Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 17:17   #61
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
The Trip - nije mi baš ovo sjelo. Nisam pratio tv seriju pa ne znam koliko je do skraćivanja svega i ukalupljivanja 6 epizoda u jedan film.
prvo sam gledala film. odusevila se. onda odem citat na imdb i masa ljudi pise da je serija bolja. pogledam i to. i ustanovim da je to isto vise manje. serija je duza i ima samo jednu jaku foru koje nema u filmu.

preporuka svim buducim gledateljima, pogledajte film i nadjite spomenutu izbacenu scenu
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 02.01.2013., 17:33   #62
Da se i ja upišem...

Šuma summarum. Treći sam ga put gledao, opet nešto novo otkrio. Ne samo da je, po mom skromnom sudu, jedan od bolje režiranih filmova nastalih na ovim prostorima u 21. stoljeću, glumci su odreda fantastični. Posebno mi se dopadaju Vitezova rješenja, male podvale koje, priznajem, nisam primijetio kad sam film gledao prvi put. Od NAMBLA-e do već spomenute dosjetke najavljivanja toga tko je sljedeća žrtva, pregršt je tu detalja koji, zapravo, pokazuju da Vitez zna i može, ali i da zaslužuje veći respekt kod onih koji odabiru kojemu će redatelju odobriti sljedeći projekt. Držim palčeve za Narodni ustanak, IGV!

John Dies at the End. Spomenuti Vitezov film i ovaj mali draguljčić zapravo imaju i pokoju dodirnu točku, jer i jedan i drugi redatelj iskazuju zavidnu verziranost. No dok Vitez stigne poslati i kakav zajedljiv društveni komentar, Coscarelli se zadovoljio sa suludo duhovitim materijalom koji mu je dostavio David Wong, izuzetno zanimljiv kolumnista crackeda. Ovo je uspješan spoj svijeta Sama Raimija iz Evil Dead vremena i pozivanja na Lucasov Star Wars serijal, a posoljen je verbalnim doskočicama na tragu onih kakve stvara duo Wright/Pegg. Nekomu se to možda neće svidjeti, ali je, štono bi se reklo, baš u mojoj uličici, pa sam na kraju dana oduševljen.

Vera Cruz. Ekstraordinarna suradnja Coopera i Lancastera, a za kormilom je cijenjeni -- pogotovo u filmofilskim krugovima -- gdin Robert Aldrich. Mada ovo nije jedan od boljih westerna, pa čak ni nastupa Coopera i Lancastera, dovoljno je zabavno, solidno odglumljeno i, povremeno, maestralno režirano djelce o dvojici plaćenika, koji se cijelim trajanjem filma igraju mačke i miša. Nekoliko je trenutaka upravo presmiješno, poput Aldricheva namiga gledateljima u sceni kad se Cooper i Lancaster razmeću svojim pištoljima, koje im na kraju 'spusti' jedna mlada dama, pritom 'kazavši' kako to nisu pištolji, nego 'pištolji'.

The 39 Steps. Jedan od ranijih uradaka Hitchocka, i jedan od zabavnijih. Ono, klasika. Tip je pogrešno optužen za ubojstvo, pa ga čitavo vrijeme naganja policija, ali i kojekakvi špijuni koji ga žele lišiti života. Kao i u svakomu Hitchockovom filmu, ima zbilja super scena, ali najviše mi se u pamćenje urezala međuigra Donata i Carroll, koja dosta podsjeća na najbolje trenutke Caprina remek-djela It Happened One Night. I da, zaigrat ću se malo lo stile 593 vs. Ankica Čakardić, je li Hitch mizogin, jerbo je jedan podzaplet, o ljubomornom seljaku koji tuče svoju ženu, ostao prilično... zapleten?!
LouReeth is offline  
Old 02.01.2013., 18:07   #63
Zlatna levica - Prica o Radivoju Koracu (2011) - Igrano-dokumentarni film o životu jednog od najvećih evropskih igrača svih vremena, i kako sam košarkaški fanatik, jedva sam čekao da se pojavi. Sama činjenica da se prave filmovi ovoga tipa već je hvale vredna a to što je film usput i vrlo dobar čist je bonus. Dokumentarni deo čini veći deo ostvarenja a igrani segmenti služe da ilustruju pojedine epizode iz Koraćevog života. Neki su uspeliji, neki promašeni ali sam prilično zadovljan načinom na koji je sve to izvedeno osim upadljivo loše izvedbe glavnog glumca koji je valjda na kastingu pobedio samo zato što ima istu frizuru. Korać je bio fenomenalna ličnost, neko ko je doneo prvu ploču Bitlsa u Beograd, bio dobar student, vodio saigrače u pozorište i drugovao sa Ivom Andrićem. Posmatrano iz današnje perspektive zvuči neverovatno da skupina profesionalnih sportista u karantinu da pola sedam ujutru sluša Hey Jude i valjda su te šezdesete ako ne posmatramo pojedince već globalno stanje najproduhovljeniji period u istoriji sveta. Moja velika preporuka ljubiteljima dokumentaraca, pogotovu onima koji imaju special interest. Evo recimo uvaženi Media Blitz je skoro nešto pominjao Bodirogu. Gledanje biografije ovog srpskog sportskog junaka olakšava prisustvo mase hrvatskih sportaša a tu je i Tito. 7,5

Lone Star (1996) - Film prati život šerifa u jednom gradu na granici SAD i Mexica i mnoštva likova koji su na ovaj ili onaj način povezani sa njim. Skriveni biser devedesetih, jer do skoro nisam ni čuo za njega a sad mi je jedan od najboljih filmova decenije. Njegova najveća snaga je scenario koji teče savršeno od intrigantnog početka do srceparajućeg kraja i filigranska režija koja putem flešbekova objašnjava a ne komplikuje stvari što je danas prava retkost. John Sayles, reditelj, scenarista, Autor, umetnik. 9

Before the Rain (1994) - Jako malo filmova sa naših prostora je dobilo najpreštiznije svetske filmske nagrade a i one su po pravilu dodeljivane pod priličnim uticajem politike. Ponekad bi se politički i umetnički kriterijum poklopio kao kod Žilnikovih Ranih radova a ponekad ne, kao kod Grbavice, recimo. Film Pre kiše je znatno bliže prvom slučaju, ako je politike uopšte i bilo. Radi se o odličnom filmu u kome se posebno izdvaja gluma (predobar Šerbedžija a i onaj stari Albanac) i za domaće standarde prelepa fotografija i muzika. Ipak neke stvari u filmu nisu hronološki ispravne i ako je omaška u scenariju onda računam to kao veliki minus a ako je namerno onda mali plus, jer ko što reče jedan monah u filmu: „Krug vremena nije pravilan...“a sa božijim porukama nije se dobro zajebavat i sumnjičit. Nikad se ne zna. Amin. 8

It's a Wonderful Life (1946) - Kod nas je najbolji praznični film Žikina dinastija a ne neki film od nekog tamo Frank Capre i zato nama uvode Pink2 a vama Hrt3 (zavidim i ). Prvi put sam gledao ovaj film i mogu da kažem da je greška nazivati ga najboljim prazničnim filmom. Ovo je film za sva vremena. Remek delo.

Zadnje uređivanje Abel Brodersen : 02.01.2013. at 18:13.
Abel Brodersen is offline  
Old 02.01.2013., 18:44   #64
Lincoln

ne bavi se film cijelim njegovim životom, nego samo jednim malim periodom kad je pokušao donjeti 13. amandman odnosno slobodu robovima. Možda bi drukčije ime filma bilo prikladnije, ali to je ipak nebitno na kraju krajeva

gledao sam film prvih pola sata i bio mi je tako dosadan i nezanimljiv, da sam se zapitao hoću li izdržati još 2 sata ovakvog filma. Ali, što je film dulje trajao tako me je uspio uvući u svoj svijet i priču te likove, i mogu reći da mi je dosta brzo vrijeme prošlo.

Relativno je to zanimljiva tema, i više je priča o pokušaju donošenja 13og amandmana odnosno skupljanju glasova ne bi li se donio, i manje o Lincolnu ali ipak i taj mali period je bio dovoljan da mu cijeli lik upoznamo i shvatimo kakav je Lincoln ustvari bio. Tu je naravno maestraleni Daniel Day Lewis koji kao da jest Lincoln, putpuno sam zaboravio da ga glumac glumi, svaka čast ali lik svaku ulogu rasturi. Puno poznatih glumaca, ističu se posebno Sally Field kao gđa. Lincoln i Tommy Lee Jones, oboje imaju svojih momenata. Sporednih glumaca isto jako puno poznatih, nisam ni znao da JGL glumi, iako veoma mala uloga.

Dijalozi u nekim dijelovima skroz odlični, scenarij prilično korektan kao i režija, glumci jako dobri, općenito vrlo kvalitetno napravljen film koji kao da malo igra na presigurno, ali kako drukčije igrati kad se radi o ovakvoj vrsti filma...sigurno nećemo vampire u cijelu priču ubacivati

dobar film, skroz 7/10 oskari će ga obožavati vjerujem
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 02.01.2013., 18:52   #65
Compliance - film koji je svakako mogao biti mnogo bolji nego što jest. Počinje vrlo zanimljivo i bio sam uvjeren da ću gledati jako dobar film. Ne gubi puno vremena, kreće vrlo dinamično, odlično glumljen. S vremenom sve malo popusti, a oko nekih ključnih događaja (da sad ne spojlam) je prepovršan i zbrzan. Posljednjih 10 minuta i završni telop treba izbacit van i bio bi to više nego dobar film, ovako nepotrebno izvodi neke zaključke koji su ionako opće mjesto svih mogućih istraživanja autoriteta.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Old 02.01.2013., 19:28   #66
The Heiress (1949)

Uu jbt, teško sam mogao izabrat bolju filmčinu za početak nove filmske godine. Po meni je ovo film o kojem možemo govoriti samo u superlativima. Iako u imdb-ovom opisu piše romance/drama, ovo je atipičan film takvog žanra s prevladavajućom mračnom atmosferom, okrutnošću, neoprašanjem. Uz fenomenalne i inteligentne dijaloge i vješto izbjegavanje klišeja, Wyler od svih glumaca sjajnom karakterizacijom čini ljude od krvi i mesa, pogođene, povrijeđene, nemilosrdne, čak i prestvarne. Svo četiri glavnih pruža nevjerovatne izvedbe, a završna scena ce mi sigurno ostat u pamćenju dugooo vremena. Remek-djelo 10/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 02.01.2013., 19:49   #67


Kad ju se ne stavi u neko smeće tipa House at the End of the Street, Jennifer Lawrence (Hunger Games) je prilično dobar komad bisera. Winter's Bone je tmurna mystery drama o curi koja pokušava naći oca među šumama i gorama Ozark platoa napučenog seljoberima, primitivcima i drogerašima. Odlične uloge i zanimljiv setting. U konačnici me nije baš toliko impresionirao kao što sam očekivao, s obzirom na ogromnu hvalu koju je film stekao od kritike i nominacija.

4/5
Aerial_51 is offline  
Old 02.01.2013., 20:00   #68
The Perks of Being a Wallflower (2012)

Priča o odrastanju lika koji nosi traume iz djetinjstva. Film za koji bih rekao da će kroz godine postati svojevrsni tinejdžerski klasik, jer ima u svojoj priči onu životnu notu, mlade talentirane glumce koji su odlično prezentirali međusobnu kemiju bez koje film ne bi uspio, te fenomenalan soundtrack. Od glumaca se ističe definitivno Ezra Miller, nakon maestralno odglumljenog "We Need to Talk About Kevin", te obiteljskog "City Island" ovo je još jedna zapažena rola kojom gazi prema velikoj glumačkoj karijeri.

8.5 / 10

Snow White and the Huntsman (2012)

Nakon odgledanog Deadwooda malo sam kopao po projektima sjajnog Iana McShanea, pa me put doveo do ovog filma. I šteta što sam ga pogledao, od Iana gotovo ni I, a ovo ostalo vrlo slabo, predvidljivo, nevrijedno gledanja.

4 / 10

Skyfall (2012)

Film koji je sasvim solidna akcija, no ima ogromnu manu - tajanje. Akcije moraju biti brze, dinamične, a ovo ide i ide, izredaju sve klišje i opet ovo još traje. Da su srezali tminutažu ovo bi bilo vrlo dobro, ovako moram reći da treba zakonom zabranit akciće od 2 i pol sata.

6 / 10
david_1991 is offline  
Old 02.01.2013., 21:42   #69
Annie Hall

ne volim Woody Allena, nikad nisam, gledo sam dosta njegovih filmova i uglavnom su mi ili jedva probavljivi ili potpuno smeće. Ima nekoliko dobrih. Uvijek sve isto ili slično, i uvijek on glumi samog sebe

Annie Hall sam dosta dugo izbjegavo i eto slučajno uhvatio na htv3, nakon obećavajućeg početka film mi je jedno 2/3 držao interes no u zadnjem činu mi je dopizdio već lagano. Ima nekoliko pametnih misli, rečenica, dijaloga o vezama i sexu, ali dosta toga mi je bezveze...vrijedi pogledat zbog Diane Keaton, ajd

6.5/10
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 02.01.2013., 22:29   #70
SPOILER compliance

@people can fly
sto je bilo povrsno u compliance?

meni je zasmetalo samo par stvari. prvi je ona preduuuuuuuuuga voznja kad detektiv ide u restoran, tamo na kraju filma. cemu to? prvi put vidimo tog lika i kamera mu snima facu dok on vozi auto. wtf.

a druga stvar, ovo je stvarno detalj. odnosi se na zadnju scenu u filmu. sefica restorana iz vedra neba pocne tipa koji ju intervjuira ispitivat odakle je on. sta je to bilo, neugodno joj zbog tisine ili sta?

i na koji nacin ti je telop pokvario film? pazi sad ovo...nakon sto sam pogledala film, odem na imdb malo citat sta ljudi kazu i neki od njih tvrdise 'film nije lose snimljen, gluma je dobra, ali nema sanse da bi se takvo nesto dogodilo'. pa de ubij se, lik. e zbog takvih likova je taj telop. to sranje se ipak dogodilo, i to ne jednom, nego masu puta.

lik koji je to zapravo napravio je bio jeben psiholog i manipulator, i zato mu je to poslo za rukom tako puno puta.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 02.01.2013., 23:03   #71
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
The Heiress (1949)

Uu jbt, teško sam mogao izabrat bolju filmčinu za početak nove filmske godine. Po meni je ovo film o kojem možemo govoriti samo u superlativima. Iako u imdb-ovom opisu piše romance/drama, ovo je atipičan film takvog žanra s prevladavajućom mračnom atmosferom, okrutnošću, neoprašanjem. Uz fenomenalne i inteligentne dijaloge i vješto izbjegavanje klišeja, Wyler od svih glumaca sjajnom karakterizacijom čini ljude od krvi i mesa, pogođene, povrijeđene, nemilosrdne, čak i prestvarne. Svo četiri glavnih pruža nevjerovatne izvedbe, a završna scena ce mi sigurno ostat u pamćenju dugooo vremena. Remek-djelo 10/10
Wylera inače volim, ali ovo nisam gledao...po tvom opisu mi se čini da je filmčina. S obzirom da mi je ovo jedan od najjačih filmova 40-ih, uopće ne sumnjam da će mi se svidjeti taj ''The Heiress''.

Evo tebe malo i na klasičnom Hollywoodu, baš mi je drago.
Media Blitz is offline  
Old 02.01.2013., 23:14   #72
Quote:
Media Blitz kaže: Pogledaj post
Wylera inače volim, ali ovo nisam gledao...po tvom opisu mi se čini da je filmčina. S obzirom da mi je ovo jedan od najjačih filmova 40-ih, uopće ne sumnjam da će mi se svidjeti taj ''The Heiress''.

Evo tebe malo i na klasičnom Hollywoodu, baš mi je drago.
zar je moguće da nisi gledao? hahha šala...nisam gledao the little foxes pa nemogu usporedit al siguran sam da ce ti se svidit...meni ide ovaj na listu, kao što je i the letter koji se spremam sljedeci pogledat...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 02.01.2013., 23:20   #73
Flags of Our Fathers (2006)

Mnogo je ratnih filmova, ali ovo nije klasični ratni fil, jer kao prvo ista bitka opisana sa dvije suprotne strane - dvojca koji su se gledali preko nišana.

Ostaje mi pogledati pisma sa iwo jime ali i ovo mi se svidjelo. Može bolje ali priča je ok.
6/10
jawahell is offline  
Old 03.01.2013., 00:06   #74
John Dies at the End

vrlo čudan no jako kreativan i zabavan film o dvojici prijatelja koji pomoću čudne droge vide svijet drukčije i bore se protiv čudovišta i alternativnih stvarnosti... 7.5/10
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 03.01.2013., 00:52   #75
Celda 211

Tu je malo bolje objašnjeno što mislim o filmu, ovako ću samo reći da je riječ o napetoj i zanimljivoj zatvorskoj akcijskoj drami, s pomalo neobičnim prijateljskim parom u središtu radnje. Okosnica je pobuna zatvorenika protiv nehumanih uvjeta života u zatvoru, no film se bavi i ljudskim odnosima, psihološkom preobrazbom čovjeka u nezamislivim okolnostima i, nešto labavije, kritikom policijske brutalnosti i društvenog sustava. Ima pomalo smiješnih nelogičnosti, ali ajde, kraj je dovoljno zadovoljavajuć. Pohvala za Luisa Tosara i ljepotančića Alberta Ammanna u glavnim ulogama.

Jagten / The hunt
http://www.imdb.com/title/tt2106476/

Novi Vinterbergov film s Jednim i jednim Madsom u glavnoj ulozi. Radi se o dobroćudnom 'tetku u vrtiću' kojemu se život izmijeni zbog jedne nevine dječje laži. Ajde, neću otkrit o čemu je točno riječ. Dobar film koji drži interes do samog kraja i trudi se emocionalno angažirat gledatelja, no, sudeći po jako dobrim kritikama (imdb, rotten tomatoes, nekoliko poznanika), očekivala sam i nešto malo bolje. Mads je standardno impresivan, klinka je jako dobra, no film mi se, unatoč razvučenosti do skoro 2 sata, doima malkice nedogađajnim i repetitivnim. Kao da su naprosto naredane situacije koje pokazuju koliko se društvo i okolina osuđujuće postavlja prema 'optuženome'. Zadnjih 10-ak minuta, uključujuči i kraj mi je onako, nah. Falilo mi je nešto; npr. Vinterbergov Submarino me svojedobno oborio s nogu.
Inconnu is offline  
Old 03.01.2013., 01:11   #76
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@people can fly
sto je bilo povrsno u compliance?

meni je zasmetalo samo par stvari. prvi je ona preduuuuuuuuuga voznja kad detektiv ide u restoran, tamo na kraju filma. cemu to? prvi put vidimo tog lika i kamera mu snima facu dok on vozi auto. wtf.

a druga stvar, ovo je stvarno detalj. odnosi se na zadnju scenu u filmu. sefica restorana iz vedra neba pocne tipa koji ju intervjuira ispitivat odakle je on. sta je to bilo, neugodno joj zbog tisine ili sta?

i na koji nacin ti je telop pokvario film? pazi sad ovo...nakon sto sam pogledala film, odem na imdb malo citat sta ljudi kazu i neki od njih tvrdise 'film nije lose snimljen, gluma je dobra, ali nema sanse da bi se takvo nesto dogodilo'. pa de ubij se, lik. e zbog takvih likova je taj telop. to sranje se ipak dogodilo, i to ne jednom, nego masu puta.

lik koji je to zapravo napravio je bio jeben psiholog i manipulator, i zato mu je to poslo za rukom tako puno puta.
spoileri!

Površno mi je bilo ono oko pušenja. Film jako psihologizira donošenje svih odluka i pokoravanje autoritetu, a onda to kada pređe granicu i postane silovanje, zaobilazi psihologiziranje oko te odluke. Mislim, meni bi film bio bolji da nije otišlo tako daleko jer je domah jasno da će napraviti bilo što, ali kad već je, onda bi bilo pošteno da nije tako zbrljan taj moment.

Ja sam također njezino ponašanje na kraju shvatio kao neugodu. Osobno, nije mi smetalo.

Možda je zaista preteška riječ da mi je pokvario film, ali taj telop mi je zasmetao jer se na taj način umjetno pridaje veća važnost film jer je kao utemeljen u stvarnosti

A ne, nije uopće stvar u tom liku. To je svaki put uspješno jer lik svoj autoritet crpi iz činjenice da se predstavlja kao policajac, a autoritet policije je uspostavljen zakonima. Oni smatraju da sudjeluju u očuvanju poretka i provedbi zakona.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Old 03.01.2013., 01:25   #77
Vlak u snijegu (1976)

Mislio bi čovjek da će ovakav film izgubiti na šarmu u ovoj postsocijalističkoj eri, ali efekt je zapravo potpuno suprotan – dobiva se još jedna dodatna kvaliteta koja balansira negdje između neozbiljnog ali simpatičnog trasha, i sasvim ozbiljne političke aktualnosti. Danas apsolutno fascinira njegova priča o životnoj zadaći jugoslovenskog življa, ta posveta samoupravljanju, zadrugama i dobrobiti većine, u kojoj ima mjesta i za grešnike ali naravno tek kada ih se slomi i kada uvide svoj grijeh, pa se preobraženi veličinom socrealističke spoznaje pokorno vraćaju u njeno okrilje, doprinoseći društvu više i od dokazanih poslušnika.

Kako samo smrtno ozbiljno ta dječica doživljavaju nasušna politička pitanja vođenja društva i njegove organizacije (sve mora biti utanačeno do detalja, čak i igra, konkretno svatova, koja biva uništena sramotnim nepredviđenim činom – igre!). Refleksivnost o političkom angažmanu je odražena i u strukturi filma, čiji je veći dio zapravo flashback u kojem se razmatra povijest političkog antagonizma, njegovi uzroci, okolnosti i posljedice.

Ako su mali junaci simbol puka Jugoslavije, onda je lik Učitelja personifikacija Tita: kako samo on blagom ali sigurnom rukom, iz sjene, dirigira svojim malim jatom, kako su samo zadrugari stalno progonjeni mišlju „a što bi Učitelj učinio“, kako ne iznevjeriti Učitelja. Jer čak i voljeni vođa, i tu leži blasfemičnost filma, može ispasti nesposoban u presudnom trenutku pa se narod mora iskazati, mora naći novog pravog vođu, baš kao što se razbijanjem četvrtog zida publika poziva na donošenje suda tko je u pravu a tko u krivu. Danas to sve izgleda pomalo smiješno, ali u isto vrijeme na neki bizaran način i nikad ozbiljnije.

A Shock to the System (1990)

Igrom slučaja film je bio na televiziji istog dana kao Vlak u snijegu, skoro pa savršeni double bill. Prvo jedna vesela priča o dobrobiti zadrugarstva u formi mjuzikla, a onda naizgled naivna kritika korporativnog kapitalizma u formi crnohumornog krimića. Istina, premisa je blesava (da ugledni poslovni čovjek odjednom postaje serijski ubojica), ali svejedno funkcionira, najviše zbog Michael Cainea, ali i zbog odsustva nekakve konačne kozmičke pravde (što je kako sam vidio bio slučaj u knjizi po kojoj je film snimljen); nema kazne za beskrupulozno iskorištavanje sistema (jer je i sistem taj koji iskorištava) ili za ostvarivanje fantazija donedavno oženjenog ajmo reć sredovječnog muškarca, nema voljenog vođe, ili nekakve moralne kurtoazije po kojoj se ravnati; postoji samo moć, odnosno kronični nedostatak iste. I normalno da nakon toga Vlak u snijegu više ne izgleda tako bedasto.
Outrage is offline  
Old 03.01.2013., 02:14   #78
SWORD OF THE BEAST (1965)- moj prvi susret s Hideom Goshom rezultirao je s 85 minuta čistog užitka. Priča o odmetnutom roninu i njegovu bijegu smještena u vrijeme zlatne groznice. Unutar ovog genijalno režiranog žanrovskog filma (uistinu briljantno snimanje na prirodnim lokacijama), Gosha se uspio pobrinuti za dostojnu karakterizaciju te dati uvid u vrijeme okrutnih klanova, pohlepe, nepravde, prijateljstva, časti…izvrstan film!
Media Blitz is offline  
Old 03.01.2013., 02:52   #79
Innocent Blood (1992)

napokon ga pošteno pogledah!

spoiler alert!!!
john landis mi je neobično drag režiser, i prija mi njegov smisao za humor.
ta njegov američki vukodlak u londonu mi je jedan od dražih horrora.
šta imamo u innocent bloodu?
pa imamo jednu prekrasnu senzibilnu sexy vampiricu i detektiva insidera koji je nalik na vedrana mlikotu (poslije postanu par ), imamo i roberta loggiu u nezaboravnoj ulozi mafijaškog bossa (svojevrsna hommage parodija iste uloge u scarfaceu), tu je i tipični nezaobilazni mafijaški advokat i policijska bitchy šefovica itd...
ima tu još prava lepeza zanimljivih likova i sve funkcionira kao po špagi.



8/10 ovo je više od komedije

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 03.01.2013. at 03:19.
Ajutokintumi is offline  
Old 03.01.2013., 03:01   #80
Life of Pi (2012)

Life of Pi je banalno priča o brodolomu mladog Indijca koji preživi 277 dana na Tihom oceanu u spasilačkom čamcu sa tigrom, ali srž filma je pitanje vjere koje, naravno, za sobom vuće pitanje religije.
Priča je ispričana kroz usta odraslog Pia kanadskom piscu koji je u autorskoj krizi te u potrazi za pričom. Pi prvo opisuje svoje djetinjstvo u bivšem francuskom dijelu Indije gdje njegov otac vodi zološki vrt i gdje se već kao dijete upoznaje sa divljim životinjama, ali i pitanjem vjere koje on shvaća izrazito široko, pa od malih nogu počinje prakticirati tri religije. Nakon nekog vremena se iz ekonomskih razloga obitelj odlučuje preseliti u Kanadu gdje odluče i prodati životinje te kreću na put na japanskom teretnom brodu. Sama srž Pieve priče počinje potopom toga broda.
Brodolom preživaljvaju Pi, zebra, orangutan, hijena i bengalski tigar zvučnog imena Richard Parker. Naravno, vrlo brzo jedini preživjeli ostaju Pi i tigar i to u naoštrenom odnosu, koji se polako mijenja.
Naizgled stvarno banalna i jednostavna priča koja udara duboko i na najjednostavniji mogući način dovodi pitanje vjere u nedoumicu. Do samoga kraja film djeluje kao jednostavna avantura i kao takav ne bi bio neuspjeh, ali bi bio jedan od onih zaboravljivih filmova, te ga je šteta na takav način gledati.
Ang Lee je posao odradio izvrsno. Vizualni dojam je fantastičan, ali u tom kontekstu dolazi i najveća kritika. Više scena je tu samo zbog vizualnog dojma, te s vremenom takvi izleti postaju dosadni, a i ostaje dojam da ne bi bolilo da je film i dosta kraći. Rad kamerom je također za svaku pohvalu, za dosta scena teško da postoji bolji način snimanja dok je scena potapljanja broda jedna od najupečatljivijih u zadnje vrijeme. Takva vizualizacija u kombinaciji sa izvrsnom glazbom stvara i izvrsnu atmosferu.
Fantastičnom Suraj Sharmi, koji tumači Pia u doba brodoloma, je ovo prvi izlet u glumačke vode, ali nakon ovakve izvedbe zasigurno ne i zadnji.
Definitivno jedan od najboljih filmova 2012. godine.

8,5/10
Metlicar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.