Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2007., 16:36   #41
Quote:
36912 kaže: Pogledaj post
Priča i poruke Maitreye su tipični new age materijal, a new age je u direktnoj vezi sa masonima, barem tako tvrdi kraljica new agea Alice Bailey.
ja sam citao pomalo knjige od AAb, i cijelu njezinu autobiografiju (super knjiga, preporucam) i nisam igdje naisao da Alice Bailey to tvrdi.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 18:48   #42
"[T]he Christ and the Masters are occupied with the task of preparing for the restoration of the Mysteries. This restoration will fall into three phases and will cover and include in its symbolism all phases of human unfoldment. The story of mankind will be pictorialised. These three phases correspond broadly and in a general sense to the three degrees of the Blue Lodge in Masonry. The analogy is not entirely accurate, owing to the unavoidable degeneracy of Masonry, but with the restoration of the Mysteries, Masonry will come into its own... [The ritual of the Master Mason Degree] will be objectively staged and the general public will recognize it as the major rite and ritual of the new religious institution of the period. This is the stage where the forces of resurrection are active, when the Lord is with His people and the Christ has returned to earth." (Alice A. Bailey, EH, pp. 574-5).
36912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 19:32   #43
Quote:
correspond broadly and in a general sense to the three degrees of the Blue Lodge in Masonry
Quote:
owing to the unavoidable degeneracy of Masonry, but with the restoration of the Mysteries, Masonry will come into its own.
Cak iz ovoga se, cak i ako uopce ne razumijemo pravi smisao onoga o cemu govori nego samo razumijemo engleski jezik, ne moze izvuci tvoj zakljucak.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 20:11   #44
Quote:
" but with the restoration of the Mysteries, Masonry will come into its own... [The ritual of the Master Mason Degree] will be objectively staged and the general public will recognize it as the major rite and ritual of the new religious institution of the period. This is the stage where the forces of resurrection are active, when the Lord is with His people and the Christ has returned to earth." (Alice A. Bailey, EH, pp. 574-5).
Ovo nisi pročitao?
36912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 21:47   #45
Pa ja mislim, tj koliko ja razumijem, da ta cijela prica nema neke velike veze s masonstvom. Mislim da se tu govori o buducoj religiji, koja ce biti znanstvena. I procesi inicijacije (a te inicijacije su u masonstvu, kao i u reikiju i u tko zna cemu jos preuzete i iskrivljene, i zapravo se ne radi o tim incijacijama - ljudi uopce ne kuze sto je inicijacija, jer se gotovo uvijek upotrebljavaju u neizvornim kontekstu - da to nije nekakav tajni proces il bogte pitaj kaj, a posebno ne sesto kaj bimtrterbao platiti - to je jedan prirodan evolucijski proces kroz koji ce svatko od nas proci ili je prosao, a proci ce ga kada bude spreman za njega, kada mu tijela, fitzzicko, emocionalnoi mentalno, budu spremna - tu nema precaca) dakle inicijacije ce se tada obavljati javno, tj. na fitzickoj razini, i postojat ce skole za pripremu za inicijaciju itd. , sto danas ljudi/ucenici obavljaju sami ili se pripreme spontano.
Ukratko, ezoterika ce postati u punom smislu egzoterika.
kaze dalje da ce inicijacija, sto je i logicno, biti glavni "obred" u toj novoj "religiji". Stavio sam religiji pod navodnicima jer je vecini ljudi to nepojmljivo i nema neke vece veze s religijama kakve su danas.

Dakle ne vidim ja tu neke veze s masonstvom.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 00:09   #46
Prestani misliti jer iz ovoga što si napisao vidim da ti baš i ne ide. Pročitaj tekst više puta jer u njemu jasno piše o čemu se radi.
36912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 01:01   #47
Tu se nema što argumentirati. Ako se želiš praviti glup izvoli.
36912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 01:09   #48
Dobro, prokutzio si me, ja sam a) retardiran ili vjerojantije b) pobocnik reptiloida (tj,. reptilskog masona) koji se pravi glup

Ili , negdje daleko daleko u magli, postoji mogucnost je vase visocanstvo pogresno (znam da je tesko to zamisliti ) shvatilo tekstove Alice Bailey i o cemu ona govori kada spominje masonstvo i to da ce masonstvo "doci na svoje", jer tekstovi Alice Bailey za svoje razumijevanje zahtijevaju i odredjenu razinu intuicije da bi ih se razumjelo.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 01:15   #49
Ti si koliko vidim new ager. New age ima vrlo malo dodirnih točaka s razumom. Ne znači da si glup, nego odbacuješ razum.
36912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 01:39   #50
Pretrpio sam akutni manjak razuma kada sam poceo sudjelovati u ovoj temi
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:00   #51
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
aa???
Baš..ono What Tha Fuckin' fuck?
Mislim tko šta zašto su reptiloidi,osim što mi njihovo ime baca na nekakvu dinosaursku vrstu?
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:06   #52
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Najveća tajna nije jedina knjiga o urotama, ali su navedeni podaci koje oni, spominjani, ne opovrgavaju......
A da li si čuo kako David Bowie održava svoj "mladoliki" izgled?
Ili Rolling Stones?
Njima vrlo skoro više ni botox neće pomoći, to se vidi..
A vi s ovakvim "idejama" bi se definitivno super uklopili u onaj podforum SF,jer sumnjam da ovo držvi vodu bilo gdje drugdje
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:14   #53
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Njima vrlo skoro više ni botox neće pomoći, to se vidi..
A vi s ovakvim "idejama" bi se definitivno super uklopili u onaj podforum SF,jer sumnjam da ovo držvi vodu bilo gdje drugdje
Još kad bi ti znala da oni ne koriste botox, već kompletnu izmjenu krvi, svakih par mjeseci, i kako se kupaju u krvi nekih domaćih životinja...!?
Vampiri su nula u usporedbi s njima.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:19   #54
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Još kad bi ti znala da oni ne koriste botox, već kompletnu izmjenu krvi, svakih par mjeseci, i kako se kupaju u krvi nekih domaćih životinja...!?
Vampiri su nula u usporedbi s njima.
A ti si tome prisustvovao pa znaš ili si pročitao jednu od onih Stephan King knjiga,pa zaključujeŠ?
Mislim,sorry,ja se isto volim igrati mistike i tih "strašnih" priča,ali ono čoeče odakle ti dokazi..kaj si jedan od njih?
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:21   #55
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
jer tekstovi Alice Bailey za svoje razumijevanje zahtijevaju i odredjenu razinu intuicije da bi ih se razumjelo.
Mislim da je tu od presudne važnosti osjetilo njuha, a ne intuicija.
Takvi tekstovi, koji bude maštu, a ne daju pokriće ni u jednom segmentu za napisano obično "smrde"!
Sad, nek ti intuicija kaže, što sam ja time mislio reči!??!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:23   #56
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
A ti si tome prisustvovao pa znaš ili si pročitao jednu od onih Stephan King knjiga,pa zaključujeŠ?:
A od kud ti znaš da uzimaju botox? Pročitala si u Story i sličnim časopisima?
To nekako i odgovara tvojoj razini percepcije....
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:38   #57
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A od kud ti znaš da uzimaju botox? Pročitala si u Story i sličnim časopisima?
To nekako i odgovara tvojoj razini percepcije....
A kaj se ti odmah vrijeđaš?
Lijepo sam te pitala,a ti vrijeđaš..ma sad ću ti poslat normalla za vrat

Za botox se u cijelom svijetu zna, koristi,prakticira, ovo tvoje s mješanjem,vađenjem krvi i sl. može biti normalno jedino nekome "čudnom"
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:47   #58
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Mislim da je tu od presudne važnosti osjetilo njuha, a ne intuicija.
Takvi tekstovi, koji bude maštu, a ne daju pokriće ni u jednom segmentu za napisano obično "smrde"!
Sad, nek ti intuicija kaže, što sam ja time mislio reči!??!
kužim

ozbiljno
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:25   #59
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Mislim da je tu od presudne važnosti osjetilo njuha, a ne intuicija.
Takvi tekstovi, koji bude maštu, a ne daju pokriće ni u jednom segmentu za napisano obično "smrde"!
Sad, nek ti intuicija kaže, što sam ja time mislio reči!??!
A valjaš gluposti ko i obično, to je jasno

U stvari ti tekstovi AAB bas bude intuiciju, tj. potiču je, zato što ih je u velikoj mjeri jedino preko intuicije moguce razumjet.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 20:45   #60
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Još kad bi ti znala da oni ne koriste botox, već kompletnu izmjenu krvi, svakih par mjeseci, i kako se kupaju u krvi nekih domaćih životinja...!?
Vampiri su nula u usporedbi s njima.
gdje si to pročitao? u Gloriji?
ajme koju maštu imaš...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.