Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2005., 17:25   #1
Ah ta crkva, koji voli samo novac...

... platila je 30.000 Eura skupu operaciju jednoj prijateljici iz Hrvatske (sin ima celebralnu paralizu, ne moze stajati a kamoli hodati), crkva platila dodatno 6 nedjelja banje, smjestaj, terapije, ljekove, poklonili specijalna kolikca, i zena (samohrana majka) sa tim djetetom i jos jednim zdravim mladjim sinom stanuje i hrani se jos i tri mjeseca nakon operacije u samostanu te iste crkve, gdje smo se ja i muz (kakva slucajnost) prije pet godina vjencali. Njemacku zupu drze hrvatski svecenici, divni ljudi, koji nisu samo toj zeni i njenom djetetu pomogli, vec i mnogim drugim slicnim slucajevima iz Hrvatske (prije tog malog jedna curica je imala placenu operaciju na oku). Divna stvar, zar ne? Mali vec moze stati na noge, a sa terapijama ce izgleda i prohodati.

E sad, udrite, da to nije moguce. Takve stvari rade i centralini komiteti i savezi ateista, a mozda i okruzna budistica zajednica.
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 18:12   #2
Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
novamama kaže:

E sad, udrite, da to nije moguce. Takve stvari rade i centralini komiteti i savezi ateista, a mozda i okruzna budistica zajednica.


čekaj dok ti se javi jedna iz centralnog komiteta koja suprotno odredbama svoje partije kiti bor, naime radi se o N. Dagi


Sad će ti ona sve "stručno" "objasniti"
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 19:29   #3
Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
mobyXXL kaže:
čekaj dok ti se javi jedna iz centralnog komiteta koja suprotno odredbama svoje partije kiti bor, naime radi se o N. Dagi


Sad će ti ona sve "stručno" "objasniti"

:lol

E da, a i Dunja ce nam sigurno dati "strucan" odgovor.
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 01:50   #4
Mislite da je u redu zloupotrebljavati nečije dobro djelo u svrhu provociranja i započinjanja svađe?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 01:58   #5
ego....a zakaj se ne javljaš sa "dušobrižničkim" postovima kad pljuju po crkvi????

gdje je tu započinjanje svađe...
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 02:41   #6
Quote:
andjelina1 kaže:
gdje je tu započinjanje svađe...
"E sad, udrite, da to nije moguce. Takve stvari rade i centralini komiteti i savezi ateista, a mozda i okruzna budistica zajednica."




"čekaj dok ti se javi jedna iz centralnog komiteta koja suprotno odredbama svoje partije kiti bor, naime radi se o N. Dagi


Sad će ti ona sve "stručno" "objasniti" "



":lol

E da, a i Dunja ce nam sigurno dati "strucan" odgovor. "




Očito je da vam je životna želja da netko odgovori nešto negativno, pa da možete udriti po staroj prići kak smo mi svi zli i kak ste vi ugroženi od zlih komunjara i ateista
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 05:02   #7
Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
novamama kaže:
... platila je 30.000 Eura skupu operaciju jednoj prijateljici iz Hrvatske (sin ima celebralnu paralizu, ne moze stajati a kamoli hodati), crkva platila dodatno 6 nedjelja banje, smjestaj, terapije, ljekove, poklonili specijalna kolikca, i zena (samohrana majka) sa tim djetetom i jos jednim zdravim mladjim sinom stanuje i hrani se jos i tri mjeseca nakon operacije u samostanu te iste crkve, gdje smo se ja i muz (kakva slucajnost) prije pet godina vjencali. Njemacku zupu drze hrvatski svecenici, divni ljudi, koji nisu samo toj zeni i njenom djetetu pomogli, vec i mnogim drugim slicnim slucajevima iz Hrvatske (prije tog malog jedna curica je imala placenu operaciju na oku). Divna stvar, zar ne? Mali vec moze stati na noge, a sa terapijama ce izgleda i prohodati.

E sad, udrite, da to nije moguce. Takve stvari rade i centralini komiteti i savezi ateista, a mozda i okruzna budistica zajednica.

Matej poglavlje 6

[1] Pazite da pravednost svoju ne vršite pred ljudima, da vas oni vide; inače nemate nagrade kod Oca vašega koji je na nebesima.
[2] Kada dakle činiš milostinju, ne trubi pred sobom, kako čine licemeri u sinagogama i po ulicama, da ih ljudi slave. Zaista vam kažem, primili su svoju platu.
[3] A ti kada činiš milostinju, neka ne zna tvoja leva ruka šta čini desna,
[4] da bude tvoja milostinja u tajnosti; i Otac tvoj koji gleda u tajnosti uzvratiće ti.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 09:19   #8
Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
Dušan kaže:

Matej poglavlje 6

[1] Pazite da pravednost svoju ne vršite pred ljudima, da vas oni vide; inače nemate nagrade kod Oca vašega koji je na nebesima.
[2] Kada dakle činiš milostinju, ne trubi pred sobom, kako čine licemeri u sinagogama i po ulicama, da ih ljudi slave. Zaista vam kažem, primili su svoju platu.
[3] A ti kada činiš milostinju, neka ne zna tvoja leva ruka šta čini desna,
[4] da bude tvoja milostinja u tajnosti; i Otac tvoj koji gleda u tajnosti uzvratiće ti.

evo dušan sve reče, stručno.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 09:21   #9
Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
Dušan kaže:

Matej poglavlje 6

[1] Pazite da pravednost svoju ne vršite pred ljudima, da vas oni vide; inače nemate nagrade kod Oca vašega koji je na nebesima.
[2] Kada dakle činiš milostinju, ne trubi pred sobom, kako čine licemeri u sinagogama i po ulicama, da ih ljudi slave. Zaista vam kažem, primili su svoju platu.
[3] A ti kada činiš milostinju, neka ne zna tvoja leva ruka šta čini desna,
[4] da bude tvoja milostinja u tajnosti; i Otac tvoj koji gleda u tajnosti uzvratiće ti.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:03   #10
Re: Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
Dunj@ kaže:
evo dušan sve reče, stručno.
Ma ova tema je pravo idealna za ovaj vecinom crkvopljuvacki narastaj na forumu. Ne mozete osuditi kako bi to rado htjeli kad pljujete po crkvi pa se hvatate ko pijani plota prigovora.

A gdje je to se odredjena zena, svecenici koji su pomogli ili zupa pohvalila ovdje ili u mjestu gdje zivim javno (ili bilo gdje na nekoj stranici, forumu, casopisimi, recimo areni i sl.)? Da moj muz nije kum njenom mladjem djetetu, ne bih ni ja znala za tu zenu i njeno bolesno dijete. Ne stavlja se to na zvona kao kao kad sto vi stavite na sva zvona na forumu ako bozenassacuvaj svecenik prikaziva u skoli snimak o abortusu ili naplati za blagoslov kuca.

Zelim vam samo dati primjer kojega vi toliko nerado citate, jer vam je krivo sto crkva pomaze.
A sad lajte dalje i jedite se jer jedino sto znate je crkvi prigovarati za vase osobne frustracije, a nitko vas ne sili uci u crkvu ni slaviti Bozice, a ne morate ni bor kititi, iako ste ga za vrijeme Tite kitili u sobi ne uz ulicu - da se ne vidi.

E sad ti Dunjo partijko i ostali lesinari na temi cmizdrite i dalje, jer nemate slicnih primjera iz centralnog komiteta ili savez ateista
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:07   #11
Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
novamama kaže:
... platila je 30.000 Eura skupu operaciju jednoj prijateljici iz Hrvatske (sin ima celebralnu paralizu, ne moze stajati a kamoli hodati), crkva platila dodatno 6 nedjelja banje, smjestaj, terapije, ljekove, poklonili specijalna kolikca, i zena (samohrana majka) sa tim djetetom i jos jednim zdravim mladjim sinom stanuje i hrani se jos i tri mjeseca nakon operacije u samostanu te iste crkve, gdje smo se ja i muz (kakva slucajnost) prije pet godina vjencali.
...crkva malo da.......dabi puno dobila!!
To što je crkva malo dala,pomogla jednom djetetu se u ocima priproste raje ogranicenog intelekta i percepcije cini kao velika stvar.
Stvaran omjer dobivenog i danog je nesrazmjeran .....samo kaj to novemame poput tebe nemogu skopcat!!
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:18   #12
Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
beebop kaže:
...crkva malo da.......dabi puno dobila!!
To što je crkva malo dala,pomogla jednom djetetu se u ocima priproste raje ogranicenog intelekta i percepcije cini kao velika stvar.
Stvaran omjer dobivenog i danog je nesrazmjeran .....samo kaj to novemame poput tebe nemogu skopcat!!
Pomogla JEDNOM djetetu, citas li ti ili ti je jos krivo sto je pomognuto? (U toj zupi je cesce puta pomagano!)
Jedna moja prijateljica, koja je dosla u München - ostala udovica sa dvoje djece, nije ni znala jos za tu zupu a donjeli su joj komplet opremu u stan - od namjestaja do kuhinje i masine za ves. I danas dan je zahvalna i zadivljena kako su uopce doznali za nju u susjedstvu.

A o karitativnoj pomoci crkve sirom svijeta da i ne govorima. Koja vjera, partija ili savez ateista slicno pomaze?

A sad se i ti dalje jedi beebop, nedaj slucaja da i tebi svi okrenu ledja i imas tezak slucaj u zivotu pa ti upravo omrazena crkva pomogne .... sigurno ne bih tako pricao.
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:24   #13
Re: Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
novamama kaže:

A sad se i ti dalje jedi beebop, nedaj slucaja da i tebi svi okrenu ledja i imas tezak slucaj u zivotu pa ti upravo omrazena crkva pomogne .... sigurno ne bih tako pricao.
Ako si covjek nemoze sam pomoci onda nije vrijedan da živi jer je glup što se je doveo u takvu situaciju da mu uopce treba tudja pomoc.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:29   #14
Quote:
Ego kaže:


Očito je da vam je životna želja da netko odgovori nešto negativno, pa da možete udriti po staroj prići kak smo mi svi zli i kak ste vi ugroženi od zlih komunjara i ateista

Ne, nego se tu pljuje po Crkvi kad ona gradi onaj ... šta već sa 66 milijuna kuna a koje je dobila od talijanske biskupske konferencije i think (80% iznosa) a da je dala tu svu lovu u dobrotvorne svrhe onda bi bilo nešto tipa "briga nas" ili "to joj je dužnost"
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:32   #15
Quote:
mobyXXL kaže:
Ne, nego se tu pljuje po Crkvi kad ona gradi onaj ... šta već sa 66 milijuna kuna a koje je dobila od talijanske biskupske konferencije i think (80% iznosa) a da je dala tu svu lovu u dobrotvorne svrhe onda bi bilo nešto tipa "briga nas" ili "to joj je dužnost"
E pa, that's the point. U sridu. Povrijedila sam moto foruma "udrimo po crkvi, barem svaki dan po jedna nova tema pljuvanja i raja zadovoljna".
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 11:35   #16
Re: Re: Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
novamama kaže:

A sad lajte dalje i jedite se jer jedino sto znate je crkvi prigovarati za vase osobne frustracije, a nitko vas ne sili uci u crkvu ni slaviti Bozice, a ne morate ni bor kititi, iako ste ga za vrijeme Tite kitili u sobi ne uz ulicu - da se ne vidi.



Pa o tome se i radi. Neki tu i danas po skrivećki (N. Dagi) kite bor, a zaboravljaju što su ono u Kumrovcu učili o takvim običajima. . Raspojasali se nešto bivši udbaši i oznaši ovdje Sad kad nema više partije i onog oblika demonkracije mogu još samo po forumima srati...











(baš me zanima koliko dugo bi u jednom Iranu kenjali )
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 14:22   #17
novamaminka i mališan mobi-drobi


Opet "gore svjetla u vašoj kući a nikoga nema doma".

Kuća vam ja pusta i nema u njoj ljudi, prazna ljuska bez sadržaja.
Takva vam je i crkva; kakvi ste i vi.
Nestali se iz vaše "kuće" i ostavili samo iluziju da nekoga ima.
Takva vam je i vjera.
Prazna....ljuska. Bez sadržaja....
Više ima u ateizma blaženstva, nego autentičnosti vjere u vašem svjedočenju te iste vjere.

Umjesto poniznosti, nudite se kao bludnice, mislite i govorite kao one.
Živi li crkva živu vjeru od bludnjičenja ili od poniznosti duha????

Dvijetisuće godina se teško brišu iz kolektivne svijesti; jeste li u tome sretniji što se raspodajete za dva-tri privatno doživljena osjećaja da ste ostvarili ono mizerno u ljudskom, ono "e jesmo ih zaj..bali, te ateiste"........jesu li vaše kuće s time punije...jel vam vjera raste od tog saznanja?

Što bi na vas rekao sam Isus...???


Zakuco bi se sam na prvu letvu.
Od jada....što je ostavio za sobom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 15:34   #18
Evo opet nam Nemruth sudi. A da nas ni ne poznaje....
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 16:20   #19
Najgore je pojednostavljivanje stvari, u stilu: "Crkva dobra, ateisti gamad, ili obrnuto." Tu nema PRAVILA. U životu sam upoznao i svećenike/sveštenike, časne sestre i vjernike drugih religija koji su istinski bili posvećeni i divni ljudi, ali isto tako psihopatske kompleksaše, tirane i licemjere, kojima "religija" postaje izgovor za svaku sopstvenu svinjariju (koristoljublje, profašističke stavove, pozivanje na mržnju, iživljavanje nad neistomišljenicima itd.). Isto tako postoji razlika između ateista kojem je to stav do kojeg dolazi promišljanjem/samoispitivanjem, koji posmatra svijet kritički (ali ne i jednostrano) i "ateista" po dekretu ili onih koji su takav stav bez ikakvog preispitivanja prihvatili kao izgovor za beskrupuloznost, besčašće, pohlepu.

Sve je primjenjivo i na susojećanje/nesuosjećanje sa drugim ljudima, odnosno pružanje pomoći onome koji je u nevolji. Korištenje istinski lijepog djela nekog vjernika da bi se time oni koji vjeruju drukčije, ili uopšte ne vjeruju diskreditovali kao zli kolektiv, tj. oni vječni "drugi" krivi za sve, nije ništa drugo do samozavaravanje, odnosno sindrom farizeja koji se zahvaljuje bogu "što nije kao carinik (iako ne zna ništa o njemu)"; "spoznaja" sagrađena na predrasudama - sataniziranju drugih, što dotičnog po nekom automatizmu pretvara u anđela.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 16:23   #20
Re: Re: Ah ta crkva, koji voli samo novac...

Quote:
beebop kaže:
...crkva malo da.......dabi puno dobila!!
To što je crkva malo dala,pomogla jednom djetetu se u ocima priproste raje ogranicenog intelekta i percepcije cini kao velika stvar.
Stvaran omjer dobivenog i danog je nesrazmjeran .....samo kaj to novemame poput tebe nemogu skopcat!!
To je kao lutrija. Svaka deseta srećka dobija. Ah da je bar i tako, već u ovom slučaju svaka milionita dobija.

Čiji to crkva novac dijeli? Je li to onaj što je opljačkala i porobila tokom stoljeća?
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.