Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 09:48   #1
Prelazak granice - zabrane, prekršaji i sl.

Molim ako je moguce da mi netko hitno odgovori. Dakle, desilo se ovako. Prije 10 godina je čovjek/Hrvat/ kojemu je istekla visa za rad u Njemačkoj dobio pečat u putovnicu - Ausgewiese / čini mi se da se tako piše .

Vratio se u Hrvatsku, već je 10 godina ovdje zaposlen, dobio je novu Cro putovnicu i zaboravljen slučaj. Prije nekoliko dana dolazi na slovensku granicu i vrate ga nazad uz objašnjenje da je prije 10 godina dobio zabranu ulaska u Njemačku i da je zabrana stavljena na 13 godina i da sada ta zabrana vrijedi još 3 godine, ali za cijelu EU. Napominjem da je cijelo vrijeme uredno putovao i da ga nitko nije upozorio da postoji neka zabrana.

Hitnim postupkom je poslao kopiju putovnice i radne knjižice ovjerene od javnog bilježnika u Njemačku u ured za strance. Gđa koja je preuzela da će mu to rješiti, jer on ne može van iz Hrvatske je rekla da su joj u Uredu rekli da nije na granici kod izlaza onda predao neki papir o potvrdi napuštanja Njemačke.

Navodno neće biti problema oko skidanja zabrane ulaska, ali meni se ovo čini kao veliki problem. Sada mu je i u novoj putovnici udarena zabrana ulaska u EU. Dakle, kaos. Jako je hitno, jer radi posla mora putovati i ako mu ne skinu zabranu doslovno budućnost dolazi u pitanje.

Da li je netko ode Vas imao slično iskustvo ili ima???? Molim da mi odgovorite. Pretpostavljam da će se sada ulaskom Slovenije u EU dosta naših ljudi naći u sličnoj glupoj situaciji.
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 10:29   #2
pa neka ote u njemacku ambasadu u Hrvatskoj i neka preko njih urgira i oni su ti koji ce najbrze rijesiti taj problem..Vjerovatno njegov izlazak iz Njemacke nije registrovan u kompjuterski sistem, no ne kontam kako je mogao i prije putovati..
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 10:47   #3
ako Hrvatska na godinu uđe u EU onda će ga valjda istjerat iz Hrvatske jer ima zabranu ulaska u EU????
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 11:44   #4
Question

Odmah se obratio Njemačkoj ambasadi u Cro, al i oni nisu imali nikakva saznanja o tome niti su ga imali u kompjuteru, uputili su ga na Ured za strance u Dresdenu. To je naravno totalna glupost jer čovjek ne može van zemlje, dakle morao je tamo ovlastiti osobu da to rješava u njegovo ime.
Putovao je cijelo vrijeme bez problema, nema već 8 godina niti tu putovnicu, dakle nitko nije nigdje reagirao, nego prije neki dan susjedi slovenci. Rekli su da su se umrežili u novi sistem kompjutorski za cijelu EU, pa sad vide sve zabrane. Po toj logici su i iz drugih zemalja koje su odavno ušle u EU trebali vidjeti tu zabranu i ne pustiti ga, ali nitko nikada nije ništa pitao. Nevjerojatno, ali eto istina je.
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:21   #5
molim premjestiti moju temu

Molim moderatora da premjesti ovu temu na podforum PRAVO. Izgleda da ovdje nitko nije imao slicnih iskustava, pa mi mozda netko moze dati pravi savjet na nekom drugom mjestu. Uistinu je hitno, a na mogu vjerovati da se nitko nije suocio sa nekim slicnim problemom.
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:37   #6
Putovnica se označi i zatim na schengenskoj granici kada se preda kompjuter učita kod na putovnici.... Ako je netko označio putovnicu ili dodjelio zabranu na kompjuteru piše zabrana ulaska u EU. To je interpol u suradnji sa članicama eu napravio.... Al nekad znaju slovenci ovak zaje...vat bez razloga... ja sam imao dugu kosu i kasnije sam napravio dreadse i nisu me htjeli pustiti jer nisam onaj lik sa fotke. a dao sam osobnu i značku al ne vrijedi... i onda kad sam rekao da ću ih prijaviti onda smo nekako sišli na istu granu pa su me pustili.....a isti sam bio samo zurka... janezi, janezi
Crusader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:16   #7
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
Uistinu je hitno, a na mogu vjerovati da se nitko nije suocio sa nekim slicnim problemom.

a zeno moja, pa nije bas normalno da se ljudima zabranjuje ulaz u neku zemlju, zasto je tako nevjerojatno da se to nikome nije dogodilo?
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:42   #8
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
Molim moderatora da premjesti ovu temu na podforum PRAVO. Izgleda da ovdje nitko nije imao slicnih iskustava, pa mi mozda netko moze dati pravi savjet na nekom drugom mjestu. Uistinu je hitno, a na mogu vjerovati da se nitko nije suocio sa nekim slicnim problemom.

da, svatko od nas ima barem 2 zabrane ulaska u razlicite zemlje
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:23   #9
Meni je zabranjeno pod zemlju......do daljnjeg
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:51   #10
Mislim da nitko od vas nije procitao moj prvi post u kojem pise da je covjek 10 godina normalno putovao izmedju ostalog i u Njemacku bez ikakvih problema, da bi mu sada na Slo granici rekli da ima zabranu vec 10 godina. Dakle meni treba savjet kako skinuti tu zabranu i rijesiti problem, a ne komentiranje koje ne sluzi nicemu.
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 02:15   #11
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko od vas nije procitao moj prvi post u kojem pise da je covjek 10 godina normalno putovao izmedju ostalog i u Njemacku bez ikakvih problema, da bi mu sada na Slo granici rekli da ima zabranu vec 10 godina. Dakle meni treba savjet kako skinuti tu zabranu i rijesiti problem, a ne komentiranje koje ne sluzi nicemu.
zaboravi, zabranu nećeš skinut ni na koji način.......to što je putovao u međuvremenu znači da na granici nije bila dostupna arhiva, sad je sve onlajn pa kad god ga neko nađe vratit će ga s granice. No to ne znači da ponekad i neće proć, ako je policajac na granici površan.....nek se obrati konzulatu zemlje gdje je prekršaj počinjen i lijepo zamoli, možda se smiluju
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 02:39   #12
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
Putovnica se označi i zatim na schengenskoj granici kada se preda kompjuter učita kod na putovnici.... Ako je netko označio putovnicu ili dodjelio zabranu na kompjuteru piše zabrana ulaska u EU. To je interpol u suradnji sa članicama eu napravio.... Al nekad znaju slovenci ovak zaje...vat bez razloga... ja sam imao dugu kosu i kasnije sam napravio dreadse i nisu me htjeli pustiti jer nisam onaj lik sa fotke. a dao sam osobnu i značku al ne vrijedi... i onda kad sam rekao da ću ih prijaviti onda smo nekako sišli na istu granu pa su me pustili.....a isti sam bio samo zurka... janezi, janezi
Meni to redovito rade Hrvati.
Ne obrijem se par tjedana i eto ti sranja....
SLovenci nikad....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 02:41   #13
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko od vas nije procitao moj prvi post u kojem pise da je covjek 10 godina normalno putovao izmedju ostalog i u Njemacku bez ikakvih problema, da bi mu sada na Slo granici rekli da ima zabranu vec 10 godina. Dakle meni treba savjet kako skinuti tu zabranu i rijesiti problem, a ne komentiranje koje ne sluzi nicemu.
To moraš pitat onog koji ti je dao tu zabranu.
Uostalom, ko kaže da će ti zabranu oupće povuć....?


A zašto su mu ranije dozvolili da putuje, pa jednostavno zato jer nisu provjeravali.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 13:55   #14
Meni se čini da je netko tu nešto pomiješao:

- čovjeku istekla viza za RAD

Kakve to veze ima sa ulaskom u neku zemlju (ili u ovom slučaju sa zabranom ulaska)???

A zbog čeg' mu je istekla viza za rad???
Roomster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:09   #15
mislim da mu nije istekla dozvola za rad.
mislim da piše da mu još važi i da ga poslodavac očekuje,
ali na granici su ga vratili jer mu još tri godine vrijedi zabrana ulaska u Njemačku ( a po zakonu izgleda da to vrijedi za cijelo šengensko područje).
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:28   #16
Ma on ak' je dobio zabranu ulaska u zemlju, to je moralo biti neko kazneno djelo....

Pa ne ukida se dozvola ulaska zbog isteka radne vize
Roomster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 15:11   #17
pa ko je rekao da je zabrana zbog isteka vize?
i da, očito se radi o kaznenom djelu.
i očito je da je taj znao da ima zabranu ulaska u Njemačku, ali je svejedno godinama putovao u nju, i onda se odjednom čudi.
I krivi su mu ti koji ga nisu pustili iako ima zabranu ulaska,
umjesto da se čudi onima koji su ga puštali unatoč zabrani ulaska.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 15:34   #18
Pa cura spominje istjek radne vize - pa samo komentiram da NIJE istjek te radne vize uzrok

što ga ne puštaju u EU!

Btw. to što su mu lupili u putovnicu (ausgewiesen) znači protjeran!!

Dobro Ris veli, sad se on čudi kak' ga ne puste.... ccc
Roomster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:15   #19
Angry

Quote:
trajekt kaže: Pogledaj post
zaboravi, zabranu nećeš skinut ni na koji način.......to što je putovao u međuvremenu znači da na granici nije bila dostupna arhiva, sad je sve onlajn pa kad god ga neko nađe vratit će ga s granice. No to ne znači da ponekad i neće proć, ako je policajac na granici površan.....nek se obrati konzulatu zemlje gdje je prekršaj počinjen i lijepo zamoli, možda se smiluju
Ne pomažu konzulati, niti policija, niti uredi za strance, svi se prave "grbavi" i prebacuju lopticu na nekog drugog.Moj dragi ima zabranu ulaska već 12 godina, obišao je sve moguće institucije, a radi se o tipičnoj krađi identiteta, što je i dokazano otiscima prstiju i fotografijama.Nije ništa skrivio a ima zabranu već godinama.Svi dokazi o tome da on nije osoba koja ima zabranu, poslani su u mjesto iz kojeg je potekla ista, ali nema pomaka.Slovenci su ga vratili nebrojeno puta, isto je i sa Mađarskom.Ali u Njemačku može avionom jer imaju potpune podatke i fotke.Zamislite situaciju kad se pojavio u njemačkoj policiji nakon što je doputovao avionom i zatražio samovoljno provjeru. Mislim da će se uskoro u medijima čuti nešto više o cijeloj priči. Radimo na tome.
smoric6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:12   #20
Jako čudno. Preko Slovenije i Mađarske ne može a direktno u Njemačku može a svi koriste istu sistem i bazu podataka.Ako mu se pokaže zabrana kod slovenaca i mađara mora i kod švaba jer je tako sistem napravljen.Kad se osoba ubaci da ima zabranu svi znaju i tako postupaju a kad ga brišu onda je svima obrisan.
Jednako kao i s postovima.Kad je objavljen svi ga čitaju a kad ga mod obriše nitko više ne može čitat.
Kod koje policije se pojavio na aerodromu ili u gradu?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.