Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 16:02   #41
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ljudi , nemojte me krivo shvatiti , ali imam lijepi broj godina u strelicarstvu i mislim da mogu reci da ponesto znam o tome , kao i o raznim eksperimentima i njihovim rezultatima
e pa onda se ukljuci u raspravu
a ne da banes najednom i pocnen vikat to je vuk to je vuk
ono kaj je on napisal ja sam shvatil ovak
moze se napravit tak i tak
al sve to radis na vlastitu odgovornost

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jozo , ti vjerujem nebi nekome savjetovao da kad puni municiju stavi "zlicicu baruta" ?
ma jok
reko bi stavi jos jednu za svaki slucaj
zavisi o kojem se barutu radi
onog starog dimnog navodno natiskas kolko got ide
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:10   #42
inace bih se rado ukljucio , ali bio sam u nekom drugom filmu i ovo ovdje sam vidio sasvim slucajno i dignulo mi je dlacice na vratu
obicno bih krenuo u raspravu i objasnjavanje , ali ovo je opasno i tu mislim da nema mjesta za finese
jednako kao da ti netko zaurla "LEZI" , a ti se ogledavas i pitas "zakaj?"

sad , nakon ovoga , ako netko misli da si moze raditi strijele od starih tv antena , moja savjest je mirna
no ,k ao sto sam prije rekao , zaista ne zelim da netko bude povrijeden i da umjesto jako lijepog iskustva bude krvi i suza
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:26   #43
moje misljenje je da je post trebo ostat
a ti si trebo samo napravit osvrt na taj post i upozorit ljude
jer taj post tu stoji bar 20 dana ak ne i vise
tak da ko je got bil zainteresiran za tu temu to vec odavno procital
tolko od mene
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:39   #44
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
inace bih se rado ukljucio , ali bio sam u nekom drugom filmu i ovo ovdje sam vidio sasvim slucajno i dignulo mi je dlacice na vratu
obicno bih krenuo u raspravu i objasnjavanje , ali ovo je opasno i tu mislim da nema mjesta za finese
jednako kao da ti netko zaurla "LEZI" , a ti se ogledavas i pitas "zakaj?"

sad , nakon ovoga , ako netko misli da si moze raditi strijele od starih tv antena , moja savjest je mirna
no ,k ao sto sam prije rekao , zaista ne zelim da netko bude povrijeden i da umjesto jako lijepog iskustva bude krvi i suza

sorry stari nemam pojma o čemu pričaš taj samostrel se tak sj.eban prodaje u hunter-kz
a kaj se tiče opasnosti na to sam upozorio baš na takve proizvode
inače sam oružar i kao takav metal mi je prvi matrijal koji koristim i ak se ne varam sportske strijele su napravljene od stakloplastike i DRVA!!!! i onda tvrdiš da je 6mm punog vučenog aluminija slabije od toga???
kupi si osnove metalurgije za osnovnu školu pa prouči

a ekipa streličari kaj glume lovce po šumama isto bi morali malo razmisliti kaj rade nedavno su nađene dvije ranjene srne sa strijelama za sportski luk
malo kontrolirajte prodaju takvih stvari
mislim kad pljuješ po nekom kreni prvo od sebe i ekipe oko sebe
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:00   #45
E ovako, ne kužim se u metalurgiju niti u samostrele niti u streličarstvo, moje područje interesa je malo manje "osobno" kad se radi o vojnim temama.

Ali ono što znam je da argumenti "kupi si osnove metalurgije za osnovnu školu pa prouči" nisu košer na ovom (pod)forumu i graniče s trolanjem.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:13   #46
Samo sam fino odgovorio na optužbe pošto je ovo slobodna zemlja mislim da imam puno pravo na to
mislim najlakše se je tak postaviti napadano bez argumenata
moj argument je da se to na svim sajmovima i dučanima slobodno prodaje klincima koji gađaju sve kaj hoda
neka streličarski savez to sankcionira
ja sam bar dao pravi savjet glede obrade metala ak mogu servisirati VATRENO oružje i za to imam državni majstorski ispit mislim da sam dovoljno kompetentan da dam nekom tko želi nekaj takvo pokušati najboji savjet
ali opet je to na tom pojedincu da o tom odluči da li je to opasno za njega ili nije
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:44   #47
6 mm sipka od aluminija je tzv. goli kurac kad se radi o potisku koji samostrel od 150# napravi na kraju strijele
da pojasnim: takva sipka ima svoju masu i svoju elasticnost i svoju tromost
ono sto se dogodi je da kraj takve "strijele" krene a vrh jos stoji i dogada se uvijanje sipke i samim tim se javlja i opasnost da strijela prsne
dalje , takva strijela nije propisno izvagana i moze se dogoditi da zbog krivog izlaska iz luka/otpora koji se dogodi na klizacima bude gurnuta izvan zeljene putanje
sto se tice lova , to je ionako zabranjeno (osim u ogradenom lovistu), tako da nemam nista protiv da bilo koji krelac koji ide ubijati za zabavu zavrsi u buksi
dalje , specifikum lova lukom se uglavnom sastoji od toga sto strijela ubija iskrvarenjem, a ne hidrostatskim sokom , pa su takvi lovci u zemljama gdje je to dozvoljeno , poznati bas po tome sto ne nastreljuju divljac i paze da svaka strijela ubije (pomaze i to sto su obavezni imati strijele oznacene na neizbrisiv nacin)
inace , strijele se rade od karbona, besavnih vucenih i predstresiranih duralumijskih cijevi , a od drveta se rade za slabije i spore lukove i uglavnom su za jednokratnu upotrebu

mi se mozemo sloziti da je na pojedincu da odluci , ali tada tom pojedincu treba dati i sve relevantne informacije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:44   #48
ja sam jako zainteresiran za samostrel, pa imam nekoliko pitanja...
strelice se jednom koriste li???
to sto ima 50 kila potisne snage znaci da moze "puknuti" 50 kg koliko u dalj???
e i da...
ona stranica hunters. bla bla ne radi a i trebam stranicu nekog ducana u zagrebu pa ako ima...
hvala...
treba mi neki jeftini a da nije neki tipa samookidajuci pa da se propucam...
a i da je klalitetan za te pare...
hvala
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:55   #49
Quote:
LIVADE kaže: Pogledaj post
Namjeravam kupiti samostrel pistolj isprobao sam od prijatelja najeftiniju verziju nije bogzna sta kvalitete ali sam ostao odusevljen sa njegovim radom interesira me koje marke postoje i koje su cjene i gdje u hrvatskoj se mogu nabaviti ti mali samostreli i ako postoji koj link na hrvatsoj stranici od kakvog ducana.
U Lovcu. Ne znam proizvodi li njemačka Diana i samostrijele ili samo zračno oružje, ali definitivno rula. Vidiš li natpis Diana, ne idi dalje. To je to.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:58   #50
strijele se mogu visekratno koristiti, a to ovisi u sto se puca i o vrsti i kvaliteti strijela
za samostrel npr. mogu preporuciti iskljucivo aluminijske strijele

sto se pucanja samog tice , tu imamo dvije glavne velicine: snagu samostijela i duzinu na kojoj tetiva djeluje na strijelu
znaci , moze samostrijel biti jak i brz , ali ako je tetiva kratko u kontaktu sa strijelom , tu cemo imati manju iskoristivost snage i samim time i manji domet
50kg znaci da je tolika sila potrebna da se napne tetiva , ili , da tetiva pri okidanju tolikom snagom pogura strijelu
osim toga bitna je jos i revolucija krakova , tj. brzina kojom su krakovi u stanju namotati teivu i to takoder ulazi u cijelu pricu
ja osobno sam vise poklonik luka i strijele , jer uz veci domet daju i vise gusta u gadanju , zahtijevaju vise vjestine od strijelca
svojevremeno je vrlo popularan i kvalitetan bi barnet(t)ov "commando" - compound samostrijel sa , mislim, 150# snage
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:00   #51
da , kaj se tice same umjetnosti pucanja i pogadanja tu mislim da je bolje i pametnije kupiti zracnicu nego samostrijel
princip gadanja je ionako isti, a manje novaca i opreme se koristi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 17:02   #52
ovo je za njih

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 17:10   #53
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
6 mm sipka od aluminija je tzv. goli kurac kad se radi o potisku koji samostrel od 150# napravi na kraju strijele
da pojasnim: takva sipka ima svoju masu i svoju elasticnost i svoju tromost
ono sto se dogodi je da kraj takve "strijele" krene a vrh jos stoji i dogada se uvijanje sipke i samim tim se javlja i opasnost da strijela prsne
dalje , takva strijela nije propisno izvagana i moze se dogoditi da zbog krivog izlaska iz luka/otpora koji se dogodi na klizacima bude gurnuta izvan zeljene putanje
sto se tice lova , to je ionako zabranjeno (osim u ogradenom lovistu), tako da nemam nista protiv da bilo koji krelac koji ide ubijati za zabavu zavrsi u buksi
dalje , specifikum lova lukom se uglavnom sastoji od toga sto strijela ubija iskrvarenjem, a ne hidrostatskim sokom , pa su takvi lovci u zemljama gdje je to dozvoljeno , poznati bas po tome sto ne nastreljuju divljac i paze da svaka strijela ubije (pomaze i to sto su obavezni imati strijele oznacene na neizbrisiv nacin)
inace , strijele se rade od karbona, besavnih vucenih i predstresiranih duralumijskih cijevi , a od drveta se rade za slabije i spore lukove i uglavnom su za jednokratnu upotrebu

mi se mozemo sloziti da je na pojedincu da odluci , ali tada tom pojedincu treba dati i sve relevantne informacije
Vidim da me nisi baš shvatio ali bi neko morao poraditi na tome da se prestanu prodavati tkz pištoljski samostreli koji sami okidaju
a uz njega u opremi dobiš strijelu praktički napravljenu od ANTENE
tako da 6mm ono kaj ti krivo zoveš duraluminji je krivi naziv pravi naziv je legirani aluminij koji može biti aluminij-silicijum,al-magnesium,al-mangan itd
matrijal od kojih sam ja radio strijele ja aluminij 5054h24 isti koristim za vodilice udarne igle na lovačkim puškama
ali to uopče nije problem nego ono što se kupuje u tkz profesionalnim prodavaonicama JE OPASNO
tako da je moj model potpuno bezopasan naspram ovih modela u prodaji
i ako si pročitao ostale postove baš sam na to UPOZORIO
ovdje se samo radi o nesporazumu i razlici u tehničkom znanju
no hard filing
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:10   #54
i????
jel ima negdje stranica internetska od ducana u ZAGREBU???
treba mi neki od 300 kn ... snaga nije tolko vazna 50 kg je vise nego dovoljno...
hvala...
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:27   #55
Quote:
Q-bit kaže: Pogledaj post
i????
jel ima negdje stranica internetska od ducana u ZAGREBU???
treba mi neki od 300 kn ... snaga nije tolko vazna 50 kg je vise nego dovoljno...
hvala...
www.hunter-kz.hr
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:32   #56
bd-zg , drago mi je ako ikako mozemo naci konsenzus
duraluminij je "genericki" naziv , nadam se dovoljan da se razluci od obicnog aluminija
slazem se da se kod nas u prodaji lako nade raznog smeca i bas zato , smatram da ljudi koji znaju nesto vise trebaju dati doprinos da se nesrece ne bi precesto dogadale
nazalost , nedostatak znanja i volje za ucenjem , u sprezi sa zeljom za ustedom , precesto zavrsi ozljedama i tu oni koji imaju nesto za reci imaju i moralnu duznost da dignu glas
ako nsita drugo , onda barem za umirenje vlastite savjesti
vjerujem da bi i ti postupio tak d netko dode i otkrije da su vodovodne cijevi u colima i da imaju slicne vrijednosti kao npr. sacmarica i da se sad nade netko i predlaze da se napravi pucaljka doma od vodovodne cijevi
idiotarija one on one , ali , nade se tu i tamo netko tko ce i to probati
posljedice vjerujem da svi znamo

zato cu ja radije ispasti budala s jednim upozorenjem previse , nego da si mislim da sam dao jedno premalo
a ovo je javni forum i svatko ziv cita i slaze si svoje kombinacije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:15   #57
evo ovo bi bio moj prvi samostrel pa koj odabrati...
neki malo kvalitetniji za pocetak..
ili???

evo par koje sam si odabrao
http://www.hunter-kz.hr/index.php?ba...&id=139&eid=78
http://www.hunter-kz.hr/index.php?ba...&id=139&eid=83
pa koji??
trebam li nesto posebno znati??
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:12   #58
pa , od ova dva ovaj prvi je u svakom slucaju bolji
rekli smo vec da na performance utjece duljina puta na kojem tetiva gura strijelu
s obzirom na vrlo nisku cijenu , nekako imam dvojbi sto se tice kvalitete
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:19   #59
i mislio sam si ali znash...
miran sam kad nekog tko zna cujem...
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 18:47   #60
dodaj love i kupi OVAJ

krakovi se sklapaju
pa ga mozes lakse transportirat
imas i maskirnu verziju skuplju za oko 100kn
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.