Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 19:52   #2421
Quote:
Sojo kaže: Pogledaj post
Smatram da je Muhamed a.s. bio Božji Glasnik i klanjam se pred Njegovim učenjem, pred Kuranom.
Kur'anu kao i Muhammedu iskazuješ poštovanje

A Allahu se klanjaš!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 21:05   #2422
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Kur'anu kao i Muhammedu iskazuješ poštovanje

A Allahu se klanjaš!
donesi salavat na resulAllaha as. brate .
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 21:24   #2423
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
donesi salavat na resulAllaha as. brate .
Nek si mu rekao...samo i kod spominjanja Allaha dž.š. fino je dodati...Dželle šanuhu...što mnogo puta zaboravimo',neka su na srcu i pameti,a slovo manje više!
Selam!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 01:19   #2424
Mi nemozemo a da jedni drugima ne nadjemo primjedbu. Ako neko nesto ne napise moze znaciti da je slucajno zaboravio, a slucajno zaboraviti nije grijeh u Islamu. Cak ako jedemo a zaboravili smo da postimo taj je post kabul a smatra se da je doticnu osobu Allah dž.š. nahranio.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 03:21   #2425
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Pa ove sto si vidio u Turskoj i BiH su otprilike kao i ti , kazu da vjeruju da je Muhamed a.s Boziji glasnik i da je Kur"an Allahov dz.s. govor a nicega se ne pridrzavaju i ne praktikuju ono sto kazu da vjeruju.Znaci one ne pokrivaju glavu i nose hlace zato sto ne slusaju sta im govore Allah dz.s. i njegov poslanik.
A ove muslimanke u arapskom svijetu ako se udaju za nemuslimana onda ih stvarno treba zatvorit u zatvor ,jer sa njima nesto nije u redu.

Samo da ti kazem Sojo da ti je onaj stari nick bio ljepsi, nekako LOGICNIJI
Onda mi kažu neki da to nije program .
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 03:33   #2426
Selam, zanima me ako neko zna kako bi mogla doci do knjige od dr. Ali Blucin,o njegovu prelasku na islam. Bio je to ruski ruski svestenik, objavio je par knjiga a ni do jedne ne mogu. Inace, tu gdje zivimo, nema gotovo nikakve islamske literature, pa ako neko zna moze li se naruciti negdje. Ali njemacki ili engleski.
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 03:48   #2427
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Ma ko kaže (osim njega, da je u zabludi) on kao krščanin ima svoju objavu i sa tim pod rukom ,će doći pred Gospodara...kod muslimana isto tako...kod jevreja isto tako...Allah da je htijeo...svi bi imali jednu objavu...ovo je jasno kao dan!

Ovako mu reci...to je Istina!

A Allah upučuje onoga koga On hoće,a ostavlja u zabludi onoga koga On hoće!

Mi polažemo račune...svako za sebe samoga!

Boze dragi sta je sad ovo
Sad ce jos ispasti da nije u zabludi? Kako to da Allah dz.s nije htio da imamo istu objavi, kako mozes reci takvo nesto kad ljepo stoji da je Kuran poslan svim svjetovima
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:08   #2428
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
Boze dragi sta je sad ovo
Sad ce jos ispasti da nije u zabludi? Kako to da Allah dz.s nije htio da imamo istu objavi, kako mozes reci takvo nesto kad ljepo stoji da je Kuran poslan svim svjetovima
Jeste...ali je objava dolazila u intervalima...a završila se sa riječima:"Danas vam je objava završena (upotpunjena) i Zadovoljan Sam, da vam Islam bude vjera!"

Isto,kao što je Poslanik Mustafa s.a.v.s.,posljednji od poslanika!

Znaći da će svaki poslanik kojemu je data knjiga,odgovarati po toj uputi...kao i oni koji ga budu slijedili...a znamo da se na dan obračuna, nose samo djela koja su učinjena,pa bilo dobra ili loša...odgovarati je za njih!

Allah je taj koji daje i upučije u vjeru ,onu koju On hoće i koga On hoće...pa se pazite...da ne prelazite preko ove granice...
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:10   #2429
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Jeste...ali je objava dolazila u intervalima...a završila se sa riječima:"Danas vam je objava završena (upotpunjena) i Zadovoljan Sam, da vam Islam bude vjera!"

Isto,kao što je Poslanik Mustafa s.a.v.s.,posljednji od poslanika!

Znaći da će svaki poslanik kojemu je data knjiga,odgovarati po toj uputi...kao i oni koji ga budu slijedili...a znamo da se na dan obračuna, nose samo djela koja su učinjena,pa bilo dobra ili loša...odgovarati je za njih!

Allah je taj koji daje i upučije u vjeru ,onu koju On hoće i koga On hoće...pa se pazite...da ne prelazite preko ove granice...
Mustafa??? Koji Mustafa??? Hmmm meni je vjera Islam i posljednji poslanik je Muhamed koliko znam.
Jesmo tu negdje nas dvoje u prici
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:14   #2430
I da kako to da ce odgovarati po toj uputi, kad je s islamskog stajalista ( koliko ja znam) svaka ta uputa bila izmijenjena, zato su valjda i dolazile ostale. Zar ne bi svi mi koji zivimo u periodu postojanja Kurana, po tom trebali odgovarati? A gdje je ono da im nece koristiti da kazu da nisu znali...
Boze dragi kakva su ovo nova stajalista
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:14   #2431
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
Mustafa??? Koji Mustafa??? Hmmm meni je vjera Islam i posljednji poslanik je Muhamed koliko znam.
Jesmo tu negdje nas dvoje u prici
Ma slatko si mi...mmm...Mustafa je jedno od imena, Poslanika Muhammeda s.a.v.s....a u prijevodu znači ,Odabrani'!

A tu smo, u prići smo...
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:15   #2432
Quote:
I&S kaže: Pogledaj post
Selam, zanima me ako neko zna kako bi mogla doci do knjige od dr. Ali Blucin,o njegovu prelasku na islam. Bio je to ruski ruski svestenik, objavio je par knjiga a ni do jedne ne mogu. Inace, tu gdje zivimo, nema gotovo nikakve islamske literature, pa ako neko zna moze li se naruciti negdje. Ali njemacki ili engleski.
Idi u Google na potragu knjiga i metni ovo ime i prezime: "viacheslav polosin"
To je ista osoba sa zvaničnim imenom i prezimenom.
Tamo ima niz djela toga ex-svećenika, pa možda nađeš i nešto za sebe.
Pozdrav
Igro
Igro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:20   #2433
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Ma slatko si mi...mmm...Mustafa je jedno od imena, Poslanika Muhammeda s.a.v.s....a u prijevodu znači ,Odabrani'!

A tu smo, u prići smo...
Aha, vec sam se prepala da dolaze neki novi muslimani
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:24   #2434
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
I da kako to da ce odgovarati po toj uputi, kad je s islamskog stajalista ( koliko ja znam) svaka ta uputa bila izmijenjena, zato su valjda i dolazile ostale. Zar ne bi svi mi koji zivimo u periodu postojanja Kurana, po tom trebali odgovarati? A gdje je ono da im nece koristiti da kazu da nisu znali...
Boze dragi kakva su ovo nova stajalista
Pa istina je da je bilo izmjena...ali je uvijek postojao i broj onih koji su ostali na pravom putu ,u svojoj objavi...i za njih se govori u Kur'anu...a tu se odnosi i na one koji će ih zamjeniti (potomke) pravovjernih!
A ovo drugo što si navela, se odnosi na one koji budu negirali 'jasne dokaze',i koji se budu borili protiv istih...Allahovi otvoreni neprijatelji!

Da li ti je sada, jasnije?

Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:27   #2435
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Pa istina je da je bilo izmjena...ali je uvijek postojao i broj onih koji su ostali na pravom putu ,u svojoj objavi...i za njih se govori u Kur'anu...a tu se odnosi i na one koji će ih zamjeniti (potomke) pravovjernih!
A ovo drugo što si navela, se odnosi na one koji budu negirali 'jasne dokaze',i koji se budu borili protiv istih...Allahovi otvoreni neprijatelji!

Da li ti je sada, jasnije?

Hmmm reci da li je onaj tko se drzi danasnje Biblije na pravom putu
U tome je bila stvar od pocetka, ja po svom, druga strana po svom. Bas me drzalo ubjedjenje da nista od toga ako ne sljedi Kuran
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:40   #2436
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
Hmmm reci da li je onaj tko se drzi danasnje Biblije na pravom putu
U tome je bila stvar od pocetka, ja po svom, druga strana po svom. Bas me drzalo ubjedjenje da nista od toga ako ne sljedi Kuran
Držanje je jedno...a što Allah hoće sasvim drugo...da je trebalo svi bi bili isti...tko kaže ako se krščani drže svoje religije,da nisu u pravu...djela su ta koja će govoriti...Ti ćeš kao muslimanka, odgovarati za ono što Kur'an nosi u sebi...a On kao hriščanin,za ono što njegova Objava govori!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:45   #2437
Uvijek nesto zaboravim napisati Za ono " da je trebalo svi bi bili isti "
Nisi u pravu, svima nam je poslan Kuran, da bi ga sljedili- da bi bili isti u sljedjenju jednog Boga. Naravno da je Allahu dz.s. lako ucinit nas sve onakvim kakvi bi trebali biti, ali dao nam je da to samo izaberemo.
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:56   #2438
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Jah...vidim, radno jutro s vama...da dešava se i krivo tumačenje ili izvrnuto...ali ko smo mi da sudimo...zar misliš da Gospodar ne zna...što je u prsima njihovim!?
Kako tko smo, zar ne bi trebali upucivati na pravi put

Nisi bas od neke pomoci trenutno ako mislis da bi trebala smatrati da su oni u pravu u tom sto cine. Onda se odmah ljepo mogu i udati za jednog od njih, sta fali i oni su u pravu
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 05:41   #2439
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
Zamisli da ja kažem za vašega boga da je regent Mjeseca što u stvari i jest.
(lat. regens = "onaj koji vlada")

Allah vlada Mjesecom.

Točno.

Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 05:43   #2440
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
Onda mi kažu neki da to nije program .
"Allah je vjernike milošcu Svojom obasuo kad im je jednog
izmedu njih kao poslanika poslao, da im rijeci Njegove kazuje, da ih ocisti
i da ih Knjizi i mudrosti nauci, jer su prije bili u ocitoj zabludi."
(Ali
Imran-164)
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.