Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2007., 17:54   #101
Quote:
*010# kaže: Pogledaj post
Da! U međuvremenu sam čitao po forumu što si pisao o tome. Kažeš da su piramide bile transformatori seizmičkih vibracija. No, evidentno je da i sam piramidalni oblik koji prati funkciju broja fi, producira, odnosno bolje rečeno, rezonira i fokusira određenu energiju. To je vidljivo u pokusu sa žiletom. Nadalje, čak i 2D prikaz piramide ima efekt. Stoga, čini mi se da seizmičke vibracije Zemlje nisu primarni izvor energije u piramidi, već da one na neki način pojačavaju primarni izvor a to je distorzija PV kontinuuma u piramidi kao singularnoj točki. Ostali dijelovi piramide su dakle, kao što veliš, pretvarači energije.

Mene isto više privlači vjerovati kako su piramide daleko kompleksnija stvar od pukog akustičkog pretvarača i MASER svjetionika.
No činjenica je da je statistički najvjerojatnije s obzirom na ustrojstvo piramide, da je ona prije svega akustički uređaj, a prisutnost vodika koja je također vjerojatna ukazuje na MASER od 1,42 GHz.
No, to vrijedi za K'ufu piramidu.
Sa druge strane, ostale piramide isto tako imaju akustičke prostorije, slične velikoj galeriji, ali nemaju valovode. Očito su imale drugačije namjene od kojih Dunn i Mehler spominju liječenje, harmonizaciju tijela i pomagalo za astralna putovanja i pogrebna putovanja duše.
Sam oblik piramide, koji je kontinuiranarezonantna komora za čitav kontinuum stojnih valova, omogućava da se koristi za razne svrhe, a ne vidim zapreku niti tome da djeluje na prostorno vremenski kontinuum izobličavajući ga.

Da bi Kemičani uopće sagradili piramide, morali su imati tehnologiju koja se graniči sa onom potrebnom za djelovanje na PV. I to je najvjerojatnije tehnologija bazirana na akustičnim vibracijama te ultrazvučnim i infrazvučnim vibracijama. Gore se vidi da je i DJED vjerojatno jedan takav rezonator.
Sam Bog Ptah ga također posjeduje.

Istraživati zvuk, znači pronaći novu tehnologiju. I tu nema mjesta skepticizmu.
Zvuk UOPĆE nije jednostavan kako se čini jer graniči i sa teorijom FONONA u kristalografiji, a ona je, kao što znamo zaslužna za supravodljivost, tu spadaju onda i cooperovi parovi, bozoni i mnogo toga na mikroskopskim skalama, što neminovno vodi na još manje skale...same spasone kako si ih ti spomenuo ili eterune.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:01   #102
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Sam oblik piramide, koji je kontinuiranarezonantna komora za čitav kontinuum stojnih valova, omogućava da se koristi za razne svrhe, a ne vidim zapreku niti tome da djeluje na prostorno vremenski kontinuum izobličavajući ga.
Ja sam se uvijek pitao što u biti predstavlja taj oblik, i zašto je baš piramidalni oblik taj koji lomi PV kontinuum. U stvari nije piramidalni oblik, nego je idealni oblik stožac, konus, s tim dimenzijama.
A zašto?
Ja zaključujem ovako: kut kod osnovice iznosi 360/7 stupnjeva, odnos površine oplošja i baze je broj fi. Postoji veza broja fi i tog kuta, i to je jedini način kako se nešto beskonačno može očitovati u konačnome a da zadrži kontinuitet-vezu s beskonačnim. Jer dijeljeći sa 7 dobivamo beskonačni broj, broj fi je trans broj.
Zaključujem da je stožac "slika" kako se eter pretvara u masu.
No, zbunjivala me jabuka! Odnosno, model anu atoma. Stožac i torus moraju imati vezu. Ali kakvu?
Još nisam stavio točki na i, ali mislim da se stvar proširuje na hiperbolični konus kojeg možemo naći u torusu po vanjskoj površini. Velika piramida i jest malo konkavna-možda je to i poruka?!
Što se još može isčitati iz piramide-to da odnos dinamičke varijable u nekom procesu i statičke vrijednosti mora slijediti zakon broja fi. To je ključ za procese u kojima želimo povezati materiju i eter.

Što se tiče nekih pokusa s piramidom navodim dva linka, možda su neki i naišli na njih:

http://merlib.org/mirror/keelynet/energy/lbrown
http://www.keelynet.com/davidson/npap1.htm

Ja si u glavi izvodim jedan misaoni experiment, odnosno razmišljam što bi postigli ako bismo slojeve materijala koji se koriste za orgonski akumulator zamotali kao joint u konus, i povezali vanjsku površinu s težištem te spojili na neki voltmetar...???
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:36   #103
Quote:
*010# kaže: Pogledaj post
Ja sam se uvijek pitao što u biti predstavlja taj oblik, i zašto je baš piramidalni oblik taj koji lomi PV kontinuum. U stvari nije piramidalni oblik, nego je idealni oblik stožac, konus, s tim dimenzijama.
A zašto?
Ja zaključujem ovako: kut kod osnovice iznosi 360/7 stupnjeva, odnos površine oplošja i baze je broj fi. Postoji veza broja fi i tog kuta, i to je jedini način kako se nešto beskonačno može očitovati u konačnome a da zadrži kontinuitet-vezu s beskonačnim. Jer dijeljeći sa 7 dobivamo beskonačni broj, broj fi je trans broj.
Evo, za tebe i za sve one koji su u nedoumici, napravio sam prekrasnu vizualizaciju i upisao kompletan proračun osnovnih parametara piramide.
Kao što vidiš, postoje dva osnovna pristupa računanju piramide.
Po prvom, omjer zbroja površina stranica naspram površini baze treba biti zlatni presjek.


Drugi pristup vole tumačiti arheolozi, po kojemu je duljina stranice baze opseg kružnice. Dvije takve kružnice postavljene jedna iznad druge daju VISINU piramide.


Kao što vidiš, razlika je na 4-toj decimali, a što se tiče kuta alpha, razlika je nešto manja od dvije lučne minute.

Tvoj račun 360/7 daje 51°25'42,86" što je negdje 25 lučnih minuta premalo.

Inače, da. Stranice piramide su konkavne. Ovako otprilike:
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:35   #104
Evo ti konstrukcija stošca.
Kao što se vidi, uz uvijet da površina stošca bez baze bude 1,618033989 puta veća od površine baze, dobivamo stožac sa jednakim kutem kao što ga ima piramida koja zadovoljava iste uvijete. To je zapravo i logično.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:25   #105
A što kažeš na ovakve konuse?

Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 01:30   #106
Neznam na koji topic da ovo stavim, cini mi se da je ovaj prikladan. Za sve koji su trazili knjigu a nisu mogli nabaviti. Evo barem online verzija

Callum Coats: Victor Schauberger - The Water Wizzard - The Extraordinary Properties of natural water
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:26   #107
Quote:
Lame Deer kaže: Pogledaj post
Neznam na koji topic da ovo stavim, cini mi se da je ovaj prikladan. Za sve koji su trazili knjigu a nisu mogli nabaviti. Evo barem online verzija

Callum Coats: Victor Schauberger - The Water Wizzard - The Extraordinary Properties of natural water
Najprikladniji topic ti je "Schauberger je bio genije".
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.