tamo poševi neku učenicu/učenika. Dijete se požali, roditelji podnesu prijavu školi, škola bude svjesna toga što je on činio, i za kaznu on više ne predaje 3.a razredu, nego 3.c. Ili uopće ne predaje u toj školi, nego nekoj drugoj. Nula, dakle, pravnog postupka, nula suspendiranja od strane vlastite krovne organizacije, sto posto "business as usual" politike. Smatrate li da bi bilo nepošteno kritizirati tu školu, ili taj školski odbor, ili to ministarstvo prosvjete zato jer nije apsolutno ništa učinilo da se tip makne od djece?


I, na kraju, treća stvar. Cijeli članak jest užasno apologetičan, "pa što ako je spavao sa 17ogodišnjakom, to nije tako grozno. U nekim državama možeš imati seks s 15ogodišnjacima!". Debra Lafave je imala seks s 14ogodišnjakom dok je bila učiteljica i imala 23 godine, te je zbog toga popušila otkaz, završila na sudu, te na kraju (zbog nagodbe) dobila 7 godina uvijetnog, uz zabranu bilo kakve interakcije s maloljetnicima. Ona je pedofil koje se treba proganjati, ali ako svećenik poševi tog klinca, pa što, negdje je to legalno? Za povlačenje daljnih paralela ovoga i onoga, zamislite Debru nazad na učiteljskom mjestu, u drugoj školi ili drugom gradu, kao da se ništa nije dogodilo, i otprilike ćete se približiti glavnim problemima pedofilije među svećenstvom.[/QUOTE]


Eto, upravo ovo sam i ja napisala u svm postu...nije problem to što svećenika pedofila ima, problem je u tome da im se umjesto osude događa upravo suprotno....samo ih se preseli i ponude im se nove žrtve....i to je stravično!!!!

Pa sada vjerovali u vraga ili ne, za one koji su svjesno pomagali takvim svećnicima da prođu nekažnjeno i još zbog toga da sačuvaju obraz rkc doveli drugu djecu u opasnost da postanu žrtve svećenika pedofila....a šta drugo reći nego da su opsjednuti vragom ( ovo se služim terminologijom autora teme da bi me bolje razumio) ...dakle, vrag je itekako ušao i u samu crkvu i to na velika vrata.... i da budemo na čisto, ja ne pripadam nikakvoj organiziranoj skupini koja nema šta drugo raditi nego smišljati zavjere protiv vatikana, crkve ili bilo koje druge vjerske institucije....za ovo vidjeti pravim očima potrebno je samo malo zdravog razuma....Isti način prikrivanja pedofila bih osudila da se radi o bilo kome drugome....
epikteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 10:44   #18
Prije je Crkva bila zlatni telac, kojeg nitko nije smio pipnut. Shodno tome, imaju paralelnu hijerarhiju, sudstvo, ovlasti, financije itd. Imaju i dokumente koji propisuju kako se ponašati u slučaju da svećenik počini kakav grijeh. Pravilo je da se stvar mora pošto-poto zataškati, tj. sakriti od javnosti. Dokument su javno objavili (nije bio dostupan). U njemu se lijepo vidi, kako se pod krinkom ispovjedne tajne zaštićuju kriminalci u svojim redovima. Crkva protiv ostatka svijeta. Nije ni čudno da ima "neprijatelja". Ali i mnogo više paranoje u vidu "opasnog Harry Pottera" i fantasy žanra.

http://www.cbsnews.com/stories/2003/...in566978.shtml

(CBS) Desetljećima su svećenici u ovoj zemlji, zlostavljali djecu po župama dok su to njihovi nadređeni prikrivali. Sada izgleda da su naredbe za to prikrivanje bile napisane u samom Rimu, na najvišim Vatikanskim instancama.

CBS News novinar Vince Gonzales je otkrio crkveni dokument koji je u tajnosti držan 40 godina.

Tajni vatikanski dokument, koji su nabavili CBS News, određuje crkvenu politiku koja zahtijeva apsolutnu tajnost kada dođe do seksualne zlouporabe od strane svećenika - svatko tko o tome govori može biti izbačen iz Crkve.

Dokument je napisao 1962. kardinal Alfredo Ottaviani.

Taj dokument, jednom "spremljen u tajne arhive" Vatikana, usredotočuje se na zločine koji su dio ispovjedne povezanost i što naziva "najgorim zločinom": "seksualno napastovanje koje je počinio svećenik" ili "pokušavao ga s mladima bilo kojeg spola ili sa životinjama.

Biskupima se savjetuje da se bave time slučajevima "na najtajniji način...obuzeti vječitom šutnjom...i svatko (uključujući navodnu žrtvu) ...mora poštivati strogu tajnu, koja se zajednički drži za tajnu Svetoga ureda...pod kaznom izopćenja."

Larry Drivon, odvjetnik koji predstavlja navodne žrtve, je rekao, “Ovaj dokument je značajan kao nacrt projekta prijevare.”

Drivon kaže da to dokazuje ono što se pokazalo u korist žrtava svećeničkih zloporaba na suđenjima: da je Crkva uključena u zločin – oblik reketa.

“To je priručnik s uputama kako obmanuti javnost i kako zaštititi pedofile,” kaže Drivon. "I kako izbjeći izlazak istine na vidjelo."

Richard Sipe, bivši svećenik koji je pisao o seksualnim zlostavljanjima i tajnosti u Crkvi, kaže da dokument odašilje jezovitu poruku. “To je kodeks ponašanja na koji način se treba suočavati sa seksom svećenika. Vi čuvate tu tajnu po svaku cijenu,” kaže Sipe. “A to se i dogodilo. To se dogodilo u svakoj biskupiji u ovoj zemlji.”

Prema crkvenim spisima, ovaj dokument je bio temelj katoličke politike glede seksualnih zlostavljanja, sve dok se američki biskupi nisu sreli prošlog ljeta (2002) i odlučili o novoj politici prema ovoj krizi u Crkvi. ©MMIII, CBS Broadcasting Inc.

Istraživanje koja su provodili biskupi, zabilježila su više od 11.500 tužbi protiv svećenika u zadnjih 50 godina. Associated Press izvješće je otkrilo da su tužbe koštale dijeceze više od $1 milijardu dolara (!!) u nagodbama i drugim troškovima od 1950. god., a deseci milijuna dolara tužbi i dodatnih zahtjeva još stoje neriješeni.

Nije li vatikanski spis o naredbi strogog čuvanja tajnosti o bilo kakvim seksualnim nepodopštinama klera pod prijetnjom ekskomunikacije, stvorio povoljno tlo za takve skandale?

Ako se nastave sudske tužbe takve vrste, Katolička Crkva će uskoro bankrotirati i neće je slomiti Sotona nego legalni sustav zbog kriminalnih radnji u vlastitim redovima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alfredo_Ottaviani

Policy of silence on sex abuse
Lawyers representing victims of sex abuse have claimed that in 1962 Ottaviani wrote a policy that stated that anyone speaking out about sexual abuse (or attempted abuse) by priests could be expelled from the Roman Catholic Church.[6] The Crimen sollicitationis document imposed absolute secrecy on the conduct of investigations of priests, even after it had ended and its verdict, favourable or unfavourable.

The 69 page document was titled, On the Manner of Proceeding in Cases of the Crime of Solicitation and was stored in the "secret archives" of the Vatican. It was discovered in the Vatican's archives by a lawyer pursuing cases on behalf of victims of abuse by Catholic priests.[7] The document instructed Bishops to pursue these cases "in the most secretive way...restrained by a perpetual silence...and everyone (including the alleged victim) ...is to observe the strictest secret, which is commonly regarded as a secret of the Holy Office...under the penalty of excommunication
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:01   #19
Izgleda da se ovdje fula bitno. Neka raspope sve pedofile ali ostaje element napada na Crkvu BEZ OBZIRA na pedofile koje iskreno rečeno nitko od svih mogućih "humanista" ne napada radi pedofilije. Kao boli novinare za pedofiliju ? Možeš misliti. Većina u stvari napada kršćanstvo samo to tzv. liberalni mediji "zaboravljaju" pokriti isto kao što su "zaboravili" kazati da je uništenje Mt. Carmela u Texasu 1993. bilo abnormalno i pretjerano nasilje na skupinu koja nije ni stigla početi braniti svoj posjed. Kasnije su američki fašisti platili nekom tipu da priča protiv njihovog vodje Davida Koresha a sve video vrpce su nestale netragom. U stvari jedini razlog je bio jer je Koresh nazvao Ameriku Babilonom. Inače zajednica je postojala od 1936. i nitko ih nije dirao niti su oni nikoga dirali. Jednostavno, fašističku sekularnu vlast je živcirala prisutnost kršćanske zajednice. Doslovno su i sami priznali da su jedva pronašli "legalan" razlog za upad na posjed. Kasniej su poravnali posjed sa zemljom kako bi sakrili dokaze brutalnog uništenja.

Sada, je li bolje da se riješe slučajevi svećenika pedofila i uredno reformira Crkva ili vam svima bolje štima sekularna fašistička vladavina kao u gornjem primjeru ? Jer znam dobro da se u stvari ide na uništenje svih vjera (judaizma, kršćanstva i islama) njihovimn prividnim objedinjavanjem s "religijama" istoka.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:24   #20
To je samo dio optužbi koje se redovito vješaju o vrat Crkvi, ona ih mora prvenstveno sama sankcionirati i malo povesti računa o svojim redovima, pa neće biti toliko osnove za priče.

Slažem se da su negativnosti ponekad predimenzionirane, katkad i izmišljene s ciljem sabotaže, ili kako kažeš, ujedinjenja u tzv. New age crap, ili čak totalnu negaciju vjere.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.