Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 13:27   #41
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Ali bojim se da većina ljudi nije uočila taj post pošto se on nalazi na samom dnu prve stranice, ili još gore, da ih ne zanima, jer nema ničeg ezoteričkog/spiritualnog/paranormalnog opisanog u njemu.

A, ja bi htio da ljudi bolje razumiju od čega se svijet sastoji, jer onda bi se, među ostalim, mnoge rasprave na ovom forumu laganije vodile.
Imaš pravo. Doduše, uočila sam ga, ali je dugačak pa sam ga preskočila.
No nakon ovog posta sam se ipak vratila i pročitala. Jako dobro. Znanstveno, realno i detaljno. Sad znamo što je svijet. I odmah nam je lakše.

Doduše, ne vidim zašto bi rasprave na forumu, nakon njega, trebale biti laganije.

Ta ipak i njemu paše završetak u smislu: a onda je svizac zamotao čokoladu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:38   #42
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ta ipak i njemu paše završetak u smislu: a onda je svizac zamotao čokoladu.
Svizac nema pojma to cu ti ja rec. To je samo marketinski trik...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:30   #43
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Mozda cak u samom nasem susjedstvu prema astronomskim dokazima, i to mozda 37 svjetlosnih godina odavde. To bi bio sustav Zeta Reticuli, binarni sustav.
Po cemu to zakljucujes? Reci nesto o tome.....
Koki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:41   #44
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Međutim, Veliki Prasak ne mora nužno značiti početak svemira (i početak vremena), moguće je da svemir oscilira - počne se širiti iz jedne točke, pa se opet skupi u jednu točku i da se to ponavnja vječno i oduvjek. A isto tako je možda moguće da unatoč činjenici da se svemir širi, zapravo nije bilo velikog praska, nego se on malo širi, malo skuplja, malo miruje i to bez da se u bilo kojem trenutku sažme u točku. Tako da (trenutačno) širenje svemira ne mora značiti da in ima početak.
Da o tome ja dosta razmisljao..... po nekoj logici djelovanje gravitacije (ako je njen dopmet beskonacan)bi trebalo usporavati sirenje svemira i nakon x vremena potpuno zaustaviti sirenje nakon cega bi slijedilo skupljanje svemira koje bi sve vise ubrzavalo zbog sve vece blizine do trenutka kad se bi u jednoj tocki skupila kriticna masa koja bi "eksplodirala" tj. nastao bi veliki prasak koji bi opet dao dovoljno kineticke energije materiji za jos jedan ciklus..... i tako dalje.....
Koki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:26   #45
Smatram da je svemir živ na neki svoj način koji nije u našem dosegu shaćanja i naravno da je moguća komunikacija s drugim bićima bez obzira na udaljenost. sve te udaljenosti postaju beznačajne kada se uhvaiš neke malo više fizike, a što bi tek bilo kada bi mogli shvatiti kako naš mozak funkcionira... mozak je pandorina kutija pua svega i svačeg. treba biti pažljiv i sve je moguće. znam da se to dojima previše nestvarnim, ali ako već sada postoje ljudi čija telepatija nije ni u najmanju ruku početnička već dosta razvijena i svašta mogu, što će tek biti za koju za koje stoljeće... dobro možda evolucija obriše homo sapiense i dođe nešto novo, ali bit čemo sposobni možda i više od same komunikacije....
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:24   #46
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Smatram da je svemir živ na neki svoj način koji nije u našem dosegu shaćanja i naravno da je moguća komunikacija s drugim bićima bez obzira na udaljenost. sve te udaljenosti postaju beznačajne kada se uhvaiš neke malo više fizike, a što bi tek bilo kada bi mogli shvatiti kako naš mozak funkcionira... mozak je pandorina kutija pua svega i svačeg. treba biti pažljiv i sve je moguće. znam da se to dojima previše nestvarnim, ali ako već sada postoje ljudi čija telepatija nije ni u najmanju ruku početnička već dosta razvijena i svašta mogu, što će tek biti za koju za koje stoljeće... dobro možda evolucija obriše homo sapiense i dođe nešto novo, ali bit čemo sposobni možda i više od same komunikacije....
znam da si nova na forumu i sve, ali ima jedna stvar koju gotovo svatko tko dođe na ovaj podforum uvijek iznova griješi.
je, sve je moguće, ali je nezamislivo ogroman broj događaja nezamislivo malo vjerojatan. kvantna fizika ne trpi iskrivljavanje i nedorečenost. to je to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:59   #47
Da i ja sam čuo za to, sve je moguće ali je malo vjerojatno.. i baš zbog toga slučajnost ne postoji... jer je preSlučajno! dakle.. ima pitanja?
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:13   #48
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Da i ja sam čuo za to, sve je moguće ali je malo vjerojatno.. i baš zbog toga slučajnost ne postoji... jer je preSlučajno! dakle.. ima pitanja?
slučajnost itekako postoji, jer imaš previše čimbenika.
a to "malo" nije "malo" kao u "malo kruha" ili "malo vode", nego je malo kao recimo "toliko mala vjerojatnost da se događaj neće dogoditi makar pokušavali svake pikosekunde u trajanju od 10e50 godina" što je spoznajno i praktično ravno nuli. možemo bez ikakve grižnje savjesti aproksimirati vjerojatnosti nekih događaja na čistu nulu.
je li ti sad malo jasnije?
btw sorry na krivom ospolavljanju. avatar ti je ženstven
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:16   #49
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Mozda smo mi i cijeli taj nas svemir dio nekog elektrona....koji je dio necega i tako u nedogled...

Od cega su sastavljeni elektroni? A od cega je sastavljeno to od cega su elektroni sastavljeni..?
fooooora... bas to se ja ODUVIJEK pitam i bas sam to sad htio napisat... ko da si mi dvojnik..
da, oduvijek sam se pitao dal smo mi dio necega sto je dio necega jos vecega itd itd... a i to za elektrone me uvijek zanimalo, htio sam vidit sta ima U tom elektronu, dal se moze rastavljat u nedogled...
 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:18   #50
Quote:
p-ste kaže: Pogledaj post
fooooora... bas to se ja ODUVIJEK pitam i bas sam to sad htio napisat... ko da si mi dvojnik..
da, oduvijek sam se pitao dal smo mi dio necega sto je dio necega jos vecega itd itd... a i to za elektrone me uvijek zanimalo, htio sam vidit sta ima U tom elektronu, dal se moze rastavljat u nedogled...
E pa to sam preras'o u 7. razredu.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:22   #51
i meni je ta ideja daleko iz osnovne da...
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:55   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
slučajnost itekako postoji, jer imaš previše čimbenika.
a to "malo" nije "malo" kao u "malo kruha" ili "malo vode", nego je malo kao recimo "toliko mala vjerojatnost da se događaj neće dogoditi makar pokušavali svake pikosekunde u trajanju od 10e50 godina" što je spoznajno i praktično ravno nuli. možemo bez ikakve grižnje savjesti aproksimirati vjerojatnosti nekih događaja na čistu nulu.
je li ti sad malo jasnije?
btw sorry na krivom ospolavljanju. avatar ti je ženstven
Da, možemo ih aproksimirati na konačnom skupu, ali mi imamo beskonačan skup, tako da limes ove funkcije ne može biti tako određen... ovom slučaju imamo asimptotu funkcije u nuli.. svi znamo što to znači... ili?

Imaš ti pitanja?

Zadnje uređivanje ElessarOne : 11.05.2007. at 13:56. Reason: fali malo...
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:31   #53
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Međutim, Veliki Prasak ne mora nužno značiti početak svemira (i početak vremena), moguće je da svemir oscilira - počne se širiti iz jedne točke, pa se opet skupi u jednu točku i da se to ponavnja vječno i oduvjek. A isto tako je možda moguće da unatoč činjenici da se svemir širi, zapravo nije bilo velikog praska, nego se on malo širi, malo skuplja, malo miruje i to bez da se u bilo kojem trenutku sažme u točku. Tako da (trenutačno) širenje svemira ne mora značiti da in ima početak.

Oke svemir se siri i sakuplja nazad. Sta ako dise?
Salim se naravno, nego htio sam postaviti jedno podpitanje na temu.
Sta ako svemir ima svoju svijest. Da li je to moguce? Mislim, mozda smo premaleni da bi shvati gdje smo itd. Mozda je svemir zivo bice, i svjestan je. Citao sam jedan tekst o tome.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:41   #54
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Oke svemir se siri i sakuplja nazad. Sta ako dise?
Salim se naravno, nego htio sam postaviti jedno podpitanje na temu.
Sta ako svemir ima svoju svijest. Da li je to moguce? Mislim, mozda smo premaleni da bi shvati gdje smo itd. Mozda je svemir zivo bice, i svjestan je. Citao sam jedan tekst o tome.
Pa, ima. To se zove Bog.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:40   #55
bilo bi neobično da nešto neživo daje život...
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:20   #56
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
bilo bi neobično da nešto neživo daje život...
zbog čega? i ameba je živa...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:51   #57
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
bilo bi neobično da nešto neživo daje život...
Kako znas da je nezivo? Mislim ne kuzim? Je mislis da je zivo ili nezivo?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:11   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
zbog čega? i ameba je živa...
Kakve veze ameba ima s bilo čim?!?!?!?!
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:12   #59
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Kako znas da je nezivo? Mislim ne kuzim? Je mislis da je zivo ili nezivo?
Ne tvrdim da je neživo, već odgovaram na pitanje od ranije!!!! čitaj ono prije!
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:27   #60
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Kakve veze ameba ima s bilo čim?!?!?!?!
kažeš da nešto što nije živo ne može stvoriti život. jesi li sigurna?
svemir je grozno veliko i usamljeno mjesto, čak i da je naš život nastao panspermijom, negdje je morao nastati sam od sebe.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.