Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2008., 13:42   #201
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
mene brine ovaj helex sad što pijem. On znači nije lijek na duge staze?
Helex nije lijek koji će izliječiti anksioznost. On se pije da pomogne smanjiti anksioznost u početnoj fazi dok se pije antidepresiv. Lijek za anskioznost su antidepresivi.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:18   #202
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Helex nije lijek koji će izliječiti anksioznost. On se pije da pomogne smanjiti anksioznost u početnoj fazi dok se pije antidepresiv. Lijek za anskioznost su antidepresivi.
ma činjenica je da AD ne izazivaju (toliku) ovisnost; ali ne znam, ako počnem od sebe, meni oni uopće ne ublažavaju tjeskobu, Seroxat je čak činio i suprotno...anxioznost može ukazivati isto na nedostatak serotoina, ali i ne mora (kod mene očito ne)

za napadaj panike (i nesanicu) mi pomažu jedino Xanax i Praxiten...jest da izazivaju ovisost, al' jebi ga, druge ne vidim :|
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:05   #203
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
ma činjenica je da AD ne izazivaju (toliku) ovisnost; ali ne znam, ako počnem od sebe, meni oni uopće ne ublažavaju tjeskobu, Seroxat je čak činio i suprotno...anxioznost može ukazivati isto na nedostatak serotoina, ali i ne mora (kod mene očito ne)

za napadaj panike (i nesanicu) mi pomažu jedino Xanax i Praxiten...jest da izazivaju ovisost, al' jebi ga, druge ne vidim :|
Seroxat je vrlo jak antidepresiv, možda ti naprosto ne odgovara. Ima slučajeva da AD nekoj osobi ne djeluje, ili djeluje na tvoj opisan način - tada psihijatar najčešće regulirati dozu ili mijenja AD za neki drugi. Ja pijem dva AD i to mi je super kombinacija. Jesi rekla psihijatru što ti se događa od kad si na seroxatu? Što on kaže? Jesi prije njega pila neki drugi AD?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:28   #204
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Seroxat je vrlo jak antidepresiv, možda ti naprosto ne odgovara. Ima slučajeva da AD nekoj osobi ne djeluje, ili djeluje na tvoj opisan način - tada psihijatar najčešće regulirati dozu ili mijenja AD za neki drugi. Ja pijem dva AD i to mi je super kombinacija. Jesi rekla psihijatru što ti se događa od kad si na seroxatu? Što on kaže? Jesi prije njega pila neki drugi AD?
hm, kod tog psihića koji mi je prepisao Seroxat više neidem jer mislim da je luđi od svih pacjenata zajedno ma nije normalan lik, prepisao je on meni sve i svašta, hvala bogu da te lijekove nisam nastavila uzimat


inaće od AD sam probala još i Calixtu za spavanje, i prvo mi je bilo ok, imala sam predivne snove... ali prevše mi spušta tlak, ono gubila bi tlo pod nogama...ne znam


koje AD ti uzimaš?
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 22:14   #205
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
hm, kod tog psihića koji mi je prepisao Seroxat više neidem jer mislim da je luđi od svih pacjenata zajedno ma nije normalan lik, prepisao je on meni sve i svašta, hvala bogu da te lijekove nisam nastavila uzimat


inaće od AD sam probala još i Calixtu za spavanje, i prvo mi je bilo ok, imala sam predivne snove... ali prevše mi spušta tlak, ono gubila bi tlo pod nogama...ne znam


koje AD ti uzimaš?
Uzimam Cipralex i Velafax. Meni je to odlična kombinacija. Nema panike ni anksioznosti, a nisam mogla van iz kuće koliko su me prale atake. I ja sam primijetila da sam u početku uzimanja AD imala lijepe snove. ALi to poslije prođe. Kakva šteta.
Možeš li nekako promijeniti psihijatra? Doista ima ljudi kojima naprosto treba naštimati AD, naći onaj pravi. Trebao bi ti psihijatar koji se dobro kuži u lijekove.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:41   #206
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Uzimam Cipralex i Velafax. Meni je to odlična kombinacija. Nema panike ni anksioznosti, a nisam mogla van iz kuće koliko su me prale atake. I ja sam primijetila da sam u početku uzimanja AD imala lijepe snove. ALi to poslije prođe. Kakva šteta.
Možeš li nekako promijeniti psihijatra? Doista ima ljudi kojima naprosto treba naštimati AD, naći onaj pravi. Trebao bi ti psihijatar koji se dobro kuži u lijekove.
pa sad već dulje vrijeme idem kod jedne ženske koja mi je ful ok. ma kod onog psihića (koji mi je prepisivao krive lijekove) sam išla prije 2, 3 godine...

znači, ti uzimaš AD isto više zbog tjeskobe?
ma ustvari, kad bolje pogledam meni bi trebao samo odgovarajući lijek za nesanicu koja je obično posljedica anksioznosti, ali u mom slučaju sigurno nije tako (već obrnuto)
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 22:35   #207
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
pa sad već dulje vrijeme idem kod jedne ženske koja mi je ful ok. ma kod onog psihića (koji mi je prepisivao krive lijekove) sam išla prije 2, 3 godine...

znači, ti uzimaš AD isto više zbog tjeskobe?
ma ustvari, kad bolje pogledam meni bi trebao samo odgovarajući lijek za nesanicu koja je obično posljedica anksioznosti, ali u mom slučaju sigurno nije tako (već obrnuto)
Uzimam AD zbog tjeskobe, paničnh napadaja i depresija. Mene sve oplelo u kompletu. Isto kao i ti nisam mogla spavati. Prije AD sam lokala apaurine da mogu noću spavat. Onda bih pauzirala da se ne navućem na njih. Na kraju sam došla do toga da sam noću spavala nekih 4 - 5 sati. Zaspala bih u oko 4 ujutro, a budna bila oko 8 ili 9 sati. Zahvaljujući AD sad mogu normalno zaspati, iako idem kasno spavati jer radim na kompu i kasno navečer imam najviše mira. No sad mogu zaspati u roku 15 minuta, a prije sam bila po sat - dva budna, a san nikako na oči.

Da, anskioznost itekako utjeće na nesanicu. Kad se smiri anksioznost, može se i zaspati. Ja mislim da bi tebe dobar AD mogao umiriti i uspavati. Seroxat ti je očito bio prejak. Moj frend kaže da je Ladiomil odličan za smirivanje i dobar san. No meni je psihijatar dao Velafax da mogu bolje spavati i doista bolje spavam. Samo da tako i ostane. Jer kad čovjek ne spava, to ga dodatno uznemiri, oslabi i samo još više stvara podlogu za anksioznost. Probaj piti B- vitamine - i oni pridonose boljem spavanju.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:25   #208
a sta je sa tom calixtom kako se to nabavlja ?
uh i ja imam problema sa spavanjem ...
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:39   #209
Quote:
uplasen kaže: Pogledaj post
a sta je sa tom calixtom kako se to nabavlja ?
uh i ja imam problema sa spavanjem ...
Calixta je antidepresiv sa sedativnim djelovanjem pa se od njega dobro spava. Sjećam se da sam čitala da se pije navečer baš radi toga.
Može ti ga prepisati liječnik opće prakse ili psihijatar, ako smatraju da je to dobar lijek za tebe. Možeš im predložiti, reći da si o tom lijeku čitao na internetu i forumima, ali oni odlučuju.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:53   #210
a stvara li zavisnost ?
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 01:27   #211
Quote:
uplasen kaže: Pogledaj post
a stvara li zavisnost ?
AD ne stvaraju ovisnost. Pa nismo na drogama
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:38   #212
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Pa nismo na drogama

Kad sam pila samo helex za smirenje a nisam znala da se od njega postaje ovisan jer mi to nitko nije objasnio, navukla sam se na 3 komada dnevno, osjećala sam se ko narkić
Sva sreća da sam krenula sa cipralexom, sada nakon 2 mjeseca mi više helex ne treba kad me ulovi PA, prođe za par minuta, ma da moram priznati uvijek je jedna kutijica samnom u torbici zlu ne trebalo
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:57   #213
Question hellex

EKIPA POZDRAV!

DANAS MI JE DRUGI DAN PIJENJA HELEXA RADI NAPADAJA PANIKE.NIJE BAŠ TO STRAŠNO, ALI PONEKAD SE ČINI DA JE I HOĆU SVOJ ŽIVOT NAZAD DA U NJEMU UŽIVAM.I TAKOĐER ŽELIM DIJETE, ALI RADI TOGA ME JE STRAH.DA LI SE UZ KORIŠTENJE NJEGA 2X1 OD 0, 25 MOŽE PONEKAD POPITI KOJE PIČENCE. MOLIM VAS KO IMA OVIH ISKUSTAVA POMOZITE!!
anttonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:01   #214
Quote:
anttonija kaže: Pogledaj post
EKIPA POZDRAV!

DANAS MI JE DRUGI DAN PIJENJA HELEXA RADI NAPADAJA PANIKE.NIJE BAŠ TO STRAŠNO, ALI PONEKAD SE ČINI DA JE I HOĆU SVOJ ŽIVOT NAZAD DA U NJEMU UŽIVAM.I TAKOĐER ŽELIM DIJETE, ALI RADI TOGA ME JE STRAH.DA LI SE UZ KORIŠTENJE NJEGA 2X1 OD 0, 25 MOŽE PONEKAD POPITI KOJE PIČENCE. MOLIM VAS KO IMA OVIH ISKUSTAVA POMOZITE!!
Naravno da moze, malko ce te jace bubnut u glavu uz helex al naviknut ces se.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:02   #215
paničarka

Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
Naravno da moze, malko ce te jace bubnut u glavu uz helex al naviknut ces se.
JA SAN IZRAZITO DRUŠTVENA OSOBA I RADI OVE PANIKE NASTOJIN SKORO PA NIŠTA NE IZBJEGAVATI.IMAM VELIKO DRUŠTVO I STALNO TULUMARIMO.TEŠKO MI JE KOJI PUT NE CUGNUTI NIŠTA, A OPET ME STRAH KOMBINACIJE TABLETA I ALKOHOLA DA NE ŠIZNEM TAMO.
P.S. IMA LI NETKO KO SE USPIO KOMPLETNO IKAD IZLJEČITI OD ANKSIOZNOSTI
anttonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 22:19   #216
tablete i alkohol se ne piju zajedno ....
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:13   #217
Quote:
anttonija kaže: Pogledaj post
JA SAN IZRAZITO DRUŠTVENA OSOBA I RADI OVE PANIKE NASTOJIN SKORO PA NIŠTA NE IZBJEGAVATI.IMAM VELIKO DRUŠTVO I STALNO TULUMARIMO.TEŠKO MI JE KOJI PUT NE CUGNUTI NIŠTA, A OPET ME STRAH KOMBINACIJE TABLETA I ALKOHOLA DA NE ŠIZNEM TAMO.
P.S. IMA LI NETKO KO SE USPIO KOMPLETNO IKAD IZLJEČITI OD ANKSIOZNOSTI

To se i ja pitam, ali mislim da su to oni koji jesu ne dolaze na forum. Ima rijetkih kojima puno zahvaljujem!

Dodatno pitanje, da li ste se baš vratili na staro stanje ili nekakav kompromis od života? (Neznam da li želim čuti ovaj odgovor)

Pitam to jer su meni narušeni odnosi sa masu ljudi, stanjem u kojem jesam...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 18:25   #218
nisan od panike 2 dana spavala, bilo me je strah ostati sama u kući, ali mi je znatno pomoga lexaurin .bila san kod doktorice i rekla da pijen dva puta po jedan od 1,5 mg pa da vidim.rekla je i da se može koji put popit pičence, al lagana i malo.mislim da je bitno imati potporu ljudi i truditi se pozitivno razmišljati. pozdrav
anttonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:53   #219
Dok sam pio HELEX-a,jedino su me mučile iznenadne promjene raspoloženja. Znalo je biti nekontroliranih napada smijeha, ono.. na trenutke mi znalo sve bit smiješno, netko mi prst pokaže ja se počnem .. drži me neko vrijeme i onda STAND BY, ko da me netko išključio.. i onda nakon nekog vremena opet
Ugl. djelovao je
__________________
Where is ANY KEY?
Mrki_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:11   #220
Quote:
anttonija kaže: Pogledaj post
EKIPA POZDRAV!

DANAS MI JE DRUGI DAN PIJENJA HELEXA RADI NAPADAJA PANIKE.NIJE BAŠ TO STRAŠNO, ALI PONEKAD SE ČINI DA JE I HOĆU SVOJ ŽIVOT NAZAD DA U NJEMU UŽIVAM.I TAKOĐER ŽELIM DIJETE, ALI RADI TOGA ME JE STRAH.DA LI SE UZ KORIŠTENJE NJEGA 2X1 OD 0, 25 MOŽE PONEKAD POPITI KOJE PIČENCE. MOLIM VAS KO IMA OVIH ISKUSTAVA POMOZITE!!
hm, pa nije baš preporučljivo miješat; ali onaj dan kad piješ ne moraš uzeti helex, barem ne u isto vrijeme
jer kaj će ti, ak već nekaj cugaš; pa alkohol je ionako najjači anksiolitik, kužiš kaj mislim
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.