Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 03:16   #41
eo ih...



tijesto za skoljkice je super ispalo al nisam imala tvrdog pekmeza pa mi zadnja tura malo ispala mljeckava al ti ne idu u goste haha



uzivajte mi danas i bjezte sa sunca...
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 03:38   #42
E da, upravo treba bjezat sa sunca. Vedro nebo bez oblacka, divan dan za oderat macka, a napolju minus 28
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 03:46   #43
Eo moj recept za glistin brljavi paprikas: ovako, narezes luk, pa paradajz, pa krastavce, pa stavis ulje da se grie, pa narezes meso od kokosaka sto si ih skino prackom, pa narezes meso od onih haram zivotinja, pa posolis i pobiberis i sve to mijesas i pustis da se kuva na 150. E onda odes da vidis prognozu vremena za cielu heftu, pa onda skontas da ti je guma ispuhala pa je ides napuvat. E onda se vrnes i dodas malo soli i bibera i vegete. I vode. I narezes persun i mrkvu a dinstas bieli luk i sipas ga u glavno jelo. E onda dok krcka, otcepis jednu pivu. Pa onda drugu. Pa onda odes na forum. I tu bivas zadrzan. E onda osjetis da nesto cudno mirisi i da ti se fajralarm upalio. e onda skontas da ti je jelo izgoreno. E onda sve to fino bacis i odes na cevape. Bas jednostavan recept
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 07:19   #44
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Eo moj recept za glistin brljavi paprikas: ovako, narezes luk, pa paradajz, pa krastavce, pa stavis ulje da se grie, pa narezes meso od kokosaka sto si ih skino prackom, pa narezes meso od onih haram zivotinja, pa posolis i pobiberis i sve to mijesas i pustis da se kuva na 150. E onda odes da vidis prognozu vremena za cielu heftu, pa onda skontas da ti je guma ispuhala pa je ides napuvat. E onda se vrnes i dodas malo soli i bibera i vegete. I vode. I narezes persun i mrkvu a dinstas bieli luk i sipas ga u glavno jelo. E onda dok krcka, otcepis jednu pivu. Pa onda drugu. Pa onda odes na forum. I tu bivas zadrzan. E onda osjetis da nesto cudno mirisi i da ti se fajralarm upalio. e onda skontas da ti je jelo izgoreno. E onda sve to fino bacis i odes na cevape. Bas jednostavan recept
dobar recept !!


ja ti kuham isto ko ti -- nabolji recepti : junk food fast food from food outlets
Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 07:21   #45
Quote:
13Lilly13 kaže: Pogledaj post
eo ih...



tijesto za skoljkice je super ispalo al nisam imala tvrdog pekmeza pa mi zadnja tura malo ispala mljeckava al ti ne idu u goste haha



uzivajte mi danas i bjezte sa sunca...


Yummy!!! ( Definitely yummy !!! )




You make me so hungry , rvacka zeno !!! :-)
pojeo bi i kiflice i skoljkice............i cokoladu i pekmez, pa bi onda....hm..hm pojeo i tebe. Now I really want it.

blago tvome boyfriend-u....bolje da pripazi malo..moga bi te ja ukrast pa ce ostat' suha ....kur...mislim praznog stomaka.
Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:55   #46
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Kupi tetrapak svježeg slatkog vrhnja i ukiseli. Ja sebi obično ponesem iz Hrvatske mjericu kiselog vrhnja i onda stavim nekoliko žličica u frizer. Po potrebi kupujem slatko vrhnje, ubacim odmrznuto kiselo vrhnje i za dan-dva savršeno kiselo vrhnje.

Super, konacno da i to imam, bas ti hvala


P.S.
Sve mora stajati na toplom mjestu ili moze i na hladnom (frizider) i nista se ne mora kuhati ni grijati ?
__________________
RIJEČKI KARNEVAL

Zadnje uređivanje rijeka53 : 27.01.2009. at 17:06.
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:26   #47
bash cu napraviti sira pa zapec palachinke sa sirom ovaj vikend.... pa vam uslikam...

ovdje kod nas je jogurt bash ko onaj "pravi" doma...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:35   #48
Quote:
13Lilly13 kaže: Pogledaj post
ma mozda sam se pogresno izrazila...pravim kiflice sa sirom...mislila sam ako napisem kiflice da ce se protumacit kao slatke a ne slane..
a mislim da bi znala i buhtle......

eno sir je gotov hladi se..dobro izgleda...seka je izvrsila degustaciju i palac gore
u medzuvremenu sam napravila one kolacice s rahlim tijestom...mi ih zovemo skoljkice, s cokoladom i pekmezom..
danas sam se bas nest uhvatila domace kuhinje i to poslije posla..eto sta ti je rvacka zena haha
sutra ce aussie-ji probat malo nase kuhinje

jel jos tko izvrsio operaciju 'sir'?
mislim si da bi bio dobar i za zapecene palacinke
kad pravish kiflice...koristsh li suhi ili svjezi kvasac..?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:50   #49
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
Sve mora stajati na toplom mjestu ili moze i na hladnom (frizider) i nista se ne mora kuhati ni grijati ?
Ostavi na sobnoj temperaturi da se brže ukiseli, ja ostavim u hladnjaku jer mi nije hitno i opet ok.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 02:28   #50
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
kad pravish kiflice...koristsh li suhi ili svjezi kvasac..?
a buduci da jos nisam zapazila svjezi kvasac ovdje koristim suhi...kod kuce smo uvijek preferirali svjezi...
sto se ovih kiflica tice suhi se cini super

evo cijeli receptic, bas je jednostavan pa mozda posluzi nekome:

1 kg brasna
2 jaja
2.5 dcl mlijeka
2.5 dcl vode
1.5 dcl ulja
kasikica secera (u mlijeko jel, za germu)
kasikica soli

rezem ih u trokute i srolam u kiflice, punim sa svim i svacim...ove su cak imale paprike u sebi i bas je dalo lijepu aromu..

tepsiju dobro namazat s margarinom...al onak dosta dosta margarina...naravno sve ovisi kolko ko voli masno al mi po slavonski volimo da se cijedi haha

namazat zumanjkom i posut sezamom...
dobre su i danima poslije kad se podgriju u mikrovalnoj...ma tope se u ustima

p.s. sir se lijepo uklopio u kiflice (koji izbor rijeci haha) al samo da je bio malo kiseliji...probat cu s drugacijim jogurtom ili stavit limuna ili octa vise slj put
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 23:00   #51
slatko i slano

u pjesmi Nadalina Oliver spominje puno slatkoga i dobre hrane.

preporucujem se za recepte i topogledna iskustva

ps: mene su moje zenske razmazile (po tom pitanju), pa su mi ukusi njam njam ...

Prestani pisat postove koji su a) zbrda zdola b) nemaju veze s temom c) kopija su izbrisanih postova. Ako ti je post brisan, brisan je s razlogom. Kiki

Zadnje uređivanje Kiki : 05.02.2009. at 03:42.
svantoVID is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.02.2009., 06:19   #52
13Lilly13, mozes molim te napisati recept za skoljkice. Cime ih obicno punis? Hvala.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:46   #53
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
13Lilly13, mozes molim te napisati recept za skoljkice. Cime ih obicno punis? Hvala.
naravno...eo ga

40 dkg brasna (iliti 3 cups po australski haha )
25 dkg margarina
malo soli
1 germa
1/2 salice (iliti cup) mlijeka
1 jaje
i stavim malo secera u germu i mlijeko jel

bas lijepo tijesto ispadne
inace smo ih po domaci uvijek punili sa pekmezom ali sad sam ih punila s eurokremom i bile su jos bolje

uzivaj
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:50   #54
ups zaboravila sam napisat...al pretpostavljam da znas...
razvaljam tijesto dosta tanko al ne pretanko onako odoka haha
i sa casom napravim krugove, stavim punjenje i presavijem na pol i krajeve pritisnem vilicom...

e i sa orasima su super...samo pomijesam mljevene orase s secerom (po zelji) i pofurim vrelim mlijekom
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 21:59   #55
13Lilly13, puno ti hvala. ja imam neki recept s masti i bez jaja i ne djeluje mi fini. Da li je 1 germa 1 vrecica suhog kvasca?

Ovdje je toliko vruce da kad ja radim kekse ili slicno i kad ih razvaljam i izrezem kalupom moram prvo staviti sve u frizider na nekoj dasci i papiru za pecenje i tek aksnije ih skidam i stavljam peci. Kako ti rjesavas taj problem?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."

Zadnje uređivanje vemar1 : 05.02.2009. at 22:38.
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 03:12   #56
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
13Lilly13, puno ti hvala. ja imam neki recept s masti i bez jaja i ne djeluje mi fini. Da li je 1 germa 1 vrecica suhog kvasca?

Ovdje je toliko vruce da kad ja radim kekse ili slicno i kad ih razvaljam i izrezem kalupom moram prvo staviti sve u frizider na nekoj dasci i papiru za pecenje i tek aksnije ih skidam i stavljam peci. Kako ti rjesavas taj problem?
je, kad kazem jedna germa mislim na jednu vrecicu suhog kvasca
a mi smo puno kolaca kod kuce radili s masti i svi su mi uvijek bili puno sladzi nego s margarinom ...joj salenjaci mljac...al ovi su stvarno fini i s margarinom

e i ja sam stavila tijesto u frizider prvo na 20 min i onda sam ga razdijelila na 3 dijela jer sam pravila duplu smjesu pa sam jedan po jedan valjala a do tad su se drugi hladili...al inace brzo se otope bas zbog tolko margarina
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 08:51   #57
Quote:
13Lilly13 kaže: Pogledaj post
je, kad kazem jedna germa mislim na jednu vrecicu suhog kvasca
a mi smo puno kolaca kod kuce radili s masti i svi su mi uvijek bili puno sladzi nego s margarinom ...joj salenjaci mljac...al ovi su stvarno fini i s margarinom

e i ja sam stavila tijesto u frizider prvo na 20 min i onda sam ga razdijelila na 3 dijela jer sam pravila duplu smjesu pa sam jedan po jedan valjala a do tad su se drugi hladili...al inace brzo se otope bas zbog tolko margarina
Hvala ti 13lILLY13. Ja isto tako radim ali mi ni to nije dovoljno po ovim vrucinama. Jednostavno ne mogu izrezani keksic prenijeti za pecenje, sav se deformira. Tako da sve izrezano jos stavim u haldnjak pa tek nakon nekih pola sata vadim i stavljam peci.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:41   #58
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
Hvala ti 13lILLY13. Ja isto tako radim ali mi ni to nije dovoljno po ovim vrucinama. Jednostavno ne mogu izrezani keksic prenijeti za pecenje, sav se deformira. Tako da sve izrezano jos stavim u haldnjak pa tek nakon nekih pola sata vadim i stavljam peci.
a ako si na istocnoj obali onda mogu mislit kako vam je ovih dana ne bi vam bila u kozi haha
a eto i nama najavljuju slijedeci th jos jedan heat wave nis, prebacit cemo se na pravljenje sladoleda
a ne mos vjerovat veceras se smrzavam vani, skoro pa sam obukla termos carape haha
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:26   #59
13Lilly13, evo danas sam napravila tvoje skoljkice. Uz puno muke. Stalno sam ih morala stavljati u frizider. Radila sam ih sa pekmezom i orasima. Jako su fine. Jedino me nervira sto ovdje ne mogu njih i slicne kekse uvaljati u secer u prahu zbog velike vlage valjda. Stavila sam kristal secer, onaj sitniji ali me nervira kad ga osjetim pod zubima. Kako ti to rjesavas?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:29   #60
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
13Lilly13, evo danas sam napravila tvoje skoljkice. Uz puno muke. Stalno sam ih morala stavljati u frizider. Radila sam ih sa pekmezom i orasima. Jako su fine. Jedino me nervira sto ovdje ne mogu njih i slicne kekse uvaljati u secer u prahu zbog velike vlage valjda. Stavila sam kristal secer, onaj sitniji ali me nervira kad ga osjetim pod zubima. Kako ti to rjesavas?
ajme i ne pitaj...
izludio me sitni secer...
na kraju sam ih poslagala na tacnu, jedan red samo i posipala secerom kroz cjedilo...inace nema drugogo nacina jer se tolko secera naljepi na njih da i ne vidis oblik kolaca vise
bas mi je drago da su ti se svidjele
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.