Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 23:08   #1
Napadaj izazvan stresom?

Dobra vecer,

Nova sam na forumu i registrirala sam samo zbog ovog problema. Naime decko i ja smo se zakacili i imali smo "tezi" razgovor di su pale svakakve rijeci. U jednom trenutku, dobio je nesto kao napadaj. Naime vani je bilo 5-6 stupnjeva, a on je sav bio promrzao, poceo se nekontrolirano tresti, zacrnilo mu se pred ocima, ubrzano disanje i rad srca. Zaletila sam se do ducana po vodu i nekaj za pojesti te kada sam se vratila lezao je na klupici kao da je neki mrtvac. Opet se poceo tresti te sam ga zagrlila i malo se smirio no napadaj je i dalje trajao. U jednom trenutku se poceo smjesiti ("napusen" osmijeh) jer se necega sjetio.

Takvo stanje je trajalo kojih 15-20 min i bila sam na rubu da zovem hitnu. On za to nije niti htio cuti, da je sve ok. Otisli smo na toplo, na caj i smirio se, samo su mu ruke bile promrzle sljedecih pol sata. Decko je inace zdrav, nema niti epilepsiju, ne pusi, ne drogira se, bavi se sportom, rijetko kada pije i jedini zdravstveni problem mu je poviseni tlak (bio je imao neku gripu pa mu je ludacki curila krv iz nosa, po pol, ak ne i litru krvi mu je dnevno iscurilo - to se dogada kada je suh zrak ili kada je bolestan).

Ja se uzasno bojim da to nije nesto puno ozbiljnije, on tvrdi da je to psihosomatsko? Ima li itko ikakvu ideju sto bi to moglo biti? Ne kuzim se u medicinu niti ista pa je svaka pomoc dobrodosla.

Puno Vam hvala.
curka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 08:13   #2
Svejedno treba otići liječniku.
Samo liječnik može odrediti pravodobnu dijagnozu i terapiju.
Mi na forumu možemo samo nagađati.
Može bit ništa, a opet može biti svašta.
Meni iskreno ne izgleda da je tvoj dečko baš zdrav.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 09:21   #3
Exclamation

Quote:
curka1 kaže: Pogledaj post
Dobra vecer,

Nova sam na forumu i registrirala sam samo zbog ovog problema. Naime decko i ja smo se zakacili i imali smo "tezi" razgovor di su pale svakakve rijeci. U jednom trenutku, dobio je nesto kao napadaj. Naime vani je bilo 5-6 stupnjeva, a on je sav bio promrzao, poceo se nekontrolirano tresti, zacrnilo mu se pred ocima, ubrzano disanje i rad srca. Zaletila sam se do ducana po vodu i nekaj za pojesti te kada sam se vratila lezao je na klupici kao da je neki mrtvac. Opet se poceo tresti te sam ga zagrlila i malo se smirio no napadaj je i dalje trajao. U jednom trenutku se poceo smjesiti ("napusen" osmijeh) jer se necega sjetio.

Takvo stanje je trajalo kojih 15-20 min i bila sam na rubu da zovem hitnu. On za to nije niti htio cuti, da je sve ok. Otisli smo na toplo, na caj i smirio se, samo su mu ruke bile promrzle sljedecih pol sata. Decko je inace zdrav, nema niti epilepsiju, ne pusi, ne drogira se, bavi se sportom, rijetko kada pije i jedini zdravstveni problem mu je poviseni tlak (bio je imao neku gripu pa mu je ludacki curila krv iz nosa, po pol, ak ne i litru krvi mu je dnevno iscurilo - to se dogada kada je suh zrak ili kada je bolestan).

Ja se uzasno bojim da to nije nesto puno ozbiljnije, on tvrdi da je to psihosomatsko? Ima li itko ikakvu ideju sto bi to moglo biti? Ne kuzim se u medicinu niti ista pa je svaka pomoc dobrodosla.

Puno Vam hvala.
Po meni je to neka vrsta paničnog napadaja, a sad može biti i tisuć drugih stvari... I ja ne mislim da je bolestan kao Eshyy...
Nemoj se brinuti, ako on kaže da se osjeća ok onda je ok... Moj muž je prije nekoliko godina (dok smo još bili cura i dečko) ponekad samo znao izgubiti svjest ako je bio prezadimljenom prostoru i doktori su mu našli nekakav kapilar u nosu koji je stvarao tu vrstu pritiska, odstranili m ga i sad je sve ok.. ali po tvom postu mislim da to ipak nije ništa..
__________________
Žene su brbljive samo zato sto se muskarcima ništa ne moze objasniti u dvije rijeci...
bambo2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 09:55   #4
Quote:
bambo2010 kaže: Pogledaj post
Po meni je to neka vrsta paničnog napadaja, a sad može biti i tisuć drugih stvari... I ja ne mislim da je bolestan kao Eshyy...
Nemoj se brinuti, ako on kaže da se osjeća ok onda je ok... Moj muž je prije nekoliko godina (dok smo još bili cura i dečko) ponekad samo znao izgubiti svjest ako je bio prezadimljenom prostoru i doktori su mu našli nekakav kapilar u nosu koji je stvarao tu vrstu pritiska, odstranili m ga i sad je sve ok.. ali po tvom postu mislim da to ipak nije ništa..

Ja nisam rekla da je bolestan, ali njegovi napadaj i curenje skoro pa litre krvi iz nosa i nije neko oličenje velikog zdravlja. Možda sam se krivo izrazila, nije mi bila namjera, ali tako nešto je potrebno povjeriti liječniku. Za njegovo dobro. Ljudi i za manje tegobe odlaze liječniku.
Moj je brat imao takav napad i da nije u tom trenutku bilko mene, danas ne bi bio živ, ugušio bi se. Prošao je gomile pretraga kao i CT mozga. Na kraju je ispalo da je imao neku vrstu epileptičnog napada koji se srećom nije nikad ponovio.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 12:27   #5
Quote:
curka1 kaže: Pogledaj post
Dobra vecer,

Nova sam na forumu i registrirala sam samo zbog ovog problema. Naime decko i ja smo se zakacili i imali smo "tezi" razgovor di su pale svakakve rijeci. U jednom trenutku, dobio je nesto kao napadaj. Naime vani je bilo 5-6 stupnjeva, a on je sav bio promrzao, poceo se nekontrolirano tresti, zacrnilo mu se pred ocima, ubrzano disanje i rad srca. Zaletila sam se do ducana po vodu i nekaj za pojesti te kada sam se vratila lezao je na klupici kao da je neki mrtvac. Opet se poceo tresti te sam ga zagrlila i malo se smirio no napadaj je i dalje trajao. U jednom trenutku se poceo smjesiti ("napusen" osmijeh) jer se necega sjetio.

Takvo stanje je trajalo kojih 15-20 min i bila sam na rubu da zovem hitnu. On za to nije niti htio cuti, da je sve ok. Otisli smo na toplo, na caj i smirio se, samo su mu ruke bile promrzle sljedecih pol sata. Decko je inace zdrav, nema niti epilepsiju, ne pusi, ne drogira se, bavi se sportom, rijetko kada pije i jedini zdravstveni problem mu je poviseni tlak (bio je imao neku gripu pa mu je ludacki curila krv iz nosa, po pol, ak ne i litru krvi mu je dnevno iscurilo - to se dogada kada je suh zrak ili kada je bolestan).

Ja se uzasno bojim da to nije nesto puno ozbiljnije, on tvrdi da je to psihosomatsko? Ima li itko ikakvu ideju sto bi to moglo biti? Ne kuzim se u medicinu niti ista pa je svaka pomoc dobrodosla.

Puno Vam hvala.
mislim da je dobio neki napadaj panike,tako se ti napadaji znaju manifestirati(ubrzano disanje,rad srca itd.),ali ako mu se to često događa onda bi mu bilo bolje da doktora posjeti.
__________________
A little less conversation, a little more action please
storm007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 01:59   #6
Hvala svima na odgovorima. Ja ga tjeram doktoru no sto ce mu to, zdrav je.
curka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 02:25   #7
Ovaj visoki tlak, iako je jedini problem, može vrijediti za 100 drugih zajedno. Zbog pritiska je i krvarenje iz nosa po meni. Ako tako mlad i bez poroka ima povišen krvni tlak, definitivno bi trebao biti na nekim tabletama. Nije ni čudo da mu pozli uslijed nerviranja. Moj tlak je nizak 100/80 uglavnom, ali kada se iznerviram, skoči na 180/116! Bojim se nagađati koliko skoči njemu. Ovo može zvučati kao apokaliptičan post, ali s druge strane može biti jako realan. Ovo je možda i bio napad panike, ali on bez obzira na sve, pa i njegovo "čelično" zdravlje MORA doktoru!!!!!!!!!!!
Nek pročita ovo i nek se ne zajebava!
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.