Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2020., 10:42   #1
Kozmetika u trudnoci

Koliko ste promijenile koristenje kozmetike?

Evo ja trazim novu kremu protiv bora i sampon protiv iznenadne peruti i svako malo naletim na "ne preporuca se trudnicama". Cak i na ulje cajevca je isti komentar (mislila sam kupiti djecji sampon i staviti par kapi cajevca).

Ispada da mozemo samo bekutan kremu
I da se preporuca da budemo au natural (kakve god to posljedice imalo ).

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 11:36   #2
Koristim kao i inače: Uriage, Aderma, Avene xera calm. Imam problematičniju kožu, pogotovo po zimi. I tako smatram da nema ništa bolje na tržištu od tih krema. I inače se rijetko šminkam jer dobijem uvijek neki osip. Šampon koristim neki žnj za suhu kosu, perem kosu svakih 7-14 dana jer se uopće ne masti i ricasta je. Trenutno imam: Ziaja Argan & Tsubaki Oils i Luxurious Coconut REPAIR (volim miris kokosa).
Tuš gel - babylove ili Uriage.
Ne čitam o kozmetici ništa jer nemam živaca niti ikakvu strast prema kozmetici i uljepšavanju. Jedino volim otići kod frizera, ali nije im lako s mojom grivom.
Jedinstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 11:52   #3
Kad ništa ne testiraju na trudnicama, onda napišu da se "ne preporuča" i sl. Koristim i dalje sve što sam koristila prije trudnoće. Jedino sam počela koristiti Bio-Oil ulje kao prevenciju za strije, ostalo ništa drugačije.

Ovdje možeš provjeriti pojedine sastojke i koliko su štetni, a za neke poznatije proizvode ti automatski izbaci sastav: http://www.cosdna.com/.
Zoia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:14   #4
Quote:
MeaM kaže: Pogledaj post
Koliko ste promijenile koristenje kozmetike?

Evo ja trazim novu kremu protiv bora i sampon protiv iznenadne peruti i svako malo naletim na "ne preporuca se trudnicama". Cak i na ulje cajevca je isti komentar (mislila sam kupiti djecji sampon i staviti par kapi cajevca).

Ispada da mozemo samo bekutan kremu
I da se preporuca da budemo au natural (kakve god to posljedice imalo ).

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Nisam ni ja puno mjenjala. Gel za tusiranje.je alverde ili babylove(nema hrpe dodataka al to ionako koristim)
Dezic normalan al.samo kad idem.van.
Krema za lice stalno mjenjam inace kupim u ljekarni dvorzak njihovu al sad sam nadostukala sa niveinom.novom nekom.

Sampon nivein. I farbala sam se.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:24   #5
Koristim već godinama Decleor preparativu za lice, s njom sam i nastavila. Također, idem redovito na čišćenje i dermoabraziju lica.

Moja kozmetičarka, koja je ujedno i medicinske struke, ne preporučuje agresivne preparate (retinol, npr.) kao ni tretmane koji mogu izazvati bol i kontrakcije (limfna drenaža, anticelulitni tretmani i masaže), sve ostalo radimo kao i ranije.

Izbacila sam klasične dezodoranse, koristim one bez aluminija (Alverde, Bionsen).
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:26   #6
Quote:
Zoia kaže: Pogledaj post
Kad ništa ne testiraju na trudnicama, onda napišu da se "ne preporuča" i sl. Koristim i dalje sve što sam koristila prije trudnoće. Jedino sam počela koristiti Bio-Oil ulje kao prevenciju za strije, ostalo ništa drugačije.



Ovdje možeš provjeriti pojedine sastojke i koliko su štetni, a za neke poznatije proizvode ti automatski izbaci sastav: http://www.cosdna.com/.
Hvala!!

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:29   #7
Zaboravih - Mustela Maternite ulje protiv strija, super proizvod!

Kaj se tiče ulja, čajevac i eukaliptus su OK, ali za metvicu sam pročitala da je treba izbjegavati u trudnoći. Koristim Urterkramov šampon s čajevcem.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:56   #8
Godinu dana prije trudnoće mi se pogoršalo stanje kože (prije nisam imala gotovo nikakvih problema, a onda je počela kakiti), prestanak hormonalne terapije je također napravio svoje i tada sam počela koristiti skintegrinu kozmetiku. Nije da mi je riješila sve probleme, ali mislim da se onda to malo smirilo.

Otkad sam trudna ne koristim apsolutno ništa na licu (osim spfa ljeti i par puta hidratantnu kremu ako sam skužila da mi je koža iz nekog razloga jako suha, što je znala biti i prije) i to ne zato što mislim da je sve otrov nego zato što sam lijena, a koža mi se vratila na staro, znači bez ikakvih problema. Našminkam se uobičajenom dekorativnom kozmetikom... možda jednom mjesečno... jer sam i to lijena , a skidam skintegrinim atomicom i amphibianom.

Prestala sam koristiti heavy duty rexonin dezić i sad koristim neki CL kristal deo nešto nešto nemam pojma, ugl i njega stavljam samo kad izlazim iz stana.

Htjedoh pitati kakva su mišljenja oko izbjeljivanja dlačica? Jel štetno? Koliko? I inače sam maljava, ali u trudnoći je sve to na novom nivou pa si nešto razmišljam sad da bih barem za slikanje mogla makar malo posvijetliti dlačice (brčići, podlaktice i tako to)
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 17:02   #9
Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Htjedoh pitati kakva su mišljenja oko izbjeljivanja dlačica? Jel štetno? Koliko? I inače sam maljava, ali u trudnoći je sve to na novom nivou pa si nešto razmišljam sad da bih barem za slikanje mogla makar malo posvijetliti dlačice (brčići, podlaktice i tako to)
Ja sam ih uklanjala šećernom pastom i voskom, ranije sam išla na elektroepilaciju koju sad preskačem. Preparati za izbjeljivanje nisu baš testirani na trudnicama pa možda bolje da ih ne koristiš. Jest da je lokalna primjena i ograničeno područje, ali možda bolje ne.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 20:22   #10
Izbacila kiseline iz rutine za lice, odrekla se bojanja kose, ubacila biobaza mama kremu i bademovo ulje u nadi da ću se spriječiti strije i to je to
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2020., 08:38   #11
Quote:
raptured kaže: Pogledaj post
Izbacila kiseline iz rutine za lice, odrekla se bojanja kose, ubacila biobaza mama kremu i bademovo ulje u nadi da ću se spriječiti strije i to je to
Biobaza je ekstra.kremica.
Ko zeli probat u dm.se dobije u trudnickom paketicu.
Taman sam.potrosila taj gratis i mislim.kupit veliko pakiranje.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 09:16   #12
pazim da nema retinola i kiselina a ostalo sve kao ranije
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 12:40   #13
Nisam ništa puno mijenjala, koristim klasiku kao i prije, jedino što se skoro uopće ne šminkam (zato što ne idem nikam, ne iz uvjerenja).
Gelove za tuširanje i šampone mijenjam, dezići bez aluminija, mlijeko za tijelo Biotherm, kupila Olival ulje protiv strija, za lice Mixa ili Ziaja umivalica i krema.
Ofarbala sam se jednom i vjerojatno ću još jednom do kraja trudnoće, noge čupam aparatićem kao i prije.
nervous wallaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 08:10   #14
Quote:
Tigana kaže: Pogledaj post
Zaboravih - Mustela Maternite ulje protiv strija, super proizvod!

Kaj se tiče ulja, čajevac i eukaliptus su OK, ali za metvicu sam pročitala da je treba izbjegavati u trudnoći. Koristim Urterkramov šampon s čajevcem.
Vidiš, a ja pročitala negdje kao da čajevac nije preporučljiv u trudnoći. Mislila sam jednostavno par kapi staviti u neki baby šampon i 2 put tjedno pokušati riješiti se prhuti koja mi je izbila.
Sva sam se nešto počela ljuštiti, čak i iznad kapaka odnosno ispod obrva. Kažu da je od stressa nastala seborea i da mažem s ducray kremom - tubica ne može biti manja, a cijena baš suprotno.
Nego mazala sam 2-3 dana i povuklo se te sam napravila pauzu 2-3 dana i evo je opet.
Ima netko iskustva s tim?

Ok, znači odustajem od krema za lice za zrelu kožu zasad :-)
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 09:36   #15
Quote:
MeaM kaže: Pogledaj post
Vidiš, a ja pročitala negdje kao da čajevac nije preporučljiv u trudnoći. Mislila sam jednostavno par kapi staviti u neki baby šampon i 2 put tjedno pokušati riješiti se prhuti koja mi je izbila.
Smiješ čajevac, samo ne u prvom tromjesječju, ali tad se eterična ulja općenito ne preporučuju, i ja sam ih izbjegavala. Probaj Urterkramov šampon, 100% organski, smiruje iritirano vlasište, jako je blagog mirisa i možeš ga svaki dan koristiti.

https://miss7mama.24sata.hr/trudnoca...jegavati-12429
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 09:52   #16
Quote:
Tigana kaže: Pogledaj post
Smiješ čajevac, samo ne u prvom tromjesječju, ali tad se eterična ulja općenito ne preporučuju, i ja sam ih izbjegavala. Probaj Urterkramov šampon, 100% organski, smiruje iritirano vlasište, jako je blagog mirisa i možeš ga svaki dan koristiti.

https://miss7mama.24sata.hr/trudnoca...jegavati-12429
Hvala !
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 09:58   #17
Ja sam skroz presla na baby stvari u trudnoci zbog razvijene averzije prema mirisima u prvom tromjesecju. Od osobe koja je bila ovisnik o mirisu omeksivaca sad mi se doslovno povraca od njega tako da sam presla na Frosch baby ili Ecovee omeksivace.Skroz blagi, neutralni miris.
Sampon za kosu jos nekako podnosim kao i gel za tusiranje mada sam sad zadnje uzela od Balee onaj neki neutralni s ph 5,5 i totalno mi pase miris.Bas onak sterilno mirise ako mogu tako docarati

Za lice koristim doslovno samo najobicniju baby kremu i za tijelo baby loison. Bas me satralo u trudnoci s mirisima.
Na dezice sam isto presla neke prirodne bez mirisa
leenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 10:17   #18
Quote:
leenda kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz presla na baby stvari u trudnoci zbog razvijene averzije prema mirisima u prvom tromjesecju. Od osobe koja je bila ovisnik o mirisu omeksivaca sad mi se doslovno povraca od njega tako da sam presla na Frosch baby ili Ecovee omeksivace.Skroz blagi, neutralni miris.
Sampon za kosu jos nekako podnosim kao i gel za tusiranje mada sam sad zadnje uzela od Balee onaj neki neutralni s ph 5,5 i totalno mi pase miris.Bas onak sterilno mirise ako mogu tako docarati

Za lice koristim doslovno samo najobicniju baby kremu i za tijelo baby loison. Bas me satralo u trudnoci s mirisima.
Na dezice sam isto presla neke prirodne bez mirisa
Također! Prvi mjesec je bilo još OK, ali kad je krenulo s tim mirisima, uf.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 10:32   #19
Quote:
leenda kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz presla na baby stvari u trudnoci zbog razvijene averzije prema mirisima u prvom tromjesecju. Od osobe koja je bila ovisnik o mirisu omeksivaca sad mi se doslovno povraca od njega tako da sam presla na Frosch baby ili Ecovee omeksivace.Skroz blagi, neutralni miris.
Sampon za kosu jos nekako podnosim kao i gel za tusiranje mada sam sad zadnje uzela od Balee onaj neki neutralni s ph 5,5 i totalno mi pase miris.Bas onak sterilno mirise ako mogu tako docarati

Za lice koristim doslovno samo najobicniju baby kremu i za tijelo baby loison. Bas me satralo u trudnoci s mirisima.
Na dezice sam isto presla neke prirodne bez mirisa
Od cca 2.-4. mjeseca je i meni tako bilo. Doslovno sam stajala po 30 min na policama sa šamponima za tijelo i kosu i mirisala dok nisam našla što mi ne peče nosnice :-) Dezodorans, parfem i sl. sam eliminirala u potpunosti, al' sad već kad sam u 23.tjednu mi više ništa ne smeta, samo osjetim mirise prije svih ostalih osoba oko mene :-)
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 22:33   #20
Quote:
Tigana kaže: Pogledaj post
Smiješ čajevac, samo ne u prvom tromjesječju, ali tad se eterična ulja općenito ne preporučuju, i ja sam ih izbjegavala. Probaj Urterkramov šampon, 100% organski, smiruje iritirano vlasište, jako je blagog mirisa i možeš ga svaki dan koristiti.

https://miss7mama.24sata.hr/trudnoca...jegavati-12429
Ja već pola godina ne koristim kupovni dezodorans već sam si napravila "prirodni" u kojem je mješavina eteričnih ulja.
Zar bih se trebala vratiti na kupovni u slučaju trudnoće?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.