Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 18:11   #5441
Olympus XZ-2 je uvijek dobar izbor. Alternativno, ako negdje nađeš Panasonica LX7 ili Samsunga EX2F - ova dva imaju nešto širi i svjetliji objektiv, ali ih je teže naći...

Ili rabljenog Olympusa XZ-1, Samsunga EX1, Panasonica LX5, ak te ne smeta rabljeni fotić.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:47   #5442
e znam da je dobar, a jel točno za mene po ovim mojim ovdje navedenim stavkama? koje su njegove najizraženije karakteristike?

zašto polovni xz1? jel ok cijena 2000 kn za novi xz2?

šta mislite o modelu xz10? ima ga duplo jeftinijeg od xz2 a kažu da nije toliko lošiji.

jesam li s pravom zapeo za olympus xz model. negdje sam i čuo da veći otvor blende šta je karakteristika ovih
modela omogućava bolje slike noću. ima li smisla to šta pišem?

Zadnje uređivanje lovačkagozba : 16.10.2014. at 20:00.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 23:53   #5443
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
e znam da je dobar, a jel točno za mene po ovim mojim ovdje navedenim stavkama? koje su njegove najizraženije karakteristike?

zašto polovni xz1? jel ok cijena 2000 kn za novi xz2?

šta mislite o modelu xz10? ima ga duplo jeftinijeg od xz2 a kažu da nije toliko lošiji.

jesam li s pravom zapeo za olympus xz model. negdje sam i čuo da veći otvor blende šta je karakteristika ovih
modela omogućava bolje slike noću. ima li smisla to šta pišem?
Najizrazajnije karakteristike su:

-veci senzor (oko 50%) u odnosu na ove jeftinije aparate
-odlican objektiv velikog otvora blende, cak i na krajnjem zoom-u (f/2.5)
-full manualne kontrole
-za kompakt dosta brz auto focus
-touchscreen

Cijena od 2000 Kn je OK za XZ-2...XZ-10 mislim da ima nesto malo veci zoom, ali manji senzor kakav ide u vecinu jeftinijih kompakata, ali se u odnosu na njih ipak razlikuje po znatno boljem objektivu raspona blende f/1.8-2.7.
Sto se tice XZ-1 on je isto odlican aparat, ali ima osjetno losiji video mode od novijeg XZ-2.
Ja bih ti ipak preporucio da ides na XZ-2.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 00:33   #5444
hvala na detaljima, a ovo drugo, koliko je to za mene s obzirom na sve ovo što sam naveo i ima li išta drugo na što bih trebao obratiti pozornost prilikom kupnje ovog ili nekog drugog modela?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:40   #5445
Ispricavam se ako ostavljam pitanje na krivom mjestu. Trenutno imam Nikon Coolpix L310. Razmisljala sam o kupovini novog i "zapela" sam za Nikon Coolpix P600 (koliko sam shvatila ima dosta veliki zoom, koji ja inace cesto koristim). Inace, amaterski fotografiram, na raznim koncertima, te za potrebe jedne web stranice (90% fotografija je slikano unutra). Bila sam na jednom kratkom tecaju, gdje je bilo govora o raw (mislim da sam dobro napisala) formatu fotografije i gdje se jako puno s tim formatom moze u photoshopu raditi. Ovaj P600, nema taj format nazalost. Oni koji ga imaju su ako se ne varam skuplji i kad gledam njihove specifikacije, pola stvari ne kuzim (napominjem nemam veze sa profesionalnom fotografijom, a kod njih postavke pisu u profesionalnom smislu).
Pa bih trebala neki savjet koja je prednost P600 nad L310, te da li u rangu te cijene postoji nesto profesionalnije, a da je "jaci" od L310 i recimo P600.
Hvala unaprijed na svakom savjetu.
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 01:32   #5446
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Olympus XZ-2 je uvijek dobar izbor. Alternativno, ako negdje nađeš Panasonica LX7 ili Samsunga EX2F - ova dva imaju nešto širi i svjetliji objektiv, ali ih je teže naći...

Ili rabljenog Olympusa XZ-1, Samsunga EX1, Panasonica LX5, ak te ne smeta rabljeni fotić.
A XZ-2 je lako naći? Gdje?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 10:42   #5447
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
A XZ-2 je lako naći? Gdje?
Iskreno nemam blagog pojma.

Sve si mislim riješiti se svojeg Samsunga EX1, nit se više ne sjećam kad sam ga zadnji put koristio...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:36   #5448
Panasonik LX5 (350 €) ili Panasonik LX7 (300 €)?
Da li postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 08:38   #5449
panasonic lx100, naravno. Za te pare, doduše, možeš pogledat i canona g1x ovu zadnju drugu verziju, te fuji x100 (bilo koju verziju) i sonija rx100 (bilo koju verziju).

aha, tek sam sad skužio, u tom cjenovnom rangu...pa, svi stariji olympus penovi i panasonic mirrorlesi (GF1 pa nadalje) su ti bolji po kvaliteti fotografija, i ne baš jako veći. Štajaznam, oly epl2 sa objektivom je 200e, a definitivno ima bolju kvalitetu slike od pany lx3 i 5. Ako već želiš kompakte, ima onaj fora mali canon s90/100/110. Malecki, fin objektiv, radi skroz okej jpege.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:05   #5450
CANON IXUS 500 HS

Kupujem fotoaparat za prvenstveno amatersku fotografiju (obiteljske slike i turističke slike pretežno) do 1000 kn.

Pokušavam preskočiti ove male fotoaparate napucane sa megapikselima, znam da se ne može puno kvalitete dobiti za te novce, a sada sam upravo naletio na novi Canon Ixus 500 HS za 1000 kn, što mi se čini odlična kupovina, jer ako dobro vidim svugdje je oko 2000 kn?

Imate li dobar savjet za mene?
__________________
Eto sad si dobio svoje.
dosed87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:23   #5451
sony rx 100

Ja sam godinu dana bio na ovom forumu i isto toliko tražio kompaktni fotić. Izabrao i prije godinu dana kupio rabljenog SONY RX 100. i nisam pogriješio. Vrhunska stvarčica a pogotovo za lošije svijetlosne uvjete zbog čega sam ga i odabrao. Isto tako mu je video vrhunski pa može poslužiti i kao kamera. Naravno najviše ga koristim u manuelnim postavkama. Ima ih polovnih na njuškalo za male pare ( naravno kada je novi koštao 4.500 kn). Kupivši njega ne možete pogriješiti.
autobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:42   #5452
Ovaj je za Keruma i Mamića
http://www.dpreview.com/articles/626...usiast-compact
fotomc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:49   #5453
Bok svima!
Može li mi molim vas netko preporučati digitalni fotić koji dobro fotka na auto opciji? Cijenovno do cca 5000 kn.
Naime, mama mi obožava fotkanje i u zadnje vrijeme je baš zapela za to a hoda na štakama pa joj je teško namještati fotić na 34434 manualne postavke i 500 sitnih gumbića, a ne može ni hodati okolo sa stativom...
Trebala bi nešto kaj može hendlati jednom rukom i kaj može pofotkati solidnu fotku i iz auta u pokretu i po mraku bez stativa i zumirat npr tratinčicu bez close up opcije... Mislim da me otprilike razumijete...
Netko joj je preporučio panasonic lx100 ali htjela bi se još malo propitati prije nego što da par tisuća kuna.
Unaprijed zahvaljujem!
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:58   #5454
Grozan dizajn, originalni RX100 je puno ljepsi.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:02   #5455
Quote:
V the fabulous kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Može li mi molim vas netko preporučati digitalni fotić koji dobro fotka na auto opciji? Cijenovno do cca 5000 kn.
Naime, mama mi obožava fotkanje i u zadnje vrijeme je baš zapela za to a hoda na štakama pa joj je teško namještati fotić na 34434 manualne postavke i 500 sitnih gumbića, a ne može ni hodati okolo sa stativom...
Trebala bi nešto kaj može hendlati jednom rukom i kaj može pofotkati solidnu fotku i iz auta u pokretu i po mraku bez stativa i zumirat npr tratinčicu bez close up opcije... Mislim da me otprilike razumijete...
Netko joj je preporučio panasonic lx100 ali htjela bi se još malo propitati prije nego što da par tisuća kuna.
Unaprijed zahvaljujem!

Panasonic LX100, Sony RX100M3, Olympus Stylus 1 (ako zeli veci zoom)...to su sve aparati sa relativno velikim senzorima.
LX100 ima najveci (velik skoro kao u DSLR), RX100 ima isto dosta veliki senzor i sto je najbitnije svi imaju odlicnu optiku i vjerujem da rade odlicno u auto mode iako je steta dati toliki novac za takav aparat i ne koristiti naprednije opcije.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:20   #5456
Quote:
V the fabulous kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Može li mi molim vas netko preporučati digitalni fotić koji dobro fotka na auto opciji? Cijenovno do cca 5000 kn.
Naime, mama mi obožava fotkanje i u zadnje vrijeme je baš zapela za to a hoda na štakama pa joj je teško namještati fotić na 34434 manualne postavke i 500 sitnih gumbića, a ne može ni hodati okolo sa stativom...
Trebala bi nešto kaj može hendlati jednom rukom i kaj može pofotkati solidnu fotku i iz auta u pokretu i po mraku bez stativa i zumirat npr tratinčicu bez close up opcije... Mislim da me otprilike razumijete...
Netko joj je preporučio panasonic lx100 ali htjela bi se još malo propitati prije nego što da par tisuća kuna.
Unaprijed zahvaljujem!
hahaha to sam joj ja preporučio, u mcdonaldsu u heinzlovoj
još sam joj bio rekao sony rx100 (bilo koju od tri verzije), stariji panasonic lx5 i lx7, te canona g1x (drugu verziju). Neke od drugih opcija su Fujifilm x30,
Olympus stylus 1 ili ako ga igdje nađeš, Olympus XZ2. Ima toga još al ovi su svi dobri.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:45   #5457
A to ste vi bili! Eto, ovim putem puno hvala!
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:19   #5458
Quote:
V the fabulous kaže: Pogledaj post
A to ste vi bili! Eto, ovim putem puno hvala!
ma kakvo hvala, čuvajte to dok vam majka ne nabavi fotić sa kojim će biti zadovoljna
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:32   #5459
Olympus SH-50

Olympus SH-50 na akciji na webshopu E-kupi za 999 kn, ima li netko iskustva ili savjet, pošto tražim fotoaparat do 1000 kn, ovo mi se čini dobra ponuda?

http://www.ekupi.hr/OLYMPUS-SH-50-bijeli-340805.aspx

Na amazonu i ebayu ga nema također ispod 1500 kn...
__________________
Eto sad si dobio svoje.
dosed87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:01   #5460
Za tu lovu odličan aparat!
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.