Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 00:57   #1
Predstavljam svoje teorije a vi napišite, što mislite o njima !?

Evo vako... nakon godinu dana pisanja knjige ( male, koja ce izaci u biblioteci Jutarnjeg lista ) odlucio sam vam predstaviti neke svoje teorije... vi recite sto mislite o njima. Knjiga vec ima autorska prava i prijavljena je uredu za intelektualno vlasnistvo tako da od kopiranja nema nista... ajde procitajte prvu i recite

Quote:
U ovom dijelu knjige pokusati cu odgovriti na pitanje odakle nam dolaze Nepoznati leteci objekti popularno nazvani UFO-i. Milsim da nije potrebno postavljati pitanje tipa da li oni postoje jer ih svakim danom vidja sve vise I vise ljudi.. pitanje koje trebamo postavit je odakle su I na koji nacin dolaze na Zemlju.

Pojam vanzemaljac je veoma sirok pojam. Pri pomisli na rijec vanzemaljac obicno pomislimo na svijesna I inteligentna bica koja iz nekoga dijela nasega svemira redovito posijecuju nas planet I njegove stanovnike –Nas.
No jeli to bas tako? Posijecu li nas doista bica iz nasega svemira. Ja mislim da nisu, ali tko nas onda posijecuje? Krenimo korak po korak.

Covijek vec godinama u svemira salje svakakve informacije u vidu beskorinih radiosignala koji se oko zemlje salju u prostor. Uzet cemo u obzir da covijek te iste radio signale salje 80 godina. To bi znacilo da je signal poslan prije 80 godina sada udaljen 80 svjetlosnih godina jer je brzina elektromagnetskog vala I svijetlosti problizno ista. Poznato je da covijek jos nije dobio nikakav odgovor u obliku bilo kakve razumljive poruke poslane drugim elektromagnetnim valom. Posto nije primio nikakv odgovor pretpostavljamo da u krugu 50 svjetlosnih godina od Zemlje nepostoji nikakav inteligentni zivot koji je dosao da toga stupnja razvoja da nam je u stanju odgovoriti. Znaci prvi korak je ispunjen, zakljucili smo da u krugu 50 sv.godina oko Zemlje nepostoji nikakv oblik zivota koji bi bio u stanju odgovoriti nam ili cak posijetiti zemlju.

Drugi korak je da pretpostavimo da Einsteinova teorija relativnosti uistinu vazi I u praksi. To bi znacilo da je brzina svjetlosti c- 300 000 km/s I to je konacna brzina u svemiru. Nijedo tijelo koje ima masu m nemoze ubrzati iznad te brzine. U cemu je bit ove konacne brzine. Bit je u tome da nam ogranicuje svemir. Svemir je beskonacan, vrijeme je beskonacno, ako svemir I nije beskonacan onda se siri u beskonacnom prostoru u beskonacno mnogo vremena. No covijek moze istrazivati u samo malo vremena u strahovito malo prostora. Covijek star 90 godina, koji je 70 godina svoga zivota posvetio istrazivanju svemira u svemirSkom brodu kojemu je priblizni c maximalna brzina, moze se u tih 70 godina udaljiti od zemlje 60-tak svjetlosnih godina a da nigdije nestaje, nego da putuje svoj cijeli zivot. A sto je 60 svjetlosnh godina u usporedbi sa beskonacnosu svemira ili cak sa velicinom nase galaksije. Nista !

Kada bi ljudska vrsta htijela istrazivati svemir, trebala bi napraviti pokretni planet. Taj pokretni planet bio bi ogromni svemirki brod koji bi nosio milijune ljudi koji bi putovali svemirom I istrazivali ga. No brzina toga broad I dalje bi bila manja od brzine svjetlosti.

Znaci,za sada smo dosli na zakljucak da vanzemaljci nezive u krugu 50 sv.godina od zemlje, dosli smo na ideju da vanzemaljci zapravo putuju sa velikim brodom za kojega je moguce da stoji negdije u blizini Zemlje, no ta ideja nam odmah pada u vodu. Zasto? Prvo zbog toga sto bi takav brod trebao stati dosta daleko od Zemlje ( reda velicine svjetlosnih godina) jer bi inace ljudska vrsta u posljednih 40 tak godina intezivnoga pracenja svemira vjerovatno uhvatila I najmanji sum ili kakav elektro magnetni val sa toga broda. No ako je maticni brod udaljen toliko od zemlje onda I mali brodovi trebaju putovati nekilko godina do Zemlje I natrag sto bas I nije isplativo. Uostalom vidjenja NLO-a se zabiljezavaju od starih vremena I pitanje je zasto bi jednoj toliko razvijenoj civilizaciji trebalo toliko vremana da istrazi sve o nama, a pred njima ima jos toliko neotkrivenoga svemira.

Mislim da potrebno pricati o tome kako direktno putovanje sa njihova na nas planet nebi imalo smisla jer bi trajalo stotinama godina, a sami broj vidjenja u nekoliko posljedni godina ide tome u prilog jer se broj vidjenja utrostrucio.

E sad vec imamo 2 zakljucka sa kojim smo pokrili skoro sva pitanja, put na nas planet bio bi neisplativ a trajao bi dosta dugo, I drugo maticni brod nedolazi u obzir.

No sada dolazi najbilji dio, ako nisu iz nase okolice, odakle su? Rekao bi da jesu iz nase okolice, iz nase najblize okolice. Sijecate se kad sam vam u dijelu gdije sam navodio razna vidjenja pilota I iskustva obicnih ljudi rekao da obratite paznju na jednu stvar koja se pojavlja u svim vidjenjima? Jeste pogodili koja stvar? Naime u svima ikada prijavljenim vidjenjima za koje nije dokazano da su izmiljsotina pojavljije se izraz Zarka svijetlost, I bas taj izraz ce nam pomoci da rijesimo tajnu NLO-a.

Moja teorija je sljedeca, vanzemaljci nezive u nasem svemiru, sto sam I dokazao u gornjem tekstu, pri pojmu vanzemaljci mislim na ove koji nas posijecuju u NLO-ima,pa gdije onda zive ? Zive u paralelnom svemiru u kojemu vrijede durgaciji zakoni fizike. U teoriji kada bi covijek htio otvoriti vrata u drugu dimenziju trebao bi upotrijebiti ogromnu kolicinu energije. Ti vanzemaljci prijelaz u nasu dimenziju rade bas tim putem,. Posljedica oslobodjenja velike kolicine energije sa druge strane je I bljestava svjetlost koja se javlja u svim vidjenjima NLO-a.

Sljedece pitanje koje se postavlje je zasto nas posijecuju. Na to pitanje postoji beskonacno mnogo odgovora. Mozda su nas stvorili I sada nas promatraju, mozda nas uzgajaju za neku misiju koja ce nastupiti za tisuce godina,a mozda jednostavno dolaze u turisticke posijete I promatraju kako se razvija jedna civilizacije. Na ovo pitanje kao ni bilo tko drugi nemgu ponuditi nista drugo osim nagadjanja.
Kada sam se dosijetio ideje o paralelnom svemiru u isto vrijeme rodile su se I nove ideje.

Mozda NLO-I jesu iz nasega svemira, ali se ipak radi o dosta razvijenijoj rasi od nas koja je stupila u kontakt sa bicima u drugoj dimenziji. Taj kontak rezultirao je time da su na koristenje dobili tehnologiju pomocu koje mogu preci u paralelni svemir, njime putovati ogromnim brzinama ( jer u njemu nevrijede klasicni zakoni fizike ) I izaci ponovno u nas svemir, istrazivati, I na isti nacin se vratiti kuci.

Ova pretpostavka je mozda cak I vjerovatnija od one u kojoj nas posijecuju sama bica iz druge dimenzije jer je za vjerovati da bica koja su se toliko tehnoloski razvila da mogu putovati iz dimenzije u dimenziju imaju I veliku razinu I duhovne razvijenosti da ih grubo receno bas I nezanimamo.

Uglavnom ideja o posijetiocima iz paralelnoga svemira kako god suludo zvucala I nije toliko nevjerovatna. Ipak je vjerovatnija od toga da bi neko inteligentno bice putovalo milijunima godina od planeta do planeta,znajuci da nece docekati da prijedje ni tisuceti dio toga puta.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 03:05   #2
Pa..morati cu te razocarati ali vidio sam tu teoriju vec negdje prije, samo se ne mogu sjetiti tocno gdje..a i meni je kao malome bila spontano pala na pamet.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 08:39   #3
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Pa..morati cu te razocarati ali vidio sam tu teoriju vec negdje prije, samo se ne mogu sjetiti tocno gdje..a i meni je kao malome bila spontano pala na pamet.
Da u Star Treku. Korištenje drugih dimenzija za brže putovanje je warp pogon.

Ostalo je teško čitati, i autor dosta toga uzima zdravo za gotovo, tako da se puno rupa može naći.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 10:32   #4
Quote:
U ovom dijelu knjige pokusati cu odgovriti na pitanje odakle nam dolaze Nepoznati leteci objekti popularno nazvani UFO-i. Milsim da nije potrebno postavljati pitanje tipa da li oni postoje jer ih svakim danom vidja sve vise I vise ljudi.. pitanje koje trebamo postavit je odakle su I na koji nacin dolaze na Zemlju.
Tanko, neoriginalno, i totalno sa znanstvenog gledišta nepotpuno.
Prouči lagranžove točke, pa ćeš znati gdje je moguće smjestiti brod.
Ako je takva točka iza nekog planeta, npr. Jupitera, nećeš sa zemlje čuti nikakve elektromagnetne signale, kao što ih ne čuješ niti kada lunarni moduli obilaze mjesec sa druge strane.
Osim toga, stvarno zanemaruješ warpove i orjentiraš se na tzv. Einsteinov demon (ograničenje na brzinu svjetlosti). Prouči i geodezijske putanje, prostor Minkowskog (prostorno vremenski kontinuum) te ako hoćeš i imaš volju OPĆU teoriju relativnosti (ne specijalnu!!!).
shin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:31   #5
Drugi korak je da pretpostavimo da Einsteinova teorija relativnosti uistinu vazi I u praksi. To bi znacilo da je brzina svjetlosti c- 300 000 km/s I to je konacna brzina u svemiru. Nijedo tijelo koje ima masu m nemoze ubrzati iznad te brzine.

Ovo si dobro rekao - pretpostavimo, samo nije baš tako, to nije konačna brzina u svemiru.
divlja zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:32   #6
Zive u paralelnom svemiru u kojemu vrijede durgaciji zakoni fizike.

Žive u našem svijetu i poznaju fiziku puno bolje nego mi.
divlja zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:48   #7
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
U ovom dijelu knjige pokusati cu odgovriti na pitanje odakle nam dolaze Nepoznati leteci objekti popularno nazvani UFO-i.
Dobar pocetak. Fino sazeo si o cemu ce se radit u tom dijelu knjige. Da znaju ljudi. Jedino ovo odakle? al ajde idem dalje...
Quote:
Milsim da nije potrebno postavljati pitanje tipa da li oni postoje jer ih svakim danom vidja sve vise I vise ljudi.. pitanje koje trebamo postavit je odakle su I na koji nacin dolaze na Zemlju.
I tu sam presto citat
Earthling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:11   #8
hoće li to stvarno biti objavljeno u biblioteci Jutarnjeg? hm, nadam se da imaš dobrog lektora, jer je ovo prepuno gramatičkih pogrešaka.

inače, ne moramo pretpostavljati da je c maksimalna brzina. dokazano je da je maksimalna. ako imaš masu, zaboravi da ćeš se ikakvim guranjem, ikakvom silom gibati blizu brzine c.

i na kraju, to da svaku pojavu NLO-a prati blještava svjetlost nije istina. koliko sam primijetio, mrlje i sjene na fotografijama (one za koje se nije dokazalo da su kukci, ptice, zrakoplovi, baloni, itd.) baš i nisu blještave.

inače, to ti nije baš originalno razmišljanje, priznat ću ti, i sám sam došao do toga kad sam išao u osnovnu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:44   #9
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
hoće li to stvarno biti objavljeno u biblioteci Jutarnjeg? hm, nadam se da imaš dobrog lektora, jer je ovo prepuno gramatičkih pogrešaka.

inače, ne moramo pretpostavljati da je c maksimalna brzina. dokazano je da je maksimalna. ako imaš masu, zaboravi da ćeš se ikakvim guranjem, ikakvom silom gibati blizu brzine c.

i na kraju, to da svaku pojavu NLO-a prati blještava svjetlost nije istina. koliko sam primijetio, mrlje i sjene na fotografijama (one za koje se nije dokazalo da su kukci, ptice, zrakoplovi, baloni, itd.) baš i nisu blještave.

inače, to ti nije baš originalno razmišljanje, priznat ću ti, i sám sam došao do toga kad sam išao u osnovnu.
Da, c je maksimalna brzina gibanja objekta u prostoru, ali ne i maksimalna brzina gibanja samog prostora. Znaci warp pogoni i wormholeovi bi u teoriji mogli to zaobici. Samo pitanje je koliko su oni uopce moguci...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:58   #10
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Da, c je maksimalna brzina gibanja objekta u prostoru, ali ne i maksimalna brzina gibanja samog prostora. Znaci warp pogoni i wormholeovi bi u teoriji mogli to zaobici. Samo pitanje je koliko su oni uopce moguci...
to je nešto drugo. mislio sam na običnu situaciju mase u prostoru. izgleda trivijalno, ali baš i nije.
crvotočine su tek hipoteze. warp drive je izmišljotina Roddenberrya...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 21:12   #11
nije li warp drive pogon koji svija prostor i umjetno stvara crvotočinu?

što se tiče teorija... ok su... ali odveć jednostavne i općenite, ništa konkretno se ne saznaje iz njih.
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:29   #12
Quote:
Covijek vec godinama u svemira salje svakakve informacije u vidu beskorinih radiosignala koji se oko zemlje salju u prostor. Uzet cemo u obzir da covijek te iste radio signale salje 80 godina. To bi znacilo da je signal poslan prije 80 godina sada udaljen 80 svjetlosnih godina jer je brzina elektromagnetskog vala I svijetlosti problizno ista. Poznato je da covijek jos nije dobio nikakav odgovor u obliku bilo kakve razumljive poruke poslane drugim elektromagnetnim valom. Posto nije primio nikakv odgovor pretpostavljamo da u krugu 50 svjetlosnih godina od Zemlje nepostoji nikakav inteligentni zivot koji je dosao da toga stupnja razvoja da nam je u stanju odgovoriti. Znaci prvi korak je ispunjen, zakljucili smo da u krugu 50 sv.godina oko Zemlje nepostoji nikakv oblik zivota koji bi bio u stanju odgovoriti nam ili cak posijetiti zemlju.
Dal si pretpostavio ili zaključio?

Uostalom,zašto misliš da bi nam se javili i da su primili signale?
pa tko bi nas ovakve debilne
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:22   #13
-
Quote:
Nastvak. Vanzemaljci odlaze, u Egiptu se razvija religija, pocinju vjerovati u Bogove sunca, mjeseca…I sto je najvaznije pocinju vjerovati da ce ovdasnjom smrti preci u vjecni zivot. Faraon dolazi na ideju da I on sam konstruira piramidu koja ce ga odvesti u vjecni zivot. Pocinje rad na manjim piramidama u okolici Keopsove I to postaje nacin na koji se pokopavaju faraoni. Ali zasto su u ostalim piramidama prnadjene mumije, sarkofazi, natpisi. Mozda jer su Egipcani bez obzira na sve znanje koje su im ostavili nebeski posijetioci krivo projektirali piramidu. Druga pretpostavka glasi da piramida radi samo ako se nalazi na tocki na kojoj se nalazi Keopsova,a treca pretpostavka govori da je Keopsova piramida sakupila I iskoristila svi energiju koja nam dolazi svakih 5200 godina prema kalendaru Maja.

1788 godine Napoleon osvaja Egipat I u pratnji svojih genarala dolazi do kraljeve komore, zatrazi od njih da ga ostave samoga I odluci prespavati u granitnom sarkofagu. Kada je njegova pratnja ujutro dosla po njega bio je vidno uplasen I uzbudjen. Na upit jednoga od generala sto se dogodilo odgovorio je >I da vam kazem nebiste mi vjerovali<. Cega je se uplasio jedan od najvecih vojskovodja svih vremena. Covijek koji je toliko noci proveo na bojim bnoljima pod stalnom opasnosti I koji se zasigurno nije bojao nicega ovozemaljskoga. Dvadeset godina kasnije na sv.Heleni je dobio isti upit I opet je dao isti odgovor. Cega se prepao I sto jet u vecer vidio u kraljevoj komori ostaje tajna. Tajna koju je odnio u grob.

Sve navedeno bi objasnilo neke cinjenice vezane za piramidu. Moglo bi objasniti matematicku I astronomsku uskadjenost piramide. Moglo bi objasnit I usmjerenje otvora iz Kraljeve I Kraljicine komore koji su direktno usmjereni prema sazvježđima Zeta Orionis i Alfa Drakonis iz kraljeve I prema Sirusu I Orionu iz Kraljicine komore. Pruza na odgovor na pitanje zasto u Keopsovoj piramidi nema nikakvih zapisa.A pruza I najednostavniji odgovor na pitanje kako je nastala piramida I na koji nacin ju je sagradio primitivan narod poput starih Egipcana.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:23   #14
Da, imam dobrg lektora... vidim da ste se malo zaintresirali pa evo nova teorije
Takodjer svi koji zelite sudjelovati mozete... netrreba knjiga imati moje ime moze i clanovi foruma.hr
PIRAMIDE U GIZEHU

Quote:
Sami pogled na ove velicanstvene gradjevine ostavlja nas bez daha. Nasa konzervativa povijest uci nas da su to bile grobnice Faraona, da su ih radile tisuce robova kako bi u njih mogli pokopati svoga vladara jer su vjerovali da ce na taj nacin stupiti u vijecni zivot. Jednim dijelom bi se slozio sa tim, zapravo sa 2/3 toga. Naime na platou piramida u Gizehu postoje tri velike piramide. Jedna od njih se istice od ostalih a to je Velika ili Keopsova piramida, visoka 147 metara. Po cemu je ova piramida specificna. Prvo sto u njoj nikada nije pranadjena mumija, u njoj nisu pronadjeni ni nikakvi zapisi koji bi upucivali da se tu radi o klasicnoj faronskoj grobnici. Svjetski znanstvenici su nekoliko puta pokusavali dokazati da stari egipcani nisu bili u stanju napraviti tako veliku gradjevinu svojim primitivnim alatima…

1.1 Zasto Egipcani nisu konstruktori Keopsove piramide ?

Postoje mnoge cudne matematicke, astronomske, gradjevinske I geometrijske poveznice sa ovom gradjevinom koje samo potvrdjuju teoriju da Egipcani nisu projektanti ovih piramida. Krenimo redom:

Merdijan koji prolazi kroz Veliku piramidu u Gizehu dijeli kontinente I mora na dva simetricna dijela, takodjer to je merdijan koji svojim putem (sjever-jug) dodiruje najvise kopna a najmanje mora.
Duzina stranice baze cetverokuta velike piramide u Gizehu je tocno 365.35 egibatskih lakata. Nije tesko uociti da je to broj jednak broju dana u godini. Konzervativci ce reci da Egipcani nisu racunali godine kao I mi, ali opet ostaje da je duzina stranica jednaka broju dana koji trebaju Zemlji da obide jedan put oko Sunca.
Keopsova piramida orijentirana je rocno prema stranama svijeta. Odstupanje je zanemarivo I iznosi svega 0.01%
Keopsova piramida lezi tocno u kopnenoj masi svijeta
Da bi se izradilia ovako velika piramida bilo je potrebno napraviti kameni plato, koji bi imao povrsinu od skoro 4 kvadratna kilometra, a odsupanje sa jednoga kraja na drugi bi bilo samo 2 cm, sto je laserska preciznost.
Velika piramida ima dva otvora, jedan iz kraljeve komore jedan iz kraljicine komore. Pomalo naivna tvrdnja znanstvenika govori nam da sluze kao ventilacijski otvori. Ako znamo da je promjer otvora samo desetak centimetara a duljina kanala 65 metara, vidimo da je I to gradevinski projekt sam za sebe.

7. Minijaturni robot koji je prosao kroz ova dva otvora potvrdio je da su otovri usmjereni prema sazvježđu Zeta Orionis i Alfa Drakonis iz kraljeve komore a prema Siriusu I Orionu iz kraljicine komore

8.Velika piramida je istovremeno I veliki suncev sat. Dok piramida baca sijenu na sjevernu stranu svijetlost se odbija na juznoj strani I savrseno iscrtava dane solsticija I ekvinocija.

9.Jedan od nerijesivih problema je I problem blokova. Klasicna povijest nas uci da su Egipcani kamen blokove teske I do 50 tona prevozili na drvenim sanjkama I na rijecnim splavama. Japanski znanstvenici koji su pokusali to isto doslovno su pali u vodu. Naime splav je tonuo pod pritiskom kamena od 2 tone. A koliki je onda trebao biti splav za prijevoz 50 tona teskoga bloka koji se nalaze pri vrhu piramide. Na koji nacin su te kamene blokove unosili na splavove… Teorija da su kamena blokove vukli na drvennim sanjkama isto pada u vodu. U Egiptu nema bas toliko drva, a I ono koje postoji izdrzalo bi da blok predje samo 1 put preko njiga jer drvo koje se nalazi u Egiptu lako puca pod pritiskom…

10. Granitni blokovi koji su podizani I uklapani u komore teski su I do 50 tona. Ali kako su ih postavljali ako u komoru stane najvise 10-tak ljudi. Da se blok tezak 50 tona podigne I postavi trebalo je najmanje 500 snaznih robova koji nikako nisu mogli stati u tako malu prostoriju.

11. Teorija nekih egiptologa kako su se piramide gradile pomocu rampi preko kojih je dopreman materijal stvara samo jos vise pitanja. Naime duljina te rampe bi od Nila do piramide iznosila skoro 3 kilometra. Kako bi piramida rasla tako bi se I rampa podizala sto bi znacilo da bi se trebala podizati na svim mjestima. Ta bi rampa imala I 18 kubicnih metara materijala sto je 7 puta vise od same Piramide. Izgradnja same rampe bi zahtijevala 250 000 robova I jos 300 000 robova I 8 godina se se ukloni. Ali gdije se taj materijal nalazi ako nije pronadjen u okolici piramida.

12. Na koji su nacin obradjivali granit? Naime granit prema Mohovoj ljestvici cvrstoce ima index mineralne cvrstoce je izmedju 5 I 6, dok bakar I bronza u prosijeku imaju index mineralne cvrstoce izmedju 3.5 I 4. U egipatskim muzejima mozete vidjeti primjerke starih egipatskih pila, cekica I ostaloga altata izradjenoga od bakra I bronze. Danasnje zeljezne pile I alati imaju index mineralne cvrstoce oko 5.5 I to je nedovoljno da se sijece ili obradjuje granit. Obrada granite bakrenim altom bila bi jednaka kao da kretdom idete busiti kamen. Samo pile sa dijamantnim vlaknima mogu pilati granit I vapnenac od kojega se radjene piramide. Odakle Egipcanima dijamantne pile?

13.Sto je poznato o untrasnjosti te piramide? Zapravo vrlo malo. Zna se da postoje Kraljeva I Kraljicina komora, nekoliko hodinika I prolaza I to je sve. Znanstvenici kazu da je samo 1% piramide suplje. 1% za gradjevinu te velicine? Japanski znanstvenici su mjerenjima najnovijom tehnologijom dosili do rezulata da je 3% piramide suplje dok su Francuzi dosli do rezultata da je cak 15% piramide suplje.

14. Kada je prvi put povaljeni u veliku piramidu prije 1200 godina pronadjene su velike naslage soli koje su bile debele 5 cm. Kemijska analiza koja je vrsena u nase doba pokazala je da je rijec o soli morskoga podrijetla. Jeli piramida izgradjena cak I prije Egipta? Naslage soli nam govore da je piramida mozda bila poplavljena.

Koja je prava namjena Keopsove piramide

Iz cinjenica koje sam naveo u proslom dijelu knjige I najveci laik moze zakljuciti da stari Egipcani nisu bili u stanju konstruirati I sagraditi ovaku gradjevinu. Jednostavno nije moguce da su Egipcani tako dobro poznavali matematiku, geometriju I nadasve astronomiju. Odakle im to znanje?

Pokusajte zamisliti ovu situaciju. 4000 godina pr.Krista. Nil se povlaci, za sobom ostavlja ogromnu kolicinu mulja I plodne zemlje. Ljudi hrle u polja obradivati zemlju, dijeca se igraju, zene kod kuca. Nitko I ne pomsilja o radu gradjevine koja bi zahatijevala pola milijuna robova, milijune tona hrane za robove, tisuce zena koje se im spremati obroke, I jos desetke tisuca cuvara koji ce cuvati robove. Faraon iz svoje palace nadgleda svoju Zemlju. Prava egipatska svakodnevnica.

I onda odjednom Bum, iz neba pada letjelica, narod hrli da pogleda sto se dogodilo tamo nadju 2 bica koji se naizgled razlikuju od ostalih. Egipcani mislie da su Bogovi pali na zemlju i bez pogovora rade sve sto im se naredi. Posto je letjelica vanzemaljaca postala nepotrebna, nepreostaje im nista drugo nego da traze nacin na koji ce se vratiti kuci. Jedini nacin je konstrukcija piramide koja ce ih kroz nekakv prolaz vratiti kucama. Pocinje projektiranje piramide. Projektiranje vrse vanzemaljci kojima matematika, geometrija I astronomija nisu neki velik problem. Egipatski faraon prikuplja robove I pocinje izrada piramide. Uz pomoc napredne tehnologije egipcani lako naprave piramidu. Vanzemaljci se pozdravljau sa faraonom I ulaze u piramidu. Nakon toga piramida pocinje prikupljati energiju I vraca vanzemaljce odakle su I dosli.



Ali za vrijeme gradnje velike piramide u Gizehu faraon naredjuje da mu se naprvi manja piramida I da za nju neznaju nebeski posijetioci jer je vjerovao da ce se pomocu nje prikljuciti Bogovima.

1954 godine jedan Egipatski arheolog u pustinjskom tlu sakkare nalazi stepenastu piramidu koju je bez problema moglo napraviti nekoliko stotina robova dok su ostali radili veliku piramidu u Gizi. Sve je radjeno u tajnosti I faraon je naredio da ga se zatvori u piramidu u isto vrijeme kada su nebeski posijetioci trebali poci kucama.

Kada je egipatski arheolog otkrio ovu stepensatu piramidu za koju klasicna povijest kaze da je starija od Velike piramide u Gizehu, nasao je ulaz u podzemnu grobnicu farona Sekemketa. Podzemna grobnica bila je isklesana u kamenu a u njoj se nalazio sarkofag koji je cijeli izradjen od bijelog alabastera. Ovaj se sarkofag razlikovao od svih ostalih pronadjenih. Naime svi drugi sarkofazi su bili zatvoreni poklopcima dok su se na ovome nalazila posebna klizna vrata koja su se pomicala po sinama. Cak je I pronadjen ostatak veze za cvijece. Pecati su ostali netaknuti I uzbudjenje je bilo veliko jer se napokon trebala otkriti mumija kaoja nije bila zrtva pljackasa grobova. Ali na iznandjenje sviju mumije nije bilo. Ponavljam da su svi pecati bili netaknuti I nije bilo nacina da faraon izadje iz grobnice. Gdje je nestao? Naime faraon je usao u grobnicu I cekao da ode zajedno sa nebeskim posijetiocima kako je on vjerovao medju Bogove. I otisao je na isti nacin kao I oni. A gdije je otisao nemoze se znati. Uglavnom jos jedna poveznica u cijeloj teoriji koja nam otkriva pravu namjenu piramida.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:45   #15
sve ovo si već bio iznio na jednom threadu i dobro se sjećam da sam solidan dio, ako ne i sve, izsecirao i objasnio. masu toga je netočno ili je mit.

ti si troll
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:14   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
sve ovo si već bio iznio na jednom threadu i dobro se sjećam da sam solidan dio, ako ne i sve, izsecirao i objasnio. masu toga je netočno ili je mit.

ti si troll
Ajd plz opet, meni ovo s egipćanima nije baš jasno Ili daj link na taj topic gdje si to izsecirao, živo me zanima (a mislim i još ljudi koji nisu u to upućeni).
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:20   #17
opet? opet pisati onoliko teksta? no way man.
eno tražilica pa traži. ionako neću offtopičariti niti se uvlačiti u te glupe rasprave.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:58   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
opet? opet pisati onoliko teksta? no way man.
eno tražilica pa traži. ionako neću offtopičariti niti se uvlačiti u te glupe rasprave.
Kako si objasnio 9. -12. točku i na kojoj temi(ako ti nije problem stavi link)?

I 2. zanimalo bi me kako si objasnio isklesavanje obeliska od 200-tinjak(ili je 400 - pišem sad napamet pa nisam stoposto siguran u tonažu) tona i prevoz istog,uzimajući u obzir da nijedan pokušaj istog koji su poduzeli egiptolozi nije uspio(upotrebljavajući pretpostavljene alate tog perioda)?

Zašto je to glupa rasprava?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:04   #19
endi, you have work to do...
destiny to fulfill...


offtopic: nemoj maknuti generations iz potpisa, jer bum sigurno zaboravio (upisi i sve to---> arheologija (I hope ))
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:16   #20
danaye, nisam rekao da sam točno i doslovno sve obrazlagao. neke stvari nisam znao. stvarno se ne sjećam gdje je ta rasprava, ali se sjećam da sam o tome pisao. mislim da je to bilo prošlu jesen, ili zimu.
točno sam se sjetio toga kad sam pročitao ovo:
Quote:
Minijaturni robot koji je prosao kroz ova dva otvora potvrdio je da su otovri usmjereni prema sazvježđu Zeta Orionis i Alfa Drakonis iz kraljeve komore a prema Siriusu I Orionu iz kraljicine komore
što je zapravo besmislena izjava, ako ne daš vrijeme promatranja. nebeski svod se miče. također, "zeta orionis" i "alfa draconis" nisu imena zviježđa, već imena zvijezda.

kažem da je to glupa rasprava jer znam da je bilo ubitačno onda, pa da će biti i sad, a meni se ne ponavlja, jer me ta tema baš i ne zanima.


TomislavXP, neću maknuti, iako ću vjerojatno i sam zaboraviti. Ionako mi prijem nije najbolji. zapravo je užasan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.