Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 20:41   #5941
Imam isti problem sa vlagom, s tim da je puno gore nego tebi, vlaga mi se spustila do pola zida.

Već nekoliko puta su rađene sanacije u stanu iznad, ali samo u smislu postavljanja silikona, I uvijek na neku foru na račun naše pričuve.

Sad više ne pomaže krpanje silikona, trebalo bi izvesti ozbiljnije zahvate. Gospođa iznad jednostavno kaže da nema novaca

Sve rješavam preko predstavnika stanara ali I on kaže da ne zna šta će s njom jer ona nema za popravke a on to više ne može raditi iz pričuve..

U međuvremenu se kod mene širi mrlja na zidu u hodniku I na stropu kupaone...
little girl is offline  
Old 10.09.2014., 22:16   #5942
Tužba za naknadu štete?
Pa ženska će te odjebavat dok ne umre.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Old 10.09.2014., 23:22   #5943
nema "to se više ne može popravljat iz pričuve". ili spada u zajednicki trosak, ili ne spada. ako spada, onda se popravlja dok kvar nije otklonjen i posljedice sanirane.

a što mislite o ovome:

u Zagrebu čovjek traži u najam prostor od 10 kvadrata - za namjenu držanja zmija, i otrovnica btw, u terariju.

je li to legalno? postoji li neki propis o držanju opasnih životinja u gradu? i to još u unajmljenom prostoru udaljeno od vlastitog prebivališta.

kako spriječiti da vam tako nešto ne prebiva i povremeno eto jebi ga utekne u nekom stanu ili podrumu ili spremištu u vašoj zgradi?
uzadnjicas is offline  
Old 11.09.2014., 09:07   #5944
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
nema "to se više ne može popravljat iz pričuve". ili spada u zajednicki trosak, ili ne spada. ako spada, onda se popravlja dok kvar nije otklonjen i posljedice sanirane.
Ne spada, ali joj je to učinjeno dva puta jer je trošak bio manji.

Tužba mi je naravno pala na pamet, ali šta sa curenjem dok je tužba na sudu?
little girl is offline  
Old 11.09.2014., 13:02   #5945
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
U međuvremenu se kod mene širi mrlja na zidu u hodniku I na stropu kupaone...
Da iz odvoda moga kupatila voda ide susjedu ispod na glavu umjesto u septičku, zapečatio bih vrata kupatila, umivao se u lavoru i srao u amper dok se problem ne riješi.

Kad je zadnji put iz zida jako curilo otišao sam gore kod nje i zamolio da dođe vidjet kao to izgleda. Zahvalila mi se na obavijesti i rekla da trenutno ne može, jer se baš ide tuširat.
smoothjazz is offline  
Old 11.09.2014., 15:50   #5946
Uh ... susjedi iznad, već im je 3 puta procurilo i imam čisto fine fleke u dnevnoj sobi i u špajzi... prva dva puta sam im "oprostio" treći put, nakon što su mi prvo bahato tvrdili da to nije od njih procurilo (a ne, da nije možda iz kata ispod mene ), rekao sam im da me ne zanima, da sam im već dva puta oprostio i da očekujem da mi to saniraju ili barem da mi kupe kantu boje jer i onako moram ofarbati stan... "pa nemojte sused, svakom se to moglo dogoditi, nećemo se sad svađati oko toga i bla, bla bla... i kao već će to oni nekako sanirati.

Ne prođe ni mjesec dana od toga i eto ti moji vrli susjedi renoviraju cijeli stan... mislite da su se sjetili poslati malera da sanira mrlje? Odgovor vam je na žalost jasan... i kaj sad? Da ih tužim? To će trajati 100 godina doduše u neko skorije vrijeme se i onako mislim od tamo odseliti pa ko ih jebe...
Rostilj-peka is offline  
Old 11.09.2014., 15:56   #5947
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Mislim da je nemoguće svakoga zadovoljiti što se tiče vremena kada netko nešto renovira.
Taman misliš renoviraš u normalno doba, kada se netko požali da radi noćnu pa spava po danu.
U tom slučaju stvarno bi bilo praktično nemoguće ikada imati radove u stanu jer ako ne možeš po danu, ne možeš naravno po noći...znači nikad ne odgovara.
Mišljenja sam da treba tolerancije sa svih strana, ako ćemo iskreno većina ljudi radi po danu, pa uzevši to u obzir, potpuno je normalno kada kupiš stan i renoviraš(a to radi ogromna većina novih vlasnika), da ga renoviraš prije podne do popodnevnog odmora kada se ne bi trebalo bučiti.
Tako sam ja radila i nitko se nije bunio.
Ako ne možeš renovirati od 9 ujutro pa do otprilike 15(zavisno koji je kućni red u dotičnoj zgradi), kada onda možeš?
I meni je žao onih koji rade noćne smjene, ali ipak po tome ne bi nitko mogao ništa raditi niti prije podne, pa ispada ne možeš nikad.
Čisto malo razumijevanja od susjeda za nove stanare a naravno i razumijevanje onih koji buče za sve ostale stanare.
Bez toga ništa.
Kućni red nije u to vrijeme nego, kako u kojoj zgradi, ali generalno u vrijeme od 14 pa do 17 sati... ako živiš u zgradi itekako te smeta kad netko stalno nešto buši, ruši, štema i sl.
A kaj reći o onima koji počinju sa štemanjem u nedjelju u 8 u jutro ... jebo me pas imao sam takvih i ako ponovo to čujem pozvat ću im muriju, a u konačnici, da ljudi imaju i malo razumijevanja i morala barem bi mogli napisati neku obavijest u stilu :
Dragi susjedi obavještavamo vas da ćemo u periodu od 15.07. do 15.08. renovirati stan pa se u naprijed ispričavamo poradi buke a kad završimo slobodno dođite kod nas na gemišt..." ili nešto u tom stilu. Ali ne... udri, lupak, štemaj, buši u bilo koje vrijeme i jebe ti se , živiš sam na svijetu pa te booooli kita za sve
Rostilj-peka is offline  
Old 11.09.2014., 16:02   #5948
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Mi smo stan u zgradi s vecinom gerijatrijom adaptirali dosta dugo, s tim da je gadna buka trajala koji tjedan, do najkasnije 16h (nakon toga samo sporadicno kratko busilica i slicno, do 20h). Par dana prije pocetka radova smo stavili dve pisane obavijesti, a prvim susjedima (na katu, ispod i iznad) pozvonili na vrata i unaprijed se ispricali zbog buke na koju ne mozemo utjecati. Niti jednog origivora nije bilo; starija je zgrada pa su vecinom rekli "ma sve ok, svi smo to vec prosli ili budemo prosli".
e to je to... samo treba biti barem malo fin i obavijestiti susjede i nitko ti se neće buniti jer time pokazuješ da ti je, barem donekle, stalo za svoje susjede. Dali je ili nije to je drugi par rukava ali lijepa gesta se cijeni...
Rostilj-peka is offline  
Old 11.09.2014., 17:53   #5949
...u stan ispod mene je procurilo na spoju vertikale i odvoda kanalizacije iz mog stana....došli mi majstor i razbili doslovno pola kupaonice dok nisu zamijenili sve cijevi koje je trebalo... rekoh kad su već razbili pola da onda renoviram i cijelu kupaonicu...e sad pitanje...kako ocijeniti što se može pokriti iz pričuve..??? ja ne bježim od toga i želim pošteno platiti svoj dio...ali da nije došlo do puknuća ja ne bih ni išao u renoviranje kupaonice...
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Old 12.09.2014., 07:04   #5950
Evo da i nije sve tako crno pohvaljujem moje susjede
od kojih je jedan 10 mj. na godinu u Dalmaciji , a drugi 11 i pol mjeseci u Švicarskoj.
tudum78 is offline  
Old 12.09.2014., 19:30   #5951
TUDUM 78 - Blago tebi!!! Upravo ti zavidim!!!! I ja bi takve susjede!!!! Lako je s njima biti u dobrim odnosima!
MMK is offline  
Old 12.09.2014., 20:46   #5952
Quote:
dr-klas kaže: Pogledaj post
...u stan ispod mene je procurilo na spoju vertikale i odvoda kanalizacije iz mog stana....došli mi majstor i razbili doslovno pola kupaonice dok nisu zamijenili sve cijevi koje je trebalo... rekoh kad su već razbili pola da onda renoviram i cijelu kupaonicu...e sad pitanje...kako ocijeniti što se može pokriti iz pričuve..??? ja ne bježim od toga i želim pošteno platiti svoj dio...ali da nije došlo do puknuća ja ne bih ni išao u renoviranje kupaonice...
bio kod nas slucaj. samo vertikale u principu idu na teret pricuve, znaci svaka cjevcica koja ide prema tebi je tvoj trosak. i tvoje je ono u tvojoj kupaonici
ali, probaj pitati predstavnika stanara, mozda ti plate i vise, ako se stanari sloze.

ako se ima para u pricuvi mozete se svi stanari dogovoriti da se iz pricuve svima renoviraju kupaonice ili promijeni stolarija, nitko vam ne brani
vlovrec is offline  
Old 16.09.2014., 16:07   #5953
Bivši kolega je imao isti slučaj s curenjem iz kupatila iznad. Nakon što su ga par mjeseci zajebavali, kulturno je pozvonio na vrata i rekao susjedu : " Danas u 18:00, probužaću odoli cijev koja pušta i napunit je pur pjenom. Ako nije tvoja dobro, a ako je, misli se di ćeš se posrat". Riješeno isti dan-

Zadnje uređivanje 2u3 : 16.09.2014. at 16:13.
2u3 is offline  
Old 17.09.2014., 14:51   #5954
Ljudi, susrećete li se i na koji način rješavate problem stalnog onesposobljavanja zaključavanja ulaznih vrata zgrade? Povjerenik zgrade to popravi, za par dana zbog nasilnog trzanja vratima, mehanizam opet ne funkcionira...i tako stalno u krug...
petrunjela84 is offline  
Old 17.09.2014., 15:11   #5955
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ljudi, susrećete li se i na koji način rješavate problem stalnog onesposobljavanja zaključavanja ulaznih vrata zgrade? Povjerenik zgrade to popravi, za par dana zbog nasilnog trzanja vratima, mehanizam opet ne funkcionira...i tako stalno u krug...

Nekome u zgradi je u interesu da to ne funkcionira. Sličan slučaj je i naš ulaz. I plus bonus - sva djeca u dvorištu znaju sve naše šifre na vratima. Tako da imamo i dječurliju u stubištu kojima je normalno da se baš tamo igraju. U svako doba dana.
Hrvach is offline  
Old 17.09.2014., 15:15   #5956
Quote:
Hrvach kaže: Pogledaj post
Nekome u zgradi je u interesu da to ne funkcionira. Sličan slučaj je i naš ulaz. I plus bonus - sva djeca u dvorištu znaju sve naše šifre na vratima. Tako da imamo i dječurliju u stubištu kojima je normalno da se baš tamo igraju. U svako doba dana.
Nije mi jasno zašto ne mogu živjeti među civiliziranim ljudima, gdje god sam stanovala bio je neki idiot koji je sabotirao automatsko ključanje ulaznih vrata. Ovdje u novoj zgradi imamo i interfone s kamerom, tako da me apsurd otključanih vrata još više ljuti
petrunjela84 is offline  
Old 17.09.2014., 20:46   #5957
Isto i kod mene. Radi pa ne radi, radi pa ne radi I tako već više od godinu dana koliko sam tu, i tko zna koliko godina prije
tcog is offline  
Old 18.09.2014., 07:35   #5958
Quote:
tcog kaže: Pogledaj post
Isto i kod mene. Radi pa ne radi, radi pa ne radi I tako već više od godinu dana koliko sam tu, i tko zna koliko godina prije
baš tako, par dana uredno i radi i baš si mislim hvala ti Bože, pa onda opet uslijedi da netko zasere i tako u krug...
petrunjela84 is offline  
Old 18.09.2014., 12:24   #5959
kod mene ne radi kad dolazim s rukama u đepovima ali zato kad teglim 55 vreća i vrećica redovito radi
Rostilj-peka is offline  
Old 18.09.2014., 12:36   #5960
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ljudi, susrećete li se i na koji način rješavate problem stalnog onesposobljavanja zaključavanja ulaznih vrata zgrade? Povjerenik zgrade to popravi, za par dana zbog nasilnog trzanja vratima, mehanizam opet ne funkcionira...i tako stalno u krug...
kamera iznad vrata?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.