Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 14:44   #81
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Upravo to...a ako se jednog dana uistinu rodi dijete o cijim mozebitnim babinama se raspravlja,jako brzo se covjek uvjeri kako je uistinu lijepo imati odnos sa kolegama gdje se nisi spajdio,ali se nisi niti zamjerio...

Ko curetak,volila sam ici protiv struje i bojak biti...kad covjek odraste shvati da nije fora ratovati cisto da se ratuje
A Kriste dragi, da mi nisi evo rekla ne bih ni znala da se u rat spremam, nek mi je Bog na pomoći...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:45   #82
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
o isusati
za babinje sa valjda s majkom dogovara kad se moze doci - ne trci se prvi tjedan kad beba dodje iz rodilista, ode se nakon par mjeseci
Dijete se moze zaraziti i s 10 godina. Prehlada zahvaca sve dobne skupine. Ali vazno da 10 zena dise u istoj prostoriji jer netko misli da ima pravo nametati se kolegi s posla.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:45   #83
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
hebemu mater kuki, babinje jednom ili dva puta u životu nije kolektivno prešetavanje po dnevnim boravcima. Čemu takvo pretjerivanje?
Pa, ako kolektiv dođe i prešetava ti se po boravku, onda to jest kolektivno prešetavanje po boravku, da.

Štajaznam, meni se ne sviđa ideja da u svom domu ugošćujem ljude s kojima želim imati poslovne odnose i nemati privatne odnose. I ne sviđa mi se ideja da idem doma nekome s kim imam službeni odnos i nemam neki osobniji odnos, i to povodom situacije koja mi ipak djeluje, onako, obiteljski i intimna. Štajaznam, ako se ne bih samopozvala doma kolegici s kojom nakon posla nisam ni kavu popila zato što joj je rođendan, još bih manje to učinila zato što je rodila.

Al dobro, meni je taj koncept samopozivanja u babinje i bolnice ionako nejasan, meni i jedno i drugo djeluju kao situacije kad je gore nego inače banut nekome tko te nije pozvao, a na internetu sam otkrila da se ljudi vrijeđaju kad im ne dođeš u bolnicu ili babinje nepozvan.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:47   #84
Isuse, ljudi, dajte molim vas.
Nitko normalan se neće naljutiti zato što slobodan curetak od dvadeset i koju nema što radit sa babama od 35, 40 koje sve kući imaju muževe i klinčadiju.
I to ni manje ni više nego na BABINJU.

Jbte.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:47   #85
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je kod vas,kod nas dijete dolaze vidjeti svi.
Ono u babine dolazi cijelo mjesto.
Nikad nisam živjela u mjestu dovoljno malom da prva žena kojoj bi ovo priredili ne bi za pet dana nabavila lovačku pušku.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:48   #86
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
A Kriste dragi, da mi nisi evo rekla ne bih ni znala da se u rat spremam, nek mi je Bog na pomoći...
Pazi, ako ostaneš bez noge, vidjet ćeš da ti neće ni pedeset kuna skupit!
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:50   #87
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Dijete se moze zaraziti i s 10 godina. Prehlada zahvaca sve dobne skupine. Ali vazno da 10 zena dise u istoj prostoriji jer netko misli da ima pravo nametati se kolegi s posla.
pa ga drzis pod staklenim zvonom do 18.
tek tako odraste zdravo. i fizicki i psihicki
daj ne pretjeruj
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:52   #88
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nikad nisam živjela u mjestu dovoljno malom da prva žena kojoj bi ovo priredili ne bi za pet dana nabavila lovačku pušku.
Kod nas te obidje doslovce izaslanstvo svake kuce.
Tako je oduvijek.
Nije mi to bilo toliko problematicno.
Pucam odlicno,ali pucala nisam


Autorici teme,majkemi ja nisam mislila na rat doslovce!
Ponavlja mi se dogadjaj iz srednje skole gdje sam popusila ukor pred iskljucenje zbog slicnog nesporazuma.
Slabo mene ljudi kontaju.
Kad te ljuti sve sto nije - nemoj ici i odglumi bolest - cemu tema?
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:55   #89
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Nije mi to bilo toliko problematicno.
A gle, tebi je to očito normalno, a vjerojatno i većinu mjesta znaš bar po imenu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:55   #90


Čitam čitam čitam i ne znam gdje vi svi živite, ali mene nitko nije dolazio vidjeti kad sam se rodila. Ni kolege s maminog posla, ni s tatinog. I to ne samo mene, nego ni sestru, ni nećaka, ni bratiće ni njihovu djecu...
Dolaze nam prijatelji i rodbina, ne u organiziranim grupama od po 10, u koloni dva po dva, držeći za ruke. I nikakve večere se ne pripremaju za te posjete. Stvarno, ja ne znam da li smo tako hladna i nepristupačna obitelj ali nikada nisam vidjela ni čula da je netko održao ili sudjelovao u čoporativnoj posjeti djetetu.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:59   #91
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Kod nas te obidje doslovce izaslanstvo svake kuce.
Tako je oduvijek.
Nije mi to bilo toliko problematicno.
Pucam odlicno,ali pucala nisam


Autorici teme,majkemi ja nisam mislila na rat doslovce!
Ponavlja mi se dogadjaj iz srednje skole gdje sam popusila ukor pred iskljucenje zbog slicnog nesporazuma.
Slabo mene ljudi kontaju.
Kad te ljuti sve sto nije - nemoj ici i odglumi bolest - cemu tema?
Očito si slabo čitala moje postove...
Ništa, dobila sam već odgovore koji mi pašu, što se mene tiče tema se može zaključati, osim ako je već prerasla samu sebe i preotvorit će se u opću raspravu o običajima babinja i smislu istih...o čemu možda i ne bi bilo loše čitati iz perspektive ovog kutka, temu o babinju sam pronašla inače samo na RID-u.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:59   #92
Svega mi znala sam da ce se ova tema podijeliti na one za i protiv i vecinom su na obje strane iste koke.
Na jednoj strani mi malo zrelije koje imamo malo vise tolerancije i iskustva sa nekim stvarima a na drugoj su cure koje odmah imaju stav " ja to necu,ja to ne bih..."

Kroz kucu mi je proslo more naroda povodom svega i svacega,pa jebemu evo me ziva i cila.
Pa nije zivot da sve bude bas kako mi zelimo,jebemu ja bih narucila dostavu i pocastila ih bez po muke ako ne mogu sama spremit.
A petrunjela taman da veceras ostanes trudna imas fore devet mjesecu da skontas kako ces.
Naruci kod Zelje cevape jebemu misa.

I da,ni meni niko nijad nije nista ukro.
Samo mi je jedno dijete zacepilo wc solju.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:00   #93
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post


Čitam čitam čitam i ne znam gdje vi svi živite, ali mene nitko nije dolazio vidjeti kad sam se rodila. Ni kolege s maminog posla, ni s tatinog. I to ne samo mene, nego ni sestru, ni nećaka, ni bratiće ni njihovu djecu...
Dolaze nam prijatelji i rodbina, ne u organiziranim grupama od po 10, u koloni dva po dva, držeći za ruke. I nikakve večere se ne pripremaju za te posjete. Stvarno, ja ne znam da li smo tako hladna i nepristupačna obitelj ali nikada nisam vidjela ni čula da je netko održao ili sudjelovao u čoporativnoj posjeti djetetu.
Dakle,em su skrti,em neznatizeljni...


Kod vas bice nema niti skrinja kad je vjencanje


Uistinu znam da je moj kraj drzava u drzavi,to sam skuzila cim sam pocela pisati na forumu.
Inace,dalmatinska zagora je u pitanju.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:02   #94
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
I da,ni meni niko nijad nije nista ukro.
Samo mi je jedno dijete zacepilo wc solju.

sad sam se zagrcnula kavom
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:07   #95
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jedna kolegica u firmi je rodila, i druge, s kojima je dobra, htjele su doć u babinje.
ali ovoj mojoj je to bilo tlaka i rekla im je da ne dolaze.
došla je na posao jedan dan, prošetala bebu, i bok.

uvijek se može prekinuti začarani krug. možda ne bude ugodna atmosfera, ali se može prekinuti.
Ali poanta je da su si bile dobre. Malo teže je nekome s kim nemaš i prijateljski odnos reći "ne dolazi", a radiš s tom osobom.

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pravila kolektiva sam voljna poštovati dok se nalazim (fizički) u tom kolektivu, poslije radnog vremena imam svoj život i svoja pravila...

Još kad krenu s tim-debildinzima, kao da ih ionako ne viđaš više nego vlastitu obitelj i prijatelje, još moraš i slobodno vrijeme provoditi s njima. Po mogućnosti o svom trošku. A ako odbiješ, onda si pizda i nemaš timski-korporativni (čitaj: mozgovnoisprani) duh.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bih ti rekla, u kolektivima mojih roditelja su se uredno skupljale pare kad je nekome trebalo jer mu je bilo bolesno dijete, kad je netko teško obolio, nekome netko umrlo, i u ostalim situacijama kad je nekome bila potrebna solidarnost, al bome se nisu jedni drugima kolektivno prešetavali po dnevnim boravcima.
Kod mene isto. Ako je netko nekom išao u babinje, to su bile osobe koje su s rodiljom dobre i van posla i viđaju se s njom i u privatno vrijeme. To mi je čist' ok.

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Još bi se nadovezala na ovo što se tiče skupljanja para za posebne potrebe, prije par mjeseci se u firmi skupljao novac za bebu našeg djelatnika koja je teško oboljela i nisam mogla vjerovati reakcijama tih žena oko sebe, komentarima tipa neće meni firma nametati u kojoj humanitarnoj akciji ću ja sudjelovati (a sve ponosne majke)...tad su mi ono do kraja dozlogrdile...


Mene ovo podsjeća na epizodu Seksa i grada kad Carrie ide na babinje prijateljici kod koje se morala izuti pa joj je netko ukrao Manolice.
I dobra mi je računica - koliko se naplaćala poklona za vjenčanje, babinje, zaruke (glupi Ameri imaju i to), a koliko je ona kao solerica dobila zauzvrat.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:09   #96
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post

sad sam se zagrcnula kavom
Ma ja se cijelo vrijeme smijem dok ovo citam.

Da,imao je zatvor od sedam dana (to sam kasnije cula) pa ga eto bas kod mene poceralo.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:10   #97
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Na jednoj strani mi malo zrelije koje imamo malo vise tolerancije i iskustva sa nekim stvarima
I, koliko vi malo zrelije i tolerantnije imate tolerancije za kolegice koje nisu sklone hodočašćenju po kućama razmnoženih kolegica s kojima se u slobodno vrijeme ne druže nit žele družit, i za njihovu želju da u svom domu ugošćuju drage ljude s kojima se rado druže u slobodno vrijeme, a ne babe s posla?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:15   #98
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Svega mi znala sam da ce se ova tema podijeliti na one za i protiv i vecinom su na obje strane iste koke.
Na jednoj strani mi malo zrelije koje imamo malo vise tolerancije i iskustva sa nekim stvarima a na drugoj su cure koje odmah imaju stav " ja to necu,ja to ne bih..."

Kroz kucu mi je proslo more naroda povodom svega i svacega,pa jebemu evo me ziva i cila.
Pa nije zivot da sve bude bas kako mi zelimo,jebemu ja bih narucila dostavu i pocastila ih bez po muke ako ne mogu sama spremit.
A petrunjela taman da veceras ostanes trudna imas fore devet mjesecu da skontas kako ces.
Naruci kod Zelje cevape jebemu misa.

I da,ni meni niko nijad nije nista ukro.
Samo mi je jedno dijete zacepilo wc solju.

mislim da to nema veze sa zrelošću , već s običajima kraja u kojem je neko odrastao
kod nas se baš ne posjećujemo nešto previše, ne idemo u posjetu ljudima koji su dobili bebe, osim ako nam ti ljudi nisu bliski
nema nenajavljenih posjeta, svraćanja na kavu i uopće ne idemo jedni drugima po kućama
posebno ne nenajavljeni , dok je u nekim okolnim mjestima to najnormalnije
meni jako odgovara ovaj mentalitet ovdje što se tog djela života tiče
živi i pusti druge da žive, popizdila bi da mi ljudi dolaze često u kuću , posebno ljudi koji mi nisu prijatelji
kad se želim družiti s prijateljima pozovem ih , kao i oni nas, ali u biti se češće viđamo vani
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:19   #99
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
mislim da to nema veze sa zrelošću , već s običajima kraja u kojem je neko odrastao
Ovo.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:21   #100
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Svega mi znala sam da ce se ova tema podijeliti na one za i protiv i vecinom su na obje strane iste koke.
Na jednoj strani mi malo zrelije koje imamo malo vise tolerancije i iskustva sa nekim stvarima a na drugoj su cure koje odmah imaju stav " ja to necu,ja to ne bih..."

Kroz kucu mi je proslo more naroda povodom svega i svacega,pa jebemu evo me ziva i cila.
Pa nije zivot da sve bude bas kako mi zelimo,jebemu ja bih narucila dostavu i pocastila ih bez po muke ako ne mogu sama spremit.
A petrunjela taman da veceras ostanes trudna imas fore devet mjesecu da skontas kako ces.
Naruci kod Zelje cevape jebemu misa.

I da,ni meni niko nijad nije nista ukro.
Samo mi je jedno dijete zacepilo wc solju.
Kako mi iskustvo može promijeniti stav, osim ako idem protiv sebe i prilagođavam se drugima? Neću umrijeti ako mi kroz stan prodefilira izaslanstvo, ali baš zbog toga što nije cijeli život baš kako mi želimo ću se potruditi da neke stvari koje su moguće i realno izvedive budu po mom.

Nije stvar u pripremanju, naručivanju ćevapa, pizze, kolača. Ne želim se družiti s ljudima s kojima se inače ne družim. Ni u kojoj situaciji, a osobito kad rodim. Ne mogu ni zamisliti da mi ljudi s posla s kojima nemam ništa zajedničko žnjaraju novorođenče
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.