Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 14:10   #1
Suhe oči

Oči su mi stalno suhe ko krpa i nakon nekog vremena se potpuno crvene kao ovaj smajl: . Ne nosim leće ni očale, te, osim zamagljenog vida nakon gledanja TV-a 2 sata, nemam nekih posebnih problema.

Im li još neko takve probleme, i ako može preporučit nekakve brze i efikasne kapi.
Tnx.

E, da. Svako jutro se budim i imam krmelja na očima za izvoz.
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:14   #2
Imam taj problem ljeti,tj sad...bilo koje umjetne suze, svaka 4 sata po kap u oči, ako ne piše drugačije...

A sad ne znam obzirom da imaš krmelje ujutro,ipak bih otišla i do dr. da nije početak neke upale...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:25   #3
šta krmelji nisu stvrdnute suze preko noći koje nastanu, aj supouz?
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:46   #4
Uzmi umjetne suze, one bi ti trebale bar malo pomoc. Ali bi ti savjetovala da ipak posjetis doktora jer mi je malo cudno to sto si opisao s obzirom da ne nosis ni lece ni naocale. Ja nosim i lece i naocale pa mi nije tako.
Amita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:48   #5
u normalnim uvjetima ih nemaš mnogo??? Iz nekog razloga nastaju

"Sekret je najčešće srednje obilan, u početku vodenast a kasnije gnojan. Pri buđenju sasušeni sekret slijepi trepavice (krmelji), što je uglavnom znak bakterijske upale."

S linka http://www.medicina.hr/clanci/akutni...unktivitis.htm

Naravno,ne mora biti konjunktivitis, ali možda je ipak bolje provjeriti ...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:31   #6
eh da, umjetne suzice pomažu, ali nakratko a onda ti se pogorša, pa bočica kratko traje, pa imaš i neki profi-umjetne-suze od dr.mr.sc. na recept, ali ista stvar
jel se može di to nekako operativno zasuziti? imam i ja tih problema
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:57   #7
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
eh da, umjetne suzice pomažu, ali nakratko a onda ti se pogorša, pa bočica kratko traje, pa imaš i neki profi-umjetne-suze od dr.mr.sc. na recept, ali ista stvar
jel se može di to nekako operativno zasuziti? imam i ja tih problema
hehe, pojma nemam

A ni umjetne suze se ne smiju prečesto stavljati,ne može bočica prekretko trajati ako stavljaš svaka 4 sata, onda bočica uvijek traje isto
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:16   #8
sam nemoj vizine uzimat
štetne su

inače
ja sam imala konjuktivitis
i morala baciti leće

simptomi ujtro jako krmeljive oči i crvene tijekom dana
ništa ne boli
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 16:25   #9
ja imam ful problema sa suhoćom očiju. kada dugo buljim u komp, oči me počnu peći, osjetljive su na vjetar, svjetlo, ne mogu nikog gledat izbliza satima poslije..najbolje što sam našla su refresh contacts kapi.inače su za one koji nose leće. navodno ne izazivaju ovisnost kakvu izaziva visine.
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:55   #10
nemoj koristit umjetne suze!
jesi isao kod dr.? je li ti se popravilo?
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 10:55   #11
može bit konjuktivitis, može bit alergija, a može bit i nešto drugo. Ja imam autoimunu bolest koja se zove Sjogrenov sindrom a između ostalog pogađa žlijezde suznice tj. nemam uopće suza, oči su mi potpuno suhe i imam iste simptome kao i ti. Najbolje ti odi doktoru. Jesu li ti možda i usta suha?
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 13:15   #12
Imaš u apotekama umjetne suze "Refresh". Jako dobra stvar posebno ako puno bleneš u ekrane, kao npr ja
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:42   #13
Blink su meni isto dobre! A dali slučajno ko ima problem osim toga crvenila nakon gledanja u ekran da kad pođete spavati i držite zatvorene oči, da vas počne grebati i boliti kad mičete oko ili ga trebate otvoriti?
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 15:18   #14
imam i ja sličan problem, ali pomogao sam si s nekim stvarima:

- navečer ne gledam puno TV i malo sam na kompu
- stavim si onu posudicu uz radijator i u nju vodu da zrak nije tako suh
- pokušavam spavat uvijek preko 8 sati
- ne ostajem do kasno
- pazim na prehranu

i rezultat je 50% poboljšanje
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:02   #15
Quote:
lucky-strike kaže: Pogledaj post
imam i ja sličan problem, ali pomogao sam si s nekim stvarima:

- navečer ne gledam puno TV i malo sam na kompu
- stavim si onu posudicu uz radijator i u nju vodu da zrak nije tako suh
- pokušavam spavat uvijek preko 8 sati
- ne ostajem do kasno
- pazim na prehranu

i rezultat je 50% poboljšanje
Pa da i meni je puno bolje kad imam tako "uredan" stil života! Ali iskreno to je doslovno "neizvedivo"! A imam taj problem i neznam sta da radim više! To noćno buđenje i onda ti bolovi i grebanje u oku to je katastrofa!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!

Zadnje uređivanje leeloo27 : 17.07.2011. at 14:04. Reason: popravak quota
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 22:32   #16
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
Pa da i meni je puno bolje kad imam tako "uredan" stil života! Ali iskreno to je doslovno "neizvedivo"! A imam taj problem i neznam sta da radim više! To noćno buđenje i onda ti bolovi i grebanje u oku to je katastrofa!
baš sve ti je neizvedivo ili?

Probaj barem ovu vodicu stavit uz radijator, ili da navečer negledaš ekrane ili gledaj ali nemoj dugo, ako imaš svijetlo na stropu onda i to smeta pa probaj prebacit svijetla na nočne lampe, i meni je jedno vrijeme bilo stalno suho i da sam prije te stvari promjenio nebi nikad ni došao u stanje kakvo mi je bilo.
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:27   #17
Suho oko - Smart plug

Dali tko ima iskustava sa suhim očima, i umetanjem silikonskih umetaka takozvani Smart plug u suzne kanale ?? Dali pomaže i kolko vremena drži ili je to zauvjek ??
Inace nosim meke kontaktne lece, kratkovidnost -5, i astigmatizam.

Zadnje uređivanje tekno : 17.07.2011. at 14:01.
tekno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:05   #18
A jel imaš kakvu dijagnozu ili ti se zbog leća suše oči?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:20   #19
Nemam nikakve dijagnoze. Prvi put mi prepisao mast i kapi (antibiotici) koristio 7 dana i nije proslo. Sad mi dao Opatanol kapi za ujutro i navacer i Optive (suzice) za kroz dan. Idem u srijedu opet na kontrolu, uglavnom ništa bolje. Lece vec skoro uopce nemogu nositi (oci stalno crvene). Samo mi je receno da su mi oci suhe i dao mogucnost ugrađnje tih čepova silikonskih.
tekno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:26   #20
Ne znam, meni je to malo čudno da su ti odmah predložili ugradnju tih silikonskih kapica.

Ja imam sjogrenov sindrom koji napada sluznice i uzrokuje mi nedostatak suza. Što znači da će mi s vremenom biti sve lošije i lošije pa mi u ovoj fazi nitko još nje predložio te čepiće. Dobila sam kapi za oči koje moram kapati 5 puta dnevno, gel za oči koji se stavlja navečer a može i ujutro i to je to.

I za sada mi je to ok, jedino ako sam jako umorna ili ako cijeli dan buljim u ekran onda me malo zezaju oči.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.