Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 15:11   #2601
Ne znam konkretno za RA, ali i on spada u autoimune koje se između ostalog liječi i sa kortićima pa onda to sve nekako funkcionira na sličnom principu. Mislim da kortići mogu zamaskirati nalaze jer oni su tu da zarokaju imunitet i smanje simptome pa samim time mogu spanjiti i nekakve parametre u nalazima. Nešto slično ko antihistamici kod alergija.

E sad, kako će tko reagirati na njih, da li će mu pomoći (pa samim time i smanjiti parametre u nalazima) mislim da ovisi od organizma do organizma.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 19:50   #2602
ja sam na salazopirynu 2ujutro i 2 navečer,i mogu reći da i dalje imam onaj metalni okus u ustima, ruka mi je naotečena, i boli kao i na početku
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 21:49   #2603
Reumatoidni artritis

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam konkretno za RA, ali i on spada u autoimune koje se između ostalog liječi i sa kortićima pa onda to sve nekako funkcionira na sličnom principu. Mislim da kortići mogu zamaskirati nalaze jer oni su tu da zarokaju imunitet i smanje simptome pa samim time mogu spanjiti i nekakve parametre u nalazima. Nešto slično ko antihistamici kod alergija.

E sad, kako će tko reagirati na njih, da li će mu pomoći (pa samim time i smanjiti parametre u nalazima) mislim da ovisi od organizma do organizma.

Ja sam razumjela da je pitala da li mogu zamaskirati u pozitivnom smislu, zato sam i napisala da sigurno nece kortikosteroidi uciniti boljim, samo ce se na nalazima vidjeti pogorsanje.
U svakom slucaju, ako ides kod novog lijecnika, moras napomenuti na kakvoj si terapiji, da se ne cude nalazima

Zenabr1, koliko ja znam o antireumaticima, njih ne pijemo da smanje bolove, nego da zaustave daljnji razvoj bolesti.
Meni, recimo, nikad nisu pomogli da se osjecam bolje, uvijek sam pila dodatno nesto protiv bolova i kortikosteroide.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 00:23   #2604
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja sam razumjela da je pitala da li mogu zamaskirati u pozitivnom smislu, zato sam i napisala da sigurno nece kortikosteroidi uciniti boljim, samo ce se na nalazima vidjeti pogorsanje.
U svakom slucaju, ako ides kod novog lijecnika, moras napomenuti na kakvoj si terapiji, da se ne cude nalazima

Zenabr1, koliko ja znam o antireumaticima, njih ne pijemo da smanje bolove, nego da zaustave daljnji razvoj bolesti.
Meni, recimo, nikad nisu pomogli da se osjecam bolje, uvijek sam pila dodatno nesto protiv bolova i kortikosteroide.
znam, i ja pijem voltaren rapid, protiv bolova, ali je okus u ustima odvratan, sami metal
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 08:06   #2605
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
znam, i ja pijem voltaren rapid, protiv bolova, ali je okus u ustima odvratan, sami metal

Vidis, ja nikad nisam imala tih problema sa salazopyrinom
Meni je, recimo, medrol odvratan, jedva ga popijem i onda mi jos dugo ostane taj odvratan okus u ustima. Evo pdmah mi je muka, cim pomislim na njega, ne mogu docekati da ga prestanem piti!
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:17   #2606
I ja sam IMAO reumatoidni artritis, još otkad sam bio mali. Sad sam potpuno zdrav. Otišao sam u Zadar, dr. Darko Mardjetko koji se bavi holističkom medicinom dijagnosticirao mi je šest-sedam alergija na hranu i preporučio da pređem na zdravu hranu. Nakon njegove terapije od tri dana vratio sam se kući. Za godinu dana sve alergije su nestale a bol i škljocanje u zglobovima nikad više nisam osjetio.
__________________
Life is endless music
V3dran is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:57   #2607
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Vidis, ja nikad nisam imala tih problema sa salazopyrinom
Meni je, recimo, medrol odvratan, jedva ga popijem i onda mi jos dugo ostane taj odvratan okus u ustima. Evo pdmah mi je muka, cim pomislim na njega, ne mogu docekati da ga prestanem piti!
koliko dugo drze na jednom lijeku, mislim koliko ti mogu povečavati dozu istog lijeka?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 07:38   #2608
Reumatoidni artritis

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
koliko dugo drze na jednom lijeku, mislim koliko ti mogu povečavati dozu istog lijeka?

A sve ti je to relativno. Uvijek prvo pokusavaju povecati dozu sto je vise moguce, ali ako vide da ni po cemu nema napretka, promijene lijek. Tako je bar u mom slucaju bilo.

V3dan, ne mozes reumatski artritis imati pa nemati. To je kronicna sistemska autoimuna bolest koja moze nestati jedino ako si kao dijete imao, ali u tom slucaju je juvenilni artritis, koji se tijekom puberteta u dosta slucajeva smiri. Reumatski artritis ne moze nestati, moze samo biti u remisiji.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.

Zadnje uređivanje Angelsss : 01.09.2014. at 08:04.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:35   #2609
Moderatorska napomena

Ova je tema rezervirana za one koji boluju od reumatoidnog artritisa ili one za koje postoji sumnja da od istoga boluju ili imaju kakvih pitanja u vezi ove bolesti. Molim da se na temi ne piše o drugim reumatskim bolestima ili problemima sa zglobovima jer za to postoje odgovarajuće teme. Iz navedenog razloga niz postova o reaktivnom artritisu premješten je, po tko zna koji put, na ovu temu.

Još jednom ponavljam: ovo nije tema na kojoj se može pisati o svemu vezanom za zglobove nego samo o reumatoidnom artritisu i molim da se to poštuje!
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:15   #2610
Pitanje za one koji su na medrolu: nakon koliko vremena se upala zglobova smiri? Ja recimo uzimam 12 mg već tri tjedna, u početku sam osjetila poboljšanje ali još uvijek ne potpuno...
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 12:10   #2611
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji su na medrolu: nakon koliko vremena se upala zglobova smiri? Ja recimo uzimam 12 mg već tri tjedna, u početku sam osjetila poboljšanje ali još uvijek ne potpuno...
Mislim da ti onda ne odgovara doza, možda da povećaš?!
Ja sam prije biološkog lijeka bila na 32 mg medrola i tek tada mi je bilo bolje, iako ne odlično. Sve one manje doze su bile tak-tak, ništa posebno.
Ja osobno nikad nisam bila 100% dobro bez obzira na dozu medrola, uvijek sam imala sve one uobičajene karakteristike R.A.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 19:35   #2612
Pozdrav! Zanima me dali ima netko da je na pocetku bolesti imao problema samo sa jednim zglobom (imam vec duze vrijeme sinovitis koljena)?
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:34   #2613
Quote:
V3dran kaže: Pogledaj post
I ja sam IMAO reumatoidni artritis, još otkad sam bio mali. Sad sam potpuno zdrav. Otišao sam u Zadar, dr. Darko Mardjetko koji se bavi holističkom medicinom dijagnosticirao mi je šest-sedam alergija na hranu i preporučio da pređem na zdravu hranu. Nakon njegove terapije od tri dana vratio sam se kući. Za godinu dana sve alergije su nestale a bol i škljocanje u zglobovima nikad više nisam osjetio.
Iako ovo gore napisano može biti reklama za dotičnog dr... ipak mislim da je alergija na neke sastojke u hrani povezana s RA.
Supruga ima RA (službeno dijagnosticiran prije 6-7 mjeseci).
Od nekih sastojaka u hrani zadnjih par godina toliko otekne u licu da je to užas....usne,obrazi....užas. Kao da je bila s boksačom u ringu.
Prije par tjedana sam slučajno upoznao ženu koja isto ima RA i kad sam to govorio kako supruga otekne veli da se i njoj to događa.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:45   #2614
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Iako ovo gore napisano može biti reklama za dotičnog dr... ipak mislim da je alergija na neke sastojke u hrani povezana s RA.

Supruga ima RA (službeno dijagnosticiran prije 6-7 mjeseci).

Od nekih sastojaka u hrani zadnjih par godina toliko otekne u licu da je to užas....usne,obrazi....užas. Kao da je bila s boksačom u ringu.

Prije par tjedana sam slučajno upoznao ženu koja isto ima RA i kad sam to govorio kako supruga otekne veli da se i njoj to događa.

Mislim da je to vrlo moguce. Nikad prije bolesti nisam imala problema s alergijama ali zadnjih par godina se stalno mucim. Evo zadnjih dana mi po licu iskace nesto poput osipa, i onda isto tako nestane
Ja sam to nekako povezala s lijekovima, mislim da su oni dosta zasluzni za to.
A takodjer, moze biti da je povezano s medrolom ja sam se zdebljala kojih 20 kg od kad ga pijem a nisam uopce mijenjala navike, a sve je pocelo s oticanjem lica
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 10:20   #2615
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mislim da je to vrlo moguce. Nikad prije bolesti nisam imala problema s alergijama ali zadnjih par godina se stalno mucim. Evo zadnjih dana mi po licu iskace nesto poput osipa, i onda isto tako nestane
Ja sam to nekako povezala s lijekovima, mislim da su oni dosta zasluzni za to.
A takodjer, moze biti da je povezano s medrolom ja sam se zdebljala kojih 20 kg od kad ga pijem a nisam uopce mijenjala navike, a sve je pocelo s oticanjem lica
Kod supruge je to još hvala Bogu relativno blago (kad vidim kakvih problema imaju neki) ali iskreno....bojim(o) se pogoršanja.
Možda jest samotješenje ali vjerujem da se puno raznih bolesti i tegoba može regulirati prehranom.
Nažalost jedemo svašta....a sve to što se kupi po trgovinama je uzgojeno sa puno umjetnih gnojiva i pesticida.
Da ne bude puno off topic (jes se to tako kaže ? )...čovjek je imao neke "poremećaje" u organizmu....masa parametara nije bila ok...uplašio se jako....našao neku livadu blizu sebe...pripremio ju i još jednim uzgajao sve što se može uzgojiti od povrća ...uzgoj bez kemikalija i umjetnih gnojiva...već nakon prve sezone konzumiranja te hrane parametri koji su bili loši vratili su se u normalu. Sve to ima veze.
Jel se tko od vas koji mate RA drži nekog posebnog režima prehrane ? ili kao supruga (još uvijek) jedete sve ?
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:29   #2616
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Kod supruge je to još hvala Bogu relativno blago (kad vidim kakvih problema imaju neki) ali iskreno....bojim(o) se pogoršanja.
Možda jest samotješenje ali vjerujem da se puno raznih bolesti i tegoba može regulirati prehranom.
Nažalost jedemo svašta....a sve to što se kupi po trgovinama je uzgojeno sa puno umjetnih gnojiva i pesticida.
Da ne bude puno off topic (jes se to tako kaže ? )...čovjek je imao neke "poremećaje" u organizmu....masa parametara nije bila ok...uplašio se jako....našao neku livadu blizu sebe...pripremio ju i još jednim uzgajao sve što se može uzgojiti od povrća ...uzgoj bez kemikalija i umjetnih gnojiva...već nakon prve sezone konzumiranja te hrane parametri koji su bili loši vratili su se u normalu. Sve to ima veze.
Jel se tko od vas koji mate RA drži nekog posebnog režima prehrane ? ili kao supruga (još uvijek) jedete sve ?
Već godinama jako pazim na namirnice koje konzumiram i trudim se da budu iz organskog uzgoja. Vrlo je bitno kod RA izbjeći konzumaciju crvenog mesa, jačati imunitet i povećati unos vitamina D i E, kao i Omega 3 i 6 masnih kiselina. Čak sam išla i na alergo testove i nastojala izbaciti namirnice na koje sam alergična ali eto, imam i dalje RA i to vrlo uznapredovao
Možda da dam otkaz na poslu, opustim se i 100% posvetim bolesti, možda bi onda bilo efekta. A ovako...teško.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:30   #2617
Ja sam izbacila mlijeko i mliječne proizvode, crveno meso i sve što sadrži gluten. Pomalo mi se smiruje stanje ali još uvijek nije ok- problemi su počeli pred 3 mjeseca.
Neki put napravim iznimku pa jedem kruh, ili sir, sladoled.. čini mi se da se tada situacija pogorša.
U vezi vitamina D3, imam neke kapsule 1200IJ, je to malo previše za dnevnu dozu?
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:33   #2618
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
U vezi vitamina D3, imam neke kapsule 1200IJ, je to malo previše za dnevnu dozu?
Možda funkcionira kao i sa vitaminom C, da se apsorbira koliko može, a ostalo izbaciš
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:10   #2619
Quote:
Leptirić28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me dali ima netko da je na pocetku bolesti imao problema samo sa jednim zglobom (imam vec duze vrijeme sinovitis koljena)?
Ja sam imala prvo problema duže vrijeme samo sa skočnim zglobom,ali ja još nemam dijagnozu tek čekam termin za pretrage , tako da nemogu ni točno reći o čemu se radi...

@Angelsss, sličnih problema sa kožom i isto na licu imam i ja...na rukama i na vratu isto
Kosa mi isto ispadala al sad mi se čini da se malo popravilo,točno se vidi da mi kosa raste.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:39   #2620
Trenutno pijem Decortin i Salazopyrin. To su mi propisali kako bi sprijecili ponovno oticanje koljena (bila sam na punkciji 4 puta do sad) i evo ponovno mi je koljeno oteklo i jedva hodam. Uz to imam jake bolove u gleznju i stopalu suprotne noge. Jos uvijek neznaju uzork svemu tome.. cekam rezultate krvnih pretraga..
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.