Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 14:34   #61
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pa na poslu i nisam otok, sudjelujem u poklonima za rođendane i tako...
Mislim da sam se izdvojila već time što nikoga od njih nisam zvala na vjenčanje, a došla sam raditi s njima nekih osam mjeseci prije vjenčanja, pa je svejedno ok atmosfera ostala, nadam se da bude i nakon ovoga...

A to što nitko nije htio pokriti posao kolege koji je bio na godišnjem/bolovanju je krajnje neprofesionalno, na kraju krajeva svi smo tu zbog posla, a ne da jedni drugima kupujemo poklone i volimo se...
svadbe i babinje bas i nisu isto...
za svadbe se kod nas kupi poklon, mlada/mladozenja donese cugu/eventulano kakvu klopu, pokaze fotke i sve prodje za ukupno pola sata druzenja
nikad se ne zove (niti to itko ocekuje) cijela firma/odjel na svadbu

nije bilo ni bolovanje ni godisnji, trebalo mu je zbog privatnih razloga al jbga, svima se sa svojim stavom boli-me-kurac-za-vas-sve zamjerio i jasno da ga nitko nije htio pokriti
zlopamtila staces
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:35   #62
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
a gle, ako si dio nekog kolektiva onda ili prihvatis njihova pravila (a par babinja na par sati je jebene stvar za pretrpiti ) ili nisi dio ekipe
samo onda kad tebi nesto treba (a prije ili kasnije se svi nadjemo u takvoj situaciji) ce ti ti isti ljudi kojima si rekao da odjebu od tebe, tvog doma i tvog djeteta reci to isto, mozda na malo finiji nacin
Ne znam šta bih ti rekla, u kolektivima mojih roditelja su se uredno skupljale pare kad je nekome trebalo jer mu je bilo bolesno dijete, kad je netko teško obolio, nekome netko umrlo, i u ostalim situacijama kad je nekome bila potrebna solidarnost, al bome se nisu jedni drugima kolektivno prešetavali po dnevnim boravcima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:35   #63
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A koliko puta žena mora u kuću primit nekakve babe koje ne želi u svom domu i da joj se naviruju u kinderbet jer je to eto tako red?
Tocno tako.

Zena sama bira tko joj ulazi u kucu i tko joj pravi drustvo. Ako osoba zeli biti ljubazna i fer prema kolegicama, nije nuzno da dolaze kolektivno u kucu i bude best-friend-forever s njima.

Te zene ne zele ici u babinje zbog bebe, nego da vidi zenu i istracaju je. I jos malo popiju, pojedu itd.

Da meni idu kuci, ja bih se brinula hoce li prenjeti prehladu na bebu, hoce li nesto ukrasti, hoce li nesto slucajno razbiti. Plus, sto bi ja trebala raditi veceru za deset osoba, a beba place u sobi? Kako mozes organizirati veceru, dok trebas hendlati bebu?

Reci da treba trpiti jer PREGLUPO!
Kakvi argumenti? To je dio kulture? Pa bi ste li djevojci u Jemenu savjetovali da stisne zube, prihvati kulturu Jemena i uda se za pedest godina starijeg muskarca?

Njoj taj dio Hrvatske kulture ne znaci nista! Zasto bi trpila nesto sto joj je nametnuto?

Svatko ima pravo birati koga ce uvesti u svoj dom. Da ja dodem raditi u vasem kolektivu, da li bi ste vi mene zeljeli u svom domu? Ne bi ste i zasto bi autorica topika morala prihvatiti osobe koje joj nista ne znace?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:35   #64
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pokrivanje na poslu zbog privatnog izostajanja (ne godišnjeg niti bolovanja) nekak nije samo stvar posla jelte...
ofkors
to je ono - kako sijes u odnosu s kolegama tako ces i zeti
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:35   #65
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
svadbe i babinje bas i nisu isto...
za svadbe se kod nas kupi poklon, mlada/mladozenja donese cugu/eventulano kakvu klopu, pokaze fotke i sve prodje za ukupno pola sata druzenja
nikad se ne zove (niti to itko ocekuje) cijela firma/odjel na svadbu

nije bilo ni bolovanje ni godisnji, trebalo mu je zbog privatnih razloga al jbga, svima se sa svojim stavom boli-me-kurac-za-vas-sve zamjerio i jasno da ga nitko nije htio pokriti
zlopamtila staces
kolega prije svega ima bahat stav prema poslu...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:36   #66
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ma ne želim ih samo kratkotrajno zavarati, želim ovim sada povodom iskoristiti priliku da im dam do znanja da ne želim ni njih kod sebe jednog dana...koliko god možda okrutno zvučalo...
Sa mnom u uredu nema mlađih, ali imam dvije kolegice vršnjakinje iz drugih ureda s kojima sam ok i ne bi imala niš protiv da idem takvom prilikom kod njih ili one kod mene, kad jednom dođe do toga, ali ove moje babe big NO-NO
cekaj, ako nisi trudna ili ne planiras to uskoro biti, kak si sad unaprijed uopce razbijas glavu s tim?

za pocetak, ak ti bas nije jako bitno zbog psla, izmislis crijevnu virozu , a prethodno se pravis da si prihvatila poziv.

a kad ti budes rodila, onda ces razmisljati sto i kako. kud trcis
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:37   #67
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pa na poslu i nisam otok, sudjelujem u poklonima za rođendane i tako...
Mislim da sam se izdvojila već time što nikoga od njih nisam zvala na vjenčanje, a došla sam raditi s njima nekih osam mjeseci prije vjenčanja, pa je svejedno ok atmosfera ostala, nadam se da bude i nakon ovoga...

A to što nitko nije htio pokriti posao kolege koji je bio na godišnjem/bolovanju je krajnje neprofesionalno, na kraju krajeva svi smo tu zbog posla, a ne da jedni drugima kupujemo poklone i volimo se...
A srca ti...cemu novci za rodjendanski dar?
Kad ste tu strogo radi posla.

Vjerujem da poziv na vjencanje nitko od njih nije niti ocekivao,ako su iole normalni ljudi.
Pa nisam niti ja svoje radne kolege pozivala na vjencanje.
Na vjencanje se poziva rodbinu i prijatelje.
Ako i to...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:38   #68
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Na vjencanje se poziva rodbinu i prijatelje.
Ako i to...
Da, svadbena hala je puno intimnije mjesto od vlastitog doma, a vjenčanje puno intimnija prigoda od rođenja djeteta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:38   #69
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bih ti rekla, u kolektivima mojih roditelja su se uredno skupljale pare kad je nekome trebalo jer mu je bilo bolesno dijete, kad je netko teško obolio, nekome netko umrlo, i u ostalim situacijama kad je nekome bila potrebna solidarnost, al bome se nisu jedni drugima kolektivno prešetavali po dnevnim boravcima.
evo ja se sjecam da su mojima kad se rodio brat (prije 30+ godina) bili iz obje firme
sjecam se cak i poklona koje su donijeli
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:38   #70
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bih ti rekla, u kolektivima mojih roditelja su se uredno skupljale pare kad je nekome trebalo jer mu je bilo bolesno dijete, kad je netko teško obolio, nekome netko umrlo, i u ostalim situacijama kad je nekome bila potrebna solidarnost, al bome se nisu jedni drugima kolektivno prešetavali po dnevnim boravcima.
hebemu mater kuki, babinje jednom ili dva puta u životu nije kolektivno prešetavanje po dnevnim boravcima. Čemu takvo pretjerivanje?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:38   #71
Samo jos nesto. Deset zena je savrsena klima za bebu. Malo prehlade, malo viroze, malo gripe, malo upale i dijete uziva. Bolesno.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:39   #72
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
evo ja se sjecam da su mojima kad se rodio brat (prije 30+ godina) bili iz obje firme
sjecam se cak i poklona koje su donijeli
Poanta je bila i da se može ne imat đubrinske odnose s kolegama, i pomagat kad ljudima treba, bez da to naplatiš pravom da im uzurpiraš intimu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:40   #73
o jebote, Lyanna s kim ti radis da se bojis da ce ti nesto ukrasti
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:40   #74
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bih ti rekla, u kolektivima mojih roditelja su se uredno skupljale pare kad je nekome trebalo jer mu je bilo bolesno dijete, kad je netko teško obolio, nekome netko umrlo, i u ostalim situacijama kad je nekome bila potrebna solidarnost, al bome se nisu jedni drugima kolektivno prešetavali po dnevnim boravcima.
Još bi se nadovezala na ovo što se tiče skupljanja para za posebne potrebe, prije par mjeseci se u firmi skupljao novac za bebu našeg djelatnika koja je teško oboljela i nisam mogla vjerovati reakcijama tih žena oko sebe, komentarima tipa neće meni firma nametati u kojoj humanitarnoj akciji ću ja sudjelovati (a sve ponosne majke)...tad su mi ono do kraja dozlogrdile...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:40   #75
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
ofkors
to je ono - kako sijes u odnosu s kolegama tako ces i zeti
Upravo to...a ako se jednog dana uistinu rodi dijete o cijim mozebitnim babinama se raspravlja,jako brzo se covjek uvjeri kako je uistinu lijepo imati odnos sa kolegama gdje se nisi spajdio,ali se nisi niti zamjerio...

Ko curetak,volila sam ici protiv struje i bojak biti...kad covjek odraste shvati da nije fora ratovati cisto da se ratuje
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:41   #76
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Samo jos nesto. Deset zena je savrsena klima za bebu. Malo prehlade, malo viroze, malo gripe, malo upale i dijete uziva. Bolesno.
o isusati
za babinje sa valjda s majkom dogovara kad se moze doci - ne trci se prvi tjedan kad beba dodje iz rodilista, ode se nakon par mjeseci
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:41   #77
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pokrivanje na poslu zbog privatnog izostajanja (ne godišnjeg niti bolovanja) nekak nije samo stvar posla jelte...
Upravo. Mislim da je malo nerealno očekivati da budemo kao mašine i posle 8 sati na poslu se automatski prebacujemo u drugačiji modus funkcionisanja. Ono što se dešava van radnog vremena donekle utiče na odnose na radnom mestu, kao što se i na samom radnom mestu razvija dinamika odnosa koja nema direktne veze sa poslom. To je sasvim normalno, dok ne prelazi određene granice koje već sasvim zadiru u nečiju intimu, a ne bih rekla da povremeno učestvovanje u zajedničkim aktivnostima spada u to.

I ne mislim da je to odlika balkanske/hrvatske kulture i mentaliteta, jednostavno svaki kolektiv ima neka svoja interna nepisana pravila.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:42   #78
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
o jebote, Lyanna s kim ti radis da se bojis da ce ti nesto ukrasti
Svatko ti moze nesto ukrasti. Bilo tko moze biti kradljivac. Ti ne moras uopce primjetiti da je netko kleptoman ili da ima tendencije krasti.


Pa onda places nakon sto ti je u stan uslo 10 zena i ti ne znas kako bi suzio izbor.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:43   #79
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Upravo to...a ako se jednog dana uistinu rodi dijete o cijim mozebitnim babinama se raspravlja,jako brzo se covjek uvjeri kako je uistinu lijepo imati odnos sa kolegama gdje se nisi spajdio,ali se nisi niti zamjerio...

Ko curetak,volila sam ici protiv struje i bojak biti...kad covjek odraste shvati da nije fora ratovati cisto da se ratuje
hoce ta emocionalna inteligencija napredovat s godinama
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:43   #80
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da, svadbena hala je puno intimnije mjesto od vlastitog doma, a vjenčanje puno intimnija prigoda od rođenja djeteta.
Ne znam kako je kod vas,kod nas dijete dolaze vidjeti svi.
Ono u babine dolazi cijelo mjesto.
No,ne dolazi cijela firma.
U mojem ouru imamo izaslanstvo za takve stvari
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.