Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 10:40   #1041
Gledajte, ako vam smeta taj prijevod, idemo poslat mailove novoj da nas smeta... Ja sam im vec slala u vezi citanja imena stranih slavnih osoba... I bome sad citaju bolje.
Iskreno, gledam ovu seriju jer mi treba 2 sata odmora jer cijele dane ucim. Njihova ljubav mi nije odglumljena ko da se stvarnoo vole. Ima tu pogleda, dodira i poljubaca, ali jednostavno previse lazi. Ne znam cemu ono skrivanje igracaka od omera, pa normalno da djeca imaju igracke kod svih baka pa kad dodju da imaju za igru.
Savas me jednostavno nije nicim kupil, jest da je pametan, oobrazovan, lupa sakom o stol... Al meni tu fali nekaj, neznam, iskrenog, nevinog, cak i djetinjastog ponasanja, da zapravoo tog djecjeg kaj svi nosimo u sebi, neki vise, neki manje to pokazuju on nema. Previse ozbiljan i ustogljen (znam da mora biti takav, aga je) ali malo nekog humora ili zezanja ne bi mu falilo. Zapravo mi najljepse djelovao s malim omerom, kad mu je gugutal. To je bilo predivno.
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:42   #1042
gudnajdn kokice pozdrav ekipi
vidim da ste neumorne
samo zelim da naglasim zao bi mi bilo ako poredite seriju asi s serijom avc jer to se jednostavno neda porediti ni u kom slucaju
kruske i jabuke su uvijek kruske i jabuke
svaka na svoj nacin je dobra ili zla

ovo je moj prvi komentar sa spojlera na ovu seriju dok sam je jos gledala s bugarskim prevodom
:evo i ja se javljam na oviu temu.seriju pratim od prve epizode i luda sam za njom.e sad treba nas tu vise da mozemo imati konstruktivnu diskusiu i naravno prevod nam treba.
ja sam u pocetku gledala kroz bugarski a sada ima na you tube i engleski prevod u komentarima.




inace seriju sam odgledala s bugarskim i s engleskim i s bosanskim prevodom znaci tri puta
nastojacu i ovdje tu i tamo napisati po koju
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 03.09.2011. at 10:48.
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:49   #1043
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
Gledajte, ako vam smeta taj prijevod, idemo poslat mailove novoj da nas smeta... Ja sam im vec slala u vezi citanja imena stranih slavnih osoba... I bome sad citaju bolje.
AK, pretpostavljam da nisi pratila Asi jel onda bi znala koliko smo im pisali i trudili se da nam ne uništavaju seriju glupim rezanjem epizoda i vračanjem u stari termin, ostali su apslutno gluhi na to.. tako da ja iskreno ne vidim smsila u tome, ideja ti je naravno odlična ali kad bi tamo radili ljudi koji bi slušali svoje gledatelje, ali nažalost mislim da je svima samo svrha lova, lova i ništa drugo, a očito su ti prijevodi jefitiniji i ne vjerujem da bi oni uzeli tim stručnjaka radi prijevoda jedne obične serije, ili više njih..

Hajat
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 12:17   #1044
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
...
Isolta, i tebi se tako čini? Sevgi igra igru.... 100 % sam uvjerena.
Slazem s ovim, Sevgi igra igru, ali ne na Yasinu stetu, bar ne jos uvijek. Osim toga, vecina nas kritizira Sevgi zbog njenog plana da se osveti Bori, medjutim, nitko ne kaze 'Zasto Yasemin pristaje biti dio tog plana/osvete?'

... Ako je Yaso toliko moralna osoba, drasticno moralnija od Sevgi - zasto onda ona ne upozori Boru, zasto sudjeluje u necemu sto ce nasteti jednom covjeku? Yasemin se ni u jednom trenutku nije neckala i nije rekla da to nije uredu. Samo se smijala i bila izvan sebe od srece jer postaje partner.

Usput, ja ne opravdavam i ne podupirem Sevgi u njenom naumu, samo mislim da nije vjestica jer zeli pokazati muskarcu njegovo mjesto ... i da nije losija od Yaso ... U biti, Sevgi je iznijela plan na stol, a Yaso je postala dio tima koji ce taj plan ostvariti - i ne da se nije bunila protiv toga nego je prihvatila objerucke! Ne sumnjam da jednim dijelom i ona zeli pokazati Bori i naplatiti mu onu prevaru! Pored toga sto se i fininacijski osigurala.

Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
...
Moni, on je ispalio na Čič i bio bezosjećajan, imaš pravo, ali mislim da je dobrim dijelom to i namjerno tako odigrao jel svjestan je da je mala pala na njega i njegov šarm i želi ju malo otkinut od sebe..Ne želi da njena zaljubljenost uzme maha i da još i zbog toga bude žalosna.. zato je pravi AgA
...
Slažem se sa svime, mene isto ljuti to bježanje kamere, pa nisu zarazni.. mogli su nam malo više pokazati.. i nema mi još kemije među njima, nakon njihovih poljubaca ne osjećam leptiriće.. on da, super je, ali zajedno nekako ne!! ...
S ovim bih se slozila, Savas je vidljivo drugaciji prema Cicek otkad mu je Pala otvorio oci - vidi se njegova rezerviranost i distanciranje od nje.

Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
...
Stvarno ne mogu vjerovati da se ovoliko može lagati u svim smjerovima i da se zapleti priča zasnivaju na tome.

Zar ne bismo trebali imati barem jednu karakternu osobu koja ne laže? Ne mora istinu ispisivati na transparentima, ali ne mora ni lagati.
...
I još nešto vezano za kemiju i poljupce glavnih glumaca. E, pa meni nje nema.
Te kemije je bilo između Asi i Demira, ali ovdje je nema, na žalost. Kada se pogleda način na koji se ljube u stajaćem stavu vidi se da se uopće ne približavaju cijelim tijelom jedno drugome, nego samo glavama ( i to nije samo scena na kiši). Savaš još dobro odglumi šapat, spušteni pogled, uzdah, ali Yasemin, jok.
Ljubavne scene bi trebale proizvesti leptiriće, a ove kod njih ja mogu gledati i iz kuhinje dok perem čaše. Ništa specijalno, osim muzike koja se trudi pojačati dojam, ali....: (
- Mene to isto zacudjuje ... ... pokusavam se sjetiti jednog lika koji je jos uvijek 'cist' - jedino Esref, al' njegova uloga vozaca je toliko minorna da cemo mu i lik zaboraviti.

- Ni meni. To i Nurgulinu glumu svjesno nisam htjela komentirati ranije jer bi ispalo da ih vecinu vremena kritiziram. Al' evo sad posto ste nacele tu temu, reci cu sto mislim ...

Kemija izmedju njih dvoje mi je slaba. Ne usporedjujem ih ni s jednim drugim parom, jednostavno kad ih gledam - fali mi tu vise zara! Kemija bi trebala biti na max je rijec o paru koji je na pocetku - nisu zajedno dulje vrijeme i iz navike (cak i ako ju glumci ne osjecaju, trebaju je vrhunski odglumiti). Kod Murata i Nurgul je to kako kad! Neke scene su predobre, a neke skroz prosjecno odradjene! Malo je scena poput one kad se srecu kod Cema, on je prati i i govori 'gitme!' ... Ima tu nekih pogleda, ali ne na ocekivanoj razini, ne da se otapamo od njih!

Nurgul - meni je ona jako draga, to je vec poznato. Gledala sam isjecke iz filmova - sjajna gluma. Medjutim, ovdje nije na toj razini. O kemiji tj. glumi s Muratom sam vec rekla - moze proci, ali moze i puno puuuuuno bolje!

Kod nje me iznenadjuje gluma majcinskih scena - ono negiranje djeteta, davanje, ostanak bez istog, vracanje ... Sjetila sam se Bennu tj. Ceyde i njene glume unutarnjeg razdora - pored toga ovo Nurgulino mi djeluje neuvjerljivo!

Pa recimo sad ovo ostavljanje djeteta s majkom, skype ... odvojenost od bebaca - fali mi malo teatralnosti i drame. Yaso gleda malog kako spava - ja ne vidim da guta knedle i ne vidim da joj se srce stegnulo jer nije pored njega ... nisam ju jos vidjela da je u 'krizi' ili da joj je ubitacno bez sina. Vidim vecu brigu i privrzenost kod Leyle nego kod nje. Naravno, ne mislim da se treba pretvoriti u fontanu i samo plakati za sinom, ali da treba biti zalosnija jer nije sa njom - treba! 10x je zalosnija kad se jada majci jer Savas nije dosao na sastanak nego jer ne moze zagrliti sina! ... Je li to do Yaso ili Nurgul ...
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 12:54   #1045
ajde vec sam mislila da sam jedina koja ne vidi kemiju al eto nisam
jbga ja je jos uvijek cekam.. strgala sam se na neciji komentar o pracenju njih dvoje i pranju casa komentar je fakat

bas mi je mlako to prikazano, a onaj savasev pokusaj ljubljenja yasemin di se sav iskrivio sinoc nemrem zaboravit.. i umjesto da ih onda gledam kak se ljube ja gledam njegova iskrivljena leda
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 12:57   #1046
Da se malo osvrnemo na "kemiju" u scenama.Hm,neko ju osjeća neko ne.Scene stvaraju,na osnovi scenarija,glumci,a glavnu riječ u tome kako će izgledati mislim da ima režiser.Znamo da se scene snimaju desetke puta,dok ON nije zadovoljan.E sad,glumci tu naravno imaju svoj prostor za " kreativno izražavanje"(sorry za ove moje izraze-profesionalna deformacija ) Sigurno da se neki glumci bolje i slobodnije izražavaju u hot scenama,nekima to ne leži.Iz intervjua s Muratom znamo da on ne ljubi slobodne scene,on je to otvoreno rekao,on je "one woman man".Nurgul ima više glumačkog iskustva,filmografija joj je podugačka i raznolika.Po meni,ima predivnih emotivnih scena u dosadašnjim epizodama a nisu "snažnije" prikazane odlukom režisera-priča ide u stvari polako-u dijelu razvoja njihovog odnosa.Povijest koju imaju ne dozvoljava da krenu prebrzo i predaleko,to su već napravili.Sad se žele upoznati,privlačnost i te kako postoji,u stvari su malo vratili vrijeme unazad pa nadoknađuju preskočeno.Mislim da je trebalo malo više prostora i emocija dati prvom kissu na obali tim više što ga je Yaso potakla-ta scena znači i njezino predavanje,odbacivanje nepovjerenja,prepuštanje.Dal turska publika određuje kod režisera način snimanja-i to je moguće-puno se pisalo o tome kako će Arapi sigurno morati izrezati puno scena jer su za njih i ove preslobodne.Znači-ovisi o gledateljstvu.
S druge strane-ne mora se ponekad pokazati puno a da ipak temperatura skoči.Scena ispred kafića-Git me-pa samo dodir usana a srce udara i njemu i njoj da se čuje preko ekrana-tu je itekako bilo i želje,uz sve ostale emocije.Kod oboje.Mislim da je to i prestrašilo Yaso-on se totalno izgubio.
Često sam u zapadnoj kinematografiji,a i našoj vidjela na tone konkretnih,otvorenih scena koje nisu ostavljale nikakav dojam.Dapače,odbijaju svojom prazninom.Možda nas u seriji još čeka i iznenađenja vidjet ćemo
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:34   #1047
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Da se malo osvrnemo na "kemiju" u scenama.Hm,neko ju osjeća neko ne.Scene stvaraju,na osnovi scenarija,glumci,a glavnu riječ u tome kako će izgledati mislim da ima režiser.Znamo da se scene snimaju desetke puta,dok ON nije zadovoljan.E sad,glumci tu naravno imaju svoj prostor za " kreativno izražavanje"(sorry za ove moje izraze-profesionalna deformacija ) Sigurno da se neki glumci bolje i slobodnije izražavaju u hot scenama,nekima to ne leži.Iz intervjua s Muratom znamo da on ne ljubi slobodne scene,on je to otvoreno rekao,on je "one woman man".Nurgul ima više glumačkog iskustva,filmografija joj je podugačka i raznolika.Po meni,ima predivnih emotivnih scena u dosadašnjim epizodama a nisu "snažnije" prikazane odlukom režisera-priča ide u stvari polako-u dijelu razvoja njihovog odnosa.Povijest koju imaju ne dozvoljava da krenu prebrzo i predaleko,to su već napravili.Sad se žele upoznati,privlačnost i te kako postoji,u stvari su malo vratili vrijeme unazad pa nadoknađuju preskočeno.Mislim da je trebalo malo više prostora i emocija dati prvom kissu na obali tim više što ga je Yaso potakla-ta scena znači i njezino predavanje,odbacivanje nepovjerenja,prepuštanje.Dal turska publika određuje kod režisera način snimanja-i to je moguće-puno se pisalo o tome kako će Arapi sigurno morati izrezati puno scena jer su za njih i ove preslobodne.Znači-ovisi o gledateljstvu.
S druge strane-ne mora se ponekad pokazati puno a da ipak temperatura skoči.Scena ispred kafića-Git me-pa samo dodir usana a srce udara i njemu i njoj da se čuje preko ekrana-tu je itekako bilo i želje,uz sve ostale emocije.Kod oboje.Mislim da je to i prestrašilo Yaso-on se totalno izgubio.
Često sam u zapadnoj kinematografiji,a i našoj vidjela na tone konkretnih,otvorenih scena koje nisu ostavljale nikakav dojam.Dapače,odbijaju svojom prazninom.Možda nas u seriji još čeka i iznenađenja vidjet ćemo
meni je kemija presudna - što je eksplozija snažnija pri spoju dviju supstanci - pa taman da iz tog laboratorija izađem sva garava - to je ono što me čini sretnom

a na drugo boldano :klap: Murate sine, il nemoj bit glumac il se nemoj ženit sorry!
aysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:35   #1048


Poprilično kasno sam se uključila na spoiler temu i iz obzira prema emocijama drugih nisam preterano komentarisala odnos Yasemin/Savaš.Naravno,jasno sam stavila do znanja da je Yasemin za mene bezvezan lik.Kod tog stava i mišljenja ostajem evo i po drugi put.
Što se tiče ljubavnog odnosa i načina na koji nam je prikazan ponoviću nečije reči da mogu lepo prati čaše,pa ću dodati da mogu i peglati veš pa bome i čitavu generalku obaviti po stanu -eto koliko malo emocija ljubavne scene para Yasemin/Savaš izazivaju kod mene. MY je dokazao da ume da prenese emocije na gledaoce.Uverili smo se u to.Kao Savaš Baldar on zaista ume da dočara bes,razočarenje,čuđenje,tugu... Strast???Kada se približi Yasemin,a naročito sa namerom da je poljubi meni upadljivo koliko su oni fizički,telima udaljeni jedno od drugog,ovlaš se poljube pa Murat/Savaš brže bolje nasloni glavu na Nurgulino/Yaseminino čelo ili lice,i zažmuri... Pustite priče da MY ne voli ljubavne scene...pa mogli smo se uveriti da to nije baš tako.Itekako ih je glumio,itekako dobro... Ljubavne de javu scene su mi presmešne.Neko napisa kako je Savaš emotivno rekao Yasemin Git me,pa meni je bilo bledo u kontekstu onog što smo već videli .Njih dvoje nikako ne pašu jedno uz drugo fizički,kada krene da je poljubi kao da će poljubiti tetku,svaki put me zapanji kad stavi ruku na njega koliko je krupnija ...Sorry,ni H od hemije. Što se tiče sadržine same ljubavne priče i ljubavnog odnosa Y/S, tek to je puno nelogičnosti,kontradiktornosti,neuverljivosti na koje su pojedine devojke već ukazivale pa nema potrebe da se osvrćem na to... Ja ostavljam mogućnost da je NY odlična u nekim ulogama,filomovima,serijama ali lik Yasemin Ustun sigurno neće biti upisan blistavim slovima u njenoj biografiji.
Držaću se je dela serije koji obrađuje krimi milje .
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:56   #1049
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
moram spomenuti laganje koje je očito leitmotif turskih serija.

Stvarno ne mogu vjerovati da se ovoliko može lagati u svim smjerovima i da se zapleti priča zasnivaju na tome.

Zar ne bismo trebali imati barem jednu karakternu osobu koja ne laže? Ne mora istinu ispisivati na transparentima, ali ne mora ni lagati.

I onda se u ime nekih ljubavi i sl. prelazi preko silnih laži i svi zadovoljni.
Ako odrasli ovoliko lažu, kako im onda djeca mogu izrastati u kvalitetne ljude? Ovo je samo bezveze postavljeno pitanje, ja samu sebe pitam zašto barem glavni pozitivci ne bi nelagali, a da opet bude zapleta?

I još nešto vezano za kemiju i poljupce glavnih glumaca. E, pa meni nje nema.
Te kemije je bilo između Asi i Demira, ali ovdje je nema, na žalost. Kada se pogleda način na koji se ljube u stajaćem stavu vidi se da se uopće ne približavaju cijelim tijelom jedno drugome, nego samo glavama ( i to nije samo scena na kiši). Savaš još dobro odglumi šapat, spušteni pogled, uzdah, ali Yasemin, jok.
Ljubavne scene bi trebale proizvesti leptiriće, a ove kod njih ja mogu gledati i iz kuhinje dok perem čaše. Ništa specijalno, osim muzike koja se trudi pojačati dojam, ali....
evo,sa ovim se slažem u potpunosti
još mi je nešto upalo u oko-imam pretpotopni mobitel i kad mi stigne poruka,na ekranu imam samo pisamce,ili tekst o pristigloj poruci,ali ne i sadržaj iste
zato ne kužim zašto Yaseminka otvara poruku od mame pred svima,svi mogu zavirit u sadržaj
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:12   #1050
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Slazem s ovim, Sevgi igra igru, ali ne na Yasinu stetu, bar ne jos uvijek. Osim toga, vecina nas kritizira Sevgi zbog njenog plana da se osveti Bori, medjutim, nitko ne kaze [I]'Zasto Yasemin pristaje biti dio tog plana/osvete?'

... Ako je Yaso toliko moralna osoba, drasticno moralnija od Sevgi - zasto onda ona ne upozori Boru, zasto sudjeluje u necemu sto ce nasteti jednom covjeku? Yasemin se ni u jednom trenutku nije neckala i nije rekla da to nije uredu. Samo se smijala i bila izvan sebe od srece jer postaje partner.

Usput, ja ne opravdavam i ne podupirem Sevgi u njenom naumu, samo mislim da nije vjestica jer zeli pokazati muskarcu njegovo mjesto ... i da nije losija od Yaso ... U biti, Sevgi je iznijela plan na stol, a Yaso je postala dio tima koji ce taj plan ostvariti - i ne da se nije bunila protiv toga nego je prihvatila objerucke! Ne sumnjam da jednim dijelom i ona zeli pokazati Bori i naplatiti mu onu prevaru! Pored toga sto se i fininacijski osigurala.

Savas je vidljivo drugaciji prema Cicek otkad mu je Pala otvorio oci - vidi se njegova rezerviranost i distanciranje od nje.



- Mene to isto zacudjuje ... ... pokusavam se sjetiti jednog lika koji je jos uvijek 'cist' - jedino Esref, al' njegova uloga vozaca je toliko minorna da cemo mu i lik zaboraviti.

- Ni meni. To i Nurgulinu glumu svjesno nisam htjela komentirati ranije jer bi ispalo da ih vecinu vremena kritiziram. Al' evo sad posto ste nacele tu temu, reci cu sto mislim ...

Kemija izmedju njih dvoje mi je slaba. Ne usporedjujem ih ni s jednim drugim parom, jednostavno kad ih gledam - fali mi tu vise zara! Kemija bi trebala biti na max je rijec o paru koji je na pocetku - nisu zajedno dulje vrijeme i iz navike (cak i ako ju glumci ne osjecaju, trebaju je vrhunski odglumiti). Kod Murata i Nurgul je to kako kad! Neke scene su predobre, a neke skroz prosjecno odradjene! Malo je scena poput one kad se srecu kod Cema, on je prati i i govori 'gitme!' ... Ima tu nekih pogleda, ali ne na ocekivanoj razini, ne da se otapamo od njih!

Nurgul - meni je ona jako draga, to je vec poznato. Gledala sam isjecke iz filmova - sjajna gluma. Medjutim, ovdje nije na toj razini. O kemiji tj. glumi s Muratom sam vec rekla - moze proci, ali moze i puno puuuuuno bolje!

Kod nje me iznenadjuje gluma majcinskih scena - ono negiranje djeteta, davanje, ostanak bez istog, vracanje ... Sjetila sam se Bennu tj. Ceyde i njene glume unutarnjeg razdora - pored toga ovo Nurgulino mi djeluje neuvjerljivo!

Pa recimo sad ovo ostavljanje djeteta s majkom, skype ... odvojenost od bebaca - fali mi malo teatralnosti i drame. Yaso gleda malog kako spava - ja ne vidim da guta knedle i ne vidim da joj se srce stegnulo jer nije pored njega ... nisam ju jos vidjela da je u 'krizi' ili da joj je ubitacno bez sina. Vidim vecu brigu i privrzenost kod Leyle nego kod nje. Naravno, ne mislim da se treba pretvoriti u fontanu i samo plakati za sinom, ali da treba biti zalosnija jer nije sa njom - treba! 10x je zalosnija kad se jada majci jer Savas nije dosao na sastanak nego jer ne moze zagrliti sina! ... Je li to do Yaso ili Nurgul ...
ovo potpisujem u potpunosti
ne mislim ni ja da se treba pretvorit u fontanu i cmizdrit,a glumica je majka u pravom životu,čudno
svi je hvalite da je kvalitetna glumica,pa onda je ovo njezin klon ,a prava glumica je na godišnjem

još želim dodati:zašto Šahbaba nije preuzela vlast kad joj je muž poginuo,nego je agovanje prisilno prenijela na sina,a onda ona donosi odluke preko njega i bez njegovoga znanja i odobravanja
zar tako malo poznaje svoje dijete,da je mislila kako će s njime manipulirati,tj.
da će on biti samo figura zato što je muško dijete,a ona će odlučivati o svemu
još kad mu kaže:napravi ti njoj dijete pa se razvedi,kao da mu je reklakuvaj joj žgance nek se najede da ne ide gladna leć
mislim da bi Savašu bilo najbolje da da ostavku na mjesto age,razvede se od snahe,pokupi Yaso i Omerčića i glavom bez obzira u Italiju na stari poso,a i Yaso bi u italiji mogla otvorit PR agenciju hahaha
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:20   #1051


[SLIKA OBRISANA]
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 03.09.2011. at 14:28.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:46   #1052
Quote:
fame chocolate kaže: Pogledaj post
bas mi je mlako to prikazano, a onaj savasev pokusaj ljubljenja yasemin di se sav iskrivio sinoc nemrem zaboravit.. i umjesto da ih onda gledam kak se ljube ja gledam njegova iskrivljena leda
Murat je inače malo pogrbljen zato se krivi, malo se u seriji ispravlja ipak je aga, pa mora imati neko držanje...A još mu Nurgul niža puno od njega pa se jadnik sav iskrivio..
Quote:
aysha kaže: Pogledaj post
meni je kemija presudna - što je eksplozija snažnija pri spoju dviju supstanci - pa taman da iz tog laboratorija izađem sva garava - to je ono što me čini sretnom

a na drugo boldano :klap: Murate sine, il nemoj bit glumac il se nemoj ženit sorry!
hahaha draga @aysha kako si me s ovim nasmijala...već se radujem tvojim postovima na Sensiz Olmaz samo da tamo bude kemije kao u filmu...a onaj Murat nije ni oženjen a ni neke scene mu nisu problem...
Što se tiče ove serije...kemije...o tome sam pisala na spojlerima, tako da na ovoj temi u raspravu o tome ne ulazim....svatko doživljava na svoj način...
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???

Zadnje uređivanje seeni : 03.09.2011. at 14:55.
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 16:42   #1053
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
ovo potpisujem u potpunosti
ne mislim ni ja da se treba pretvorit u fontanu i cmizdrit,a glumica je majka u pravom životu,čudno
svi je hvalite da je kvalitetna glumica,pa onda je ovo njezin klon ,a prava glumica je na godišnjem

još želim dodati:zašto Šahbaba nije preuzela vlast kad joj je muž poginuo,nego je agovanje prisilno prenijela na sina,a onda ona donosi odluke preko njega i bez njegovoga znanja i odobravanja
zar tako malo poznaje svoje dijete,da je mislila kako će s njime manipulirati,tj.
da će on biti samo figura zato što je muško dijete,a ona će odlučivati o svemu
još kad mu kaže:napravi ti njoj dijete pa se razvedi,kao da mu je reklakuvaj joj žgance nek se najede da ne ide gladna leć
mislim da bi Savašu bilo najbolje da da ostavku na mjesto age,razvede se od snahe,pokupi Yaso i Omerčića i glavom bez obzira u Italiju na stari poso,a i Yaso bi u italiji mogla otvorit PR agenciju hahaha
To i mene zivcira, pre ravnodusna je kaj je tolko udaljena od omera.. Dok se sjetim samo kak je seherezada,bila divna s kanom, a imala samo 23 godine kad je glumila, prilicno bolja gluma od jasemin(ne znam kak se glumica zove pa da krivo ne napisem) sjecam se kak su se igrali sjena po zidu, to mi najljepsi trenutak serije bio izmedu njih dvoje...takve neke topline kod jasemin ne vidim, voli ona omera,tepa mi, al ne znam zakaj im ne unajmi kucu u predgradu instambula, vjerujem da bi tak s vremenom izgradila ljepsi i topliji odnos s malom buhtlicom omerom ocito njoj tak pase pa je slobodna lutat..ccc...
A ovo drugo, turska je ipak konzerva, sumnjam da aginica smije sama agovat bez age.. Tak da je logicno da je savas onda aga uz nju, a to kaj je ona mislila da ce moc njime manipulirat ko muzem... Krivo je mislila
Ne znam zakaj vam zasmetalo to grbljenje kod poljupca moj momak visi od mene 25 cm pa kak da se drukce poljubimo ak se on na pogrbi malo ili ja odigram balerinu tak da mi bas slatki bili, jasemin malo na prstice on malo grbica meni vise smeta onaj usporen savasev hod, dode mi da kliknem foward za ubrzanje
o njihovoj kemiji sam rekla, meni to vise lici na neku bliskost, prisnost, al daleko od ljubavi da se vidi neka nepetost, da samo pogledom izrecu ljubav... To je bilo samo malo kad suu tipkali one poruke, ali tad nisu sami bili... Valjda bude se to osjetilo s vremenom dok budu sami??? Dosta sam naspamala
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 17:15   #1054
I meni baš ne pokazuje neku ljubav prema djetetu, i ne kužim šta si ne uzme dadidlju da čuva malog dok ona radi, a ostatak vremena će ona biti sa svojim djetetom, i kao da joj netko mora dolaziti u kuću, Savaš ne mora, ili može kad dadilja negdje odvede malog, a ne tjedno 2 dana provodit s tako malim djetetom.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 18:39   #1055
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post


Poprilično kasno sam se uključila na spoiler temu i iz obzira prema emocijama drugih nisam preterano komentarisala odnos Yasemin/Savaš.Naravno,jasno sam stavila do znanja da je Yasemin za mene bezvezan lik.Kod tog stava i mišljenja ostajem evo i po drugi put.
Što se tiče ljubavnog odnosa i načina na koji nam je prikazan ponoviću nečije reči da mogu lepo prati čaše,pa ću dodati da mogu i peglati veš pa bome i čitavu generalku obaviti po stanu -eto koliko malo emocija ljubavne scene para Yasemin/Savaš izazivaju kod mene. MY je dokazao da ume da prenese emocije na gledaoce.Uverili smo se u to.Kao Savaš Baldar on zaista ume da dočara bes,razočarenje,čuđenje,tugu... Strast???Kada se približi Yasemin,a naročito sa namerom da je poljubi meni upadljivo koliko su oni fizički,telima udaljeni jedno od drugog,ovlaš se poljube pa Murat/Savaš brže bolje nasloni glavu na Nurgulino/Yaseminino čelo ili lice,i zažmuri... Pustite priče da MY ne voli ljubavne scene...pa mogli smo se uveriti da to nije baš tako.Itekako ih je glumio,itekako dobro... Ljubavne de javu scene su mi presmešne.Neko napisa kako je Savaš emotivno rekao Yasemin Git me,pa meni je bilo bledo u kontekstu onog što smo već videli .Njih dvoje nikako ne pašu jedno uz drugo fizički,kada krene da je poljubi kao da će poljubiti tetku,svaki put me zapanji kad stavi ruku na njega koliko je krupnija ...Sorry,ni H od hemije. Što se tiče sadržine same ljubavne priče i ljubavnog odnosa Y/S, tek to je puno nelogičnosti,kontradiktornosti,neuverljivosti na koje su pojedine devojke već ukazivale pa nema potrebe da se osvrćem na to... Ja ostavljam mogućnost da je NY odlična u nekim ulogama,filomovima,serijama ali lik Yasemin Ustun sigurno neće biti upisan blistavim slovima u njenoj biografiji.
Držaću se je dela serije koji obrađuje krimi milje .
mislila sam da će me ovdje dočekati na nož ali vidim ima i drugih kojima nema kemije u ljubavnim scenama

što se mene tiče Murat ili ne glumi dobro ili je gay jer mi nije dobro izgledao ni u scenama ljubljenja sa Asi,
koje lijepe žene ima u naručju a on izgleda kao da mu je dosadno, čak mi izgleda i malo gadjivo, ne vjerujem da je to zato što je oženjen što znači da loše glumi nema nimalo strasti

to su primijetili i režiseri tako da kad krene ljubljenje sa Yasemin kamera se udaljava brzinom munje (u jučerašnjoj epizodi sam to detaljno uočila) tako da se manje uoči loša kemija

a ni u drugim scenama se baš ne 'unosi'

moram pohvaliti glumu Savaševe majke, Nadide iz Šeherezade, ona npr. unosi puno više emocija i energije u svaku svoju scenu za razliku od Murata
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 18:40   #1056
tako da mi nikako nije jasno na koji način dobiva glasove na onoj str za naj turskog glumca

ili su svi slijepi ili netko glasa više puta

i mislim, kakav je to glumac koji 'ne voli ljubavne scene' , on kao glumac mora voljet sve odglumit, to mu je posao

kad su pitali Gorana Višnjića da li bi odglumio scenu ljubljenja sa muškarcem on je odgovorio da on to gleda kao glumu i da naravno da bi se potrudio savršeno odglumiti, to očito Muratu nije jasno

Zadnje uređivanje kandy7 : 03.09.2011. at 18:50.
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 18:52   #1057
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
gudnajdn kokice pozdrav ekipi
Kako mi je falilo ovo - gudnajdn kokice! He, he, he, gudnajdn i tebi, draga moja! Veselim se što si ovdje, već sam htjela poslati Ešrefa da malo ispita situaciju, šta je to s tobom i gdje si.


Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
samo zelim da naglasim zao bi mi bilo ako poredite seriju asi s serijom avc jer to se jednostavno neda porediti ni u kom slucaju
kruske i jabuke su uvijek kruske i jabuke
svaka na svoj nacin je dobra ili zla
Kratko i jasno.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:17   #1058
Nije mi namjera kvariti užitak onima kojima je ova ljubav lijepa, glumci božanstveni, a gluma inspirativna, ali meni sve od toga nije. I evo vidim da nisam sama i da druge forumašice jako racionalno i hladne glave obrazlažu svoje utiske.
Pa eto , ja bih još nešto rekla o tim famoznim frazama kako Murat "nije za ljubavne scene" ( skriveni razlog - on bi, ali žena ga stišće ). Pa on je glumac ... što na to dodati osim
Možda mu glavna glumica nije inspirativna - možda, to ne znam, ja znam da oni nisu stvorili u ovoj seriji ono što su trebali, a to je kemija i ljubav pogotovo skrivena i zabranjena, što bi trebalo pojačati utisak. Kada se samo sjetim s koliko prikrivene strasti je Meryl Streep očistila par mrvica sa ramena Clintu Eastwoodu u Mostovima okruga Madison , a nije do tada bilo ni poljupca ni sex-a. Dobro, dobro to je oskarovski film, a ovo je serijica, ali opet, glumac odrađuje svaki posao najbolje što može, bez obzira na žanr.

I sada ako dva glavna glumca ne funkcioniraju tko tu treba preuzeti stvar u svoje ruke, aga - režiser. On bi im trebao objasniti kako se moraju ljubiti i kako moraju donji dio tijela čvrsto spojiti i pritisnuti da mi uzdahnemo, a ne na pol metra, kao da puštaju i tonca i kamermana da prođu ispod njih.

A o glumi majčinskih osjećaja i + scenarističkom odgajanju djeteta preko skypa stvarno ne znam što bih rekla. Pa zar je buci, buci, buc, zlato mamimino vrhunac glume?
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:56   #1059
ribice da ti nisi mrvica slucajno jer imas njen stil pisanja
evo ja cu reci u cemu je avc dobra serija i sta mi se u njoj svidja
svidjaju mi se dialozi i odnos savasa s svima od brata do bratica do ostalih
i kako se bori sam sa sobom.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 20:03   #1060
Prije nego što je serija počela kod nas komentirala sam kako mi M i N nemaju kemije, pošto sam ih gledala u par epizoda na FTV-u. I sad kad sam ih malo više pogledala kod nas, moje mišljenje se nije promijenilo. Nakon kemije koju su imali Asi i Demir, teško mi je uopće komentirat Savaša i Yasemin. Nirgul/Jasemin je lijepa glumica, ali djeluje hladno, kao i njena gluma. Istina, nisam ju gledala u drugim serijama i filmovima, iako sam pročitala da ima dosta glumačkih priznanja. Možda i je vrhunska glumica, ali ovdje mi se ne sviđa. Nije mi uvjerljiva, a njezina kemija sa Savašom mi je u najmanju ruku minijaturna. Samo ponekad osjetim da nadolazi, ali ubrzo se izgubi. Murat mi je pak odličan u ulozi Savaša. On je po meni samo nastavio tamo gdje je završio s Demirom. Scene ljutnje i bijesa su mi kod njega najjače. Sve prši iz njegovih očiju. Što se tiče same radnje, i tu nemam nekih zamjerki. Za sad mi je zanimljivo. Ima dobrih glumaca. Glazba je odlična. Dobro, malo mi smeta crna olovka ispod Nadidinih očiju, i Čiček me malo živcira, ali sve u svemu its ok.
marina lombardo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.