Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 00:09   #9081
Quote:
mariosb kaže: Pogledaj post
ja sam zavrsio trogodisnju i polozio vanredno 4 godinu i na akademiji sam. ma susjede mozda nece ni pitat neda se njima bas tolko zajebavat, a trebali bi ic i u skolu da vide kakav si bio i u srednju i osnovnu u pravilu.a u praksi mozda idu u jednu a mozda ni u jednu
one poštenjačine koje stvarno zanima da budu policajci i imaju velku volju za taj posao i osjecaj za pravdu bi trebali mnogo više od regice i dudeka trebala brinuti jedna druga stvar.A to je duga tradicija naše policijske akademije da upada svakakva bagra.Imaš puno debila koji jedva da fizicki test mogu zadovoljiti,a upadnu u murju,a zakaj ? pa radi vezice.A to je najgore.Moj frend npr sad ima 21 godinu.Ove je godine upisao DIF.Prije 2 htio je policijsku akademiju.Mladić strašno perspektivan,imao volje,odlican ali odlcian sportas trenirao tu atletiku samnom,bio je ko stroj,jak mogao je da napumpa 40 zgibova ,sklekova kolko ti srce hoce,trbusnjaka,otrcat je sve mogao i jos se bavio jiu jitsom.Nije bio visok,ko ja negdje oko 1.75 cm ali stroj sto se tijela tice isto ko i ja.Ali bogami bio je tamo medu prva 3 na testiranju fizicke spreme,kaze da su mu se cak divili ovi policajci tamo koji su bili na mjerenju tih fizickih sposobnosti.Prosao psiholoski i onda na kraju od jedno 5000 kandidata,nema njega na listi a jedan od najjacih i najboljih je bio tamo.A u isto vrijeme razni mamlazi kojima vec u faci vidis ko su i kaj su prosli,pa sad se pitaj kakva nam je murja.Zato i nazalost imamo masu murjaka po cesti pa i OVIH IZ MLADE generacije kojima "trbušćek" malo bezi na stranu.A perspektivni mladici i cure sa voljom lepo dobe nogu u guzici.A i normalno je da ce na npr faks kriminalistike takoder puno njih upadat prek veze,jer nam je takva drzava.U samom sustavu treba imati neke nove igrače koji će moći da sluze mafiji,i naravno da se mnogima ne isplati da upadnu neke poštenjačine jer bi nekima mogli pokvariti planove ako se kuzimo ?

Kao sto sam reko,iako sam jos srednja skola jos sam u osnovnoj htio da budem policajac i idem za krim.inspektora,ali davno mi je jedan frend koji je zavrsio kriminalistiku ali sad radi kao bankar reko "Ne mozes se ti kolko god bio posten borit protiv kriminala,ako to drzava ne zeli".Pa sad vi razmislite.

Ako su vam pare jedini interes da radite u muriji,jbg ga ne bi vam trebalo biti lose.Ali ako imate neke vizije u ovoj drzavi vezane uz postenje,razbijanje mafije,borbu protiv svih vrsti kriminala itd,e onda rade kao i ja u vojsku pa napredovat po činovima i u karijeri opcenito.
Eurofighter_Cro is offline  
Old 10.09.2010., 00:32   #9082
Quote:
Eurofighter_Cro kaže: Pogledaj post
one poštenjačine koje stvarno zanima da budu policajci i imaju velku volju za taj posao i osjecaj za pravdu bi trebali mnogo više od regice i dudeka trebala brinuti jedna druga stvar.A to je duga tradicija naše policijske akademije da upada svakakva bagra.Imaš puno debila koji jedva da fizicki test mogu zadovoljiti,a upadnu u murju,a zakaj ? pa radi vezice.A to je najgore.Moj frend npr sad ima 21 godinu.Ove je godine upisao DIF.Prije 2 htio je policijsku akademiju.Mladić strašno perspektivan,imao volje,odlican ali odlcian sportas trenirao tu atletiku samnom,bio je ko stroj,jak mogao je da napumpa 40 zgibova ,sklekova kolko ti srce hoce,trbusnjaka,otrcat je sve mogao i jos se bavio jiu jitsom.Nije bio visok,ko ja negdje oko 1.75 cm ali stroj sto se tijela tice isto ko i ja.Ali bogami bio je tamo medu prva 3 na testiranju fizicke spreme,kaze da su mu se cak divili ovi policajci tamo koji su bili na mjerenju tih fizickih sposobnosti.Prosao psiholoski i onda na kraju od jedno 5000 kandidata,nema njega na listi a jedan od najjacih i najboljih je bio tamo.A u isto vrijeme razni mamlazi kojima vec u faci vidis ko su i kaj su prosli,pa sad se pitaj kakva nam je murja.Zato i nazalost imamo masu murjaka po cesti pa i OVIH IZ MLADE generacije kojima "trbušćek" malo bezi na stranu.A perspektivni mladici i cure sa voljom lepo dobe nogu u guzici.A i normalno je da ce na npr faks kriminalistike takoder puno njih upadat prek veze,jer nam je takva drzava.U samom sustavu treba imati neke nove igrače koji će moći da sluze mafiji,i naravno da se mnogima ne isplati da upadnu neke poštenjačine jer bi nekima mogli pokvariti planove ako se kuzimo ?

Kao sto sam reko,iako sam jos srednja skola jos sam u osnovnoj htio da budem policajac i idem za krim.inspektora,ali davno mi je jedan frend koji je zavrsio kriminalistiku ali sad radi kao bankar reko "Ne mozes se ti kolko god bio posten borit protiv kriminala,ako to drzava ne zeli".Pa sad vi razmislite.

Ako su vam pare jedini interes da radite u muriji,jbg ga ne bi vam trebalo biti lose.Ali ako imate neke vizije u ovoj drzavi vezane uz postenje,razbijanje mafije,borbu protiv svih vrsti kriminala itd,e onda rade kao i ja u vojsku pa napredovat po činovima i u karijeri opcenito.
Pa misliš da u vojsci nije isto tako,samo šta ima 5 puta više primitivaca,jer su policiju bar malo očistili od takvih,a i davna je izreka "di vojska počinje,razum prestaje" nemoj imat velika očekivanja i super mišljenje o vojsci,moga bi se gadno razočarat kad vidiš šta je to i koji je to tek kaos
__________________
...Viva La Hrvatistan...
Pegula 777 is offline  
Old 10.09.2010., 00:43   #9083
Ti misliš da ćeš u vojski napredovat? Pa bratić mi je u profesionalnoj vojski u gorskom kotaru pukovnik, sad se 2 put već vratio iz Afganistana, ima ženu i dvoje djece, i ti misliš da je to sve tako kako ti prikazu na tvu?! Pa jel ti znaš za svaki čin šta dobis da zaduzis još dodatnih 5 godina, a plaća ti je za kojih 150,200 kn veća, s tim da se imaš šanse do 65 god najebavati u vojsci jer si zaduzivao cineve! Imaju placu oko4500 kn, i da ti ne pričam kakva im se sranja događaju i šta sve moraju trpjeti.. Vidim da nisi bas upućen u HV i da si naivan jer misliš da ćeš daleko dogurat, al neka ti je.. Sretno, mozda se javis za 10 godina ovdje pa ću te podsjetiti kad budes plakao.. Vjeruj mi imam ti iskustva sa šumama i nocima provedenim u njima i svasta ostalo sto neću ni pricat, neki na ovom forumu i znaju, al ajd nije bitno.. Pozz
Sturm is offline  
Old 10.09.2010., 00:50   #9084
To mene ne dira,jer hoću u BSD,dakle hoću biti specijalac.A tamo ti čin nije bitna uloga toliko.Specijalci imaju prakticki najnize cinove i oni su "sljakeri" ,ali posao je elitan i ne moze to svako bez brige sve ja to imam u glavi i u planovima vec godinama,ja sam samo dao savjete za druge i to DOBRONAMJERNE.Iako mi plaća nije interes,morao sam ovo da napomenem,u BSD-u imaju plaće od 7 do 10 000 kuna.
Eurofighter_Cro is offline  
Old 10.09.2010., 01:00   #9085
Quote:
Eurofighter_Cro kaže: Pogledaj post
To mene ne dira,jer hoću u BSD,dakle hoću biti specijalac.A tamo ti čin nije bitna uloga toliko.Specijalci imaju prakticki najnize cinove i oni su "sljakeri" ,ali posao je elitan i ne moze to svako bez brige sve ja to imam u glavi i u planovima vec godinama,ja sam samo dao savjete za druge i to DOBRONAMJERNE.
BSD- jel planiras imat ženu,djecu,obitelj? Ako da zaboravi, mogu ti dati broj od mojeg prijatelja koji je tamo već 6 godina pa da ti pojasni malo neke stvari.. U tih 6 godina vidli smo se 4 puta, a za to moras biti lud u glavu i ne marit za nikoga šta se tiče prijatelja i obitelji, I NE MOŽEŠ TAMO samo tako doc jer onda bi i svi išli u atj odma a ne na akademiju! Zato ne pricaj gluposti! I već po uvijek odgovaranju i postupcima mogu reci da nisi za bsd, jer to nije pickin dim da ideš tamo na ljetovanje, jedu crve, svakojake crkotine i žive u šumi po mjesec dana samo a nožem, a kad ideš tamo potpisujes da odgovaras sam za sebe, pa ako riknes riknes nikog briga.. Ee nemaš ti pojima, bio i ja tako nadobudan, aj prvo zavrsi srednju i pokaraj nešto pa ćeš vidjet dal ćeš u bsd gdje će ti picka bit nepoznat pojam koji ćeš tražit u rijecniku.. ovo dobronamjerno pisem da ti malo docaram zivot bsdovca..
Sturm is offline  
Old 10.09.2010., 01:01   #9086
http://www.jutarnji.hr/zagreb--iz-po...olja--/885024/

evo zanimljiv link,o tome vam ja pričam ekipa i to dobornamjerno...a baš me zanima kak je taj koji je uzeo te pistolje upao u policiju...ko je od ovog htio da namasti brkove ? hmmm

Quote:
BSD- jel planiras imat ženu,djecu,obitelj? Ako da zaboravi,

Ne planiram
,i nikad do sad nisam imao curu.To bi bilo sve i dalje ne mogu iz privatnih razloga da pričam o tome.Hoću da nastavite dalje u topicu jer nisam ovdje da vam ga kvarim.Sretno svima i nadam se da cete postati policajci! usput kolega ni n eda mi se odgovoarat na tvoj post.Prati malu teme na kojima sam ja najvise aktivan pa ces vidjeti ko sam ,kako razmisljam i sto mi je jedini i jedini interes u zivotu.Nije ipak dobro da se igras onog koji odlucuje kakav je neko sta moze a sta ne moze,a da me ni ne znas.Prošao sam i ja gore stvari u zivotu od jedenja buba u sumi,jeo sam i travu da znaš kad nisam imao šta da jedem jer zivim samo sa mamom cijeli zivot,ali to je vec druga prica.Tako da nemoj ovdje da sudis,nije mjesto za to znaš.
Eurofighter_Cro is offline  
Old 10.09.2010., 01:03   #9087
Hebes placu od 10000 tisuća kad ćeš se nagledat svakojakih sranja i s 30 ćeš prolupat a imat ćeš samo 3000 kn manju placu nego ja ako upadnem u interventnu.. Hah

Jebes to, ja ću imat ženu i djecu i nekakav normalan zivot pokraj a ti ćeš imat k radi 3000 kn veće plaće..i još jedno, ako ikad u životu tamo upadnes, dobronamjerno ti velim da koristis tekući sapun, pa ako padne nije šteta da ga dizes.. xD

Zadnje uređivanje Countess : 10.09.2010. at 01:18.
Sturm is offline  
Old 10.09.2010., 01:20   #9088
Razumijem te i nemoj da se ljutis radi prethodnog,ali nazalost miljon ljudi miljon cudi nismo svi isti,ja sam iz zivotnih razloga postao ovakav kakav sam i tako razmisljam,ali to je druga priča,a topik je drugačiji i ja vam ga ne zelim kvariti.Ako hoces da pricamo o ovim stvarima dodi na vojne forume,nema problema.Pozdrav i sretno svima!
Eurofighter_Cro is offline  
Old 10.09.2010., 07:37   #9089
Quote:
Eurofighter_Cro kaže: Pogledaj post
To mene ne dira,jer hoću u BSD,dakle hoću biti specijalac.A tamo ti čin nije bitna uloga toliko.Specijalci imaju prakticki najnize cinove i oni su "sljakeri" ,ali posao je elitan i ne moze to svako bez brige sve ja to imam u glavi i u planovima vec godinama,ja sam samo dao savjete za druge i to DOBRONAMJERNE.Iako mi plaća nije interes,morao sam ovo da napomenem,u BSD-u imaju plaće od 7 do 10 000 kuna.
dođi malo na temu dobrovoljnog vojnog roka https://www.forum.hr/showthread.php?t=361873&page=53

i ovaj atletičar koji je probao na policijsku akademiju, kako je izgledao i zvao se??? bio je jedan atletičar samnom na testiranjima, prepoznao sam ga odmah u opisu, malo niži, obrijana glava, samo se ne mogu sjetit imena.... i spominjao mi je DIF...
legionnaire is offline  
Old 10.09.2010., 09:22   #9090
čemu uopće prepirke oko policije i vojske? to su zapravo skroz različite stvari. svatko ima svoje ambicije i nek radi kaj hoće.. tak mi svejedno kaj će neki frajer kojeg ni ne poznajem sjedit u šumi i jest crve, njegov odabir. isto tak i njega može bit briga za nas i PA. ak hoće živit u zabludi nek živi
iva* is offline  
Old 10.09.2010., 09:41   #9091
Ma dečko je u krivu i lupa bezveze a ja mu ocu pojasniti, mada imaš pravo kaj se ja brinem za nekog tam..
Sturm is offline  
Old 10.09.2010., 09:56   #9092
Quote:
Eurofighter_Cro kaže: Pogledaj post
one poštenjačine koje stvarno zanima da budu policajci i imaju velku volju za taj posao i osjecaj za pravdu...
bojim se da je čovjek u pravu kak nam država funkcionira,tak i sve ostalo.
majke mi,živim da upadnem na policijsku akademiju.prošle godine nisam uspjela i idem opet i ići ću opet ako se pruži prilika jer sam duboko u sebi ona zadrta optimistična budala koja misli da postoji nekakva šansa,pa makar i minimalna da se upadne samo što ću ovaj put biti spremnija na još jedan fejl
Joy Division is offline  
Old 10.09.2010., 10:15   #9093
Quote:
Sturm kaže: Pogledaj post
Hebes placu od 10000 tisuća kad ćeš se nagledat svakojakih sranja i s 30 ćeš prolupat a imat ćeš samo 3000 kn manju placu nego ja ako upadnem u interventnu.. Hah

Jebes to, ja ću imat ženu i djecu i nekakav normalan zivot pokraj a ti ćeš imat k radi 3000 kn veće plaće..i još jedno, ako ikad u životu tamo upadnes, dobronamjerno ti velim da koristis tekući sapun, pa ako padne nije šteta da ga dizes.. xD
Ček, ti stvarno misliš da je u interventnoj policiji 7000 kn plača ili??
__________________
▒▓█▀H▄R▀▄▀V▄▀▄A▀▄▀T▄▀S▄▀▄K▀▄A▀█▓▒

http://www.youtube.com/watch?v=SGxrC...eature=related
skamandar is offline  
Old 10.09.2010., 10:23   #9094
Ne smijem ti reci točno cifru, al imam 4 prijatelja koji su u interventnoj.

Sve ovisi o viška sati, neradnim danima i državnim blagdanima..

Naravno i ovisi gdje radis.

Zadnje uređivanje Sturm : 10.09.2010. at 10:35.
Sturm is offline  
Old 10.09.2010., 10:35   #9095
Quote:
Sturm kaže: Pogledaj post
Ne smijem ti reci točno cifru, al imam 4 prijatelja koji su u interventnoj.

Sve ovisi o viška sati, neradnim danima i državnim blagdanima..
Ajde ne pravi se pametan. Živim u selu gdje je 50 posto mladih policija ili vojska i nema šanse , da interventna ima 7000 kn plaču. Dvojica ovih iz sela su u interventnoj i imaju veče plaće nego temeljna policija ali 7000 kn je MEGA MEGA FAIL.

EDIT: jbt, ponašaš se ko da si pokupio svu pamet što se tiče policije i policijske akademije.
__________________
▒▓█▀H▄R▀▄▀V▄▀▄A▀▄▀T▄▀S▄▀▄K▀▄A▀█▓▒

http://www.youtube.com/watch?v=SGxrC...eature=related
skamandar is offline  
Old 10.09.2010., 10:39   #9096
cuj sa prekovremenima i osiguranju na utakmici u interventnoj je 7000 sigurno ali kolega od vas 800 mozda ce 10 ljudi dobit interventnu a ti si daleko od tih 800 pa sad racunaj koliko si od interventne
mariosb is offline  
Old 10.09.2010., 10:50   #9097
Quote:
mariosb kaže: Pogledaj post
cuj sa prekovremenima i osiguranju na utakmici u interventnoj je 7000 sigurno ali kolega od vas 800 mozda ce 10 ljudi dobit interventnu a ti si daleko od tih 800 pa sad racunaj koliko si od interventne
Sa prekovremenima, blagdanima, tekmama (osiguranje) frend mi ima maksimalno 6000, a to se desi jednom , eventualno dvaput u godini. FAIL DO FAILA

Poznajem dečka koji je odma nakon akademije dobio krim policiju ( jel zna netko od vas što to uopče znači) , čak ni on nema 7 k, a ne interventna.
__________________
▒▓█▀H▄R▀▄▀V▄▀▄A▀▄▀T▄▀S▄▀▄K▀▄A▀█▓▒

http://www.youtube.com/watch?v=SGxrC...eature=related
skamandar is offline  
Old 10.09.2010., 11:15   #9098
Quote:
skamandar kaže: Pogledaj post
Ajde ne pravi se pametan. Živim u selu gdje je 50 posto mladih policija ili vojska i nema šanse , da interventna ima 7000 kn plaču. Dvojica ovih iz sela su u interventnoj i imaju veče plaće nego temeljna policija ali 7000 kn je MEGA MEGA FAIL.

EDIT: jbt, ponašaš se ko da si pokupio svu pamet što se tiče policije i policijske akademije.
Imas problema nekih?

Mislim šta te briga ako su meni tako rekli i ako sam ja to čuo i puno se raspitivao pa zato i nešto znam, kao prvo svi ste govorili da neće bit natječaja a jedini sam ja rekao da će bit i vremenski razdoblje kad će bit, i dobro sam saznao i rekao.. Zato molim te nemoj mi solit pamet jer je ocito da mogu brže i točnije informacije saznat od tebe!

Zadnje uređivanje Countess : 10.09.2010. at 14:21.
Sturm is offline  
Old 10.09.2010., 11:56   #9099
Quote:
Sturm kaže: Pogledaj post
Mislim šta te briga ako su meni tako rekli i ako sam ja to čuo i puno se raspitivao pa zato i nešto znam, kao prvo svi ste govorili da neće bit natječaja a jedini sam ja rekao da će bit i vremenski razdoblje kad će bit, i dobro sam saznao i rekao.. Zato molim te nemoj mi solit pamet jer je ocito da mogu brže i točnije informacije saznat od tebe!


1. Ok. Tebi su rekli tako, ali nemoj ljudima prodavat bajke, vau interventna, ovo ono 7 k.

2. Na ovoj temi sam prvi post napisao prije dva ili tri dana. KBKK što si ti znao da če bit natječaj raspisan.Uostalom bilo je samo pitanje datuma u 9.mjesecu. Sve se več znalo.

MENI SE ČINI DA TI POKUŠAVAŠ PRODAT PRIČU "JA IMAM BOLJE IGRAČKE OD TVOJIH"

Apsolutno nemam ništa protiv tebe i nemoj me krivo shvatit, ali vamo iznosiš neke podatke koji nisu točni i predstavljaš ih kao činjenice, a to mi ide na tuki. Kapiš

I da, dio onih podataka što si rekao za BSD također nije istina.

Over and out
__________________
▒▓█▀H▄R▀▄▀V▄▀▄A▀▄▀T▄▀S▄▀▄K▀▄A▀█▓▒

http://www.youtube.com/watch?v=SGxrC...eature=related
skamandar is offline  
Old 10.09.2010., 12:01   #9100
Kao prvo rekao sam od prilike tu placu jer je to poslovna tajna i ne smije se reci točna cifra, tak da sam rekel okvirno, a za bsd bi trebao lik ići prvo odsluzit vojni rok i onda neko vrijeme bit u vojsci da bi moga poslati zahtjev za bsd, isto kak kod nas nebres odma u atj već moras imat određene godine radnog staza, dobre kvalifikacije i ultra jaku fizičku spremu, a lik još nije ni srednju završio a već bi u bsd. Daj molim te.
Sturm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.