Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 10:26   #1001
Pozdrav, imam jedno pitanje kaj se tiče prijevoza od aerodroma El Prat do centra barcelone, kak se može doć, kaj sve vozi i do kud, i dali se treba rezervirat unaprijed?

Puno hvala
gastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:50   #1002
Sve ti je u detalje opisano gore. Pogledaj malo, naci ces. Ne moras rezervirat nista, voze cesto i jeftini su.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:11   #1003
Ok, hvala na brzom odgovoru, al daj da te zagnjavim još sam s čim mi je najbolje ić, s busom, vlakom, uostalom ni neznam dal ima vlak, a bus pretpostavljam da ima?
gastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:18   #1004
Najbolje je busom.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:32   #1005
Quote:
gastra kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na brzom odgovoru, al daj da te zagnjavim još sam s čim mi je najbolje ić, s busom, vlakom, uostalom ni neznam dal ima vlak, a bus pretpostavljam da ima?
Znači funkcionira ti ovako, kad izađeš van iz zgrade imaš dva autobusa koji čekaju, jedan je koji te vozi do terminala 2 , taj je čini mi se besplatan i od terminala 2 metroom do grada, a drugi autobus vozi do place Espanya i Catalunye i taj ti dođe 5 eura po osobi
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 12:15   #1006
Super, puno hvala na informacijama.
gastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 19:48   #1007
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Znači funkcionira ti ovako, kad izađeš van iz zgrade imaš dva autobusa koji čekaju, jedan je koji te vozi do terminala 2 , taj je čini mi se besplatan i od terminala 2 metroom do grada, a drugi autobus vozi do place Espanya i Catalunye i taj ti dođe 5 eura po osobi
jok. s terminala 2 (starog terminala) ide prigradski vlak do kolodvora Sants, nije metro u pitanju. i vlak je vjerojatno najpovoljniji način.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 19:58   #1008
Metroom ništa živo ne vidiš i maltretiraš se kuferima.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:49   #1009
spremam se ovih dana u Barcelonu , al na zalost samo na 3 dana, znam da je malo ali voljela bih iskorisiti to vrijeme najbolje moguce.
procitala sam sve na forumu ( od pocetka do kraja) ali eto imam još par pitanja :
1. T10 karta :
- da li je na kraju mogu korisiti dvije osobe istodobno u autobusu ili ne ?
- jel netko zna do kad su prodajna mjesta na kojima se ta karta moze kupiti otvorena ( naime dolazim u Barcelonu u ponoc) ?

2. gdje se tocno kupi mapa s planom autobusa ( mi stižemo u ponoc na Estacio del Nord ), tj. da li se njih dobije kad kupis T10 kartu ili one leže negjde odlužene pa ih samo pokupiš ?

3. jel Estacio del Nord glavni kolodvor ??

4. planiram svakako obići Gaudijeve zgrade, sad ne znam da li da idem u Park Guell, s obzirom na ograničeno vrijeme od 3 dana, vidim da je malo izvan ovog recimo užeg centra ili mi se samo cini ??
dulesavich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 23:04   #1010
1. T10 možeš kupiti i na automatima. e sad, ja sam ih vidio na tramvajskim stanicama, ali sam 100% siguran da postoje i na metro stanicama. mogu ga koristiti 2 osobe, samo onda štancaš 2 puta.

2.khm, teško pitanje. ja imam neku od prije. probaj u turističkom uredu na Plaça Catalunya.

3. to je autobusni kolodvor, jelda? nemam pojma. nisu im baš nešto popularni autobusi. mogao bi biti.

4. definitivno odi. javni prijevoz je savršen, imaš relativno blizu metro, a i bus se tamo mota negdje.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 00:01   #1011
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post

2.khm, teško pitanje. ja imam neku od prije. probaj u turističkom uredu na Plaça Catalunya.
Ne moze. Mogu se nabaviti na glavnom zeljeznickom kolodvoru (Sants) na posebnom pultu za autobuse. Ne kosta nista, besplatna je.
Moze se voziti vise ljudi na T10.
U Park Güell idi ako ti ostane vremena. Ostavi za zadnji dan.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:05   #1012


jel ovo mapa buseva o kojoj govorite ???
dulesavich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:21   #1013
Nije, nego brošura sa svim bus linijama u Barceloni.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:58   #1014
Quote:
dulesavich kaže: Pogledaj post
spremam se ovih dana u Barcelonu , al na zalost samo na 3 dana, znam da je malo ali voljela bih iskorisiti to vrijeme najbolje moguce.
procitala sam sve na forumu ( od pocetka do kraja) ali eto imam još par pitanja :
1. T10 karta :
- da li je na kraju mogu korisiti dvije osobe istodobno u autobusu ili ne ?
- jel netko zna do kad su prodajna mjesta na kojima se ta karta moze kupiti otvorena ( naime dolazim u Barcelonu u ponoc) ?

2. gdje se tocno kupi mapa s planom autobusa ( mi stižemo u ponoc na Estacio del Nord ), tj. da li se njih dobije kad kupis T10 kartu ili one leže negjde odlužene pa ih samo pokupiš ?

3. jel Estacio del Nord glavni kolodvor ??

4. planiram svakako obići Gaudijeve zgrade, sad ne znam da li da idem u Park Guell, s obzirom na ograničeno vrijeme od 3 dana, vidim da je malo izvan ovog recimo užeg centra ili mi se samo cini ??

Meni je parc Guell najdraže mjesto u Barci i ne bih ga nikako preskočila, samo nađi koji bus vozi do tamo jer nema stanica podzemne u blizini parka, Gaudijeve građevine + Sagrada ćete brzo obići, super je plac- mercado- ulaz sa Ramble, tamo možete i klopat,navečer one magične fontane, Picassov muzej, sve u svemu 3 dana za Barcu dosta, mi smo čak 2 popodneva bili na plaži Barcelonetti, ja bi preskočila onaj Mont juice niš posebno, samo pogled, i muzej Joana Miroa (koji je meni bio super, al ja volim Miroa)
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 20:06   #1015
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Nije, nego brošura sa svim bus linijama u Barceloni.
Jel ovak izgleda taj plan buseva:

http://www.emt-amb.com/planos/BCN250708.pdf

oko 7 MB, pa mu dajte vremena da se otvori :-)

Eto nam plana za download, samo treba u nekom
vecem formatu printat i to je to :-)

EDIT:

ova mapa od dulesavich je (ako se ne varam) plan prigradskog vlaka
(s kojim se moze otic recimo do F1 staze)

Quote:
danguba1 kaže: Pogledaj post
sve u svemu 3 dana za Barcu dosta, mi smo čak 2 popodneva bili na plaži Barcelonetti, ja bi preskočila onaj Mont juice niš posebno)
Uf sad, kako kome i kojim tempom razgledavas, osobno ispod 6 dana me Barca nebi vidla,
a i svi koji su bili od prijatelja i kolega žale što nisu ostali duže (nitko nije bio manje od 5 dana)...

Zadnje uređivanje Director : 19.05.2010. at 20:14.
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 20:51   #1016
Quote:
dulesavich kaže: Pogledaj post
1. T10 karta :
- da li je na kraju mogu korisiti dvije osobe istodobno u autobusu ili ne ?
- jel netko zna do kad su prodajna mjesta na kojima se ta karta moze kupiti otvorena ( naime dolazim u Barcelonu u ponoc) ?
Mislim da nije tocno sto drugi pisu da T10 u busu moze koristiti vise ljudi. Odnosno ne u istom busu. Jer kad jednom kartu odstancas, onda se u roku daljnjih 75 minuta nece odstancati iduca voznja. A ti tako na tu istu voznju mozes presjedati na druge buseve, metro i tramvaj. Jer za svako daljnje presjedanje moras ubaciti kartu u automat kod vozaca.
Inace sto se tice tvog 2.pitanja, metro vikendom radi cijelu noc, pa ako dolazite vikendom...
Quote:
dulesavich kaže: Pogledaj post
2. gdje se tocno kupi mapa s planom autobusa ( mi stižemo u ponoc na Estacio del Nord ), tj. da li se njih dobije kad kupis T10 kartu ili one leže negjde odlužene pa ih samo pokupiš ?
Mapu buseva nam je inace neljubazna zenska u podzemnom info-centru na pl.Catalunya izvadila ispod pulta nakon sto sam joj postavio nekoliko pitanja u vezi gradskog prometa... (jer imaju stvarno konfuzan opis na internetu) Inace tu mapu nisam nigdje drugdje nasao na reklamnim stalcima vani.
Quote:
dulesavich kaže: Pogledaj post
4. planiram svakako obići Gaudijeve zgrade, sad ne znam da li da idem u Park Guell, s obzirom na ograničeno vrijeme od 3 dana, vidim da je malo izvan ovog recimo užeg centra ili mi se samo cini ??
Evo imam tu mapu buseva uz sebe.. Idi metroom L4 do st. Joanic, a odatle uzbrdo busem 116 do 6. stanice kod Carrer d'Olot, gdje je ulaz u park. Mi smo isli drugim putem, sa zapadne strane, ali taj bus tuda nije isao jednom ulicom (na vrhu Carrer Gran de Gracia) iako je tako bio oznacen na karti... Inace bus 116 je u stvari minibus i vozi kruzno cesto uskim jednosmjernim ulicama, dakle samo u 1 smjeru.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:14   #1017
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tocno sto drugi pisu da T10 u busu moze koristiti vise ljudi. Odnosno ne u istom busu. Jer kad jednom kartu odstancas, onda se u roku daljnjih 75 minuta nece odstancati iduca voznja. A ti tako na tu istu voznju mozes presjedati na druge buseve, metro i tramvaj. Jer za svako daljnje presjedanje moras ubaciti kartu u automat kod vozaca.
može jer će isti automat prepoznati što hoćeš i poništiti dvaput (ako staviš u neki drugi a ne isti, onda prepoznaje kao presjed)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:29   #1018
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tocno sto drugi pisu da T10 u busu moze koristiti vise ljudi. Odnosno ne u istom busu. Jer kad jednom kartu odstancas, onda se u roku daljnjih 75 minuta nece odstancati iduca voznja.
Ovo nije tocno, mi smo se svakih malo vozili i stancali karte nekoliko puta u istom busu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:18   #1019
ajde neka, drago mi je da smo otklonili i tu nejasnost..

ja sam tamo napisao da mislim da je to tako, a nisam bio 100% siguran jer to nismo ni pokusavali buduci da sam imao svoju T10, a zena mi svoju pa nismo morali ici svugdje samo skupa...
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:23   #1020
Ma svako malo imamo takvu diskusiju o Barceloni i T10.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.