Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 01:21   #201
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Sad i meni pade jedan dobar njemački film o turcima koji sam gledala, ima već par godina..

Auf der anderen Seite (The Edge of Heaven) - http://www.imdb.com/title/tt0880502/
Malo kompliciranih obiteljskih odnosa. Stari se spetlja sa prostitutkom, turkinjom inače, plati joj da se ostavi posla i da bude s njim. Sin je neki profesor. Koji se isto upetlja u cijelu tu priču. Odlazi u Istanbul tražiti prostitutkinu kćer, bla, bla. Da ne duljim.
Meni zabavan film, nije isto nešto naj naj, ali vrijedi ga pogledati.
Dala bih mu, recimo 7/10
Zvuči zanimljivo, pogledati ću to

Sad mi je pao na pamet još jedan dobar u tursko-njemačkoj izvedbi:

Die Fremde

Sibel Kekili je
Da nije ona u glavnoj ulozi, čini mi se da bi film bio dosta lošiji.
Ne znam kakvu da mu ocjenu dam. Stvarno je dobar film, ali i vrlo depresivan.
Nisam upoznao Turke koji žive u Njemačkoj, nadam se da je ovaj film pretjerao u prikazivanju njihovih stavova i načina života.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 08.01.2013., 01:31   #202
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Zvuči zanimljivo, pogledati ću to

Sad mi je pao na pamet još jedan dobar u tursko-njemačkoj izvedbi:

Die Fremde

Sibel Kekili je
Da nije ona u glavnoj ulozi, čini mi se da bi film bio dosta lošiji.
Ne znam kakvu da mu ocjenu dam. Stvarno je dobar film, ali i vrlo depresivan.
Nisam upoznao Turke koji žive u Njemačkoj, nadam se da je ovaj film pretjerao u prikazivanju njihovih stavova i načina života.
Odlična je - kapa dole. Žao mi je što za nju nisam čuo do Igre prijestolja. A nažalost ovo nije pretjerano

Zadnje uređivanje jawahell : 08.01.2013. at 01:32. Reason: :-*
jawahell is offline  
Old 08.01.2013., 01:39   #203
A, pa nisam znala da ona glumi u igri prijestolja, sad pogledah.. vidim da glumi Shae. Viš, nisam to uopće zamijetila. Ja sam ju prvi put neki dan kao vidjela, u tom Gegen die Wand. I odlična je glumica, bar u tom filmu je ulogu odradila vrhunski.
Pogledat ću i ja taj. Baš me zanima. A nisam ni ja upoznala njemačke turke, al mislim također da nije pretjerano.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 08.01.2013., 03:01   #204
Flesh and Blood





Pravi mali biser redatelja Paula Verhoevena. Oduševljen sam ovim filmom.
Istina, gluma je žalosna, nije se vodilo prevelikog računa o historijskoj faktografiji i karakterizacija nekih likova je prilično neuvjerljiva, ali film se iskupljuje za sve te i još mnoge propuste.
Rutger Hauer tumači Martina, psa rata, plaćenika koji zna i kojemu je stalo do samo jedne stvari - preživjeti. Njegov potpuni nedostatak ikakvih moralnih nazora prilično olakšava njegova preživljavanje. Izvanredno prikazan karakter, suština srednjeg vijeka. Općenito se film trudi što vjernije prenijeti duh toga mračnog razdoblja, pa vam neće nedostajati scena ubojstava, razbojništva, silovanja, sakaćenja, mučenja, spletki, podlosti, prevara, prostačenja, razularensti itd.
Poseban je i član plaćeničke bande, jedan izrazito militantni biskup

Ova dva lika će mi definitivno ostati urezani u pamćenje, stoga mogu reći da je ovaj film ostavio na mene veći utisak od dosta 'boljih' filmova.
Clint Eastwood is offline  
Old 08.01.2013., 09:09   #205
nakon krvi i mesa bio sam dosta dugo zateleban u jennifer jason leigh. :malecko srceko:
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 08.01.2013., 09:19   #206
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
john dies at the end. wtf? ...o ovom filmu nisam znala nista prije nego sto sam ga pogledala. kako se samo isplatilo! u par rijeci bi film opisala kao drogiran i iznimno mastovit. pravi mali dragulj od filma, podsjetnik na to da americki film nit je mrtav nit pred izumiranjem. ovaj definitivno zasluzuje drugo gledanje.

VIII

p.s. jedino je preglupo kad je auto eksplodirao od jednog pogotka iz vaternog oruzja ...tome nije mjesto ni u ovom ni ikojem filmu.
Gdje si ubola 'John dies...' ? Mislio sam da se to još nije počelo prikazivati :S
Galijun1 is offline  
Old 08.01.2013., 09:58   #207
I krvnici umiru - prilično dobar Langov ratni triler, prepun briljantnih redateljskih rješenja; ponešto razvučen ali, sve u svemu, obzirom da mi je ovaj naslov do jučer bio sasvim nepoznat, ugodno sam iznenađen. A i nije da Lang ima slabih filmova u svom životopisu...


Profesija :Reporter - sve i da je ostatak filma promašen, završni kadar od sedam-osam minuta uvjerljivo demonstrira tko je i kakav je majstor bio Antonioni. Usput, ostatak filma nije ništa lošiji.
cul-de-sac is offline  
Old 08.01.2013., 10:56   #208
Old Man Drinking A Glass of Beer

Nevjerojatan film u smislu razvoja likova. Potresna priča glavnoga lika i njegova beskonačna psihotična previranja dirnuti će svakoga koji voli prekrasne ljudske priče. Ovo će odlično ostvarenje također ostati zapamćeno po upečatljivom kadriranju te sjajnoj pozadinskoj glazbi.

http://www.youtube.com/watch?v=FrRKm_V0lZU
KukmastiČučumar is offline  
Old 08.01.2013., 11:08   #209
Wuthering Heights (1939)
Ne bih rekao da je vrijeme naškodilo ovom filmu, već bi prije rekao da romansa ovdje prikazana može izgledati bezveznjikavo iz današnje perspektive te bi tesko funkcionirala na filmu da se danas snimi. No, ako se dopusti mislima da malo odlutaju i užive u ionako podosta bajkovitu atmosferu ove priče i filma, lako se uviđa da je Wyler ovdje uspio prikazati jedne od najvećih, najstrastvenijih i najpamtljivijih ljubavnika ikad viđenih na filmu. 7,8/10

Mrs. Miniver (1942)
Prati se svakodnevica srednje-klasne engleske obitelji netom prije i početkom drugog svjetskog rata i bitke za Britaniju. Iako je rat većinom pozadinski i direktno ga ne vidiš, ovdje se majstorski postepeno prikazuju sav teror i strahovi koje takva situacija izaziva u ljudima. Scena u podrumu tokom bombardiranja tako je genijalno snimljena da pokazuje sve užase rata mnogo moćnije od mnogih puno eksplicitnijih snimaka. E, tu se vidi svo majstorstvo zaista. Nekoliko sjajnih kadrova kad se lovi smiješak na ljudima koji se jako trude da ga zadrže, ali se iza njega preočito iščituje veliki strah za vlastiti život i za život njihovih najbližih. Odličan film. 8,7/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 08.01.2013., 11:10   #210
Quote:
KukmastiČučumar kaže: Pogledaj post
Old Man Drinking A Glass of Beer

Nevjerojatan film u smislu razvoja likova. Potresna priča glavnoga lika i njegova beskonačna psihotična previranja dirnuti će svakoga koji voli prekrasne ljudske priče. Ovo će odlično ostvarenje također ostati zapamćeno po upečatljivom kadriranju te sjajnoj pozadinskoj glazbi.

http://www.youtube.com/watch?v=FrRKm_V0lZU
maestralno. istaknuo bih dirljivu gestikulaciju rukom u drugoj polovici filma. ono što me ipak držalo na samom rubu mog vodenog kreveta je čudesna montaža. možda malo prerazvučen, pa zato: ix.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 08.01.2013., 12:29   #211
"Tristana" - drama Luisa Buñuela o djevojci koja nakon majčine smrti odlazi živjeti kod postarijeg gospodina koji prema njoj počinje gajiti neke neprimjerene osjećaje... Nije mi film baš nešto legao. Pomalo dosadnjikav, ali da se pogledati, ako ništa drugo, zbog prelijepe Catherine Deneuve i zanimljivog kraja.

"Un chien andalou" - 16-minutna Buñuelova zavrzlama od filma u kojem ja kurca nisam shvatio, ali koji ima nekoliko predivnih kadrova. A što očekivati od filma čiji je jedan od scenarista Salvador Dalí?
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 08.01.2013., 13:40   #212
Dok nas Jackpot ne rastavi - tipična holivudska debilana, 4/10.
tidusy is offline  
Old 08.01.2013., 15:13   #213
django unchained. zakon. nisam ovako navijala za lika jos od filma the warrior. odlican soundtrack, gluma takodjer (waltz, dicaprio, jackson). ipak, najbolja stvar u filmu su karakteristicni tarantinovi dijalozi i oko za detalje.

VIII

inace nisam fan tarantina, ali covjek je napravio zabavan film od 2 i po sata koji mi je proletio pred ocima. respect. poslije pf i rd najbolji tarantino.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 08.01.2013., 18:17   #214
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
nakon krvi i mesa bio sam dosta dugo zateleban u jennifer jason leigh. :malecko srceko:
Svetica i kurva, reklo bi se.
Clint Eastwood is offline  
Old 08.01.2013., 19:16   #215
In Cold Blood (1967) - Nakon što su tokom razbojništva brutalno ubili sve članove jedne porodice, dva bivša robijaša beže od policije a njihove međusobne razlike postaju sve veće. U ovom kriminalističkom filmu nema nikakvog unutrašnjeg glamura, on prosto liči na ogoljenu crnu hroniku i nema nikakve sunmnje da će pravda doći po svoje. Fokus je na nečemu potpuno drugom: Da li je lakše(teže) oduzeti tuđi život ili se suočiti sa sopstvenom smrću koja u vidu kazne čeka tu pred vratima.
Film je rađen po noveli Trumana Kapotea a režirao ga je meni nepoznati Richard Brooks i mislim da je uspešno uradio svoj posao makar samo i po tome što je zločin tretirao kao fenomen a ne prost čin koji generiše akciju u filmu. Puno je unutrašnjih sukoba glavnih junaka i oni su svakako u ovom filmu neophodni ali mi je zasmetalo kauzalno povezivanje seksualnosti i nasillja a ta jeftina frojdovština je danas postala opšte mesto. Možda tada nije bilo, ali svejedno neki autori imaju i više znanja pa i“psihoseksualnog autoriteta“ da iznesu tu priču, kao naprimer Polanski.
Poslednji deo filma je najbolji. Tada sam i uvideo neke izuzetne glumačke kvalitete jednog od dvojice glavnih glumaca i kada se film završio odem na imdb i vidim: Robert Blake. Mistery man, jebote, i u momentu mi prođe jeza kroz kičmu... 8

Deliverance (1972) - Očekivano dobar film sa nekim neočekivanim i mučnim scenama. 7,5
!!!spoiler!!!
Pitanje za ove što su gledali kako u onoj sceni Džon Vojt pogodi sebe(ajd ovo nekako i shvatam) a onda kad ga onoj domorodac nišani dvocevkom njega pogodi neka volšebna strela. Šta sam propustio?

Odbacen (2007) - Miloš Miša Radivojević je rođen u Čačku (tamo gde Let 3 bombardira) davne 1939.god. i prvi je diplomirani reditelj na beogradskom FDU! Obzirom da su ga učili „neškolovani“ profesori, nisu mu okrnjili talenat tako da je ceo život pravio filmove van klišea. Za malo je zakasnio da surfuje na jugoslovenskom crnom i francuskom novom talasu pa pošto je bio sam i slobodan, prvi filmovi su mu bili na granici eksperimentalnosti a film Bube u glavi je bio potvrda hipoteze da se radi o budućem velikom reditelju. Osamdesetih snima publici bliže filmove Kvar, Una, te njegov najbolji Dečko koji obećava. Ja sam tom filmu izmaštao podtekst koji on možda i nema i to mi je jedan od deset najboljih domaćih filmova. U zadnjoj deceniji vraća se „arthouseu“.
Ovo sve pišem da bude očigledno da poznajem i obožavam njegov rad te da je ovo što ću reći veoma subjektivno: Film Odbačen je remek delo!
Veoma sam se iznenadio filmom jer je njegovo postojanje u filmskom svetu u skladu sa njegovim naslovom; ne znam nikoga ko ga je gledao a kamoli pohvalio. Verovatno niko nije hteo ni da ga producira pa su jedva skupili i minimum para ali su autori učinili da se to ne primeti. Dobro, možda 3-4 scene liče na tv film i dobro, možda makar jedna kao da je snimana telefonom od 5mpix ali važnije je da Autor ima šta da kaže, to ne može da se kupi. Ima i vizuelno impresivnih delova pogotovu u drugom delu. Divno je slikano primorje negde tako u kasnu jesen. Mi kontinentalci svojim turističkim mozgom ne možemo ni da razmišljamo o moru van sezone. A divno je kad dole nema dosadnih turista popet se na brdo neko iznad mora i ćutati gore. Tako bi ja radio.
U filmu čini mi se nema muzike ako ne računamo kreativnu upotrebu tišine. Ima doduše i jedna kreativna upotreba harmonike. Svira čovek, ihh..
Takođe, film nema neki zaplet, to je film stanja. Glavni „junak“(maestralni Svetozar Cvetković) je nepotreban svetu te se povalači do granice fizičkog raskida u duhovnu hibernaciju. Nikoga ne osuđuje; „lenj je, mrzi ga..“
U svetu svoje postHouellebecq-ovske melanholije ne čeka smrt. Živi. Hedonista je! Njegovo je carstvo nebesko.
Bila je jesenas retrospektiva filmova Miše Radivojevića na Festivalu autorskog filma i planirao sam da idem ali, avaj, ne htede niko da mi pravi društvo. Otkad su gledali Avatara, 2-D filmovi im postali dosadni, zastareli, a ja doživevši katarzu razumem ih i praštam. 10

Flight (2012) - Solidan film. Nemam više ništa reći. Iscrpela me ova gornja kič recenzija. 6,5

Zadnje uređivanje Abel Brodersen : 08.01.2013. at 19:21.
Abel Brodersen is offline  
Old 08.01.2013., 19:27   #216
John dies at the end.

Da. Kad sam ja davnih dana išao u srednju školu pisao sam roman o privatnom detektivu Šimetu Zbunjoli kojemu se događaju čudni slučajevi, i bio je neki policijski inspektor unutra, a prezime mu je bilo Inspektor i onda kad mu se Šime obratio sa "Inspektore", inspektor je rekao "Ali, Šime, zovite me imenom", a Šime je rekao "Dobro, Imenome", jer je inspektoru puno ime bilo Imenom Inspektor. I mufloni su dizali nekakve ustanke i bilo je nekakvih tipavaca i slične pizdarije, čega me danas sram, koliko je zapravo glupo, ali meni je to tada bilo jako smiješno i mislio sam da sam užasno pametan. I sad me ovaj "film" podsjetio na to i sad se opet sramim samoga sebe.

0011

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
p.s. jedino je preglupo kad je auto eksplodirao od jednog pogotka iz vaternog oruzja ...tome nije mjesto ni u ovom ni ikojem filmu.
A, jebo me pas, ovo sam čim sam pročitao znao da će biti ključan trenutak filma, iznimno bitan za posebno izdvojiti i prokomentirati.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 08.01.2013., 19:40   #217
Flight

Pogledao sam ovaj film i moram reći da sam malo bio skeptičan na početku. Kada sam vidio da film traje više od dva sata pomislio sam da me čeka malo mučenje sa dosadnim dijelovima i bespotrebnim dijalozima i scenama. No na svu sreću, toga nije bilo. Ona cijela strka u avionu je ful napeta i stvarno dobro osmišljena. Da ne pričam da mi je ona ženska s kojom je Danzel bio u krevetu prenapeta... Sram me bilo :-D

Denzel mi je inače jako drag glumac i ovo mu je jedna od najboljih uloga. Onako, baš mu stoji taj ovisnički mentalitet i flaša u ruci iz dana u dan. Kao da su uzeli nekog alkića koji ima super posao i vlastitim si je glupostima upropastio cijeli život.

Već dulje vrijeme Zemeckis nije snimio ovako dobar film(nije ništa ekstra, ali ipak dobar) i šteta što općenito slabo radi na filmovima u zadnjih desetak godina.



Ocjena: 7.5/10





John dies at the end


Opičeno, nabrijano, ludo i napeto. Tim bih riječima opisao ovaj film koji definitivno nije za svačiji ukus. Malo je teško povezati cijelu priču u suvislu cjelinu jer dok sam gledao film nisam baš najbolje shvaćao što je stvarnost, a što fikcija. Barem do pred sam kraj filma.

U malom gradiću u SAD-u glavni lik naše priče prepričava lokalnom novinaru kako mu se život promjenio nakon jednog uobičajenog tuluma koji je završio na jako čudan i uvrnut način i prouzročio nevjerojatan splet događaja...

Ne znam koji mi je lik opičeniji i koji je više šokiran time kakve im je moći i halucinacije pružila droga koju su konzumirali. Doduše, film je malo zamoran u nekim dijelovima, ali to je bilo vrlo kratko i nije mi toliko smetalo. Vjerujem da je i lik koji je režirao film i ujedno napisao scenarij bio na nekim drogama jer da se ovako nešto snimi potrebno je puno mašte i ludog mozga.



Ocjena: 7/10
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Old 08.01.2013., 19:49   #218
Quote:
Abel Brodersen kaže: Pogledaj post
In Cold Blood (1967) - Nakon što su tokom razbojništva brutalno ubili sve članove jedne porodice, dva bivša robijaša beže od policije a njihove međusobne razlike postaju sve veće. U ovom kriminalističkom filmu nema nikakvog unutrašnjeg glamura, on prosto liči na ogoljenu crnu hroniku i nema nikakve sunmnje da će pravda doći po svoje. Fokus je na nečemu potpuno drugom: Da li je lakše(teže) oduzeti tuđi život ili se suočiti sa sopstvenom smrću koja u vidu kazne čeka tu pred vratima.
Film je rađen po noveli Trumana Kapotea a režirao ga je meni nepoznati Richard Brooks i mislim da je uspešno uradio svoj posao makar samo i po tome što je zločin tretirao kao fenomen a ne prost čin koji generiše akciju u filmu. Puno je unutrašnjih sukoba glavnih junaka i oni su svakako u ovom filmu neophodni ali mi je zasmetalo kauzalno povezivanje seksualnosti i nasillja a ta jeftina frojdovština je danas postala opšte mesto. Možda tada nije bilo, ali svejedno neki autori imaju i više znanja pa i“psihoseksualnog autoriteta“ da iznesu tu priču, kao naprimer Polanski.
Poslednji deo filma je najbolji. Tada sam i uvideo neke izuzetne glumačke kvalitete jednog od dvojice glavnih glumaca i kada se film završio odem na imdb i vidim: Robert Blake. Mistery man, jebote, i u momentu mi prođe jeza kroz kičmu... 8
Brooksova ekranizacija Capoteova remek-djela spada u uspješne filmske adaptacije romana što je znatno teži posao nego adaptacija nekih kraćih književnih formi.

Prvi plus su svakako obojica negativaca gdje se vidi da je sam Capote bio konzultant na snimanju. Izvrsne i uvjerljive uloge Blakea i Wilsona, glumaca koji su svakako mogli više u svojoj karijeri. Wilsona pamtim iz Aldricheva filma ''Grissomova banda'' u kojoj je tumačio psihopata Slima Grissoma.

Svidjelo mi se što je Brooks u potpunosti sljedio Capoteovu narativnu strukturu, a film je vizualno također privlačan; vidljivo je to već iz onog uvodnog kadra gdje autobus prilazi iz mrkog mraka, a i sljedeća scena s djevojčicom koja se obraća Perryu je također pažljivo snimljena i osvijetljena čime se već u uvodu stvara sugestivna atmosfera napetosti i nelagode.

Naravno da je bilo nemoguće u 2 filmska sata utrpati onih genijalnih 450 stranica, tako da su izostali neki dublji uvidi (pr. život obitelji Clutter ili utjecaj istrage na život detektiva Deweya), no i bez toga film svakako funkcionira kao smislena cjelina.

Što se Richarda Brooksa tiče, svakako proleti po još nekim njegovim naslovima. Vrijedno je to ime američkog filma 50-ih i 60-ih.
Media Blitz is offline  
Old 08.01.2013., 19:54   #219
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Da. Kad sam ja davnih dana išao u srednju školu pisao sam roman o privatnom detektivu Šimetu Zbunjoli kojemu se događaju čudni slučajevi, i bio je neki policijski inspektor unutra, a prezime mu je bilo Inspektor i onda kad mu se Šime obratio sa "Inspektore", inspektor je rekao "Ali, Šime, zovite me imenom", a Šime je rekao "Dobro, Imenome", jer je inspektoru puno ime bilo Imenom Inspektor. I mufloni su dizali nekakve ustanke i bilo je nekakvih tipavaca i slične pizdarije, čega me danas sram, ....
Nekidan mi se jedan prijatelj prisjećao najupečatljivijih izjava Doktora Šandora Romana. Moram priznat da malo bacaju na ovaj tvoj srednjoškolski 'film'
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 08.01.2013., 20:51   #220
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
John dies at the end.

I sad me ovaj "film" podsjetio na to i sad se opet sramim samoga sebe.

0011
ne moras bit ljubomoran na covjeka sto moze zivjeti od svoga pisanja i sto po njegovoj knjizi snimise zabavan i ludjacki film koji zasluzuje visestruka gledanja.

Quote:
A, jebo me pas, ovo sam čim sam pročitao znao da će biti ključan trenutak filma, iznimno bitan za posebno izdvojiti i prokomentirati.
znao si. bravo.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.