Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2003., 22:25   #1
Question cigarete i kilogrami

vec duze vrijeme razmisljam o prestanku pusenja, al stvar koja me koci je to sto sam cuo da nakon prestanka ljudi dobe najmanje 5kg, a to neznam dali si mogu sad priustiti.. znam da je zdravlje vaznije, i zato pitam ako se to debljanje moze nekak sprijecit?
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 22:56   #2
Baš sam o tome pričala s frendicom koja je na medicini. Ja sam smanjila pušenje al isto mi je bed prestati, priznam - zbog straha od debljanja. Istina je da su se ljudi svi koje znam da su prestali - zdebljali.

No činjenica je da su se zdebljali jer su više jeli. Samo zato. Jedna frendica me dugo uvjeravala da ona nakon pušenja uopće nije više jela već su joj se kile od zraka naslagale (yeah, right ). Moj tata se isto udebljao ali on prizna da se prejedao nakon što je ugasio zadnju cigaretu.

Frendica s medicine veli da ti je potrebna snaga volje nakon prestanka pušenja, nećeš se zdebljati od zraka ali činjenica je da masa ljudi nesvjesno jede više nakon prestanka pušenja. Zato treba kontrolirati želju za žvakanjem pa kile neće ni dolaziti. Istina je da cigareta ubrzava sama po sebi metabolizam nekih 10% ali opet nije to razlog da svaku dobivenu kilu pripisujemo prestanku pušenja.

Mene je strah da se neću moći kontrolirati za stolom ako totalno odbacim cigarete. Ne bojim se da ću se zdebljati od zraka već se bojim navike koja će se maybe u meni stvoriti (konstantno grickanje)..

Makar, prošle godine prestala sam pušiti na 3 mjeseca i nisam dobila niti jednu kilu, ali tada sam se bavila sportom pa možda ni to nije loša opcija, cigaretu zamijeniti kretanjem... Onda valjda garant nema debljanja.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 23:29   #3
pa imate pravo

ako smijem pitat, koliko imate godina i koliko dugo pusite? ja sam pusac tek 3 godine, i htio bi prestat prije nego sto postane lose...
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 00:02   #4
Ja imam 21 (uskoro), pušač sam od 16-te. Ma 3 godine ti nije ništa, sumnjam da si bilo tko ko puši manje od 10 godina može neke drastične promjene nanijeti organizmu nakon prestanka...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 01:12   #5
Re: pa imate pravo

Quote:
bowets kaže:
ako smijem pitat, koliko imate godina i koliko dugo pusite? ja sam pusac tek 3 godine, i htio bi prestat prije nego sto postane lose...
Prestani odmah, sad je jos lako. Kad nakupis 10 godina staza biti ce jako, jako tesko.

Kao sto je receno, od zraka se ne deblja, a ako ubacis neku sportsku aktivnost koja ti se svidja ne samo da se neces udebljati nego ce biti i lakse prestati pusiti!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 01:26   #6
Ja isto velim - baci pljuge ODMAH. Poslije je puno teze.
Jednom sam probala prestat pusit. Na par dana. Bila sam gladna nenormalno, niti jedana napadaj gladi kod PMS-a se s tim ne moze mjerit. Strasno!!! I kaj - opet pusim.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 03:13   #7
Nakon 11 godina pusenja preko godinu dana sam nepusac. Pripreme (psihicke) za prestanak su trajale skoro godinu dana. Nisam smanjivala broj cigareta (mislim da je to pogresan put) i nisam odredjivala datum kad cu prestati. Samo sam neprestano sebi ponavljala razloge zasto je to losa navika i polako sam se pocela osjecati krivom svaki put kad posegnem za cigaretom. Bilo je pitanje sta ako cigarete zamijenim hranom, kako cu piti kavu bez cigarete, hoce li mi smetati ako neko pusi pored mene. Treba se pripremiti na sve krizne momente i odoliti im. Ako ne budes isao u frizider svaki put kad ti dodje da zapalis neces se udebljati. Ja se nisam udebljala nimalo (cak sam dvije kile laksa). Nemoj prestajati bez pripreme jer ces samo napraviti pauzu do prve krize. Prestanak pusenja je veliki korak. Ja nisam neki karakter kad je odricanje od zadovoljstava u pitanju, ali sam uspjela prestati pusiti. Ako sam ja mogla moze svako. Ako mislis da trebas prestati, neces. Treba zeljeti, ali stvarno zeljeti i onda ces uspjeti.
Kad jednom prestanes i vidis kakav si izvor smrada bio svojim bliznjima i kad ti se vrati culo mirisa i okusa bice ti drago.
Good luck
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 03:18   #8
P.S. Nakon nekoliko godina staza sam nagurala na oko 40 komada dnevno, to je trajalo 2-3 godine i onda sam smanjila na 20-25 tako da se ne moze bas reci da nisam bila okorjeli pusac.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 15:19   #9
Prije god dana sam prestao pusiti nakon 9 g. Dobio sam par kilogrma al to nije nis strasno jer sam sigurno puno vise dobio nepusenjem
Samo se nadam da necu opet pocet
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 15:22   #10
Sto je par kilograma. Dvije-tri kile ne znaci nis. Pogotovo sto mi to tak i tak ne bi u sise otislo.
Ali, ja se nisam micala od frizidera. Sad bi slatko, sad bi slano, sad bi hladno, sad bi jos. E - tome nije bilo kraja. Uzas!!!!
Btw - a htjela bih prestat pusit, al ne da se uprasim.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 21:59   #11
imate pravo

svi vi imate pravo... par kilograma je nemjerivo naprema koristi ne pusenja... a sad bi mi trebalo nesto da me navede da prestanem.. probao sam ali nista me nemoze motivirati da to ode do kraja i da se napokon rijesim.. sad sam dosao na to da nakon teretane odem u park i zapalim...
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:44   #12
[
iz iskustva,
dobio sam skoro 20 kg,nakon 9 meseci smanjio za 10 i sada radim na tome da do ljeta dođem na 5 ispod početnih 95...
sve u svemu niš tak strašno za ne preživit
grdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:22   #13
moaj stara je prestala nakon skoro 35 godina.....i evo ne pusi vec skoro pola godine.....

Ja pusim od 14-te......i srta znam znam da moram prestat.....i prestajao sam ali mi dodje period kad bi onako izeo cigau kao kocku cokolade i onda sve ispocetka.....ne znam prestacu jednom.....odrzavam taj bilans da mi kutija traje nekih 2-3 dana.....savetujem onome ko oce prestat ......da rascisti.....da ne prestaje zato sto bi se mogo razbolit......nego da nadje neki cvrsci motiv i cilj....Preporucujem pusacima Marllboro Ultra Light


http://www.cigaretteson.com/ProductI...tra_lights.gif
http://www.cigarettes-for-men.com/br...tra_lights.jpg

ili medium koji je savrsen ali na zalost ga nema kod nas u prodaji(pusio sam ga neko vrijeme u njemackoj)
http://www.cigarettes-collection.com...ediumusasp.jpg
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 06:59   #14
Quote:
bowets kaže: Pogledaj post
vec duze vrijeme razmisljam o prestanku pusenja, al stvar koja me koci je to sto sam cuo da nakon prestanka ljudi dobe najmanje 5kg, a to neznam dali si mogu sad priustiti.. znam da je zdravlje vaznije, i zato pitam ako se to debljanje moze nekak sprijecit?

Korist koju ces si uciniti prestavsi pusiti mnogostruko je veca od pet kilograma koje ces (mozda) dobiti.

Kako sprijeciti debljanje? Raznolika prehrana, puno povrca, redovita fizicka aktivnost.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.