Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 09:28   #601
To se događa. I meni je otišao cif na Furninovinu trosjedu koji slovi ko kvalitetan (i jest, zadovoljna sam njime). Prostoria je ponudila da promijeni cif, ali sam sama morala dostaviti robu. Ne vidim problem u tome jer su ponudili rješenje.
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:40   #602
Quote:
samo-nebo-zna kaže: Pogledaj post
LESNINA JANKOMIR- mjesto gdje ne važe zakoni o pravima potrošača! Kupac = mula! Evo priče: Prije više od 1 godine naručena su 3 artikla, za koje je napravljen predra

PS: I onda se ovi naši prodavači namještaja bune što dolazi, tj. što je došla IKEA?! ) = 90 dana rok za povrat robe ukoliko kupac nezadovoljan...ali najbolje proučiti uvjete prodaje/kupnje/povrata na njihvoj web stranici
Gle, prvo i osnovno, trebala si ranije doći na Forum, da si došla i malo pročitala ovu temu, teško da bi ti palo na pamet tamo kupovati. I to ti je najbolja zaštita (kao potrošača). Ja ne bi kročila u Lesninu, nema šanse, samo zato što sam ovdje pročitala toliko mučnih priča da neću riskirati ni najmanje živciranje zbog njihove nekorektnosti i neposlovnosti. I sama si, na kraju, zaključila gdje je bolje kupovati, između ostalog. Tvoja neinformiranost ili neforumiranost te ovaj puta skupo koštala.

Rijetko otvorim ovu temu i svaki put kad otvorim ista priča. Ogorčenost i žalbe na Lesninu.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 00:30   #603
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Gle, prvo i osnovno, trebala si ranije doći na Forum, da si došla i malo pročitala ovu temu, teško da bi ti palo na pamet tamo kupovati. I to ti je najbolja zaštita (kao potrošača). Ja ne bi kročila u Lesninu, nema šanse, samo zato što sam ovdje pročitala toliko mučnih priča da neću riskirati ni najmanje živciranje zbog njihove nekorektnosti i neposlovnosti. I sama si, na kraju, zaključila gdje je bolje kupovati, između ostalog. Tvoja neinformiranost ili neforumiranost te ovaj puta skupo koštala.

Rijetko otvorim ovu temu i svaki put kad otvorim ista priča. Ogorčenost i žalbe na Lesninu.
I ja se inače informiram na sve moguće načine prije nego se upustim u kupovinu, ovo je na žalost "maslo" mojih roditelja u poodmaklim godinama...
samo-nebo-zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 00:42   #604
Quote:
Spakstil šokok kaže: Pogledaj post
Pa sjednite im za vrat, prijavljujte ih na sve strane. Ako ne žele sada to riješiti, sigurno neće ni poslije budete li mirno čekali. Pa nemirno navalite.

Ja moram reći da s Lesninom imam odlična iskustva. Komad koji nam se slomio u garantnom roku, bez pogovora su zamijenili i donijeli novi (to je bilo nakon cca godinu dana). Ali komunikacija s njima nije bila joooooj, vidite puklo, što ću sad jadna, daj recite; nego, evo slike za dokaz, to je još u garanciji i kako vas nije sram prodavati nešto što tako lako puca, izvolite donijeti novo.

Prije nekoliko mjeseci su mi prodali tavu za koju su mi i u dućanu rekli i u letku napisali da jest za indukcijsku ploču. A nije bila. Bila sam ljuta ko pas jer mi Lesnina nija baš usput za to vraćati nazad, stvarno sam jako ljut mejl poslala u upravu. Riješili su to iznimno profesionalno, tava je bila na računu s još gomilom stvari i to je išlo na neke rate, sve su se izdogovorili s bankom o stornu tave, dali meni potvrde o toj komunikaciji s bankom, uputili me kad ću online vidjeti promjernu, itd. I još se voditeljica došla osobno ispričati i pitala me hoću li opet doći u Lesninu i jesam li zadovoljna time kako su to ispravili.
Malo mi je cijeli taj trk oko mene zbog samo jedne tave bio i too much, ali stvarno sam bila gadna u mejlu pa valjda nisu htjeli da se netko tako jezičav rastrči javno.

Ovo pišem jer se moraš postaviti da je i njima jasno da su tebi jasna tvoja prava i da nećeš stati dok to ne srede. Nemaju oni tebi što ne vratiti novce. Tebi proizvod nije odgovarao i vratila si ga u zakonskom roku. Čak i da si ga vratila otpakiranoga, oni to moraju uzeti nazad. To što je neotpakirano, samo njima ide u korist. Mogu oni stoput ne napisat na stranici uvjete povrata, oni to moraju uzeti nazad (i uzeli su) i tebi vratiti pare. Ako neće, lijepo kreni po redu s udrugama za zaštitu potrošača, ima ih dosta, a imaju i pravne timove koji će te uputiti u sve što ti treba. A slučaj je dovoljno zanimljiv i za Potrošački kod.

Pa kad je tako, neka izračunaju je li im jeftinije pošteno vratiti novce ili sanirati negativni PR + bakćat se s odvjetnicima. Na tebi je samo da ne čekaš. A na njima da ocijene što je dobro za njihov biznis.
Hvala ti puno na podršci i ohrabrenju i što si podijelila osobno iskustvo
Mislim da je Potrošački kod odlična ideja, ne samo u razrješenju ove sage, nego i upozorenje svima koji "zalutaju" u Lesninu, a možda se u Lesnini počnu i kvalitetnije i poštenije odnositi prema kupcima.

PS: Na koji si mail ppslala reklamaciju?
samo-nebo-zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 01:27   #605
Quote:
samo-nebo-zna kaže: Pogledaj post
PS: Na koji si mail ppslala reklamaciju?
Poslala sam ti pp.
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 14:46   #606
Evo kuhinje, za vas s teme Ikee

Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Ajd sretno, ne želim ti zlo, samo nisam mogla izdržati da ne prokomentiram. Nisam imala nekih drama s Lesninom, ali kad čitam taj topik, stresem se. Nego, stavi fotku te kuhinje, sigurno si fotkala! Dobro Oldica kaže. Sad kad si počela, moraš staviti...

Edit: pardon, stavi fotke, ali na temu Lesnine.
evo je. nisam baš sigurna kako se ostavljaju fotke. valjda je ok.


radi!

možemo preći na kuhinje, ako kršimo pravila ovog topika?
lilianey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 00:34   #607
za tu lovu izgleda sasvim solidno!

kakvi su aparati, čiji?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 09:21   #608
Sve je gorenje. Ploča je klasična, tri plamenika i jedna struja, napa je ona sa odvodom, i pećnica i perilica, nisam baš proučavala jer nemam baš neke zahtjeve, a nisam to nikad kupovala pa se ni ne kužim u to. Ali kako je sve gorenje, garancija je 5 godina tako da eto.

Još ju nismo dofurali, tako da ju nisam isporbala, ali ovako sam prezadovoljna.
lilianey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 23:09   #609
Lesnina i Ikea su jedine trgovine sa kucanskom robom?
__________________
Demokracija je lijepa zbog toga što u njoj ne vlada jedan čovjek,jer se u vladi jednog čovjeka dešavaju strašne stvari-Herodot
ScalawagOecolam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 06:36   #610
šta je kućanska roba?
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 07:19   #611
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
šta je kućanska roba?
Pa to je roba koju obuces za po kuci bozetebe spirit pa kak to ne znas?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 07:30   #612
nisam još popila kavu.
ako to može biti isprika...
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:54   #613
pretpostavljam posteljina, firange, krpe, otirači,.....

ne, nisu jedini a osim takvih namještaj+rajngle+kućanski tekstil (tak se to nekad zvalo) ima i specijaliziranih dućana
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 12:11   #614
Quote:
ScalawagOecolam kaže: Pogledaj post
Lesnina i Ikea su jedine trgovine sa kucanskom robom?
Emmezeta, Jysk i puno drugih, barem u Zagrebu.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 12:14   #615
Lesnina Jankomir katastrofa.. usluga, postivanje ugovora, javljanje na telefon, ljubaznost na licu mjesta, zalosno da zastupaju neke proizvodjace koji su malo "kvalitetniji" umjesto da ih se moze kupiti u nekoj normalnijoj trgovini
Bio sam cetiri puta u poslovnici Jankomir od dana kupnje kutne garniture i svaki put nova laz. Naravno kasni preko mjesec dana isporuka i svaki tjedan obecaju slijedeci tjedan dolazi nije do nas do dobavljaca je.
Uglavnom morati cu otkazati ugovor i traziti povrat uplacenog i onda ispocetka trositi vrijeme da nadjem garnituru i cekati sljedecih mjesec-dva. Lesnina katastrofa.

Zadnje uređivanje renez : 12.01.2016. at 12:37.
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:48   #616
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Lesnina Jankomir katastrofa.. usluga, postivanje ugovora, javljanje na telefon, ljubaznost na licu mjesta, zalosno da zastupaju neke proizvodjace koji su malo "kvalitetniji" umjesto da ih se moze kupiti u nekoj normalnijoj trgovini
Bio sam cetiri puta u poslovnici Jankomir od dana kupnje kutne garniture i svaki put nova laz. Naravno kasni preko mjesec dana isporuka i svaki tjedan obecaju slijedeci tjedan dolazi nije do nas do dobavljaca je.
Uglavnom morati cu otkazati ugovor i traziti povrat uplacenog i onda ispocetka trositi vrijeme da nadjem garnituru i cekati sljedecih mjesec-dva. Lesnina katastrofa.
Pročitaj dobro ugovor. Mislim da ne možeš dobiti povrat novca, barem ne cijelog iznosa.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:59   #617
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Lesnina Jankomir katastrofa.. usluga, postivanje ugovora, javljanje na telefon, ljubaznost na licu mjesta, zalosno da zastupaju neke proizvodjace koji su malo "kvalitetniji" umjesto da ih se moze kupiti u nekoj normalnijoj trgovini
Bio sam cetiri puta u poslovnici Jankomir od dana kupnje kutne garniture i svaki put nova laz. Naravno kasni preko mjesec dana isporuka i svaki tjedan obecaju slijedeci tjedan dolazi nije do nas do dobavljaca je.
Uglavnom morati cu otkazati ugovor i traziti povrat uplacenog i onda ispocetka trositi vrijeme da nadjem garnituru i cekati sljedecih mjesec-dva. Lesnina katastrofa.
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Pročitaj dobro ugovor. Mislim da ne možeš dobiti povrat novca, barem ne cijelog iznosa.
Ovako piše ovdje:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2124.html




Članak 4.

U članku 13. stavak 2. mijenja se i glasi:

»(2) Ako trgovac nije ispunio ugovor, dužan je vratiti potrošaču uplaćeni predujam uvećan za zakonske zatezne kamate, računajući od dana primitka predujma do dana isplate, što je moguće prije, a najkasnije u roku od sedam dana od dana raskida ugovora.«.
Članak 9.

U članku 44. stavak 2. mijenja se i glasi:

»(2) Ako trgovac ne ispuni ugovor u roku iz stavka 1. ovoga članka, dužan je o tome, bez odgađanja, pisanim putem obavijestiti potrošača.«.

Iza stavka 2. dodaje se novi stavak 3. koji glasi:

»(3) Potrošač ima pravo na raskid ugovora samo ako je dao trgovcu naknadni razumni rok za ispunjenje ugovora.«.

Ovo su izmjene zakona,najsvježije.A ovdje se može pročitati više:
http://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-za...%C5%A1a%C4%8Da
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 22:10   #618
Pa to su dobre vijesti! Samo nek on ipak pročita što piše u njihovim papirima.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:57   #619
Nije bitno što piše u tom ugovoru, ako nije u skladu sa zakonom.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:59   #620
ja sam naručio kutnu u lesnini i kuhinju u lesnini.
u oba slučaja pisalo je 8 do 10 tjedana i tako je bilo. doslovce 8 tjedana i ni dana ranije.
ovo sada pišem o datumima isporuke. o kvaliteti samih proizvoda možemo drugi puta iako sam ja zadovoljan jer sam svjestan što sam kupio.
e da: kupio sam garnituru i za 7 dana sam se predomislio za drugu i u vrlo kratkom roku sam to riješio bez boljki u komunikaciji. žitnjak u mom slučaju.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.